Dodaj do ulubionych

Czy muszę się na to godzić?

13.01.13, 19:43
Witam wszystkich
Chciałam sie poradzić, bo sama juz nie wiem jak mam sie zachowywać.
Mam 37 lat i prace biurową, która sama w sobie jest całkiem porządna i chętnie ja wykonuję. Godziny pracy normalne, warunki bardzo dobre. Nikt mnie nie rozlicza z wypalonych papierosów, z wypitych herbat ani z rozmów przez prywatny telefon. Ogólnie musze zrobic to co do mnie w danej chwili należy i najlepiej zrobic to od ręki. Problem mam w kierowniku. Facet ponad 10 lat młodszy ode mnie, na stanowisku od 3 lat (tyle ile ja tam pracuję, bo zajęłam jego stanowisko, kiedy dostał awans).
Kierownik ma wykształcenie ogólne, po maturze, studiów nie skończył, doświadczenia i przeszkolenia managerskiego - zero. Umiejętności logicznego myślenia - słabe. najpierw zrobi, albo wyda polecenie - potem myśli. Do tego jest stronniczy i bywa mściwy, chociaz sie tego wypiera. Nie ma odwagi rozmawiać z pracownikami prosto w oczy, polecenia wydaje często przez smsy a do mnie często zwraca sie poprzez maile, które pisze jak wychodzę na papierosa.
Argumentów podczas rozmowy twarza w twarz nie przyjmuje żadnych, ale przeważnie unika takich rozmów. Konflikty miedzy pracownikami każe samym rozwiązywać, chociaz dotyczą one pracy. Nie potrafi przed dyrektorem obronić pracownika, nie działa w naszej intencji żeby nam cos poprawić.
Ogólnie można długo pisać na jego temat, ale nie o to dokładnie chodzi. Pytanie moje brzmi" czy na moim miejscu szukałybyście/szukalibyście innej pracy, czy zacisnęli zęby i postarali się po prostu wytrzymać te 8 godzin i do domu?
Czy jesli po prostu nie zgadzam sie z pewnymi sytuacjami panującymi w firmie to i tak powinnam tam zostac i codziennie przez 8 godzin rzucać przekleństwami pod nosem, czy jednak machnąć na to ręką i zostawić ich w swoim bagnie? Pracuję z samymi facetami, atmosfera w firmie jest beznadziejna, są hipokrytami, fałszywcami i arogantami, pracuje nas 12 osób razem.
Co ja mam robić? Zostać? Bo praca mi sie podoba, sama w sobie jest najlepsza jaka miałam, moze nie do końca super płatna, ale bywają gorsze wynagrodzenia.
A jesli zostać to co zrobić, żeby umieć sie odciąć od tego wszystkiego, nauczyć nie przejmować i kolokwialnie "olewać" ?...
Zrobić co do mnie należy i po 8 godzinach zamknąć drzwi za sobą?.....
Obserwuj wątek
    • zuzi.1 Re: Czy muszę się na to godzić? 17.01.13, 00:42
      zdystansuj się od tych osób i od zasad panujących w tej firmie, gdy z kims niemiłym rozmawiasz, wyobrac go sobie w jakiejs smiesznej sytuacji, lub gdyby był nago, itp. staraj się odstresowac w takich relacjach, wówczas mniej Cię to będzie kosztowało zdrowia i nerwów
    • brendaa Re: Czy muszę się na to godzić? 14.02.13, 00:33
      Kochana! Nic nie musisz! A możesz na przykład pracować choć w części zdalnie? To byłoby jakieś rozwiązanie problemów.. miałam podobną sytuację - świetna praca = niefajna atmosferea kiedy przychodzi do konkretnych rzeczy.. wytrzymałam miesiąc. Pomyśl, czy jest to warto Twoich nerwów? Z treści Twojego posta rozumiem, że masz wysokie kwalifikacje (ja też ;) ) i spore doświadczenie (studentka = jego brak), wiec pnij naprzód! :)
    • lonely.stoner Re: Czy muszę się na to godzić? 14.02.13, 21:42
      ja sie nauczylam w pracy w sumie 2 waznych zasad: 1. nie szukac przyjaciol w pracy i ogolnie tez nie przejmowac sie jakimis plotkami. 2. nie przejmowac sie praca, to tylko praca, znajdzie sie zawsze ktos inny na moje miejsce.

A teraz tak:
      wysylanie smsow z poleceniami to dziwne- jesli na tel sluzbowy to wykonuj, na prywatny- nie ma mowy. Emaile- jesli sluzobowe to jak najbardziej tak, w duzych korpo to czesto normalna forma komunikacji.
      Problemy miedzy pracownikami - no to tez istnieje taka forma- wysylanie oficjalnego emaila do szefa z prosba o interwencje albo o rozstrzygniecie. Musi zareagowac. Jak nie to ewentualnie do HR. A jak chcecie cos zalatwic to po prostu mozna go omijac i kierowac prosto o stolek wyzej- albo ta sama metoda- oficjalny email.
      A poza tym- nie przejmuj sie, to tylko praca.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka