Dodaj do ulubionych

jakie przedmioty?

09.02.06, 12:48
jakie przedmioty są na kroatystyce i jakie Waszym zdaniem są najważniejsze?
Obserwuj wątek
    • egradska Re: jakie przedmioty? 09.02.06, 13:55
      przedmioty? jak na każdych innych studiach, potrzebne i mniej potrzebne... do
      grupy tych pierwszych z pewnoscią można zaliczyć lektorat j. chorwackiego,
      historię i literaturę tego kraju... czysta przyjemność dla każdego kroatysty...
      mniej przyjemne są atrakcje typu scs (staro-cerkiewno-słowiański), teoria
      literatury, językoznawstwo...
        • egradska Re: jakie przedmioty? 09.02.06, 15:16
          Trudne jest zawsze to, czego nie lubimy, nie rozumiemy, albo to, czego uczy
          ktos nieodpowiedni, więc na to pytanie każdy odpowie po swojemu. Bardzo dużo
          zależy od wykładowcy, te same zajęcia w wykonaniu jednego nauczyciela są
          ciekawe, a drugiego- fatalne, trudne i dołujące. Nawet po latach wspomnienie o
          scs budzi we mnie grozę... Ale może tylko we mnie
          • icanchange Re: jakie przedmioty? 09.02.06, 15:36
            wielkie dzięki :) moze trochę głupie pytania zadaję, ale chciałabym studiować
            fil. chorwacką, a nikogo nie znam, kto by to studiował. cała moja rodzina (za
            wyjątkiem jednej kuzynki, która jest na AE) wylądowała na polibudzie. Dlatego
            ciekawi mnie wszystko co z tym kierunkiem związane, bo trochę się boję... (moje
            pojęcie na ten temat jest bardzo ograniczone!) mogę jeszcze zapytać gdzie
            studiowałaś?
            • egradska Re: jakie przedmioty? 09.02.06, 16:35
              Uniwersytet Śląski, już jakiś czas temu, w sumie nie żałuję, ale każdemu
              polecałabym, by od razu studiował dwa kierunki, łatwiej się odnaleźć w tych
              naszych zwariowanych realiach; pozdrawiam
                • jovila Re: jakie przedmioty? 10.02.06, 13:34
                  Ja skończyłam kroatystykę na UJ i jestem bardzo zadowolona. Co do przedmiotów
                  to co do językoznwastwa zaliczonego do przedmiotów mniej ciekawych (nie
                  pamiętam jak to było nazwane) to się nie zgodzę. Moim zdaniem to jeden z
                  najciekawszych przedmiotów na studiach, zależy co kto lubi. Ja wybrałam taką
                  specjalizację, scs też jest ok. Ale wstęp do literaturoznawstwa, filozofię,
                  dziedzictwo prasłowańskie na materiale języka polskiego (miałam taki ptzedmiot
                  na 4 roku)to dla mnie przedmioty mniej ciekawe. Poza tym każdy Uniwersytet ma
                  inny program na np. miałam obowiązkowo rosyjski, litewski albo grekę do
                  wyboru, łacinę. Uwielbiałam drugi lektorat z języka -słoweński (do wyboru był
                  jeszcze macedoński i łużycki).
                  POZDRAWIAM
                  • icanchange Re: jakie przedmioty? 10.02.06, 17:43
                    wybieram się właśnie na UJ, wszystko zależy do mojej matury z angielskiego...
                    Myślę, że i tak te przedmioty an kroatystyce będą ciekawsze niz te
                    którymi 'częstują' nas w liceum: mata, biola, gera, podstawy
                    przedsiębiorczości :\ dzięki za odp. pozdrawiam :)
                    • momo_wrc Re: jakie przedmioty? 11.02.06, 17:37
                      heh, faktycznie dużo zależy od uczelni, u mnie 2gi język kierunkowy był
                      wyb...Nie przepadałam za scs-em i gramatyką kontrastywną języków słowiańskich,
                      ale takorem spośród rosyjskiego(przedłużony obowiazkowy lektorat), czeskiego i
                      słowackiego!! naprawde to czy lubimy dany przedmiot zależy też od wykładowcy, do
                      mniej(dla mnie)ciekawych moge zaliczyć historie literatury
                      jugosłowiańskiej...niestety została beznamiętnie przedyktowana (gł biografie),
                      natomiast lektoraty i kultura i cywilizacja słowianskiego obszaru językowego
                      były ok;) pozdrawiam:)))
    • kwiecienka1 Re: jakie przedmioty? 11.02.06, 22:30
      jest/był jeszcze nieśmiertelny wf...
      w Sosnowcu są dwa językie słowiańskie (nie ma wyboru, zależy od rocznika, u
      mnie chorwacki i słoweński) + rosyjski, scs i angielski
      cała seria przedmiotów typu; historia, gramatyka historyczna, gramatyka
      konfrontatywna, teoria literatury, stylistyka języka, seminaria (III i V rok)...
      tak jak się pewnie domyślasz trudno znaleźć pracę tylko po kroatystyce, ale
      jako drugi kierunek może być ciekawa :-)))
      pozdrawiam
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka