praca w zawodzie a studia

06.09.10, 11:44
obserwujac sytuacje znajomych i swoja stwierdzam ze mało kto pracuje w swoim zawodzie. wiekszosc po skonczeniu szkoly czy studiow zajmuje sie czym zupelnie innnym. a jak jest u Was? zajmujecie sie tym czego nauczyliscie sie w szkolach/studiach? a Wasze otoczenie?

zastanawiam sie czy w ogole studiowanie ma sens? czy nie jest to strata czasu? w koncu to 5 lat zycia. moze w tym czasie lepiej byloby juz pracowac i szybciej dojsc do czegos? a moze lepiej skrocic studia do np 2-3 lat i wykladac tylko najpotrzebniejsze rzeczy? co Wy na to?
    • krolowa_karo Re: praca w zawodzie a studia 06.09.10, 12:41
      w Twoim przypadku na pewno się przydadzą. Przynajmniej nauczysz się korzystać z wyszukiwarki.
      Takie wątki pojawiają się regularnie i są nudne jak flaki z olejem.

      Zastanawiam się jak chcesz skrócić czas studiów do 2-3 lat ucząc się w tym czasie najważniejszych rzeczy? Nie słyszałam, żeby od razu po maturze przyjmowali na studia magisterskie (z pominięciem etapu licencjata/inżyniera). A dopiero wtedy uczysz się ciekawych i przydatnych rzeczy.
    • nothing.at.all Re: praca w zawodzie a studia 06.09.10, 12:55
      Ja znam osoby co pracują w zawodzie.Ale i takie co nie. Ja też w sumie wykorzystuje zdobytą wiedzę w pracy. Ale inną kwestią jest to czy wiedza zdobyta na stuidiach się przydaje do danego zawodu. Np. czy chemik wykorzystuje wiedzę zdobyta na studiach chemicznych? W tym przypadku pewnie tak, ale taki np. absolwent stosunków międzynarodowych - jaka wiedze ma do wykorzystania i gdzie?
      • simply_z Re: praca w zawodzie a studia 06.09.10, 13:38
        zalezy jeśli jest to sm o profilu ekonomicznym to pewne rzeczy się wykorzystuje ale w Polsce studia sa tak teoretyczne ,że dopiero w pracy uczysz się wszystkiego.
    • iwona.ana1 Re: praca w zawodzie a studia 06.09.10, 13:44
      pracuje w innym zawodzie

      czy ma sens?
      nie wiem
      ale wiem, ze brak wykształcenia wyższego zamyka wiele drzwi
      nie liczy się ostatnio co studiujesz lecz czy studiujesz
    • mumia_ramzesa Re: praca w zawodzie a studia 06.09.10, 14:42
      W szkole i na studiach powinnas sie nauczyc szukac informacji i myslec. Poza tym maja dac podstawy wiedzy w wielu dziedzinach (przynajmniej szkoly i studia w Polsce, bo np w UK studia sa bardziej kierunkowe).
Pełna wersja