Dodaj do ulubionych

rozliczenie dochód w Pl + praca za granicą

06.04.12, 20:24
najwyżej wylecę :) ale na forum tematycznym doczekam się odp może po śmierci. :D

Jest tu może ktoś kto miał w tym samym roku dochód w Polsce ( kilka miesięcy) + dochód z zagranicy ( Niemcy) żeby mógł podzielić się ze ,mną tym jak się rozliczał? ?Normalnie tak już mnie każdy zakręcił, że sama nie wiem..
a) W Polsce "z obu dochodów" a potem znowu w Niemczech jeszcze raz ( ubieganie się o zwrot podatku )
b) W Polsce z dochodu w Pl a w Niemczech z tego co zarobiłam w Niemczech?
c) Tylko w jednym kraju ze wszystkiego?

Jak to wygląda.

Obserwuj wątek
    • chat_calin Re: rozliczenie dochód w Pl + praca za granicą 06.04.12, 20:41
      Rozliczas sie w panstwie, w ktorym rezydujesz, tj. przebywasz dluzej niz pol roku (czyli pol roku + jeden dzien). Jesli w drugim panstwe zostaly pobrane zaliczki na poczet podatku, tam wystepujesz o zwrot przedstawiajac dokumenty, ze sie rozliczylas.

Powyzsza zasada dotyczy panstw, z ktorymi Polaka ma podpisana umowe o unikaniu podwojnego opodatkowania, czyli na 99% takze Niemiec.
      • kropkrop4 Re: rozliczenie dochód w Pl + praca za granicą 06.04.12, 20:55
        czyli rozliczanie się w Pl tylko z dochodów polskich a potem ponowne rozliczanie w US w Niemczech przedstawiając pit z PL ( niemiecki urząd skarbowy wymaga okazania dochodu w tym przypadku PL) nie jest " legalne"? a skoro tak jest urząd skarbowy w PL w takim przypadku ( nie ujawnienia dochodu z Niemiec w PL a rozliczanie się z tegoż dochodu w Niemczech z okazaniem polskiego pita w US w Niemczech ) może/ ma prawo z tego tytułu pociągnąć mnie do odpowiedzialności?

czyli muszę rozliczyć się w PL z całego dochodu ( polski i niemiecki) a potem okazać ten pit w US w Niemczech i ubiegać się o zwrot podatku.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka