Dodaj do ulubionych

nauka chińskiego

29.06.05, 23:49
Chciałabym rozpocząć naukę języka chińskiego. Niestety nie znam nikogo, kto
kiedykolwiek miałby styczność z tym językiem. Czy ktoś z Was uczy się
chińskiego?
Zależy mi przede wszystkim na tym czy jest bardzo trudny np. w porówananiu z
jęz. europejskimi?
Obserwuj wątek
    • maks_marzec Re: nauka chińskiego 30.06.05, 12:51
      Witam,

Uczę się języka chińskiego od ponad pół roku. Początkowo zacząłem samodzielnie, korzystając z zagranicznych stron (głównie angielskich). Później jednak próbowałem znaleźć coś po polsku i jedyną wzbudzającą zaufanie ofertą był kurs ESKK. Jest to nauka metodą korespondencyjną, to jest szkoła przesyła Ci materiały co jakiś czas wraz z kasetą/płytą CD, a ty odsyłasz do poprawy prace domowe.
      Jestem z tej nauki bardzo zadowolony. To link do strony głównej szkoły:
      www.eskk.com

Trudność chińskiego jest według mnie trudna do określenia. Cechą języka jest duża liczba wyrazów o jednakowym znaczeniu. Gramatyka jest bardzo logiczna, konstrukcji jest wiele, ale nie są one skomplikowane. Istnieje tylko 400 sylab, dlatego wyrazy zapamiętuje się dużo łatwiej.

A, biorąc pod uwagę ostatnie wydarzenia w związku ze wzrastającym importem z Chin, naprawdę warto zacząć naukę tego języka, gdyż jego znajomość może być już wkrótce bardzo pożądana ;)
      • maks_marzec Re: nauka chińskiego 30.06.05, 12:55
        Znaczy się, zależy jeszcze, gdzie mieszkasz. Ja akurat jestem z Lublina i bardzo ciężko tu o jakąś szkołę oferującą kurs chińskiego. Innaczej jest z Warszawą, Wrocławiem i, generalnie, większymi miastami Polski.
      • emce1986 Re: nauka chińskiego 30.06.05, 14:15
        dziekuję ślicznie za info i za link :) jednak raczej nie będę korzystać z usług
        ESKK. W tym roku rozpozynam studia i mając do wyboru 3 języki: japoński,
        arabski i chiński do końca nie wiedziałam na co powinnam się zdecydować. Teraz
        już podjęłam decyzję - chiński :)
        Jeszcze raz dziękuję :)
    • virama Re: nauka chińskiego 02.07.05, 18:03
      Witam! Uczę się sama chińskiego od roku i uważam, że jest to jeden z
      najłatwiejszych języków. W porównaniu z językami romańskimi chiński jest bardzo
      ubogi, jeśli chodzi o gramatykę (nie występuje w nim odmiana ani przez
      przypadki ani przez osoby). Właściwie nauka chińskiego ogranicza się w dużym
      uproszczeniu do nauki znaków (a trzeba znać ich około 3000, by swobodnie
      czytać), reszta to błahostka. W necie znajdziesz mnóstwo materiałów do nauki
      chińskiego, szczególnie polecam bardzo dobrą moim zdaniem stronkę:
      www.zhongwen.com. Pozdrawiam!!
      • thedragon Do: virama 03.07.05, 09:14
        Witam! Miło słyszeć, że ktoś sam się uczy języka chińskiego, ale sugerować
        innym, iż jest to język łatwy... Ja bym się długa zastanawiał, nim coś takiego
        powiedział. Poza tym, nie jest on ugogi, nawet w porównaniu z językami
        romańskimi,pomijam fakt, iż takie "stwierdzenie" w ogóle nie ma miejsca w
        porównywaniu języków! Konkretnie zaś, nie mając odmiany, język chiński jest
        nawet niekiedy trudniejszy, od języków mających odmiany. Jeśli chodzi o ten mit,
        iż wystarczy tyle, a tyle znaków (np. 3000 znaków), to bez wiedzy języka, na nic
        się one nie zdazdą. Takie jest moje zdanie jako zawodowego nauczyciela języka
        chińśkiego. Pozdrawiam.
        • chomskybornagain1 Re: Do: virama 04.07.05, 10:35
          z kazdym jezykiem jest tak iz przez pierwsze dwa lata wydaje sie ze to latwy
          jezyk. schody zaczynaja siepotem, a w przypadku chinskiego te chcody sa
          wyjatkowostrome ze wgledu na odmiennosc kulurowa
          • virama Re: Do: virama 05.07.05, 21:02
            Cóż, każdy ma prawo do własnego zdania... Ja osobiście nie zgadzam się z
            opinią, że po iluś tam latach nauki zaczynają się schody, wręcz przeciwnie - ma
            się już dość bogate słownictwo, zna się dość dobrze gramatykę itp. Wszystko
            zależy od motywacji i talentu osobu uczącej się. Wiem to, bo nauczyłam się już
            trzech języków obcych (i to samodzielnie!!!), nauczę się więc także chińskiego!
            To naprawdę nie jest trudny język (w porównaniu do innych języków). Pozdrawiam!!

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka