Dodaj do ulubionych

Co kupić rodzicom chłopaka?

07.05.20, 20:53
Cześć kobietki! Potrzebuję waszej pomocy.
Niebawem czeka mnie pierwsza wizyta u rodziców mojego chłopaka. Nie wypada pojechać "z pustą" ręką, ale też nie mam pojęcia co mogę kupić "teściom"?
Dlatego liczę na to, że któraś podzieli się może swoim doświadczeniem, albo udzieli jakiejś cennej rady.
Liczę na waszą pomoc!
Obserwuj wątek
    • horpyna4 Re: Co kupić rodzicom chłopaka? 12.05.20, 08:16
      A jeżeli chorują na cukrzycę, a w dodatku są abstynentami? Zwłaszcza alkoholikami na odwyku, przecież to się zdarza.

Jak się chce zrobić prezent ludziom, których się nie zna, to najpierw trzeba dowiedzieć się, co będzie odpowiednie. Ale nie na forum, tylko od kogoś, kto ich dobrze zna. W tym przypadku jest to syn, więc nie powinno być problemu.
    • eriu Re: Co kupić rodzicom chłopaka? 26.05.20, 11:06
      Wiem, że moja rodzina jest dość aspołeczna, ale jak mi się zdarzyło poznać rodziców 2 moich partnerów to jakoś było bez prezentu i nikt nie był z tego powodu obrażony i się zawsze lubiliśmy.

To standard, że trzeba jechać z prezentem poznawać rodziców?

--
      Being alone is fine. Being alone together id perfect.
      66/93/95
      • horpyna4 Re: Co kupić rodzicom chłopaka? 28.05.20, 11:02
        Nie, to chyba jakaś nowa moda. Dawniej chłopak podczas pierwszej wizyty wręczał przyszłej teściowej kwiaty, jeżeli chciał oczywiście. Dziewczyna raczej nic.

Przypomniał mi się dawny zwyczaj, zasłyszany przypadkiem w kwiaciarni. Otóż teściowej należało dawać kwiaty wyłącznie cięte, bo w doniczkach jest ziemia, co mogłoby być odebrane jako aluzja (do ziemi, mamusiu, do ziemi...).
        • eriu Re: Co kupić rodzicom chłopaka? 29.05.20, 09:46
          Dobre wrażenie to robi to jak się traktuje swojego faceta i czy zależy człowiekowi. Co komu po prezencie i wrażeniu jak wyjdzie, że się kogoś nie szanuje?

Dla mnie to nowomoda, że wszędzie trzeba z prezentem. Przesada.

--
          Being alone is fine. Being alone together id perfect.
          66/93/95
          • horpyna4 Re: Co kupić rodzicom chłopaka? 29.05.20, 11:44
            Trzeba pamiętać, że pierwsze wrażenie pozostaje na długo. Dlatego dobrze jest coś wiedzieć o tej rodzinie, do czego przywiązują wagę.

Bywają ludzie oszczędni w słowach, bywają też gadatliwi. Jeżeli do tych pierwszych przychodzi dziewczyna bez przerwy paplająca, albo do tych drugich małomówna, to żadna nie robi dobrego wrażenia.

Bywają ludzie, u których skreślona jest każda osoba, która popełni gafę np. przy stole; z kolei przez innych osoba zachowująca się taktownie i potrafiąca "jeść nożem i widelcem" uważana jest za zarozumiałego sztywniaka.

Jeżeli nie da się dowiedzieć niczego o preferencjach osób odwiedzanych po raz pierwszy, to pozostaje być grzeczną, miłą i uśmiechniętą; nie wyrywać się pierwszej z jakimiś wypowiedziami (raczej odpowiadać na pytania, lub podejmować wątki rozpoczęte przez gospodarzy) i bardzo uważnie obserwować, żeby w trakcie wizyty dostosować się do miejscowego sposobu bycia.

Dla zrobienia dobrego wrażenia właśnie to jest ważne, a nie jakieś tam prezenty.
        • obrotowy czekaj na to... 29.05.20, 15:43
          klaudynkadc napisał(a):
          > Nie chodzi o to że to jakaś nowa moda, po prostu chciałabym dobrze wypaść.

czekaj na to, co oni Ci kupia w podziekowaniu za to, ze zechcialas sie zajac ich synalkiem.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka