Dodaj do ulubionych

Co tam na święta przygotowujecie?

22.12.11, 18:36
Bo ja bym chciała zrobić pierogi ruskie i pasztet grzybowy, a może i ciasto upiec czekoladowe. Ale niestety nie chce mi się:( No i bałagan wciąż. brrr. No a jutro jeszcze trochę pracy i tenis.
No jak to pogodzić?
Obserwuj wątek
    • vandikia Re: Co tam na święta przygotowujecie? 22.12.11, 18:40
      ja w tym roku uroczyste NIC

...

co roku pytam grzecznie itd.. w tym roku nie mam czasu i sił i jeśli i mama i babcia mówią mi, żebym się wyluzowała i nic nie robiła, to po praz pierwszy zastosuję się do ich rad.
      • grzeczna_dziewczynka15 Re: Co tam na święta przygotowujecie? 22.12.11, 18:43
        A ja w sumie lubię te przygotowania świąteczne, tylko czasu brak, buuuu!
        • vandikia Re: Co tam na święta przygotowujecie? 22.12.11, 18:47
          ja też lubię ale nie mam nastroju w tym roku i stwierdziłam - nic na siłę
          nienawidzę tego roku ale tak naprawdę i z całego serca i dni odliczam
          i ch mu w d za to co mi i mojej rodzinie przyniósł mimo, ze nie kradniemy, nie mordujemy i staramy się być dobrymi ludzmi - wszyscy, naprawde.
    • vandikia Re: Co tam na święta przygotowujecie? 22.12.11, 18:45
      a i sprzątnięte też nie mam
      w ogóle 2011 to jakiś kosmos dla mnie, nienawidzę tego roku i 31.12 spędzam z przyjaciółmi, z którymi zaplanowane mam upicie do nieprzytomności (co mi się zdarzyło może 2 razy w 29letnim życiu) i zapomnienie tego parszywego roku
      w niedzielę będę zdychać, w poniedziałek pójdę do pracy i zacznę nowy rok i nie będę pamiętać o tym ...jowym 2011

więc spoko luz, nie przejmuj się, na tenisa ić i już.
      • grzeczna_dziewczynka15 Re: Co tam na święta przygotowujecie? 22.12.11, 19:04
        To życzę Ci, żeby następny rok był cudowny! Totalna odwrotność 2011. Trzymam kciuki
    • lew_ Re: Co tam na święta przygotowujecie? 22.12.11, 18:49
      No jak tam moja mala komunistko:) POswiecaj mnie czasu na czytanie komunistycznych pisemek,a wiecej na prace domowe:)
      • grzeczna_dziewczynka15 Re: Co tam na święta przygotowujecie? 22.12.11, 19:03
        No ale czemu? Wolę czytać niż sprzątać, co chyba normalne, że użyję tego ulubionego przez POlaków słowa
        • lew_ Re: Co tam na święta przygotowujecie? 22.12.11, 19:06
          grzeczna_dziewczynka15 napisała:

> No ale czemu? Wolę czytać niż sprzątać, co chyba normalne, że użyję tego ulubio
          > nego przez POlaków słowa
          Ej leniuszku,powiesz ile masz lat?:)
          • grzeczna_dziewczynka15 Re: Co tam na święta przygotowujecie? 22.12.11, 19:12
            > Ej leniuszku,

To raczej nie do mnie, bo zazwyczaj pracuję ponad ustawowe 42 godz/tydz.
            • lew_ Re: Co tam na święta przygotowujecie? 22.12.11, 19:19

> > Ej leniuszku,
              >
              > To raczej nie do mnie, bo zazwyczaj pracuję ponad ustawowe 42 godz/tydz.
              Nie wymiguj sie dzieweczynka:) To bylo do Ciebie :) mow ile skonczylas bo zaraz ide i nie wstydz sie :
            • freemuni Re: Co tam na święta przygotowujecie? 24.12.11, 11:34
              ustawowe 42 godz/tydz.

wg jakiej to ustawy?
    • zeberdee24 Re: Co tam na święta przygotowujecie? 22.12.11, 18:54
      Zabiłem, wypatroszyłem i poćwiartowałem 5 karpi.
      • grzeczna_dziewczynka15 Re: Co tam na święta przygotowujecie? 22.12.11, 19:05
        Szkoda, że musisz krwawo obchodzić Święta:(
        • zeberdee24 Re: Co tam na święta przygotowujecie? 22.12.11, 19:17
          Jak każdy dobry człowiek pomagam starszym osobom:) Oprawianie ryb to sporo roboty i wszyscy się brzydzą.
          • zetka50 Re: Co tam na święta przygotowujecie? 22.12.11, 19:20
            zabić i wypatroszyć też nie potrafię, szkoda mi tych ryb. Nawet nie jem, mnie nie smakuje karp wolę filety rybne :)
            • grzeczna_dziewczynka15 Re: Co tam na święta przygotowujecie? 23.12.11, 00:50
              Ludzie, jak już musicie jeść zwierzęta, to może chociaż kupcie "profesjonalnie" zabite:( Choć może z drugiej strony, jak się samemu ukatrupi, większa świadomość.
    • zetka50 Re: Co tam na święta przygotowujecie? 22.12.11, 19:06
      zaczynam dopiero jutro od kompotu z suszu tzw. moczka bo ja ze śląska jestem :)
      w wigilię resztę żarła.
      • moonogamistka Re: Co tam na święta przygotowujecie? 23.12.11, 16:16
        Eee nie siej zametu:-) Moczka to nie kompot z suszu!
        Podpisane: Hanyska;-)
        • zetka50 Re: Co tam na święta przygotowujecie? 23.12.11, 17:55
          Ja właśnie robię z suszu i moja rodzina także, dodaje się do tego piernik robiony na miodzie :)
          • moonogamistka Re: Co tam na święta przygotowujecie? 23.12.11, 17:59
            Nooo piernik to podstawa:-)) A pozniej to juz przepisy rodzinne:-)
            Pozdrawiam krajanke i smacznego:-))))
            • zetka50 Re: Co tam na święta przygotowujecie? 23.12.11, 18:03
              wzajemnie i Wesołych Świąt! :)
    • best.yjka Re: Kompot z maku ;) n/t 22.12.11, 19:20
      • grzeczna_dziewczynka15 Re: Kompot z maku ;) n/t 23.12.11, 00:50
        No to jazda będzie;)
    • koham.mihnika.copyright ja przygotowalem apetyt nt 23.12.11, 04:31

• grzeczna_dziewczynka15 Re: ja przygotowalem apetyt nt 23.12.11, 13:27
        Pff;) To każdy przygotował;>
        • koham.mihnika.copyright ale moj wiekszy :-{) nt 23.12.11, 14:18

• forumowiczka.to.ja Re: Co tam na święta przygotowujecie? 23.12.11, 12:58
      Mam nieposprzątane. To po 1. Ale olewam, nie miałam czasu. My home is my castle.
      Po 2 - udało nam się ubrać choinkę. wow.
      Po 3 mam zamiar zrobić pyszny obiad, na który zaprosiłam rodzinę. I na ten jeden dzień zamierzam się ruszyć, poza tym od mamusi mam pierogi, dostanę bigos, od teściowej ciasta i będzie super.
      Aha, i śledzika męzusiowi zrobię bo lubi. I ju.
      Wesołych Świąt!
    • kochanic.a.francuza Re: Co tam na święta przygotowujecie? 23.12.11, 13:19
      Kupilam iluminacje za 75% ceny. To wszystko w tym roku. Nad menu pomysle jutro, ale to bedzie jedno danie i jedno ciasto.
      • grzeczna_dziewczynka15 Re: Co tam na święta przygotowujecie? 23.12.11, 13:20
        No i dobrze;) Po co potem wywalać pełno jedzenia albo terroryzować rodzinę i znajomych, żeby jedli pierogi do marca, bo się tyle ich bez sensu ulepiło;>
        • kochanic.a.francuza Re: Co tam na święta przygotowujecie? 23.12.11, 14:22
          Dzieki za uznanie. Normalnie wszyscy kreca glowa z niesmakiem: swieta bez wyzerki?
          Jak bylam dziewczynka widzialam wywalane serniki nad ktorymi oracowalam cale dnie. Mam traume nie z powodu zmarnowanego jedzenia, tylko mojego zaangazowania. Mysle, ze staraja sie tylko kobiety, reszta rodziny ma to i tak w D...e.
          Brak szacunku dla pracy kobiet, takie tam.
          • miau_weglowy Re: Co tam na święta przygotowujecie? 23.12.11, 14:25
            reforma ortograficzna byla? bo D..a z duzej litery u Ciebie :D
            • lew_ Re: Co tam na święta przygotowujecie? 23.12.11, 14:45
              miau_weglowy napisała:

> reforma ortograficzna byla? bo D..a z duzej litery u Ciebie :D

Mial ,chce do Ciebie na te pierogi:) Ale nie bede musial potem zmywwac?:)
              • miau_weglowy Re: Co tam na święta przygotowujecie? 23.12.11, 14:50
                ale musisz je zrobic
                taki test wstepny
                • lew_ Re: Co tam na święta przygotowujecie? 23.12.11, 14:59
                  miau_weglowy napisała:

> ale musisz je zrobic
                  > taki test wstepny
                  Miau nie umiem lepic pierogow,ale je chetnie zjem,:)
                  Mieszkasz w BRD?:)
                  • miau_weglowy Re: Co tam na święta przygotowujecie? 23.12.11, 15:01
                    > Miau nie umiem lepic pierogow,ale je chetnie zjem,:)

naucz sie

co do pytania nr 2: rozwin swoje umiejetnosci detektywistyczne, a sie dowiesz
                    • lew_ Re: Co tam na święta przygotowujecie? 23.12.11, 15:06
                      miau_weglowy napisała:

> > Miau nie umiem lepic pierogow,ale je chetnie zjem,:)
                      >
                      > naucz sie
                      >
                      > co do pytania nr 2: rozwin swoje umiejetnosci detektywistyczne, a sie dowiesz
                      WEz no troche pomoz,nie badz taka......albo nienawidzisz facetow?;:)
                      • miau_weglowy pomagam 23.12.11, 15:08
                        pozytywnakuchnia.pl/pierogi-ruskie/
                        • lew_ Re: pomagam 23.12.11, 15:23
                          miau_weglowy napisała:

> pozytywnakuchnia.pl/pierogi-ruskie/
                          Ja mam w kuchní dwie lewe rece:) wiec nie sproboje nawet sie do tego zabierac:) Jak mieszkasz w BRD to zapraszam na kawke:)
                          • miau_weglowy Re: pomagam 23.12.11, 15:39
                            a kto zrobi kawke?
                            ten drugi?
                            • lew_ Re: pomagam 23.12.11, 15:42
                              miau_weglowy napisała:

> a kto zrobi kawke?
                              > ten drugi?
                              Kawke zrobia w kawiarni:) .....jestes zajeta?:)
                              • miau_weglowy Re: pomagam 23.12.11, 15:52
                                jestem
                                w kazdym sensie tego slowa
                                • lew_ Re: pomagam 23.12.11, 16:07
                                  miau_weglowy napisała:

> jestem
                                  > w kazdym sensie tego slowa
                                  A to przepraszam:) nie podrywam zajetych kobiet:)
              • kochanic.a.francuza Re: Co tam na święta przygotowujecie? 23.12.11, 14:53
                Pierogi rozpychaja zolad, polecam zaniechanie.
                • grzeczna_dziewczynka15 Re: Co tam na święta przygotowujecie? 23.12.11, 17:15
                  Uwielbiam sobie rozepchać czasem pierogami;)
                  • lew_ Re: Co tam na święta przygotowujecie? 23.12.11, 17:44

> Uwielbiam sobie rozepchać czasem pierogami;)
                    Moja droga komunistko,a jestes szcupla?:)
                    • grzeczna_dziewczynka15 Re: Co tam na święta przygotowujecie? 23.12.11, 18:37
                      Nie spoufalajmy się tak;>

Komunistom zawsze szczupło - w końcu komunista to nie opasły burżuj;>
                      • grzeczna_dziewczynka15 Re: Co tam na święta przygotowujecie? 23.12.11, 18:39
                        A ruskie pierogi, świetnym komunistycznym daniem - nie dość, że nazwa ruska jakaś, to jeszcze skład taki jak zalecałeś - kartofle i cebula, do tego mąka i luksus w postaci twarogu;)

Holender, chyba je zrobię jednak, bo dziś nie zdążyłam, narobiłam sobie smaku mmmmmm.
                        • lew_ Re: Co tam na święta przygotowujecie? 23.12.11, 18:55

> A ruskie pierogi, świetnym komunistycznym daniem - nie dość, że nazwa ruska jak
                          > aś, to jeszcze skład taki jak zalecałeś - kartofle i cebula, do tego mąka i luk
                          > sus w postaci twarogu;)
                          >
                          > Holender, chyba je zrobię jednak, bo dziś nie zdążyłam, narobiłam sobie smaku m
                          > mmmmm.
                          Ale z Ciebie aparatka,wesola i dowcipna, no i po 30 tce- to mi bardzo pasuje:)i ponoc pracowita:)....ja parcuje czasami 60 godzin tygodniowo i nawet w niedziele :) ok,zycze Tobie Wesolych Swiat juz dzis :) choc mysle ze jutro tez tu zawitasz:) A Twoje nastawienie polityczne da sie skorygowac:) 6 lat temu mialem dziewczyne ktra byla totalna wielbicielka Trotzkiego:) ale ja z tego wyleczylem:)
                  • lew_ Re: Co tam na święta przygotowujecie? 23.12.11, 17:56

> Uwielbiam sobie rozepchać czasem pierogami;)
                    A jestes chuda ze tak duzo jesz ?:)
            • kochanic.a.francuza Re: Co tam na święta przygotowujecie? 23.12.11, 14:52
              D..ie nalezy sie szacunek, jest w srodku i wokol niej swiat sie kreci. I powiedz kim jestes bo ja nie pijam w parku na hustawkach.
              • miau_weglowy Re: Co tam na święta przygotowujecie? 23.12.11, 15:00
                I powied
                > z kim jestes bo ja nie pijam w parku na hustawkach.

niby jezyk ojczysty, niby ze mnie specjalista
                a nie rozumiem :D
                • kochanic.a.francuza Re: Co tam na święta przygotowujecie? 23.12.11, 15:44
                  Nie sciemniaj.
                  • miau_weglowy zero szans na oswiecenie zatem, szkoda ;)/nt 23.12.11, 15:58

• miau_weglowy Re: Co tam na święta przygotowujecie? 23.12.11, 14:17
      ruskie bym zjadla, ale mi sie nie chce robic (nie chwalac sie - HAHAHA- robie b. dobre, chociaz, jak pewnie stwierdzilby jeden z forumowiczow tutaj, moze tylko najblizsi sa dobrze wytresowani ;))
      a propos ruskich: ktos wie, czy w Poznaniu jest jeszcze mleczny bar 'Poranek' na Dabrowskiego? jakie ruskei tam byly! do tego skwareczki, surowka z kapusty, niebo w gebie... :D
    • alienka20 Re: Co tam na święta przygotowujecie? 23.12.11, 14:24
      Ryba po grecku, kompot z suszu, kluski z makiem,sałatka śledziowa a reszta kupne do ugotowania tylko lub odgrzania :).
      Ciasta będą 3 tylko :). Właśnie zaczęłam moczyć śledzie na sałatkę :).
    • 3artka Re: Co tam na święta przygotowujecie? 23.12.11, 14:48
      Ryba po grecku zrobiona, ryba po japońsku zrobiona. Jutro kurczak w coli i moja ukochanka sałatka z czosnkiem i ananasem. Reszta u mamusi:)
    • salma75 Re: Co tam na święta przygotowujecie? 23.12.11, 15:15
      Nic. Pakuję prezenty, zaraz odbiorę zamówiony makowiec i jutro rano ruszam na święta do rodziny. A nie chce mi się przeokrutnie :/.
    • czarnykapturek Re: Co tam na święta przygotowujecie? 23.12.11, 18:16
      Ekhm, dobra, choinki nie ma, tylko lisciaste przystrojone drzewko, zadnych karpi, tylko salatka warzywna (ktora namietnie robi malz), po pierogu z kapusta, lyche barszczu z uszkami kupnymi (barszcz z torebki), sledzie z puszki, moze rolade na szybko i .......duzooooo zimnej wodeczki, ai jeszcze videokonferencja z PL, zeby troche sniegu zobaczyc, i TYLE!!!!!
      p.s. tez chce zakonczenia tego dupiastego roku, wrrrrrrrrrrrrrrrrrr
      • grzeczna_dziewczynka15 Re: Co tam na święta przygotowujecie? 23.12.11, 18:43
        Barszcz nie może być kupny, o nieeee! Musi być z zakwasu, z buraków. Choć w Wigilię;)

A na rok ten nie narzekam. Choć w tym roku na nartach byłam krótko i nie byłam na wakacjach poza Europą, jak chciałam, i jakieś tam porażki były, to były też dobre rzeczy!

• moonogamistka Re: Co tam na święta przygotowujecie? 23.12.11, 18:48
        Ja na "po swietach", bo mi sie dziecie 25 grudnia urodzilo i rodzina sie zwala;-)
        I bedzie ryba po grecku, sledz pod pierzynka, schab nadziewany poledwiczka ze sliwkami, poledwiczki z kuraka z gruszka i gorgonzola i takie tam ;-)
        Ze slodkich- piernik staropolski, moczka slaska, sernik z brzoskwiniami i urodzinowy tort dla Mlodej, sama zaakceptowala;-)
        Moze ktos skorzysta, bo pomysl "z jajem";-) fotoforum.gazeta.pl/72,2,777,77622245,77622245.html
        • werraskora Re: Co tam na święta przygotowujecie? 01.01.12, 22:33
          Hej,

Oto moja propozycja na świąteczne urodziny:
          dekoracjedlawas.pl/dekoracje-urodzinowe/urodziny-z-domkiem-mikolaja/
          Świetny tort urodzinowy, zarówno świąteczny jak i urodzinowy.

moonogamistka napisała:

> Ja na "po swietach", bo mi sie dziecie 25 grudnia urodzilo i rodzina sie zwala
          > ;-)
          > I bedzie ryba po grecku, sledz pod pierzynka, schab nadziewany poledwiczka ze s
          > liwkami, poledwiczki z kuraka z gruszka i gorgonzola i takie tam ;-)
          > Ze slodkich- piernik staropolski, moczka slaska, sernik z brzoskwiniami i urod
          > zinowy tort dla Mlodej, sama zaakceptowala;-)
          > Moze ktos skorzysta, bo pomysl "z jajem";-) fotoforum.gazeta.pl/72,2,777,77622245,77622245.html
    • samuela_vimes Re: Co tam na święta przygotowujecie? 23.12.11, 18:53
      Spróbuję kapustę z grzybami i krokiety z pieczarkami i żółtym serem. Właśnie się muszę za to zabierać, ale mam kaca i właściwie to poszłabym spać i zleciłabym pracę komuś innemu.
      • grzeczna_dziewczynka15 Re: Co tam na święta przygotowujecie? 23.12.11, 19:05
        No wszyscy na kacu, no. A ja idę leczyć kaca klinem;>
        • samuela_vimes Re: Co tam na święta przygotowujecie? 23.12.11, 19:11
          Coś mi się kojarzy, że równo tydzień temu zarzekałam się że nie pije więcej. Więc znowu to mówię.
          Idę robić coś z tą kapustą...nie ma w życiu nic gorszego od gotowania.
    • shirleey Re: Co tam na święta przygotowujecie? 24.12.11, 10:37
      Ja nic, tzn. sernik zrobiłam i przynoszę, bo na gotowe jadę.
    • samuela_vimes A ja muszę pochwalić! 24.12.11, 12:59
      W końcu wpadłam na to jak zawijać krokiety, żeby wszystko z nich nie wypadało i żeby nie przypominały purchawek!
      Myślicie, że nadaję się już żeby spełnić marzenie każdej kobiety i wyjść za mąż?
      • funny_game Re: A ja muszę pochwalić! 02.01.12, 11:55
        Jeszcze steki i chłodzenie browara musisz opanować :F

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka