Dodaj do ulubionych

O detoksykacji, odtruwaniu

06.06.23, 16:25
O detoksykacji, odtuwaniu

Nasz stan zdrowia zależy od naszej diety czyli tego co spożywamy, od powietrza jakim oddychamy, wody jaką pijemy , trybu życia jaki prowadzimy, od naszej pracy zawodowej i związanymi z tą pracą czynnikami szkodliwymi, chorobotwórczymi, od aktywności fizycznej . Szkodliwe są też leki , wiele leków , które jedne choroby czy objawy leczą a inne wywołują z powodu tzw. skutków ubocznych. Stosowanie się do szeregu zaleceń i wymagań warunkujących utrzymanie dobrego stanu zdrowia jest jednak w dzisiejszych czasach trudne ze względu na to, że jesteśmy otoczeni zewsząd w codziennym życiu i pracy całą gamą, spektrum różnych czynników trujących ,szkodliwych i chorobotwórczych, jakie niesie ze sobą wszędzie , dookoła współczesna cywilizacja. To szkodliwa żywność pełna chemicznych dodatków zatruta pestycydami, nawozami sztucznymi, antybiotykami i innymi preparatami stosowanymi we współczesnym rolnictwie i hodowli w tym produkty GMO, zatrute powietrze, woda. To też skażenie elektromagnetyczne, szkodliwe działanie promieniowania mikrofalowego szczególnie od telefonii komórkowej, od smartfonów
i szeregu innych żródeł promieniowania, jakie znajduja się w naszych domach.
Czyli co nas truje i jak się przed tym truciem bronić? Na ten temat napisano dużo artykułów, prac naukowych, książek bo to bardzo obszerny temat tylko czy ludzie to czytają, czy zwykli przeciętni ludzie to czytają? Nie sądzę by tak było.
Skoro jesteśmy truci i zatruci to trzeba się odtruwać, odtruwać się systematycznie co jakiś czas, co kilka miesięcy, co pół roku czy choćby raz na rok. Istnieją terapie odtruwające, detoksykujące oparte na medycynie alternatywnej i naturalnej i odpowiednie ku temu środki, takie jak zioła, korzenie, ziarna, pestki, owoce, warzywa oraz pewne substancje chemiczne. I są one opisane w artykułach, jakie można znaleźć w internecie, trzeba tylko poszukać i czytać. Czytałem takie artykuły, czytałem... i poniżej staram się podsumować zebraną wiedzę w temacie.
A więc przystąpmy do konkretów, jak się odtruwać. Celem detoksykacji jest usunięcie z organizmu pierwiastków szkodliwych takich jak metale ciężkie czyli, ołów, rtęć, kadm i innych oraz usunięcie innych substancji szkodliwych zalegających w organiźmie , których organizm sam nie potrafi sie pozbyć. Druga bardzo istotna rzecz to odkwaszenie organizmu. Terapie odkwaszające organizm to też terapie służące usuwaniu trucizn z organizmu. Terapię detoksykującą należałoby zacząć właśnie od odkwaszenia organizmu.
W zakwaszonym organiźmie płyny ustrojowe są kwaśne, zbyt kwaśne a to jest czynnik chorobotwórczy, poważnie chorobotwórczy. Zakwaszony organizm posiada osłabiony układ immunologiczny , jest bardzo podatny na różne choroby np. na infekcje bakteryjne oraz wirusowe, jest podatny na choroby nowotworowe! A to dlatego, że wirusy, bakterie czy komórki nowotworowe łatwo rozwijają się i namnażają w kwaśnym środowisku natomiast NIE MOGĄ rozwiajać się w środowisku alkalicznym.

Odkwaszanie to przede wszystkim odpowiednia dieta stosowana w czasie kuracji składająca się w w ok. 80 % z produktów o działaniu alkalizującym oraz w 20 % z produktów o działaniu zakwaszającym. Bez stosowania takiej diety trudno będzie usunąć zakwaszenie, któremu bardzo sprzyja współczesna żywność i złe nawyki żywieniowe. Dieta odkwaszająca charakteryzuje się spożywaniem dużej ilości warzyw, owoców, ograniczeniem spożywania mięs, nabiału czyli ograniczeniem ( ale NIE całkowitą eliminacją ) dostarczania organizmowi białka , zasadniczym, mocnym ograniczeniem spożywania węglowodanów ( szczególnie białego pieczywa ) i cukrów czyli zwykłego cukru , glukozy fruktozy, laktozy.

Uwaga: Jednym z najbardziej zakwaszających organizm produktów jest KAWA !
W kuracji odkwaszającej nie może być mowy o piciu kawy.
Czarna herbata też działa zakwaszająco.

Aby proces odkwaszania uczynić bardziej skutecznym oraz go przyspieszyć należy w diecie stosować takie produkty jak:

1. Zdrowe tłuszcze takie jak oliwa z oliwek, olej kokosowy, olej z awokado, olej lniany.
Należy unikać margaryn szczególnie tych twardych do pieczenia i smażenia, zawierają uwodornione, utwardzone oleje szczególnie najgorszy jaki może być olej palmowy.

2. Pestki dyni, nasiona słonecznika, orzechy, migdały.

3. Soki owocowe ale naturalne, tłoczone na zimno, bez dodatków. Nie mogą to być soki z supermarketów , które są naszpikowane dodatkiem cukrów, chemii a przede wszystkim są zwykle przyrządzane przemysłowo z koncentratów.

4. Napary ziołowe, ważna rzecz, jako najważniejsze przy odkwaszaniu wymienia się zieloną herbatę , pokrzywę, miętę, czystek, koper włoski, babkę, skrzyp, mniszek lekarski, liście brzozy, ostropest a także stosuje się chlorofil i spirulinę.

5. Ważnymi produktami jakie powinny się znaleźć w diecie odkwaszającej są kasze, kasza gryczna oraz jaglana.

Inne ważne środki w terapii odkwaszającej to :

1. Sok z cytryny ( naturalny )
2. Ocet jabłkowy
3. Woda alkaliczna

Co to jest woda alkaliczna? To woda z dodatkiem substancji, soli alkalicznych, zasadowych. Woda alkaliczna powinna mieć pH 9,5 , do jej przyrządzenia należy zaopatrzyć się w papierki wskaźnikowe pH lub nabyć pH metr elektroniczny.
Solami zasadowymi jakie dodajemy do zwykłej wody aby otrzymać wodę alkaliczną są węglany sodu czyli węglan disodu Na2CO3, wodorowęglan sodu NaHCO3 ( czyli zwykła soda oczyszczona ), węglan czy cytrynian potasu, winian potasu, węglan czy cytrynian magnezu. Ważne są sole potasu, w odkwaszaniu należy uzupełnić niedobory potasu.
Woda alkaliczna , którą przyrządzimy dodając do zwykłej wody ( najlepiej źródlanej lub przegotowanej ) sodę oczyszczoną plus trochę cytrynianu magnezu oraz cytrynianu czy węglanu potasu do pH=9,5 jest też żródłem sodu a szczególnie potasu i magnezu dla organizmu. Wymienione sole są bardzo tanie i należy je kupić jako odczynniki chemiczne czyste. Dostępne na Allegro.
Wody alkalicznej nie można pić czy dodawać do potraw czy soków zbyt dużo, ponieważ wraz z nią przyjmujemy wyżej wymienione sole zasadowe. Łączna ilość tych soli dziennie przyjmowanych nie powinna przekraczać wartości rzędu 0,5 grama, gdyż inaczej wprowadzimy do organizmu za dużo sodu, potasu, magnezu. A więc trzeba sobie przeliczyć, ile soli przyjmujemy dziennie wraz z wodą alkaliczną o pH=9,5 aby ta wartość nie przekraczałas te ok. 0,5 grama.
Proses odkwaszania organizmu trwa od kilku do kilkunastu tygodni.

Obserwuj wątek
  • leslawgzp Re: O detoksykacji, odtruwaniu 06.06.23, 16:28
   A teraz właściwa detoksykacja, środki do detoksykacji. Jeśli chodzi o środki naturalne to w mocy pozostają wszystkie wymienione wyżej w procesie odkwaszania. Ale to nie wystarczy, trzeba zastosować środki chemiczne. Należą do nich:

   1. EDTA czyli kwas wersenowy ( C10H16N2O8 ) oraz jego sole takie jak wersenian disodowy
   ( C10H14N2O8Na2 ), wersenian wapniowo-disodowy. Bardzo skuteczny środek chelatujący metale ciężkie .

   2. Mniej znany ale opisywany w artykułach o detoksykacji tiosiarczan sodu, działa podobnie jak EDTA
   ( pięciowodny Na2S2O3x5H2O ) . Usuwa metale ciężkie i toksyny.

   3. Witamina C w większych dawkach to znaczy rzędu kilku gramów dziennie a można brać tej witaminy C więcej jeśli zachodzi taka potrzeba nawet kilkadziesiąt gramów na dobę w specjalnych terapiach. Witamina C posiada zdolność chelatowania metali ciężkich.

   4. MSM ( DMSO2 , czyli metylosulfometan , siarka organiczna , utleniony dimetylosulfotlenek (CH3)2SO2 ) działa regeneracyjnie, odtruwająco, przeciwzapalnie oraz wykazuje jeszcze szereg innych korzystnych wpływów na organizm.

   5. Sole do kąpieli w wannie czyli siarczan magnezu zwany solą EPSOM ( MgSO4 ), chlorek magnezu
   ( MgCL2 ) następnie sole kąpielowe zawierające wzbogacony o makro i mikroelementy chlorek sodu , to sole , których głównym składnikiem jest chlork sodu ( NaCL )znany jako zwykła sól kuchenna. Nie mmniej nie używamy soli kuchennej tylko sole takie jak sól himalajska, sól z Morza Martwego zawierające całą gamę potrzebnych organizmowi minerałów oraz specjalne sole kąpielowe z różnymi dodatkami, które to sole są w sprzedaży.
   Proces detoksykacji powinien trwać minimum miesiąc a lepiej dłużej 2-3 miesiące.

   EDTA w postaci kwasu lub jego soli stosuje się w dawce dziennej ( najlepiej
   podzielonej na dwie części ) rzędu 1- 2 gramy.

   Tiosiarczan sodu jest środkiem, który można stosować w dawkach większych jak i małych. środek ten w większych dawkach rzędu 1 gram dziennie często powoduje zaburzenia jelitowe, biegunkę toteż wielkość dawki dziennej należy sobie dobrać indywidualnie aby wymienione objawy nie występowały, może to być dwa razy dziennie po 300 mg, dwa razy dziennie po 100 mg a i jeszcze mniej, środek będzie działał tylko przy małych dawkach czas kuracji wydłuży się.

   Witaminę C trzeba przyjmować dziennie ( dobowo ) podzieloną na przynajmnie trzy, cztery dawki ponieważ szybko jest rozkładana w organiźmie, jej czas połowicznego rozkładu w organiźmie jest rzędu godziny.

   Szczególnie polecane jest stosowanie mieszanki witaminy C i MSM w proporcji pół na pół np. dziennie przyjmuje się od powiedzmy 1 grama do kilkunastu gramów takiej mieszanki i co ważne podzielone przynajmniej na trzy , cztery dawki przyjmowane w ciągu dnia (doby ).

   Kapiele odtruwająco-regenerujące przygotowujemy w wannie, do wody w wannie w ilości 60-100 litrów dodajemy szklankę soli EPSOM ( siarczanu magnezu ) lub szklankę chlorku magnezu albo szklankę mieszanki siarczanu magnezu z chlorkiem magnezu następnie dodajemy szklankę soli typu sól himalajska, sól z Morza Martwego czy podobnej soli z dużą zawartością minerałow i mikroelementów. Roztwór w wannie warto uzupełnić o ok. 3/4 szklanki mocznika czystego oraz o pół szklanki do szklanki gliceryny, te dodatki poprawiają wchłanianie minerałów, działają nawilżająco i wygładzająco na skórę, zapobiegają wysuszeniu skóry.
   Kuracja wyżej opisanymi kąpielami powinna składać się z dziesięciu kąpieli, jedna dziennie.

   W celu uzupełnienia wiadomości i spraw bardziej szczegółowych w temacie polecam artykuły w internecie pisane przez rzetelnych niezależnych od różnych sił destrukcyjnych specjalistów.

   • leslawgzp Re: O detoksykacji, odtruwaniu 07.06.23, 08:52
    W uzupełnieniu artykułu o detoksykacji :

    Jeśli chodzi o tiosiarczan sodu wymieniony jako środek usuwający metale ciężkie i toksyny to jest on wrażliwy na soki żołądkowe na kwas solny zawarty w żołądku i ulega częściowemu rozkładowi stąd przyswajalność tiosiarczanu jest rzędu tylko 10 % przyjętej jego ilości. Toteż logicznie myśląc należałoby przyjmować maksymalną nie powodującą jeszcze zaburzeń jelitowych dawkę dzienną. Tiosiarczan sodu czy EDTA a także witaminę C i MSM zażywamy rozpuszczone w wodzie w szklance wody. Do tiosiarczanu rozpuszczonego w wodzie dodajemy z pół grama sody oczyszczonej. Tiosiarczan najlepiej jest przyjmować częściej niż dwa razy dziennie czyli podzielić dawkę dzienną ( dobową ) na cztery, pięć części.

    Ważnym elementem wspierającym odkwaszanie i detoksykację są ćwiczenia fizyczne, ćwiczenia niezbyt intensywne ponieważ ćwiczenia i treningi mocno intensywne powodują zakwaszenie organizmu , zbytnie obciążenie układu mięśniowego, kostnego, krwionośnego. Polecić tu należy szczególnie jogę czy podobne systemy ćwiczeń.

    Ale niestety dzisiejsza młodzież często w ramach głupiej mody, braku wiedzy , rozsądku i wpływów zachodnich amerykańskich szczególnie i też pochodzących z idiotycznych amerykańskich filmów szerzących kult supermena, mięśniaka, goryla, często goryla z obrzydliwymi, ohydnymi szpecącymi tatuażami przypominającymi ścianę z graffiti , filmów szerzących agresję uczęszcza często na siłownię aby wyrobić sobie " klatę" ćwicząc intensywnie co powoduje permanentne zakwaszenie organizmu.
    A mięśniaki, goryle np. bokserzy statystycznie żyją kilka lat, nawet do 10 lat krócej...

    Jeśli chodzi o kąpiele w wannie z zastosowaniem soli Epsom i soli kąpielowych to na jedna kurację czyli 10 kąpieli trzeba zużyć sporą ilość tych soli tak z 5 kg .
    Można lepiej wykorzystać te kąpiele i zużyć ze trzy razy mniej soli jeśli jedną przygotowaną w wannie kąpiel użyjemy trzykrotnie. Pierwszą kąpiel przygotowujemy używając mocno ciepłej wody o temperaturze ok. 45 stopni. Na drugi i trzeci dzień roztwór w wannie trzeba będzie podgrzać używając dużej grzałki elektrycznej o mocy 2- 3 Kw, grzałki takie są w sprzedaży. Ponadto po pierwszej kąpieli, jak roztwór w wannie wystygnie dodajemy do niego 50 ml 15 % roztworu podchlorynu sodu co zapobiegnie rozwojowi bakterii . Tak samo postępujemy po drugiej kąpieli.
    Podchloryn sodu jest dostępny na Allegro np. w kategorii chemia basenowa.
    Czas jednej kąpieli to ok. 30 minut a przed kąpielą należy wziąć prysznic aby zmyć z siebie brud
    i bakterie.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nakarm Pajacyka