Dodaj do ulubionych

Jak powiedzieć rodzicom o chłopaku?

28.05.20, 15:03
Jestem ze swoim chłopakiem pół roku.
Do tej pory ukrywałam ten związek przed rodzicami, bo uważałam, że nie ma co im mówić od razu, skoro związek za jakiś czas może się łatwo rozpaść. Nie chciałam ich wtajemniczać we wszystkie swoje związki, bo niektóre się bardzo szybko rozpadały.

Ostatnio mieliśmy z chłopakiem sporo kłótni, które wzmocniły nasz związek i zaczęłam tą realcję traktować bardzo poważnie, więc chciałabym, aby się dowiedzieli, tym bardziej, że mój partner jest przekonany, że już im dawno o nim powiedziałam. Nie chcę też sytuacji, kiedy mój partner się rozczaruje, że nie powiedziałam jeszcze o nim rodzicom, skoro jesteśmy już dłuzszy czas razem. Chcę jak najszybciej to załatwić żeby mieć już z głowy. Męczy mnie też fakt, że muszę ukrywać przed rodzicami za każdym razem jak się z nim spotykam wymówkami że wychodzę z jakąś tam "koleżanką".

Nie jestem osobą, która z łatwością może podejść do rodziców i powiedzieć "mam chłopaka", dlatego zależy mi na tym żeby powiedzieć im o tym jakoś dyskretnie, między wierszami. Kontaktu z rodzicami jakiegoś rewelacyjnego też nie mam i o wszystkim im nie mówię, przez to jeszcze trudniej mi im o tym powiedzieć. Nigdy im nie mówiłam o żadnym chłopaku, zawsze jeśli się dowiadywali to przez osoby trzecie lub po prostu kiedy widzieli, że często z jakimś "kolegą" wychodzę. Długo nad tym myślałam, ale niestety żaden pomysł nie przychodzi mi do głowy.
Dlatego liczę na to, że znajdę tutaj jakąś miłą duszyczkę, która podpowie mi jak mogę to zrobić.

I proszę o darowanie sobie złośliwych komentarzy oraz komentarzy typu "powiedz im prosto z mostu", "powiedz im po prostu przy niedzielnym obiedzie", "zaproś chłopaka do domu, niech sam się przedstawi" itp.
Obserwuj wątek

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka