Proszę o pomoc. Wyrok, stawienie się na sprawę....

06.02.12, 20:04
Witam,
Wiem, ze to nie forum prawne ale naprawdę nie wiem co robić, proszę nie usuwajcie mojego postu.
Otrzymałyśmy wyrok zaoczny o eksmisję. Po odwołaniu od wyroju dostaliśmy termin na sprawę, stawienie się jest obowiązkowe.
Moja sytuacja rodzinna jest beznadziejna. W tej chwili nie jestem w stanie utrzymać żadnego kontaktu z matką ( ciągłe wyzwiska etc, naprawdę tragedia).
Czy jeśli nie stawię się na sprawę to będzie to miało dla mnie jakieś konsekwencje?
Czy moge sama starać się o mieszkania socjalne/komunalne w takiej sytuacji ( nie widze po prostu szans na dalsze wspólne mieszkanie)?
    • raohszana Re: Proszę o pomoc. Wyrok, stawienie się na spraw 06.02.12, 20:25
      Jeśli się nie stawisz i nie przedstawisz usprawiedliwienia to może skończyć się to karą grzywy.
      O mieszkanie socjalne/komunalne to nie wiem, czy możesz się starać - nie jestem jasnowidzem, a każda gmina ma swoje uregulowania.
      Pracujesz? Uczysz się?
    • grassant Re: Proszę o pomoc. Wyrok, stawienie się na spraw 06.02.12, 21:45
      stawić się powinnaś, bądź powinnaś wysłać wiarygodne usprawiedliwienie niestawinnictwa. Sama również możesz starać się. Matkę możesz poprosić o poddanie się leczeniu w zakładzie zamkniętym.
    • pod.sufitka Re: Proszę o pomoc. Wyrok, stawienie się na spraw 06.02.12, 22:42
      skoro stawiennictwo jest obowiazkowe to muisz sie stawic albo usprawiedliwic brak obecnosci np zwolnieniem lekrskim od lekarza sadowego
    • nowanatymforum Re: Proszę o pomoc. Wyrok, stawienie się na spraw 07.02.12, 08:59
      Dlaczego nie chcesz sie stawic? Na rozprawie będziesz mogla wnosić o przyznanie ci lokalu socjalnego.
Pełna wersja