Dodaj do ulubionych

Jak ukryć rury w mieszkaniu?

04.09.14, 22:10
mam problem z mieszkaniem tzn. nad drzwiami wejściowymi w korytarzu są jakieś tam rury, takie o średnicy ok 3-4cm i zastanawiam się jak je zakryć? jakies pomysły?
Obserwuj wątek
    • rosemary84 Re: Jak ukryć rury w mieszkaniu? 05.09.14, 12:30
      A czy to są rury do których musi być stały dostęp? Bo może po prostu zrobić jakąś delikatną nadbudowę z kartongipsu?
      • magdas769 Re: Jak ukryć rury w mieszkaniu? 08.09.14, 15:17
        albo artystycznie je pomalować :)
        • gucek_lbn Re: Jak ukryć rury w mieszkaniu? 09.09.14, 19:07
          Na kolor wojskowego moro- najlepiej maskuje ;) ;) ;)
    • horpyna4 Re: Jak ukryć rury w mieszkaniu? 09.09.14, 19:52
      Zabudować czymś w rodzaju płytkiego pawlacza. Przy okazji będzie schowek na różne mało używane bzdety.
    • sandriks Re: Jak ukryć rury w mieszkaniu? 11.09.14, 18:54
      podobno musi być dostęp do tych rur, dlatego płyta kartonowa odpada :( z pawlaczem ciężko, bo to nie jest wąski korytarzyk tylko taka dłuższa ściana... echhh jeszcze jakieś pomysły?
      • marcinv40 Re: Jak ukryć rury w mieszkaniu? 17.09.14, 21:37
        Normalnie zabudowa z karton-gipsu z tym, że jeśli gazowe to się zostawia szczelinę 3-4cm.Jak weźmiesz fachowca to będzie wiedział o co chodzi.
        • dud-eek Re: Jak ukryć rury w mieszkaniu? 17.09.14, 22:18
          Karton-gips wystarczy.
          • gosia0805 Re: Jak ukryć rury w mieszkaniu? 22.09.14, 16:50
            My mamy taką osłonę tuszującą ala drzewo. Tanie to nie było, ale wygląda fajnie, a gazownik i tak co roku się czepia na przeglądzie, mimo, że zamontowaliśmy to na haczyku i jak przychodzi to sciagamy.
            • gosia0805 Re: Jak ukryć rury w mieszkaniu? 22.09.14, 16:57
              Coś takiego www.prochem.pl/Produkty/Belki/Belki-rustykalne/Belka-rustykalna-B1212
              • minniemouse Re: Jak ukryć rury w mieszkaniu? 23.09.14, 06:47
                ja bym obnizyla deczko pol sufitu i zrobila w nim taka przesuwana sciane ala te drzwi:
                www.sunfold.com/image.php/media/Wood-line_timber_sliding_doors_in_walnut_and_clear_glass.jpg?file=media/Wood-line_timber_sliding_doors_in_walnut_and_clear_glass.jpg&width=660&height=442&force=yes
                yourhomeonlybetter.com/wp-content/uploads/2009/10/southernliving.jpg
                beltele.com/door/sliding-door-design-ideas/attachment/sliding-door-design-ideas-modern-sliding-glass-doors-colored-purple-pink-design/#main
                www.interiordesignbyimagine.com/externalslidingdoors.html/external-sliding-doors8
                tyle ze nie przezroczyste i rzecz jasna w suficie, tak ze jak przychodzi marudzacy gazownik
                to scianke przesuwasz na druga strone, i ma pelny dostep do rur.
              • sandriks Re: Jak ukryć rury w mieszkaniu? 23.09.14, 12:10
                a to się da zdejmować w razie czego?
                • sandriks Re: Jak ukryć rury w mieszkaniu? 23.09.14, 12:11
                  oj przeskoczyły mi posty, z tym zdejmowaniem chodziło mi o tą belkę rustykalną
                  A te przesuwane drzwi to nie bardzo, bo to nad wejściowymi są rury :(
                  • minniemouse Re: Jak ukryć rury w mieszkaniu? 28.09.14, 21:34
                    acha, nad drzwiami.
                    co do belki to przeciez chyba kupujesz sama belke i mocujesz juz jak chcesz :)

Minnie
        • zielona-galazka Re: chcesz zabudowac rure do gazu? 02.10.14, 11:32
          marcinv40 napisał:

> Normalnie zabudowa z karton-gipsu z tym, że jeśli gazowe to się zostawia szczel
          > inę 3-4cm.Jak weźmiesz fachowca to będzie wiedział o co chodzi.

"Fachowiec" ktory zabuduje rure do gazu? Taki fachowiec to powinien od razu dostac dwa lata bez zawieszenia,
          • pia.ed Co to za rura??? 08.10.14, 12:26
            Chyba najlepiej bedzie jak autor/autorka pytania poda troche szczegółów.

Jak dluga jest ta rura i gdzie jest położona ...
            pod samym sufitem ...
            nad samymi drzwiamu ...
            w srodku miedzy sufitem i drzwiami?

Do czego sluzy ta rura???
            Chyba nie tak trudno sie dowiedzieć u zarządcy domu.
            • zielona-galazka Re: Co to za rura??? 14.10.14, 11:16
              ta rura, ta rura, ta rura
            • sandriks Re: Co to za rura??? 29.11.14, 10:37
              rura jest nad drzwiami wejściowymi, sciana ma ok 2m, w niej są drzwi, a rura wyłazi z sufitu i jest w kształcie L tylko ta poprzeczna część ciągnie się przez calą ścianę, łącznie ok 150-160cm, jest w połowie miedzy sufitem a drzwiami, później dopytam od czego ona jest, ale to chyba wlasnie gaz jakiś
          • marcinv40 Re: chcesz zabudowac rure do gazu? 04.12.14, 17:37
            Zabuduje nie w sensie obuduje całą tylko , że nie będzie jej widać.
    • andrassipio Re: Jak ukryć rury w mieszkaniu? 08.10.14, 14:12
      można pomalować, fajnie będzie to wyglądać;) z maskowaniem będzie ciężej.
    • afib Re: Jak ukryć rury w mieszkaniu? 09.10.14, 09:38
      Ja przeczytałam ostatnio, że eksponowanie instalacji i rur to teraz najnowszy trend w designie. Serio! Zatem zamiast ukrywać te rury wyeksopnuj je tak, by stały się atutem :) infobudownictwo.pl/wnetrza/dekoracje-dodatki/eksponowanie-instalacji-elektrycznej-nowym-trendem-w-designie/
      • pia.ed Re: Jak ukryć rury w mieszkaniu? 09.10.14, 12:05
        Aby podążać za moda, można zainstalować w mieszkaniu SZTUCZNE rury
        i je wyeksponować ... ha ha ha ... Pewnie tak zrobię ...
        W ten sposób "unowocześnię" moje tradycyjnie urządzone mieszkanie ;)

afib napisał(a):
        > Ja przeczytałam ostatnio, że eksponowanie instalacji i rur to teraz najnowszy trend w designie. Serio! Zatem zamiast ukrywać te rury wyeksponuj je tak, by stały się atutem.

• rosemary84 Re: Jak ukryć rury w mieszkaniu? 09.10.14, 14:45
          No świetne trendy ;) i wtedy nawet taki pokój: fbcdn-sphotos-a-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xpa1/v/t1.0-9/10646792_680697255371834_1812039797621228677_n.jpg?oh=366d3711672bfa47fce3226b8e700f15&oe=54AAE401&__gda__=1425565113_122046c45a33a3f94f85ed4c8d722216 staje się rajem dla architekta ;)
          • pia.ed Re: Jak ukryć rury w mieszkaniu? 09.10.14, 21:38
            Rosemary, trafiłaś w dziesiątkę z tym zdjęciem "piwnicznej nory"...
    • kol.3 Re: Jak ukryć rury w mieszkaniu? 10.10.14, 13:10
      Moja znajoma w dawnym mieszkaniu miała rurę od gazu "fantazyjnie" puszczoną pod sufitem przez całą kuchnię. Rura była pomalowana na kolor cytrynowy. I z tej rury znajoma zrobila gadżet. Kuchnia została urządzona w kolorze gołębia biel, dodatki były cytrynowe. Rura wtopiła się w calość cytrynowych dodatków.
      • sandriks Re: Jak ukryć rury w mieszkaniu? 17.10.14, 14:04
        jakoś nie umiem sobie tego wyobrazić :P wydaje mi sie, że pomalowanie rur na kolor inny niz ściana uwydatni je jeszcze bardziej zdecydowanie
    • manastazja Re: Jak ukryć rury w mieszkaniu? 26.11.14, 12:10
      Jeśli bardzo Ci przeszkadzają, obuduj je, zrób taką jakby drewnianą półkę, odpowiednie płyty na obudowę możesz znaleźć tu: www.belmeb.pl/. polecam
    • kol.3 Re: Jak ukryć rury w mieszkaniu? 29.11.14, 20:00
      Mój fachowiec montujący mi szafę w remontowanej sypialni osłonił rurki do CO biegnące od podłogi do sufitu. Zrobił z tej samej płyty co szafa osłonę (2 listwy zamontowane pod kątem prostym przymocowane do ściany. Z jednego boku jest dostęp do rury w razie konieczności jej wymiany, ale osoba w pokoju rury nie widzi tylko gzymsik.
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka