Dodaj do ulubionych

Ciaza w wieku 22 lat

25.09.20, 10:00
Mam 22 lata, męża od roku, razem jesteśmy od 5 lat. Najbardziej czego pragnę to mieć dziecko. Ciągle słyszę że to za wcześnie. Oboje mamy stałą pracę, dom, prawo jazdy, więc nie rozumiem czym leży problem, jakie jest wasze zdanie ?
Obserwuj wątek
      • martyna-orl Re: Ciaza w wieku 22 lat 25.09.20, 14:03
        Mąż chce tak bardzo sama jak ja, nie ukrywam że jest stary o 11 lat, lecz rodzice sądzą z obu stron że lepiej by było gdybyśmy poczekali chociaż 2 lata, lecz nic więcej nam chyba do szczęścia nie potrzeba, stała praca, wybudowaliśmy dom... więc teraz dziecko... Oboje uważamy że to normalną kolej rzeczy, lecz też liczył się z zdaniem rodziców, więc chciałam usłyszeć co sądzą o tym inni
    • kalllka Re: Ciaza w wieku 22 lat 25.09.20, 10:22
      Gadałas z mężem? Pewnie tak, choć nie napisałaś. No to może jakieś niezrozumienie pomiędzy wami co do priorytetów?
      Najlepiej pogadaj z mężem, wspólnie z rodzina? Z kimś naprawdę bliskim., zanim zankietujesz forum publiczne w swoich intymnych sprawach pogadaj z kimś odpowiedzialnym, realnym.
      • martyna-orl Re: Ciaza w wieku 22 lat 25.09.20, 14:04
        Mąż chce tak bardzo sama jak ja, nie ukrywam że jest stary o 11 lat, lecz rodzice sądzą z obu stron że lepiej by było gdybyśmy poczekali chociaż 2 lata, lecz nic więcej nam chyba do szczęścia nie potrzeba, stała praca, wybudowaliśmy dom... więc teraz dziecko... Oboje uważamy że to normalną kolej rzeczy, lecz też liczył się z zdaniem rodziców, więc chciałam usłyszeć co sądzą o tym inni
        • tt-tka Re: Ciaza w wieku 22 lat 25.09.20, 15:52
          martyna-orl napisała:

> Mąż chce tak bardzo sama jak ja, nie ukrywam że jest stary o 11 lat, lecz rodzi
          > ce sądzą z obu stron że lepiej by było gdybyśmy poczekali chociaż 2 lata, lecz
          > nic więcej nam chyba do szczęścia nie potrzeba, stała praca, wybudowaliśmy dom.
          > .. więc teraz dziecko... Oboje uważamy że to normalną kolej rzeczy, lecz też li
          > czył się z zdaniem rodziców, więc chciałam usłyszeć co sądzą o tym inni

No to ci powiem, co sadze - stanowczo nie powinniscie miec tego dziecka. Skoro dorosli, samodzielni mieszkaniowo i finansowo, zgodni w tej kwestii ludzie pytaja rodzicow, czy moga.... to znaczy, ze ciagle nie sa dosc dorosli !
          • brak.slow Re: Ciaza w wieku 22 lat 08.10.20, 21:10
            "No to ci powiem, co sadze - stanowczo nie powinniscie miec tego dziecka. Skoro dorosli, samodzielni mieszkaniowo i finansowo, zgodni w tej kwestii ludzie pytaja rodzicow, czy moga.... to znaczy, ze ciagle nie sa dosc dorosli !"

AMEN.
    • horpyna4 Re: Ciaza w wieku 22 lat 25.09.20, 11:53
      Skoro pragniesz, to znaczy, że nie jest za wcześnie.

A dlaczego "ciągle słyszysz"? Opowiadasz o tym w kółko znajomym? Bez sensu, sama prowokujesz ich wypowiedzi.
      Pamiętaj, że wiele osób (a nawet większość) czuje się powołana do urządzania życia innym. Uważają, że najlepiej wiedzą, co dobre dla każdego. I potrafią człowieka zakrakać na amen.

Nie ma czegoś takiego, jak optymalny wiek, żeby mieć dziecko; niezależnie od tego, co głoszą lekarze. Ważne jest nastawienie matki i to jej zdanie się liczy. Można rodzić, jak się ma 20 lat, 30, czy 40 - ważne, żeby to było wtedy, kiedy czuje się taką potrzebę.
      • obrotowy zaza, zara, 26.09.20, 13:38
        mariuszg2 napisał:
        > ...Co więcej uważam, że związek z kobietą, która nie chce mieć dzieci nie ma sensu.

zaraz, zara...

jezeli ma sie juz wlasne (dzieci) z inna - to zwiazek z kobieta, ktora nie chce miec dzieci z Toba

jak najbardziej ma sens...
        • mariuszg2 Re: zaza, zara, 28.09.20, 11:15
          nie ma też sensu wchodzić w związek z więcej niż jedną kobietą. To uwłacza męskiej inteligencji. Kobiety są monotematyczne, bardzo podobne do siebie i nie są w stanie zaoferować mężczyźnie nic poza urodzeniem dzieci.
    • obrotowy nosz wlasnie... 26.09.20, 18:45
      martyna-orl napisała:
      Ciągle słyszę że to za wcześnie. Oboje mamy stałą pracę, dom, pr
      > awo jazdy, więc nie rozumiem w czym leży problem,

- my tez nie rozumiemy.
    • l.george.l Re: Ciaza w wieku 22 lat 27.09.20, 13:36
      Kwestia rodzicielstwa jest sprawą fundamentalną, którą należy omówić przed zawarciem małżeństwa. Wbrew pozorom nie jestem zwolennikiem ideologii, w której instytucja małżeństwa służy jedynie prokreacji. Tak nie uważam. Ludzie powinni mieć prawo do zawierania umowy małżeńskiej choćby z tego powodu, że chcą wspólnie żyć. Jeśli jednak Ty pragniesz dziecka, a Twój mąż nie, to mamy już wyraźny powód do rozwodu, ponieważ macie zupełnie sprzeczną wizję małżeństwa. Jeżeli jednak jesteś skłonna podjąć starania o kompromis, to po pierwsze spytaj męża, kiedy chce zostać ojcem, po drugie zróbcie badania, czy w ogóle jesteście płodni. Może Twój mąż coś ukrywa - może niepłodność, może genetyczne obciążenie jakąś chorobą. Z biologicznego punktu widzenia jesteś w najlepszym wieku do zajścia w ciążę, z tego co piszesz także ze względów społeczno-ekonomicznych jest to dobry moment.
    • kanna Re: Ciaza w wieku 22 lat 27.09.20, 14:57
      Skoro Ty chcesz, mąż chce , to w czym problem? To będzie wasze dziecko, więc wy decydujecie.
      Najwyżej powiecie rodzinie, że to wpadka, jak się martwisz ich gadaniem.
      • horpyna4 Re: Ciaza w wieku 22 lat 27.09.20, 16:15
        Nie należy się tłumaczyć rodzinie, że wpadka. Po prostu trzeba powiedzieć "tak zdecydowaliśmy i to jest nasze życie, a nie wasze". Krótka piłka i już.

Wydaje mi się, że autorka wątku ma jeszcze nieodciętą pępowinę i jest zrośnięta z mamusią. Trzeba to przerwać, bo będzie coraz gorzej. Urodzi dziecko i cała rodzina będzie się wpieprzać we wszystko - wybór imienia, ciuszki, zabawki, jedzenie... bo oni "wiedzą najlepiej i tylko chcą pomóc".
        • kanna Re: Ciaza w wieku 22 lat 27.09.20, 19:43
          > Po prostu trzeba powiedzieć "tak zdecydowaliśmy i to jest nasze życie, a nie wasze". Krótka piłka i już.

To jest tzw. level master.

Wiele osób w wieku lat 22 nie jest gotowych na wygłoszenie takiego tekstu. Dlatego proponuje "lżejsze" zamienniki,
          • horpyna4 Re: Ciaza w wieku 22 lat 27.09.20, 20:10
            Jak się założyło własną rodzinę (na razie tylko małżonkowie), to trzeba być gotowym na takie teksty. Inaczej rodzina, z której się wyszło, nie odczepi się. Nie odczepi się również wtedy, gdy odpowiedzi będą w formie tłumaczenia się, bo ono tylko powoduje jeszcze większą chęć przekonywania.

Żona konsultująca się we wszystkim ze swoją matką i żyjąca pod jej dyktando ma niewielkie szanse na udane i trwałe małżeństwo: mąż kiedyś wreszcie się wnerwi.
            • tt-tka Re: Ciaza w wieku 22 lat 27.09.20, 20:20
              Osobiscie proponowalabym nie zwierzac sie ze swoich pragnien, nie pytac i nie tlumaczyc. Powiadomic rodzine, gdy fakt juz zaistnieje "mamo, tato, ciociu itd, bedziemy mieli dziecko". Na lamenty "za wczesnie" czy inne dowolne zapytac glosno i z niewinna mina "to co, mam usunac ?"
              • horpyna4 Re: Ciaza w wieku 22 lat 28.09.20, 08:32
                Ciekawe, jaka jest przyczyna takiego zachowania matki. Może chodzić o chęć dalszego rządzenia córką, a może niechęć do zostania babcią, bo takie określenie postarza. "Babcia" nie kojarzy się z seksownością.

Bywają kobiety zbzikowane na punkcie swojej atrakcyjności aż do tego stopnia, ale jeżeli tu zachodzi taki przypadek, to matka będzie odwodziła córkę od macierzyństwa jeszcze przez wiele lat.
                • tt-tka Re: Ciaza w wieku 22 lat 28.09.20, 10:03
                  Nie nie, powodow moze byc wiele, w tym calkiem racjonalne. Autorka nie pisze np. nic o swoim wyksztalceniu, moze zastrzezenia sa w temacie "najpierw skoncz studia, nie laduj sie w pieluchy przed dyplomem" ? Nie pisze, od jak dawna jest w zwiazku ani kim jest jej maz, moze zastrzezenia dotycza jego/zwiazku, a nie jej ?

Mnie tylko dziwi, ze ktos uwazajacy sie za dorosla i samodzielna po pierwsze pyta czy radzi sie innych poza partnerem osob co do swego macierzynstwa. No chyba, chyba... ze te watpliwosci podziela.
                  • horpyna4 Re: Ciaza w wieku 22 lat 28.09.20, 10:13
                    Dla mnie takie słuchanie innych we własnych, osobistych sprawach jest po prostu chore.

Jeżeli jest się dzieckiem grzecznie słuchającym mamusi, to za wcześnie na małżeństwo. Ale skoro już zdecydowało się na taki krok, to wypadałoby zachowywać się jak osoba dorosła, czyli myśląca samodzielnie.
                    • tt-tka Re: Ciaza w wieku 22 lat 29.09.20, 00:24
                      I co z tego, ona miala 17 lat - zadnych doswiadczen, zadnej skali porownawczej. Znam licealne malzenstwa, niektore nawet udane... ale nie wszystkie. I to byly zwiazki rowiesnikow, a nie ze 17-latke odlowil 28-latek :(

Co nie znaczy, ze mam cos przeciw, nie znam ich. Jednak ich rodziny znaja. Jezeli z obu stron sa rady, by poczekac z dzieckiem, to moze jest cos na rzeczy.
                      Inna sprawa, ze nie ma koniecznosci tych rad sluchac.
                      • eriu Re: Ciaza w wieku 22 lat 29.09.20, 22:10
                        Ale jaką ona ma mieć skalę porównawczą żeby się na dziecko zdecydować? Znam ludzi, którzy są ze sobą od wczesnej młodości i co nie mogą się na dziecko decydować, bo nie mają skali porównawczej?

A co do związków ludzie są bardzo różni. Nie ma jednej recepty na związek. I bynajmniej gadanie rodzin mnie nie szczególnie przekonuje, bo to nie jest ich sprawa.
                        • tt-tka Re: Ciaza w wieku 22 lat 29.09.20, 22:39
                          Zeby sie zdecydowac na dziecko z tym konkretnym panem. Bycie para, gdy jest sie jeszcze uczennica....niewiele mowi.
                          mnie osobiscie zaniepokoilby, a co najmniej zastanowil 28-latek szukajacy i wybierajacy sobie 17-tke.

Mozna uznac, ze to nie jest sprawa rodzin, ale czemu pani i jej maz pytaja, a co najmniej biora pod uwage zdania rodzin (obu, bo rodzina pana tez radzi poczekac), tego autorka nie wyjasnila. Chca oboje, maja warunki, a jednak...
                          • bominka Re: Ciaza w wieku 22 lat 02.10.20, 06:44
                            Nie moze Wam rodzina planować przyszłości i decydować w tak dla Was ważnych sprawach. Oni swoje juz doświadczyli i nic im do tego. Macie bardzo dobre warunki i możliwości. Do dzieła!!

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka