Dodaj do ulubionych

Naturalne sposoby na bóle miesiączkowe

06.09.14, 22:18
Drogie panie czy macie jakieś rady? Nie lubię brać tabletek, a cierpię wyjątkowo w kobiece dni. Macie jakieś "naturalne" rady, bez chemii?
Obserwuj wątek
  • woxilo Re: Naturalne sposoby na bóle miesiączkowe 17.09.14, 07:40
   Drogie panie czy macie jakieś rady? Nie lubię brać tabletek, a cierpię wyjątkowo w kobiece dni. Macie jakieś "naturalne" rady, bez chemii?

   Droga Pani :) odpowiem ogólnie ,tak są naturalne sposoby radzenia sobie z chorobami kobiecymi ,męskimi ,psychicznymi ,emocjonalnymi ,duchowymi i fizycznym bólem .
   Sam stosowałem wszelkie możliwe środki ,to wiem co i jak , i tak :

   Jest Ziołolecznictwo - Leczenie Ziołami ,Arto-terapia -leczenie pięknem przyrody i świeżym powietrzem .

   Energoterapia - Joga - dla zdrowych mięśni ,krążenia ,serca , stawów i narządów płciowych , Tai Qi - Chińska Odmiana Jogi ,
   Medytacja - dla zdrowia psychicznego i emocjonalnej równowagi ,
   Literaturo-terapia - czytanie tylko książek motywacyjnych i pozytywnie nastrajających do rzeczywistości .
   Film-Terapia - oglądanie tylko komedii i filmów pozytywnie nastrajających do życia .

   Kolor/Barwo-terapia - naświetlanie chorych miejsc odpowiednią barwą ,malowanie ścian w odpowiednim kolorze ,noszenie ubrań w odpowiednim kolorze/barwie ,malowanie kolorami czegokolwiek (działa na podświadomą sferę psychiki/osobowości ) .

   Ważne by uzyskać efekt zadowolenia wewnętrznego ,być pozytywnie nastawionym do życia ,mieć silną wolę ,zwiększa się nasze poczucie własnej wartości , itp.

   Bowiem pod wpływem uśmiechu nasz organizm wytwarza endorfiny tzw. "Hormony Radości i Szczęścia " (podobne rezultaty daje urodzenie dziecka i zjedzenie czekolady czy pójście na zakupy ) ,a dodatkowo Psychika Nasza ,Ma Wpływ Na Nasz Organizm i Organy Wewnętrzne .

   Co skutkuje tym że ,organizm wytwarzając endorfiny ,uzdrawia sam ,siebie .
   • woxilo Re: Naturalne sposoby na bóle miesiączkowe 24.09.14, 18:20
    Najlepszy na zniesienie bólu i skurczu jest orgazm, sposób dojścia do niego jest mniej istotny.

    Tak , a jeszcze przeżywać wielokrotny orgazm - rozkosz niebiańska ,i obejmowanie Boga (z Najbardziej Popularnego Na Świecie Indyjskiego dzieła o Miłości - Kamasutry ) -Bezcenne :)
    • woxilo Re: Naturalne sposoby na bóle miesiączkowe 27.09.14, 20:59
     e tam, pomaga może na parę minut, później to samo jest...

     To właściwie taki żart , bowiem najlepszym lekarstwem na wszelkiego rodzaju frustracje i nerwy ,jest zapanowanie nad swoim stanem emocjonalnym .

     Naucz się kierować swoimi emocjami - Gniewem ,Złością ,Strachem ,Obawami ,Zazdrością ,Lękiem , itp. (swoimi metaforycznymi demonami )
     Aż do poziomu gdy osiągniesz poziom mistrzowski własnej dynamiki emocjonalnej (jak dobry aktor ).

     Ponieważ Gniew (metaforyczny diabeł) która to emocja jest najbardziej dająca się odczuć na co dzień ,jest to potężna energia emocjonalno - psychiczna , o zmiennym natężeniu i wielkim nieraz napięciu .

     Potrzebujemy nieraz czasu ,by zmniejszyć w nas napięcie gniewu ,która to emocja będzie miała wpływ na nasze - czyny ,zachowanie i przyzwyczajenia ,a wszelkie emocje w nas ,

     czy to Emocje Pozytywne (Metaforyczne Anioły ) ,

     czy to Emocje Negatywne (Metaforyczne Demony ).     mają wpływ na nasze myślenie / mentalność , Psychikę ,Ducha ,Duszę i Nasze Ciała Subtelne (nasza aura ) - ciało astralne ,ciało mentalne , ciało eteryczne ,ciało boskie ,ciało kosmiczne , i odwrotnie .


     A nad całym tym procesem w nas czuwa nasz - Umysł / Jaźń / Rozum /Intelekt /Mózg (Metaforyczny Bóg )

     A nasz system nerwowy rozmieszczony po całym ciele ,to połączenia sieci matriksa .

     Twórcze wyrażanie swojego gniewu (film ,teatr ,kabaret )jest oznaką dojrzałości życiowej ,witalności (człowiekiem pełnym dobrej energii ) i dobrego zdrowia psychicznego i fizycznego .
  • bajmil Re: Naturalne sposoby na bóle miesiączkowe 15.10.14, 20:24
   Bardzo polecam specjalne ćwiczenia na bolesne miesiączki. Mi pomogły te z książki Fijałkowskiego " O miesiączkowaniu i jego zaburzeniach". Autor pisze, że rezultaty pojawią się po 4-6 miesiącach, ale ja już po miesiącu z silnych zastrzyków p/bólowych przeszłam na 1-2 tabletki dziennie
   • woxilo Re: Naturalne sposoby na bóle miesiączkowe 21.10.14, 06:48
    Dobry Przyjaciel - Szczery ,Opiekuńczy ,Wierny , Taki Który Jest Na Dobre I Na Złe ,Który Umie Słuchać Cierpliwie ,Wytrwale I Ze Zrozumieniem I, Oraz Służy Poradą , Na Każdy Problem Życiowy I Osobisty ,Taki Wierny Przyjaciel Jest Jak Dobry Psycholog I Uzdrowiciel .
    Również Dobre Spełnienie Seksualne (Prokreacja ) Najlepszym Lekarstwem Na Wszelkie Bóle ,Dolegliwości - Psychiczne ,Emocjonalne ,Fizyczne ,Duchowe I Umysłowe .
  • woxilo Re: Naturalne sposoby na bóle miesiączkowe 24.10.14, 12:25
   Ja osobiście stosuję niektóre pozycje jogi - niesamowitą ulgę dają. W necie na pewno je znajdziesz wraz z instrukcją. Dodatkowo piję też melisę i rumianek. Wybieram tylko te naturalne, bez chemii, możesz je kupić np. na hh-life.pl/?post_type=product

   Tak ,dzięki że o tym wspomniałaś ,Jogę uprawiam od lat wszystkie ścieżki ,dla ciała i umysłu ,można powiedzieć że Joga stała się moją pasją życiową i hobby .
  • woxilo Re: Naturalne sposoby na bóle miesiączkowe 21.03.15, 00:52

   h1Ajurweda-naturalne sposoby na zdrowie, piękno i szczęście
   03/08/2009
   Ajurweda-naturalne sposoby na zdrowie, piękno i szczęście ? to tytuł kolejnej, nowej na polskim rynku książki o ajurwedzie.

   Agnieszka Wieczorek przetłumaczyła i uporządkowała teksty z kliniki dr Partapa Chauhana o podstawach ajurwedy ? znajdziemy tam informacje o odżywianiu, oczyszczaniu, przywracaniu wewnętrznej harmonii. Jest też autorski rozdział Agnieszki o stosowaniu ajurwedy dla przyszłych mam i w czasie ciąży.

   Wyszła książeczka bardzo przejrzysta, ciekawa, przydatna i niedroga. Polecamy ? dla wszystkich, którzy chcą stosować starożytną wiedzę na co dzień i praktycznie korzystać z mądrości ajurwedy.chopra

   Przy okazji ? przypomnienie o obowiązkowej lekturze o ajurwedzie ? ?Zdrowie doskonałe? ? Deepaka
   Polecam na wszelkie problemy ze starożytnej wiedzy indyjskiej - Ajurvedy :

   Chopry ? Wydawnictwo W.A.B. wznowiło ją w ub.roku w nowym, poprawionym przekładzie. Podręcznik dla wszystkich, którzy chcą pogłębić swoją wiedzę o ajurwedzie.

   About these ads

   annmandala.wordpress.com/2009/08/03/ajurweda-naturalne-sposoby-na-zdrowie-piekno-i-szczescie/
  • peny-y-cat Re: Naturalne sposoby na bóle miesiączkowe 02.04.15, 00:30
   Witam, widzę, że choć pytanie z zeszłego roku wciąż pojawiają się odpowiedzi. To i ja dodam coś od siebie, czego tu nie znalazłam. Ja również mam bardzo bolesne miesiączki, na które nie pomaga większość leków - to przez uodpornienie spowodowane uzależnieniem. Od znajomego mojej mamy dostałam radę, by pić mięte z rumiankiem - woreczek i tego i tego razem zaparzyć. I, o dziwo, działa. Nie likwiduje bólu zupełnie, ale wyraźnie zmniejsza. Także jeśli nie masz kota (ja mam ale nie zawsze udaje mi się zmusić go do leżenia mi na brzuchu), nie chcesz łykać proszków i nie czujesz się na siłach do ćwiczeń spróbuj mięty z rumiankiem. Pozdrawiam
   • woxilo Re: Naturalne sposoby na bóle miesiączkowe 12.04.15, 17:28
    mikas25
    Mi się poprawiło po urodzeniu dziecka :D

    Ponieważ dziecko żyjąc w łonie matki ,przez okres ciąży 9 miesięcy , będąc połączone z matką jedną pępowiną , czuje to co matka - jej nastrój ,psychiczny ,duchowy ,emocjonalny i stan fizyczny , oddycha tym samym powietrzem co matka ,jest tak samo głodne ,itp .po prostu dziecko i matka dzielą wszystko teraz pół ,na pół , są jak bratnie dusze ,żyjące w jednym ciele , nie tak jak w panieństwie ( metafora rajskiego ogrodu Eden ) .
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka