Dodaj do ulubionych

dlaczego koleżanka chce Twojego faceta?

24.08.11, 10:44
Pierwszy raz na forum i boję się jak przed klasówką? Skąd to się bierze? Jesteś od lat w związku szczęśliwym jak się zdaje, przyjaźnisz się z jakimiś ludźmi też od lat, oni też są w wieloletnich związkach i nagle jedna z Twoich przyjaciółek zaczyna krążyć koło Twojego faceta coraz wyraźniej, nawet w Twojej obecności i on w pewnym stopniu jest zadowolony, łechce to jego ego a co będzie jak się da omotać? Zwracać uwagę przyjaciółce, a jeśli tak to jak to zrobić, żeby nie ośmieszyć się? Rozmawiać z facetem o tym, też jakoś nie bardzo. Dlaczego człowiek nie może być szczęśliwy tylko zawsze ktoś mu coś chce namieszać?
Obserwuj wątek
    • justynabal Re: dlaczego koleżanka chce Twojego faceta? 24.08.11, 11:22
      Może klucz tkwi w "wieloletnich związkach"? Co jakiś czas następuje okres znudzenia, czy czego tam. W końcu ile można( tak naprawde całe życie) w kółko to samo i z tym samym? Człowiek to istota żywa i grzeszna. Każdy ma ochotę czasem zrobić coś niedobrego. Poza tym- jak wiemy- motyle sa tylko na początku, adrenalinę też fajnie jest sobie podnieść.... Stąd pewnie zapędy Twojej koleżanki i zadowolenie faceta. Pytanie- co oni z tym zrobią? Zdrady, romanse, flirty- cieszą się dziś dużą popularnością. Trudno powiedzieć cokolwiek, jeśli się nie zna bohaterów.
      Co ja bym zrobiła? To nie będzie rada, ani wskazówka, tylko założenie, jak bym się hipotetycznie zachowała( a w takich sytuacjach, nie myśli się książkowo:)). Na pewno bym była nieźle wku.....a. Na koleżankę oczywiście bardziej- wiadomo. Bałabym się ( a może nie chciała) rozmawiać na ten temat, zarówną z nią, jak i nim. Bo wiesz- może oni nawet o tym nie wiedzą( robią to podświadomie), a taka rozmowa, nie dość, że otworzy im oczy, z Ciebie zrobi zazdrosną zołzę, to jeszcze- być może- popcha ich w swoje ramiona. Następnie znienawidziłabym koleżankę i starała się jak najbardziej cynicznie o niej wypowiadać( OMG!). Gdy już udałoby mi się uporać z cierpieniem( np. poprzez spotkania i rozmowy z exami), to wzięłabym się ostro za siebie i za nasze życie. Taki mały powrót do czasów, kiedy się poznaliśmy. Wtedy On- przestaje zauważać koleżankę( w końcu zrobiłam z niej głupka- moimi opowieściami i komentarzami) i widzi tylko mnie a ona.... robi wypad w kosmos:) Gdyby jednak wszystko potoczyło się inaczej( czyli doszłoby do zdrady), wtedy bym płakała i przestała jeść.
      • mietazpieprzem Re: dlaczego koleżanka chce Twojego faceta? 24.08.11, 11:35
        Justyno dzięki, intuicyjnie z tą rozmową z koleżanką i facetem coś mi mówi że jest jak napisałaś.
        Tylko jak koleżanka w kosmos to jej druga połowa też, a z nim się mój przyjaźni i jak to wytłumaczyć? co do zdrady, to jakby doszło to dla mnie katastrofa, atomowa, nic już po tym
        • justynabal Re: dlaczego koleżanka chce Twojego faceta? 24.08.11, 11:56
          No, ale może nic się nie dzieje? Koleżance po prostu czegoś brakuje i może chodzi jej tylko o to, że fajnie poczuć się adorowaną- nie chce nic więcej( w sumie to żałosne, bo nikt normalny i szczęśliwy tak się nie zachowuje, więc musi mieć jakiś problem). Dużo zależy od Twojego faceta. Mężczyźni czują się dowartościowani, jak kobieta okazuje im zainteresowanie- co nie oznacza od razu, ze mają ochotę na skok w bok. Postaraj się na początek nie panikowac i jakoś odświeżyć Wasz związek. Czasem tak jest, że potrzeba ostrej kłótni albo innej sytuacji kryzysowej, żeby na nowo się odnaleźć( nawet jak nie dzieje się źle i tylko trochę rutyny się wkradło). Ze wzbudzaniem zazdrości też bym nie próbowała, podobnie jak z cichymi dniami, pretensjami bez uzasadnienia czy zakończeniem znajomości z koleżanką. Pamiętaj- masz faceta, chcesz z nim być, on chce być z Tobą- nigdy nie zaszkodzi zrobić czegoś pozytywnego, a przynajmiej pozytywnie zaskakującego dla Was i waszego związku. Głowa do góry i nie zamartwiaj się bez powodu;)
        • justynabal Re: dlaczego koleżanka chce Twojego faceta? 24.08.11, 14:52
          No, ale tak ludzie reagują! Ja wiem, że też bym tak zareagowała( stety niestety)! Na trzeźwo myślę dokładnie tak jak TY, ale gdyby sprawa dotyczyła mnie, to bardziej bym znienawidziła koleżankę( w obiekcie naszych uczuć zawsze pokładamy nadzieje, które czasem na siłę próbujemy podtrzymywać- stąd niejako usprawiedliwianie ich błędów, czasem nawet chamstwa, czy jawnego ranienia nas). Człowiek jest jaki jest i bywa, że wie, iż źle postępuje, ale nie potrafi tego zmienić. Wydaje mi się też, że takie chore przerzucanie winy na czasem mniej albo zupełnie niewinną osobę, dodaje nawet powera( w końcu o Misia chcę zawalczyć, a ją zwalczyć). Rzadko kto myśli racjonalnie w takich momentach, wiem, że to głupie, ale tak jest:) Dlategi napisałam "wiadomo"( co nie znaczy, że słusznie).
          • baba67 Re: dlaczego koleżanka chce Twojego faceta? 25.08.11, 13:27
            Misie maja gorzej bo maja taki mechanizm ktory im sie wlacza czasem bez kontroli i przelacza myslenie z gory na dol.A po bzyku czuja sie winni wobec bzyknietej panny mimo ze powinni czuc sie winni wobec calkiem kogo innego no i jazde mamy.Dlatego slusznym jest odczuwanie wiekszej wscieklosci wobec panny-misiowi sie przelaczylo a co panna robi jest swiadomym zaplanowanym zamachem na czyjs zwiazek.
            W tym wypadku pogadalabym z partnerem poszukiwaczki przygod sugerujac jakas akcje odwetowa,niekoniecznie polegajaca na podmianie partnerow.
            • wartosc.energetyczna Re: dlaczego koleżanka chce Twojego faceta? 25.08.11, 15:44
              baba67 napisała:

> Misie maja gorzej bo maja taki mechanizm ktory im sie wlacza czasem bez kontrol
              > i i przelacza myslenie z gory na dol.A po bzyku czuja sie winni wobec bzykniete
              > j panny mimo ze powinni czuc sie winni wobec calkiem kogo innego no i jazde mam
              > y.Dlatego slusznym jest odczuwanie wiekszej wscieklosci wobec panny-misiowi sie
              > przelaczylo a co panna robi jest swiadomym zaplanowanym zamachem na czyjs zwia
              > zek.

ty to piszesz na serio? misio wyłączony z odpowiedzialności bo mu "się przełączyło"
              • baba67 Re: dlaczego koleżanka chce Twojego faceta? 25.08.11, 16:19
                tak bardzo serio to nie :-)ale ziarnko prawdy w tym jest.Faceci maja gorzej-maja statystycznie wyzsze libido,o wiele wiekszy procent ma genetycznie uwarunkowany, sprawnie dzialajacy mechanizm oddzielania seksu od uczuc(pisze ogolnie, sa oczywiscie takie kobiety i mezczyzni z niskim libido lub/i nieuruchamialnym mechanizmem).Statystyczna kobieta zanim sie bzyknie to jakies uczucia musi zywic i takich uczuc oczekuje,statystyczny facet nie ma problemu z puknieciem kompletnie obojetnej mu kobitki w chwili nawet lekkiego upojenia czy tez ataku chcicy.Porownujac to do samochodow-oni maja porsche,baby na ogol volvo.W porsche o wypadek latwiej co nie znaczy ze kierowca moze czuc sie rozgrzeszony.
                Kobita ktora zasadza sie na cudzego faceta uzywa rozumu,podkrecony atmosfera i winem misio -raczej nie ma na to czasu.
                • wartosc.energetyczna Re: dlaczego koleżanka chce Twojego faceta? 25.08.11, 16:27
                  powielasz stereotyp jakoby faceci zdradzali dopiero spici winem przez wyrachowane koleżanki, które od dawna to planowały - nie chce mi się krytykować tego merytorycznie, dlatego powiem tylko że fajnie mają te wasze misie-nieroztropnisie. co złego to nie on, to wina tej obcej i jego uwarunkowań genetycznych
                  • baba67 Re: dlaczego koleżanka chce Twojego faceta? 25.08.11, 17:53
                    Niczego takiego nie napisalam,nadinterpretujesz.Zreszta skad sie biora stereotypy?Z roznych zrodel w tym z prawdopodobienstwa statystycznego.Czy wszyscy Wlosi sa gadatliwi? Czy wszyscy Niemcy punktualni?Wszyscy Rosjanie chlaja na potege?
                    Wyraznie napisalam ze nie wszystkie misie tak maja.Niektore misie same wlaza w szkode, ale tendencja do wlazenia w szkode jest widoczna od mlodosci.Mis ktory zasadniczo jest zadowolony jakos specjalnie przgod nie szukajacy moze ulec kuszony bo mu sie przelaczy i juz.IM dluzej zyje tym bardziej jestem o tym przekonana.Moze mysle stereotypowo, ale nie mam kompleksow.
    • stephanie.plum Re: dlaczego koleżanka chce Twojego faceta? 24.08.11, 11:31
      > ośmieszyć się? Rozmawiać z facetem o tym, też jakoś nie bardzo.
      ależ jak najbardziej rozmawiać z facetem o tym.
      powiedzieć mu w zaufaniu, że bardzo współczujesz tej koleżance, bo ma okropne, ropiejące czyraki na zadku, które musi co wieczór smarować szarą maścią.
      :~o
      • mietazpieprzem Re: dlaczego koleżanka chce Twojego faceta? 24.08.11, 13:38
        Tak nawet on zwrócił uwagę,że jakoś tak się dziwnie zachowuje, ale jak z nią rozmawia to taki zadowolony, że mnie cholera bierze. Faceci uwielbiają zachwyty, możesz być atrakcyjna, zadbana, inteligentna brunetka ale tamta jest ruda na przykład- jak w tym dowcipie gdzie mąż do żony mówi, że piękna, mądra i sexowna, ale niestety nie cudza... Ja nie wiem czy dziś do kogoś można mieć 100%zaufanie nawet do wieloletniego partnera, którego się kocha, z którym się dobrze bawi i ciekawie gada, bo zawsze może się napatoczyć ta cudza
      • best.yjka Re: dlaczego koleżanka chce Twojego faceta? 24.08.11, 14:12
        Lepiej działa cięty, ale humorystyczny tekst rzucony mimochodem w towarzystwie, w którym wszyscy się obracają. Np. "Fajnie, że dowartościowujesz mojego faceta. Bo ja niestety nie mam na to ostatnio czasu." Trzeba to powiedzieć głośno, ale nie za głośno i neutralnym tonem. Ale ja wredna bestia jestem. Zdrobnienie w nicku, to dla niepoznaki ;)
    • deodyma Re: dlaczego koleżanka chce Twojego faceta? 24.08.11, 13:48
      przepraszam, ale to nie jest Twoja przyjaciolka.
      znam podobny przypadek, gdzie pani lubi sie krecic kolo panow, ktorzy maja zony/narzeczone/partnerki i kreci sie dotad, dopoki pan nie pojdzie z nim do lozka, po czym traci nim zainteresowanie i bierze sie za nastepnego.
      tak sie sklada, ze zagiela parol na meza jednej z mojej przyjaciolek ( swojego czasu byly dobrymi kolezankami), ale przyjaciolka jasno i dobitnie powiedziala jej, co o tym sadzi i kontakty miedzy nimi znacznie sie ochlodzily i nie chce z ta pania utrzymywac kontaktow, bo jak stwierdzila, nie jest ona dla niej odpowiednim towarzystwem.
      maz przyjaciolki zreszta za tamta trez za bardzo nie przepadal, poniewaz uwaza, ze kobieta jest egoistka i wykorzystuje ludzi.
      nie jest to jakas siksa, ale babka dobiegajaca czterdziestki.
      jej zwroc uwage a jak Twoj facet taki jest nia zafascynowany, kopnij go w dupe.
      byc moze oboje sa siebie warci.

• majaa Re: dlaczego koleżanka chce Twojego faceta? 24.08.11, 14:50
      Jak to mówią, chroń mnie, Boże, od takich "przyjaciół", a z wrogami to już sobie sama poradzę;) Ona bezczelna, a on niedowartościowany... niezły duecik... Przede wszystkim to znacznie ograniczyłabym Wasze kontakty, a gdyby tak się zachowywała w mojej obecności, to rzuciłabym żartem jakiś tekst w stylu: Oj, chyba cię X (tu imię jej faceta) musi ostatnio mocno zaniedbywać. I dodałabym niby z troską: ja się tu wygłupiam, a może faktycznie coś między Wami nie halo?

A mężowi szczerze powiedz, że jego przyzwolenie na takie zachowanie koleżanki jest dla Ciebie po prostu przykre. On z pewnością też nie byłby zachwycony, gdybyś wieszała się na jego kolegach.
      Macie małe dziecko, pewno sporo związanych z tym stresów, zmęczenie, ale mimo to postarajcie się wygospodarować więcej czasu dla siebie nawzajem (może pomoc babci, cioci czy opiekunki) i odświeżcie Wasze uczucie.
    • facettt dlatego, dziewcze 24.08.11, 14:50
      Dlaczego człowiek nie może być szczęśliwy tylko zawsze ktoś mu coś chce namieszać?

Bo to zycie na tej Planecie - to jeden wielki padol, przeplatany tylko ulotnymi chwilami szczescia

Amen.
    • anna_sla Re: dlaczego koleżanka chce Twojego faceta? 24.08.11, 22:21
      masz cztery wyjścia:
      1) powiedzieć jemu co o tym myślisz
      2) powiedzieć jej co o tym myślisz
      3) powiedzieć im co o tym myślisz
      4) wyraźnie zacząć kręcić się wokół jej męża ;) może wtedy oprzytomnieją, kiedy on zrobi się zadowolony z Twojego zainteresowania ;)
    • kaja5 Re: dlaczego koleżanka chce Twojego faceta? 25.08.11, 15:07
      Dopóki on nie wykazuje nią zainteresowania to nic bym z tym nie próbowała robic.
      A że go to "łechce' to jest normalne, mnie też by łechtało, czułabym sie bardziej pewna siebie i zadowolona, że nie tylko mężowi sie podobam :)
      Jezeli moja koleżanka czy jakakolwiek inna kobieta podrywałaby mojego męża to nawet by mi nieco schlebiało to , że ona by chciała coś czego mieć nie może, a co mogę mieć tylko JA.No chyba że mój M by nagle wykazał tą kobietą nazbyt szczegolne zainteresowanie, wtedy bym chyba starala się iść bardziej w tym kierunku by to jego zainteresowanie znowu skupilo się wylacznie na mnie :)
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka