Dodaj do ulubionych

przypadek "miłosny"?

17.01.20, 11:16
Mam przyjaciółkę, rówieśniczkę. Poukładana, spokojna, rzeczowa, tylko romantyczna do bólu. Znamy się od przedszkola. Nie miała farta do mężczyzn, głównie dlatego że daje za wiele. Siebie i z siebie. Była z kimś całe lata , zaangażowana do tego stopnia, że całe jej życie, na szczęście została jej praca, zajęła rodzina. Straciła dzieci w wypadku, to było straszne i na pewno tez coś w niej zmieniło. Doszła do siebie, a potem miała - już po rozstaniu z partnerem- różne romanse. Cel :być kochaną, tak na full. Nie udawało się, a moim zdaniem głównie dlatego, że chciała za bardzo.
Ale do meritum.
Od niedawna spotyka się z kolegą, znają się z firmy aczkolwiek tylko bardzo służbowo a i ich zawodowe kontakty zawsze były ( ponoć) rzadkie. On zaczął się zbliżać, a ona wtedy mi mówiła, że powinna dać spokój, bo młodszy, bo przystojniak i zawsze miał super piękne i młodziutkie przyjaciółki. Oraz opinię podrywacza.
Tak było , a potem..... nagle mówi mi że się z nim spotyka, że jest normalnie i fajnie, że okazuje się iż on zawsze miał do niej słabość, ale ona z kimś była, że jak ją zobaczył na kawie z jakimś facetem, to przystąpił do ataku, bo go szlag trafił.
Byłam zdziwiona, ale widzę , że jest szczęśliwa. Jest, choć nie bez obaw :
- tłumy wielbicielek w firmie nie dają mu spokoju, mimo że on je olewa,
- jest młodszy od niej o 6 lat i co potem?
- powiedział jej że bardzo chce kochać, że jest dla niego najważniejsza ale boi się, czy będzie jeszcze umiał ( miał bardzo poważny wieloletni związek z dużo młodszą zakończony podobno jej zdradą z nowym szefem)
- ona się boi zaangażować, a raczej walczy z tym.
Pyta mnie ostatnio : Manka, co ja mam robić?
Odpowiedziałam : carpe diem, nie walcz, nie oczekuj, nie planuj. Samo niech się toczy. Tym bardziej że oni się lubią, co widać, że z sobą czują się swobodnie i dobrze, co tez widać, że akceptują swoje wady i ułomności. Czy to może być piękna miłość? Czas pokaże, ale jeśli zwalczą swoje strachy i obawy jest duża szansa. A co Wy myślicie?
Obserwuj wątek

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka