Dodaj do ulubionych

Kolorowe mieszkanie- jak je ujednolicić?

02.10.14, 17:30
Salon mam biały, sypialnię błękitną, kuchnię w odcieniach beżu i brązu, a łazienkę beżową z elementami pomarańczu i czewieni, w korytarzu boazerię i biały sufit. Wiem, że to straszny misz masz... i własnie mam go dość. Chciałabym to jakoś ujednolicić, ale czy da się to zrobić bez generalnego remontu? Jakies pomysły?
Obserwuj wątek
    • nuta15 Re: Kolorowe mieszkanie- jak je ujednolicić? 02.10.14, 20:32
      Biel zawsze daje efekt świeżości, może pójść w tym kierunku? Zacznij od kuchni, ściany razem z kafelkami można pomalować na biało, zobacz metamorfozę tej łazienki
      fotoforum.gazeta.pl/72,2,35,154963626.html
      • aszuelka Re: Kolorowe mieszkanie- jak je ujednolicić? 04.10.14, 11:24
        Rewelacja!!! Nigdy nie wpadłabym na to, że płytki można również przemalować!!! A jak z trwałosćią tego rozwiązania? Nie ściera się ta farba przy sprzątaniu?
        • nuta15 Re: Kolorowe mieszkanie- jak je ujednolicić? 04.10.14, 11:53
          Podobno efekt jest trwały:) Na wnętrzach mieszkań było kilka wątków o malowaniu kafelków w kuchni i łazience, dziewczyny były bardzo zadowolone . Na sąsiednim forum znalazłam tą opinię
          forum.gazeta.pl/forum/w,49213,143252496,143367212,Re_Malowanie_plytek_w_kuchni.html
          Powodzenia :)
          • aszuelka Re: Kolorowe mieszkanie- jak je ujednolicić? 04.10.14, 12:17
            Super, dziękuję bardzo! Teraz pozostaje jeszcze przekonać do takiego pomysłu męża ;)
    • milecka21 Re: Kolorowe mieszkanie- jak je ujednolicić? 02.10.14, 22:01
      A może naklejki/fototapty na ścianę (w jednym kolorze?)
    • horpyna4 Re: Kolorowe mieszkanie- jak je ujednolicić? 03.10.14, 17:00
      Przyznam, że nie rozumiem problemu. Przecież są to osobne pomieszczenia, więc każde może mieć swój koloryt. Nawet w pałacach każdą komnatę traktowano indywidualnie zarówno co do kolorów, jak i stylu wyposażenia.

Chyba, że mamy do czynienia z pomieszczeniami otwartymi. Jeżeli salon jest otwarty na przedpokój, albo kuchnia na salon, to można pomyśleć o jakimś ujednoliceniu. Łazienka raczej jest zamknięta, więc może spokojnie mieć kolorystykę zupełnie niezależną.
      • leda16 Re: Kolorowe mieszkanie- jak je ujednolicić? 03.10.14, 22:28
        horpyna4 napisała:

> Przyznam, że nie rozumiem problemu. Przecież są to osobne pomieszczenia, więc k
        > ażde może mieć swój koloryt. Nawet w pałacach każdą komnatę traktowano indywidu
        > alnie zarówno co do kolorów, jak i stylu wyposażenia.

Jednak mieszkanie (dom) jest pewną całością. Ja mam w domu różne odcienie bieli natomiast klatka schodowa nawiązuje do zieleni ogrodu za oknami. Jest właściwie jakby przedłużeniem tego ogrodu. Ale odradzam śnieżną biel. Po roku staje się brudną bielą a ładnie wygląda tylko na fotografiach.
        • horpyna4 Re: Kolorowe mieszkanie- jak je ujednolicić? 04.10.14, 08:35
          Właśnie o to mi chodziło - ujednolicenia wymagają wnetrza, z których jedno jest przedłużeniem drugiego.
          • aszuelka Re: Kolorowe mieszkanie- jak je ujednolicić? 04.10.14, 11:28
            Dokładnie jak napisała Leda16 - chciałabym żeby mieszkanie jako całośc stanowiło jakiś spójny byt, cóż z tego że pomieszczenia są oddzielne, są w jednym mieszkaniu i ta róznorodność sprawia wrażenie chaosu, którego po prostu już mam dość. Bardzo podobają mi się mieszkania urządzanie w całości jednorodnie stylistycznie, od łazienki az po sypialnię, ale niestety zrobić to wszystko od podstaw kosztuje wiele, więc pozostaje szukac mi alternatywnych rozwiązań.
            • horpyna4 Re: Kolorowe mieszkanie- jak je ujednolicić? 04.10.14, 12:18
              Nie wiem, co masz w tych pomieszczeniach, więc trudno mi cokolwiek napisać o ujednolicaniu stylu. Ale możesz w prosty sposób dopasować kolory; na szczęście nie masz tam pełnej palety barw, więc nie wyjdzie obłędna pstrokacizna.

Najprostsze jest wprowadzenie do pomieszczeń elementów w kolorach istniejących już w sąsiednich pomieszczeniach. Mogą to być poduchy, zasłony, coś na ścianę (obraz, makatka), czy inne drobiazgi. Zastanów się, czy w Twoim mieszkaniu jest taka możliwość, bo to naprawdę najtańsze rozwiązanie. Jeżeli jakiś pokój jest niebieski, to może dałoby się umieścić (powiesić?) coś niebieskiego w przedpokoju; brąz i beż łatwo jest wprowadzić choćby w postaci jasnego i ciemnego drewna. Spróbuj pokombinować.
      • kol.3 Re: Kolorowe mieszkanie- jak je ujednolicić? 05.10.14, 07:45
        Ja też nie rozumiem. Gabinet naprawdę nie musi mieć tej samej kolorystyki co sypialnia, style mogą się, a nawet chyba muszą, diametralnie różnić.
        • yoyka Re: Kolorowe mieszkanie- jak je ujednolicić? 12.10.14, 14:25
          nie, style się nie powinny różnic, bo wtedy masz pieprznik w mieszkaniu i jest po prostu urządzone bez pojęcia. styl powinien być jeden i być spójny, mogą się różnić szczegóły, typu kolory, kształty, wzory, ale powinny być w tym samym stylu przewodnim. jak prowansja to nie obok szkło i chrom, jak ciężkie meble kolonialne to nie delikatne skandynawskie zaraz obok
      • domdlawroga Re: Kolorowe mieszkanie- jak je ujednolicić? 05.10.14, 10:31
        jest teraz moda na biel we wszystkich pomieszczeniach - jeśli tylko to za tym idzie - to nie patrz co promują magazyny wnętrzarskie i internet. jeśli rzeczywiście chcesz zmiany to zdecyduj się na kolor który lubisz najbardziej, a nie na ten który jest aktualnie promowany, bo za rok inny kolor będzie miał wzięcie....
        • domdlawroga Re: Kolorowe mieszkanie- jak je ujednolicić? 05.10.14, 10:34
          ja iście lubię jak każde pomieszczenie ma trochę inny kolor, bo to naturalne. można dać jeden kolor, ale dodatki na pewno dałabym inne. Wyobrażasz sobie cały dom np. w bieli i wszystkie dodatki w czerni? Można, jasne, ale wchodząc np. do sypialni ja mam ochotę trochę się wyciszyć i pobyć w innej atmosferze, odciąć się od dnia codziennego, kuchni i salonu i mieć wrażenie że jestem w innym klimacie ...oczywiście każdy ma inaczej...
    • dziennik-niecodziennik Re: Kolorowe mieszkanie- jak je ujednolicić? 08.10.14, 10:21
      najprostsza metoda to pozamykac drzwi do częsci pomieszczeń. różnice kolorystyczne przestaną walić po oczach.
    • lewania Re: Kolorowe mieszkanie- jak je ujednolicić? 09.10.14, 10:19
      w Anglii cale wnetrza maluja na kolor magnolii, lub odcienie kremow, bezow szarosci. Wyrazu pomieszczenia maja dac dodatki.
    • ewciakos Re: Kolorowe mieszkanie- jak je ujednolicić? 10.10.14, 10:18
      chyba ciężko będzie....najłatwiej byłoby wybrać jeden kolor przewodni i przemalować większość pomieszczeń,a z dodatkami można wtedy zaszaleć;)
      • rosemary84 Re: Kolorowe mieszkanie- jak je ujednolicić? 11.10.14, 14:34
        Tez tak mi się wydaje, że to najlepsze rozwiązanie. A później stopniowo odkładać pieniądze na większy remont i wymianę mebli.
    • turzyca Re: Kolorowe mieszkanie- jak je ujednolicić? 11.10.14, 17:49
      A ktory kolor Ci sie najbardziej podoba?

Bo tak sadzac po tym, co napisalas, to najlatwiej byloby wybrac bez jako kolor przewodni i wszedzie pracowac na zasadzie bez+cos. Masz w tej konwencji juz dwa pomieszczenia, dodaj bezowy do bialego salonu i blekitnej sypialni. W zaleznosci od budzetu i checi przerobek albo zmieniaj kolor scian albo mebli, szczegolnie tapicerowanych.

Najtrudniejszy chyba przedpokoj, ale z drugiej strony remont przedpokoju to wciaz nie remont mieszkania.
    • wiol_anka Re: Kolorowe mieszkanie- jak je ujednolicić? 23.10.14, 10:23
      Może niech motywem przewodnim będzie beż - pasuje do boazerii i występuje w łazience, a urozmaicić można kolorowymi dodatkami.
    • kasia_l28 Re: Kolorowe mieszkanie- jak je ujednolicić? 23.10.14, 12:05
      A może zainwestuj w dodatki w tym samym kolorze, powtarzające się w każdym pomieszczeniu. Wydaje mi się, ze wtedy mieszkanie wyda się bardziej stonowane.
      • falowod Re: Kolorowe mieszkanie- jak je ujednolicić? 30.10.14, 19:11
        W zasadzie kolory tzw neutralne a wiec biel,czern,szarosc( mysi lub srebrny ) powoduja naturalne harmoniczne wspolgranie jaskrawych kolorow.
        Nalezy elementy tych kolorow "powtykac " w kazdym pomieszczeniu a nie bedzie poczucia pstokacizny
        Powtarzajacy sie tez jakis wspolny kolor w kazdym pomieszczeniu w postaci dodatkow np kupic kilkanascie poduszek w tym samym kolorze tez spowoduje ten efekt.
        • aszuelka Re: Kolorowe mieszkanie- jak je ujednolicić? 30.10.14, 19:48
          W sumie to faktycznie dobry pomysł, spróbuję coś takiego zrobię.
    • komanchu Re: Kolorowe mieszkanie- jak je ujednolicić? 08.11.14, 08:30
      Ja bym postawiła na pomarańcz i czerwień - wprowadziłabym te kolory w postaci dodatków do białego salonu i do niebieskiej sypialni, będą też pasowały do beżu i brązu w kuchni:
      niebieski z czerwonym i pomarańczowym
      biel czerwień i oranż
      brązy z czerwonym i pomarańczowym w kuchni
      • gucek_lbn Re: Kolorowe mieszkanie- jak je ujednolicić? 08.11.14, 10:43
        Nie wiem czy to przez moją osobistą niechęć do pomarańczu czy po prostu leży to w naturze tego koloru, ale mając takie dodatki w domu chyba bym zwariował ;)
        • komanchu Re: Kolorowe mieszkanie- jak je ujednolicić? 08.11.14, 17:50
          gucek_lbn napisał:

> Nie wiem czy to przez moją osobistą niechęć do pomarańczu czy po prostu leży to
          > w naturze tego koloru, ale mając takie dodatki w domu chyba bym zwariował ;)

Ja tak mam z jasnym różem :D i w zasadzie ze wszystkimi "neonowymi" kolorami, ale pomarańcz może mieć postać zgaszoną, przytłumioną, poza tym ochłodzi go biel i niebieski:
          klik, klik 2, klik 3.
      • aszuelka Re: Kolorowe mieszkanie- jak je ujednolicić? 15.11.14, 19:57
        dziekuję, jakoś nie podchodzi mi do gustu ten pomysł
      • stopreformom Re: Kolorowe mieszkanie- jak je ujednolicić? 17.11.14, 19:00
        o chrystusie, najgorsze co może być we wnętrzach to pomarańcze i czerwienie
    • farbykabe Re: Kolorowe mieszkanie- jak je ujednolicić? 27.11.14, 14:36
      @haniaotto, biel zawsze jest dobra na nowy start! Masz w swoim domu aranżacje powstałe właśnie na bazie jednolitych, białych ścian? :)
      • sandriks Re: Kolorowe mieszkanie- jak je ujednolicić? 27.11.14, 19:47
        no co wy... jak jest biało to jest tak szpitalnie i zimno... brrr...
        • stopreformom Re: Kolorowe mieszkanie- jak je ujednolicić? 28.11.14, 15:58
          biały jest czystym i eleganckim kolorem, jeśli sie dobierze odpowiednie dodatki wcale nie jest zimno ani tym bardziej szpitalnie
          • farbykabe Re: Kolorowe mieszkanie- jak je ujednolicić? 02.12.14, 15:22
            @stopreformom, zgadzamy się w zupełności! Biel jest świetnym podkładem pod kolorowe aranżacje wnętrz za pomocą ciekawych dodatków - oprócz tego kiedy nam się jednak białe ściany znudzą, możemy jedną z nich przemalować na dowolny kolor - biel jest bardzo cierpliwą barwą i wszystko do niej pasuje!
    • radar272 Re: Kolorowe mieszkanie- jak je ujednolicić? 02.12.14, 22:21
      u mnie żona też wymyśliła, że biały ma być i na początku myślałem, że faktycznie będzie strasznie nijako, ale jakoś tak to poskładała z meblami i w ogóle, że fajnie to wygląda, jasno jest przede wszystkim
      • farbykabe Re: Kolorowe mieszkanie- jak je ujednolicić? 03.12.14, 14:21
        Właśnie - zapomnieliśmy o jeszcze jednym argumencie "za" bielą - żaden inny kolor tak nie rozjaśnia pomieszczenia (co dodatkowo służy również jego optycznemu powiększeniu!), więc jeśli ktoś cierpi z powodu małej i ciemnej kuchni czy pokoju - trzeba sięgnąć po niezawodną biel!
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka