Dodaj do ulubionych

Alli na odchudzanie - ktoś stosował?

02.04.10, 13:01
Wakacje się zbliżają a po zimie mam kilka kg na plusie. Chodzę na siłownię i basen dość regularnie ale efektów za bardzo nie widzę - zwłaszcza jeśli chodzi o redukcję tkanki tłuszczowej w miejscach strategicznych ;)

Tak więc zastanawiam się czy nie zaopatrzyć się w Alli. Ale jako, że jestem raczej sceptycznie nastawiona do jakichkolwiek tabletek odchudzających - chciałabym wiedzieć czy ktoś to stosował i widział efekty? Oczywiście w połączeniu z ruchem i dietą :)
Obserwuj wątek
    • sleepsafe Re: Alli na odchudzanie - ktoś stosował? 02.04.10, 19:46
      Ja stosuję L-karnitynę, która przynosi (przynajmniej u mnie) efekty właśnie w
      połączeniu z ćwiczeniami. To jedyny środek wspomagający, który do mnie
      przemawia. I oczywiście jakaś dieta. Ja jem dużo gotowanego, razowe pieczywo
      (koniecznie bez słodu) i staram się nie łączyć niektórych produktów. Kurczaczek
      z ziemniaczkami odpada...
      • princessjobaggy Re: Alli na odchudzanie - ktoś stosował? 04.04.10, 01:21

> Ja stosuję L-karnitynę, która przynosi (przynajmniej u mnie)
        efekty właśnie w połączeniu z ćwiczeniami. To jedyny środek
        wspomagający, który do mnie przemawia.

A co dokladnie do Ciebie w L-karnitynie przemawia? Z tego co wiem
        nie ma wystarczajacych dowodow na to, ze suplementy L-karnityny maja
        dzialanie takie, jakim chwala sie ich producenci. Z tego co wiem
        zdrowy czlowiek wytwarza jej wystarczajaco duzo plus dostarcza ja w
        diecie.
    • princessofbabylon Re: Alli na odchudzanie - ktoś stosował? 02.04.10, 20:46
      Co prawda nie brałam Alli, ale zjadłam już całe opakowanie Linea, a teraz biorę
      Bio CLA. Nie wiem czy są efekty :| Przestałam się obżerać, to prawda, ale żeby
      jakieś piorunujące efekty były, to niekoniecznie. 2 cm mi zeszły z tyłka, ale
      poza tym niewiele. Jedne spodnie mam luźniejsze, ale nie wiem czy to od
      schudnięcia mego, czy po prostu rozeszły się ze starości ;) Najgorzej z
      brzuchem. Nie mogę sobie poradzić. Myślę o jakiejś siłowni czy aerobiku, ale na
      myśleniu zazwyczaj się kończy. Już chciałam się odchudzać z Gazetą, ale też
      jakoś odpuściłam. Jem mniej, ale co z tego.

• carinica011 Re: Alli na odchudzanie - ktoś stosował? 02.04.10, 21:07
        najlepsza dieta to nżt - nic tego nie pobije.
        "odchudzam się" od jaki s 2 mcy - ok zleciało mi jakieś 5-6 kg ale bez żadnego
        wysiłku. nie jem żadnych wspomagaczy bo to tylko wyrzucone pieniądze. moja dieta
        polega na całkowitym wyeliminowaniu cukru, nie puszczaniu do siebie oczek, że
        przecież to light, nie jem białego pieczywa i nie piję kawy, którą zastąpiłam
        zmielonym siemieniem lnianym. jedyne przegryzki to marchewka, seler i papryka
        pokrojone w słupki. oprócz tego jem wszystko, nie uprawiam sportu nie licząc 3h
        spacerów z potworem i podnoszenia rzeczonego potwora milion razy dziennie. nie
        alli a samodyscyplina.
        • princessofbabylon Re: Alli na odchudzanie - ktoś stosował? 02.04.10, 21:30
          Wyeliminowanie cukru czyli np nie słodzisz herbaty?
          Białego pieczywa nie jadłam jakieś dwa tygodnie, ale zbrzydło mi się razowe
          pieczywo i wafle ryżowe itd.
          Nie mogę przestać pić kawy ;(
          Uwierz mi, że marchwi zjadam tony. Piję soki marchwiowe. Przy okazji wiem, że
          to, że niby od marchwi skóra się robi ciemniejsza, to wierutna bzdura ;)
          Nie mam potwora na spacery, ale z pracy idę pieszo, zamiast wsiadać w tramwaj.
          Jak jesz wszystko? Np słodycze? Przecież tam jest cukier. Czyli nie mogę jeść
          wszystkiego, co bym chciała. Ciężko mi odmówić sobie słodyczy. Nie mówię o
          obżeraniu się.

• carinica011 Re: Alli na odchudzanie - ktoś stosował? 04.04.10, 12:31
            nigdy nie słodziłam i nie jadłam słodyczy, dlatego mi łatwiej i nie miałam
            problemów. myślałam raczej o wyeliminowaniu wszelkiego cukru z diety (np
            zawartego w musztardzie, ketchupie czy zalewie oliwek) i przyjmowanie jedynie
            naturalnego zawartego w owocach i warzywach. czytanie etykiet to mój klucz do
            sukcesu.
            nie pij soków marchwiowych, bo tam jest strasznie dużo cukru, no chyba że robisz
            je sama lub kupujesz soki jednodniowe. znacznie zdrowiej jest jeść marchewkę np
            z dipem zrobionym z jogurtu bałkańskiego z czosnkiem i ziołami lub dipem z avocado.
            myślałam raczej o tym, że jem normalne obiady, a nie pół plasterka pomidora z
            listkiem sałaty - zjadam porcję mięsa lub ryby z surówką.
            • garraretka Re: Alli na odchudzanie - ktoś stosował? 04.04.10, 13:24
              Dziękuję wszystkim za odzew.
              Kilka słów wyjaśnienia - nie obżeram się słodyczami, nie jestem otyła. Noszę rozmiar 34-36.
              Ćwiczenia mam ułożone przez intruktorów z siłowni, aeroby robię na na max 80% mojego maksymalnego tętna. Zjadam normalne posiłki z wykluczeniem 'złych' produktów.
              Jedyne co chcę osiągnąć to pozbyć się tłuszczu z ud i pośladków - a jak wiadomo stąd schodzi najwolniej i najtrudniej. Żeby zobrazować o co mi chodzi:
              teraz wygląda to mniej więcej tak:
              https://solmed.pl/images/cellulit_11.jpg
              a chcę żeby wyglądało tak:
              https://www.kobieta.pl/uploads/pics/pupa.jpg

Dlatego rozważam zastosowanie dodatkowych wspomagaczy, bo już mi powoli cierpliwości zaczyna brakować, gdy ćwiczę a efektu nie widać.
    • izabellaz1 Re: Alli na odchudzanie - ktoś stosował? 02.04.10, 21:16
      garraretka napisała:

> Chodzę na siłownię i basen dość regularnie ale efektów za bardzo
      > nie widzę - zwłaszcza jeśli chodzi o
      > redukcję tkanki tłuszczowej w miejscach strategicznych ;)

Bo nie wykonujesz ćwiczeń na redukcję tkanki tłuszczowej. Poproś trenera o
      ćwiczenia aerobowe. A najlepiej biegaj interwałowo.

> Tak więc zastanawiam się czy nie zaopatrzyć się w Alli. Ale jako, > że jestem
      raczej sceptycznie nastawiona

I słusznie. Pic na wodę. Nic więcej.

Odpowiednie odżywianie i ćwiczenia i żadne alli nie jest potrzebne.
      • garraretka Re: Alli na odchudzanie - ktoś stosował? 02.04.10, 21:51
        A właśnie robię dużo aerobów - w zasadzie większość moich ćwiczeń to aeroby. Jest bieżnia, jest cross trainer, są wiosła. Robiłam również HIITa - fakt, że interwały przyniosły efekt ale tylko do pewnego momentu. Tego co zostało już się pozbyć nie mogę. Dlatego myślałam o jakimś wspomagaczu.
        No i odżywiam się zdrowo - około 5 posiłków dziennie, zero pieczywa (nie lubię), dużo ryb. Ograniczyłam weglowodany, zjadam dużo owoców i warzyw, śmieciowego jedzenia nie jem w ogóle.
        A efektu, jaki bym chciała osiągnąć, brak :/
      • princessjobaggy Re: Alli na odchudzanie - ktoś stosował? 04.04.10, 01:39

> Bo nie wykonujesz ćwiczeń na redukcję tkanki tłuszczowej.
        Poproś trenera o ćwiczenia aerobowe. A najlepiej biegaj interwałowo.

Cwiczenia aerobowe, ktore radzisz to zbyt ogolne pojecie.

Najwiecej tkanki tluszczowej spala sie przy 60-70% maksymalnego
        tetna. Autorka watku powinna sprawdzic jakie w jej wieku jest jej
        maksymalne tetno i sobie sprawic urzadzonko do monitorowania bicia
        serca (pulsometr), np. takie:

www.wiggle.co.uk/p/cycle/7/Suunto_t3c_Heart_Rate_Monitor_Training_Computer/5360041678/

Pozniej wyliczyc zakres tetna, przy ktorym teoretycznie spalac
        bedzie najwiecej tkanki tluszczowej. Podczas wykonywania cwiczen
        moze sobie sprawdzac czy na przyklad tetno nie jest zbyt
        niskie/wysokie.

• lejdizgaga Re: Alli na odchudzanie - ktoś stosował? 02.04.10, 23:44
      6 Weidera i Ispagul 3-4 razy dziennie. Do tego masażer, jak znajdę wolną chwilę,
      i spacery z dziecięciem przy ładnej pogodzie. Efekt - 6 kilo mniej w dwa
      miesiące, jędrniejsza skóra, mniej w brzuchu, udach i pośladkach, ciuchy o dwa
      rozmiary mniejsze. Działam dalej :)

PS. Sprawdziłam Meridię, L-karnitynę, Alli, Lineę, jakieś tabletki z jabłkiem,
      ananasem, grejpfrutem, ziółka, parę diet. Nic nie działało. Dopiero powyższy
      zestaw mnie uszczęśliwił :)
    • kazeet Dziewczyny nie chce Was obrażać... 03.04.10, 17:25
      ...ale sie nie znacie. Jeżeli masz dietę w której produkty mają mniej kalorii
      niż twoje dzienne zapotrzebowanie to musisz chudnąć ale jest to proces powolny.
      Wspomagacze nic tu nie poradzą. Dieta + ćwiczenia (aeroby, interwały) i dużo
      samozaparcia. aha od 6 weidera nie traci się tłuszczu:)
    • moniakociara Re: Alli na odchudzanie - ktoś stosował? 04.04.10, 01:26
      Zrobiszi tak jak zachcesz albo jak Ci ludzie doradza, ale ja Ci jedno powiem:
      gdyby te wszystkie tabletki działały (długo terminowo, czyli po odstawieniu nie
      wracasz do stanu przed, równiez z łaknieniem), to na świecie nie byłoby problemu
      z nadwaga, wszyscy byliby super szczupli.
      • hugo43 Re: Alli na odchudzanie - ktoś stosował? 04.04.10, 08:25
        schudlam ok 3kg przez miesiac nie jedzac slodyczy,zmniejszylam
        porcje,mocno ograniczylam biale pieczywo(80% pieczywa to razowe bez
        slodu),ostatni posilek ok 19-20(zasypiam najwczesniej o 23),do tego
        2xtydz zajecia fitness w klubie(wybieram te bardziej meczace
        np.step,tbc,fat burning).niestety nie mam czasu na wiecej:(do tego
        dochodza codzienne spacery z dzieckiem.wspomagam sie chromem
        organicznym,bardzo mi pomogl ograniczyc zachcianki na slodkie i
        cole.niestety,tyje sie szybciutko a chudnie w mekach!
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka