Dodaj do ulubionych

Znacie perfumy swoich prababek?

01.05.05, 10:06
Czym pachniały Wasze babcie i prababcie? Może zachowały się flakoniki?
Napiszcie. HIstoria perfum w rodzinie
Obserwuj wątek
      • renia30 Re: Znacie perfumy swoich prababek? 01.05.05, 12:11
        Ztego co pamiętam jedna moja babcia pachniała (pięknie) olejkiem różanym.
        Czasem zgniatam w palcach płatki róży i przypominam sobie ją i jej zapch.

Druga natomiast używała jakiegoś zapachu pudrowo-szyprowego, chyba Niny Ricci
        ale tu już nie mam pewności. Nie był to ładny zapach, ostry i taki "babciny".
        • salma88 Re: Znacie perfumy swoich prababek? 01.05.05, 12:30
          Zgadzam sie, ze w wiekszosc moje prababcie i babcie pachnaialy zapewne
          obora:))) Moja babcia uzywala kiedys pani Walewskiej, a potem C'est la vie.
          Obecnie uzywa roznych roznosci, ktore jej z mama podsuwamy, np. Very
          Irresistible Givenchy, Isabella Rosselini Manifesto.
          • eowyn Re: Znacie perfumy swoich prababek? 01.05.05, 14:03
            Nie mam pojecia czym mogly pachniec moje prababki, babcia natomiast kiedys
            pachniala Soir de Paris(ale tego nie pamietam, tylko z jej opowiesci wiem),
            pozniej (co juz pamietam z dziecinstwa) uwielbiala wody kolonskie, z mala
            przerwa na Paris YSL (i ten zapach mi sie jednoznacznie kojarzy wlasnie z moja
            babunia, choc miala tylko jeden flakon, ktory dostala w prezencie od mojego
            taty, bo sama by na siebie tyle nie wydala;)), teraz uzywa wody kolonskiej
            Roger&Gallet Bouquet Imperial. I jak nie lubie takich zapachow, to do niej mi
            to bardzo pasuje:)
    • modern_witch Re: Znacie perfumy swoich prababek? 01.05.05, 14:21
      no, niestety...bardzo chciałabym to wiedzieć...prababcie ze strony mojej mamy
      były kobietami dośc eleganckimi (zachowały się zdjęcia) i ciekawa jestem, czym
      pachniały. Do jednej z nich z pewnością pasowałyby fiołki!
      Jeśli chodzi o rodzinę ojca, tu bym się raczej skłaniała, może nie w stronę
      obory, ale też nie spodziewałabym się wiele... tam raczej bieda była...pewnie
      jakieś tanie mydło, może nawet szare i nie sądzę, żeby te prababcie miały,
      nawet od święta, jakiś mały flakonik...wtedy to bym raczej obstawiała "pachnące
      mydło".
    • zettrzy Re: Znacie perfumy swoich prababek? 06.05.05, 03:25
      nie wiem co to byl za zapach, ale jedna z moich pierwszych zabawek byl flakonik
      po perfumach prababci, taki fikusny, ze szklanym korkiem w ksztalcie dachu cerkwi
      natomiast zapachy jakie kojarza mi sie z babcia i licznymi babciotkami z lat
      dziecinstwa to jasmin, piwonie, roze, i BEZ - ciotka miala w ogrodzie caly
      chaszcz bzu, ktory niesamowicie pachnial przez caly maj
      rowniez rozmaite konfitury na bazie glogu i jakichs innych jadalnych platkow,
      ktore babcia pasjami lubila smazyc
      • nitulina Re: Znacie perfumy swoich prababek? 06.05.05, 22:55
        U mojej babci na toaletce stały dwa flakoniki kryształowe z taką pompką do
        rozpylania , pompka była gumowa ale miała kapturek z kordonka i frędzle.
        Jeden flakon był biały drugi fioletowy.

Niestety nie pamiętam co znajdowało się w środku jednej, ale do drugiej babcia
        przelewała z dużej butelki klasyczną 4711 kolnisch wasser, myślę że przysyłała
        ją z niemiec siostra mojej prababci, druga siostra mieszkała w Francji więc też
        może coś wysyłała czasem...

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka