Dodaj do ulubionych

Czy pijecie zioła?

02.10.14, 19:01
Pijecie sobie zioła na codzień? Ja cały czas piję herbatę zwykłą i tak pomyślałam, że może zamienić by ją częsciowo na zioła własnie? Tylko jakie? Są takie, które można pić codziennie?
Obserwuj wątek
    • dickkor Re: Czy pijecie zioła? 13.10.14, 22:15
      Witam,
      Przecież i herbata i yerva mate też są ziołami. Yerva mate nie jest herbatą. Otrzymuję się ją z ostrokrzewu paragwajskiego. Zawiera duże ilości kofeiny. Zbyt mocna pita wieczorem może więc utrudniać zasypianie. Dlatego warto o niej wcześniej poczytać.
      Ja pijam mieszanki ziół tylko na poprawę trawienia. Zamiast herbaty czarnej można pijać herbatę czerwoną (Puerh)lub zieloną. Herbata czerwona podobno pomaga w odchudzaniu. Herbata zielona gorąca pobudza, chłodniejsza wspomaga trawienie. Aby się przyzwyczaić do jej smaku warto zacząć picie od słabiej parzonych herbat.
      Można pijać także wspomnianą wcześniej yerva mate. Można też pijać kawę zbożową lub napój z cykorii.,(Tylko jak mi się trochę cykorii rozsypało to było bardzo klejące.) Cykorię można kupić w sklepach zielarskich.
      Można także pijać kwas chlebowy.
      Można popróbować różnych herbat i wybrać to co będzie najlepiej smakowało i najlepiej służyło dla zdrowia. To jest przecież sprawa gustu.
      Prawie 30 lat temu bardzo często każdego dnia pijałem herbatę z mięty. W pewnym momencie poczułem jakby odrzucało od mięty. Na kilka miesięcy przestałem pijać herbatkę z mięty.
      Uwaga! Herbatka z mięty dobrze gasi pragnienie w czasie upałów. Sprawdziłem! Podobno mięta ma właściwości oziębiające, dlatego więc nie nadaje się do picia w chłodne dni, bo nie rozgrzewa. Dlatego warto o ziołach wcześniej poczytać, aby trochę je poznać.
      Pozdrawiam,
      dickkor
      ryszrosz.blogspot.com

• wiseacres Re: Czy pijecie zioła? 11.01.15, 13:21
        Ja spożywam mieszankę ziołową składająca się z Ostropestu, Czarnuszki,Owocu róży,Owocu jarzębiny,Serdecznika Imbiru.Mielę to wszystko w odpowiednich proporcjach.Rano i wieczorem czubatą łyżkę spożywam z niewielką ilością kefiru i łyżeczka miodu akacjowego i jednym żółtkiem.
      • amityr Re: Czy pijecie zioła? 26.04.15, 09:42
        Ja usypiam w trakcie oglądania I-ej połowy Kiepskich.Dlatego pilotem ustawiam czas czuwania na 15 min. Nie wiem co jest w drugiej połowie odcinków bo to już trwa kilka lat.Chyba zmienię o 30 min wliczając reklamę czas kładzenia się do łóżka. Obejrzę całość.
    • sklepagnex Re: Czy pijecie zioła? 06.05.15, 13:48
      Jeżeli chodzi o picie ziół, to najważniejsza jest systematyczność, bez tego nic nie wskóramy. Ja zaczęłam pić czystek bo dużo chorowałam. Polecam turecki, delikatniejszy w smaku sklepagnex.pl/pl/p/Czystek-Turecki-500g/1263 a tak piję herbatę zieloną i czerwoną. Najlepiej jest pić to co nam smakuje. Bardzo zdrowa jest też herbata roibos.
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka