Dodaj do ulubionych

Nowa definicja gwałtu kompletnie zmienia sposób...

29.01.21, 07:46
Jak dla mnie ta pan i inne panie robią kobietom krzywdę.
Temat mimo, że poważny, słuszny i w niektórych aspektach tragiczny jest doprowadzany do skraju absurdu co powoduje naturalna reakcję "heheszek". Naprawdę jak się stawia jakąś tezę i obojętnie kto to robi nie można zrobić tego kroczku dalej i odpowiedzieć sobie na pytanie co dalej? I nie ważne czy chodzi o sprawę zmuszania kobiet do rodzenia potworków czy wręcz martwych płodów czy właśnie o to że potrzebna jest zgoda na seks bo inaczej to gwałt. I jak "obrona życia ludzkiego"jest ważną sprawą - ale to co PiS z tego zrobił to karykatura to też pytanie. Ok merytorycznie maja panie rację ale... JAK sobie panie do cholery to wyobrażają - zamiast pluć na wyśmiewających się proszę o odpowiedź. Bez wykrętów, bez kombinowania, bez wszystkiego to co PiS wyczynia w sprawie aborcji - prosto i jasno JAK panie sobie wyobrażają:

Jak powinien wyglądać w takim razie proces dojścia do porozumienia co do wspólnej zgody na seks gwarantujący obu stronom bezpieczeństwo prawne?
Obserwuj wątek
  • pytlarro Re: Nowa definicja gwałtu kompletnie zmienia spos 29.01.21, 07:58
   Mnie przeraża kondycja intelektualna lewicy, jej elitarność. Nawet nie udają ze interesują je sprawy plebsu, nie, to zbyt prostackie. Tematy najważniejsze podają towarzyszki z zachodu, więc jak one teraz zmieniają definicje gwałtu, to my też.
   Bo ot proste, według nowych feministek, całemu złu na świecie winni są mężczyźni, trzeba ich od małego uczyć, że rodzą się winni

   Tym czasem PiS dalej radzi
  • mukeda333 Re: Nowa definicja gwałtu kompletnie zmienia spos 29.01.21, 08:14
   Teraz każdy chłopak/facet będzie na randkę zabierał teczkę w której będzie 14 stronicowy regulamin i 3 zgody. Kobieta będzie musiała zapoznać się najpierw z regulaminem, oparafkować go, następnie podpisać wszystkie zgody ( jedna dla niej, jedna dla faceta, jedna dla odpowiedniego wydziału w sądzie ). Następnie facet będzie musiał użyć słów zapisanych w ustawie np. "A teraz przystępujemy do aktu płciowego". I dodatkowe obowiązkowe nagranie dla biegłych, gdyby jednak kobieta stwierdziła, że miała chwilową niepoczytalność lub nie wiedziała co podpisuje :)
     • fidel_108 Re: Nowa definicja gwałtu kompletnie zmienia spos 29.01.21, 09:58
      A skąd wiesz, że nie warto wspominać, skoro ich nie znasz? Jakaś prekognicja zachodzi? Odpuść sobie te prawackie brednie, szkodzą Ci. Twoje wyobrażenie na temat lewicy konstruujesz na bazie najgłupszych prawicowych przedsądów, więc jak mam Cię traktować, jako cokolwiek bardziej rozwiniętego nad kryl? Wątpię.
      • seczytam Re: Nowa definicja gwałtu kompletnie zmienia spos 29.01.21, 11:26
       Może porozmawiajmy o kłamstwach feministek? Bo skąd wzięły dane, że tylko co 10 gwałt jest zgłaszany? Znikąd,. same to sobie wymyśliły, żeby zwiększyć problem. To samo jest z ich kłamstwami o przemocy domowej, w wyniku której rocznie zabijanych jest 500 kobiet - w Polsce w ogóle popełnianych jest ok. 500 morderstw, a ofiarami są głównie mężczyźni. Pobić ze skutkiem śmiertelnym jest rocznie kilkadziesiąt - ofiary to znowu głownie mężczyźni. Więc skąd to 500? Po kilku latach głoszenia tego kłamstwa, chyba same przeczytały statystyki i teraz tłumaczą, że te ich "wyliczenia" obejmują także samobójstwa popełniane w wyniku przemocy - wreszcie mają coś nieweryfikowalnego i mogą kłamać do woli.

       Ten nowy pomysł z definicją gwałtu jest wymysłem bolszewickim, to już nie prokurator będzie musiał udowodnić winę, tylko oskarżony niewinność - tego nie ma w systemach wywodzących się z cywilizowanego prawa rzymskiego, to czysta barbaria. Przypomnę, że był jakiś czas temu przypadek, że panie z Codziennika Feministycznego oskarżyły o gwałt na jednej z nich dziennikarza Dymka. Prokurator umorzył postępowanie, bo nie było żadnych dowodów. Gdyby obowiązywało prawo feministek, zostałby skazany, bo udowodnić niewinność jest niemożliwe.

       Jeszcze przypomnę, że w Polsce w różnych latach od 15 do 18% zgłoszeń do Niebieskiej Karty okazywało się fałszywych. Przypomnę, że mamy plagę oskarżania ojców przez matki o pedofilię na potrzeby rozgrywek rozwodowych. Zmiana definicji gwałtu sprawi, że będzie plaga fałszywych oskarżeń, ale w tym przypadku fałszywie oskarżani będą skazywani.
       • fidel_108 Re: Nowa definicja gwałtu kompletnie zmienia spos 29.01.21, 12:31
        Dane pochodzą z raportu Fundacji na Rzecz Równości i Emancypacji „Ster”. I pewnie - jest to deklaracja badanych, które uznały, że były zgwałcone i tylko część z nich zgłosiła gwałt. Dane o przemocy domowej, wraz z uzasadnieniem dlaczego oficjalne dane są zaniżone, znajdują się w raporcie CPK 'Stereotyp ponad prawem' z 2016 roku. Analiza odbyła się na bazie analizy spraw i wyroków - i okazuje się np. że zabójstwo zostało zaklasyfikowane jako wypadek. W ten sposób zmniejsza się statystyki, rozmywając problem. Zbadanie tego problemu zajęłoby Ci kwadrans...

        Pewnie, że zawsze zdarzają się wyłudzenia i pomyłki - pytanie tylko, czy skala nadużyć teraz nie jest o rząd wielkości większa niż ten, którego Ty się obawiasz. Dla mnie problem jest pragmatyczny - czy fałszywe oskarżenia o gwałt nie spowodują mniejszego problemu niż masowe nie zgłaszanie gwałtu. Twój zarzut o 'pladze fałszywych oskarżeń o pedofilię' wymagałoby dowodu. Nie wiem - raportu jakiegoś? Bo innym zarzucasz dane z dupy, a sam nie jesteś w ogóle lepszy. Jakiekolwiek międzynarodowe analizy, które znalazłem wskazują, że ten problem dotyczy tylko 10% wszystkich zgłoszeń.
        • seczytam Re: Nowa definicja gwałtu kompletnie zmienia spos 29.01.21, 12:57
         >Dane pochodzą z raportu Fundacji na Rzecz Równości i Emancypacji „Ster”<

         Czyli znikąd - wyssane z palca. Kolektyw w squacie ustalił, że wyniki mają być takie, a nie inne :D Tymi wszystkimi feministycznymi raportami można sobie dupę podetrzeć - kłamstwo na kłamstwie i kłamstwem poganiane.

         Co do dalszej części - podstawowa zasada prawa rzymskiego, na którym oparte są wszystkie cywilizowane systemy prawne: lepiej żeby stu winnych uszło kary, niż został skazany jeden niewinny. A wt chcecie wprowadzić bolszewicką barbarię - lepiej żeby zostało skazanych stu niewinnych, niż jeden winny uszedł kary.

         Co do plagi fałszywych oskarżeń o pedofilię - google. Co do plagi fałszywych zgłoszeń do Niebieskiej karty, np. tu:

         >w 2015 r. na 99 tys. założonych kart w 17,2 tys. przypadków podjęte zostało rozstrzygnięcia o zakończeniu procedury z tego właśnie powodu<.
         web.archive.org/web/20170104150310/http://https://serwisy.gazetaprawna.pl/samorzad/artykuly/1007321,niebieska-karta-zmiany-w-procedurze.html

         Czyli ponad 17% zgłoszeń było fałszywych - co najmniej kilka tysięcy kobiet rocznie składa takie fałszywe doniesienia. NIe inaczej będzie z gwałtami po zmienia definicji z normalnej na idiotyczno-ideologiczną.
         • seczytam Re: Nowa definicja gwałtu kompletnie zmienia spos 29.01.21, 13:02
          I kolejna rzecz - składające takie fałszywe doniesienia z zasady są bezkarne. Bo u nas pewne przestępstwa (np. składanie fałszywych zeznań, fałszywe doniesienie o przestępstwie) uznaje się za popełnione nie na szkodę konkretnego obywatela (fałszywie oskarżonego), a na szkodę wymiaru sprawiedliwości. Tym samym doniesienie do prokuratury może zrobić policjant, prokurator lub sędzia, a nie rzeczywiście pokrzywdzony obywatel. A prokuratorom czy sędziom się nie chce. A nawet jak się zechce, co jest wybitnie rzadkim przypadkiem, to pomówiony nie dostanie odszkodowania, tylko państwo odbierze sobie jakąś grzywnę w śmiesznej wysokości.
          • fidel_108 Re: Nowa definicja gwałtu kompletnie zmienia spos 29.01.21, 13:25
           Google jest równie wiarygodny jako dowolne dane, na które ja się powołałem. Ty masz do powiedzenia co najwyżej tyle, że Tobie wydaje się inaczej a feministki są złe, bo tak mówi papa Korwin czy inny dzban.

           Wszystkie Twoje zarzuty byłyby nawet i sensowne, gdyby nie to, że takie prawo zostało wprowadzone w innych krajach i nie ma masowo zjawisk o których mówisz. Patrzmy na Szwecję, na ponad 5 tys. zgłoszeń po wprowadzeniu nowych przepisów - skazanych zostało około 300 osób. Ale proporcje wcześniej były podobne - 190 do 3 tys. zgłoszeń.
           • seczytam Re: Nowa definicja gwałtu kompletnie zmienia spos 29.01.21, 14:11
            Wiesz co mnie rożni od feministek? To, że nie wysysam danych z brudnych paluchów. Stąd nie mam i nikt nie ma danych co do ilości fałszywych oskarżeń o pedofilię, ale wypowiedzi pracowników sądów dla różnych mediów pokazują, że jest to problem.

            Przy czym jeszcze raz przypomnę: w przypadku konfliktów jest wielka pokusa skorzystania z opcji fałszywego oskarżenia o przemoc (na co dostałeś dane - kilkanaście tysięcy rocznie fałszywych oskarżeń wykazanych, a ilu niewinnych oberwało?) czy pedofilię, bo skarżący czym nie ryzykuje. Zapis w kodeksie karnym o fałszywych zeznaniach jest w tym kraju prawem martwym. Więc jeśli zmieniać definicję gwałtu, to jednocześnie:

            1. Uznać, że pokrzywdzonym w wyniku fałszywego doniesienie o przestępstwie lub składania fałszywych zeznań jest konkretna, pomówiona osoba, a nie enigmatyczny wymiar sprawiedliwości.
            2. Zaostrzyć kary za takowe przestępstwa.
            3. Zadekretować słone odszkodowanie od pomawiającego dla pomówionego.

            I teraz niech ktoś wysunie taki projekt - czekamy na kwik feministek. Bo bez wątpienia będzie.
            • fidel_108 Re: Nowa definicja gwałtu kompletnie zmienia spos 29.01.21, 14:31
             No jak - skoro jest wyraźna fala nieprawdziwych oskarżeń i taką samą falę wywoła omawiany przepis to potrafisz to jakoś uzasadnić. Bo, żeby było jasne, rozumiem Twoje obawy i sam parę razy starłem się z feministkami o dane dotyczące przemocy (że jakoby kobiety doznają przemocy częściej niż mężczyźni), ale realne działanie tego przepisu, w tych krajach w których został wprowadzony, jest pozytywne i nie wywołuje skutków, których się obawiasz. Nie uleczę Twoich lęków, więc nie ze mną prowadź taką rozmowę.
             • seczytam Re: Nowa definicja gwałtu kompletnie zmienia spos 31.01.21, 16:09
              > realne działanie tego przepisu, w tych krajach w których został wprowadzony, jest pozytywne<

              To skoro tak się domagasz na wszystko statystycznych dowodów, to udowodnij mi, że ta nowa definicja gwałtu jest korzystna - oczywiście na podstawie statystyki obejmującej również skazanych na podstawie fałszywych doniesień. Bez tego muszę uznać, że twoje słowa to tylko ideologiczne popierdywanie.
  • g96 Re: Nowa definicja gwałtu kompletnie zmienia spos 29.01.21, 08:41
   Bez heheszek trudno dyskutować. A to dlatego, że część Pań domagając się uznania absolutnie podstawowych praw, zasad standardów zachowań konstruuje zwykły bubel. Ślepo wieży w to w co nasi najgłupsi prawodawcy - że przepisami da się opisać życie. Przy czy Panie nie dopuszczają do dyskusji i nie chcą przyjąć do wiadomości, że mają w swoim gronie tyle samo oszustek, naciągaczek, "wyłudzaczek" ile jest podobnych kreatur wśród mężczyzn. Przepisy dobrego "prawa" działają w skrajnych przypadkach a w tym przypadku jest wręcz odwrotnie. Praktykę i standardy zachowań społecznych można zmienić długą pracę na polu edukacji, praktyki postępowań sądowych, nadzoru społecznego itd. I temat tabu - w zdecydowanej większości przypadków za kształtowanie swoich córek na głupiutkie księżniczki nie odpowiadają ojcowie.
   • k_rol Re: Nowa definicja gwałtu kompletnie zmienia spos 29.01.21, 09:12
    g96, no tak, ale gdzieś trzeba zacząć.Edukacja jak najbardziej, ale wiemy jak to w Polsce wygląda. Seksualność jest zjawiskiem wspólnym i to cieszy. Ale już traktowanie zachowań seksualnych jest często zupełnie różne chociaż i wśród kobiet są rekiny seksu. W moim przekonaniu gwałt jest w 90% tak oczywisty, że warto się zastanowić czy partnerka, z którą się zbliżasz chce się "bzykać" czy może jednak nie. Warto w jej interesie i we własnym.
  • milorex10 Re: Nowa definicja gwałtu kompletnie zmienia spos 29.01.21, 08:44
   Czy wprowadzimy również kary za stroje, gesty i zachowania kobiet, które rozpalają mężczyzn do "czerwoności" do "utraty zmysłów". Człowiek nie jest automatem. Strój, ubiór i zachowania kobiet często tak prowokują facetów, że ci tracą głowę i dochodzi do strasznych rzeczy. W facetach, a zwłaszcza u
   młodych chłopaczków hormony buzują, napięcie seksualne sięga zenitu i jeśli taki absolwent wpadnie w sytuację, gdy kobieta czy dziewczyna świadomie lub nieświadomie jeszcze go prowokuje, 'podrywa" i uwodzi, to potem bardzo trudno o 'naciśnięcie nogi na hamulec" przez faceta, by zahamować i nie iść na "całość". A pamiętajmy, że facet jest zwykle silniejszy od kobiety. Jeśli ktoś tego nie rozumie, to możemy wyrzucić całą psychologię zachowania człowieka do kosza. Życie pokazuje, że część kobiet nadal tego nie kuma lub nie chce kumać. Prowokują sytuacje, w których ryzyko gwałtu niepomiernie wzrasta. A są to sytuacje, które przypominają kulę śniegu pędzącą w dół - kula staje się coraz większa, cięższa i w końcu nikt już nie potrafi jej zatrzymać. Tak więc obok kar za gwałty dla facetów, wprowadźmy również kary dla kobiet za nieobyczajne stroje i zachowania, zwłaszcza w sferze publicznej, które prowokują do zachowań kryminalnych.
    • milorex10 Re: Nowa definicja gwałtu kompletnie zmienia spos 29.01.21, 09:55
     Czuję że reprezentujesz "oświeconą ciemnotę", czyli taką grupę ludzką, która coś tam liznęła z nauki, ale tak pobieżnie bez zastanowienia. Nie zauważasz również takiej dziedziny wiedzy jak psychologia. Teraz zastanów się. Do ilu gwałtów by nie doszło, gdyby kobieta nie doprowadziła do ryzykownej sytuacji. W rozważaniach weź pod uwagę to, że facet jest prawie zawsze silniejszy od kobiety, co nie stawia ich w równej sytuacji.
      • user0001 Re: Nowa definicja gwałtu kompletnie zmienia spos 29.01.21, 11:01
       Mojemu dziecku ukradli rower spod placu zabaw. Niezapięty. Szybko zdobyliśmy od rodziny następny. Teraz dzieciak, lat 6, wozi ze sobą przypinkę i pamięta aby zapinać rower gdy schodzi z niego.

       Czy niezapięty rower tłumaczy złodzieja? NIE.
       Ale według mnie, brak zapięcia przyczynił się do wybrania przez złodzieja właśnie tego roweru. A nawyk zapinania roweru przyda się synowi gdy zamiast rowerka za kilkaset złotych będzie używać roweru za kilka tysięcy.
       • moriach Re: Nowa definicja gwałtu kompletnie zmienia spos 29.01.21, 11:47
        Jeśli ktoś chce ukraść ten konkretny rower to nawet zabezpieczenie za kilkaset złotych go nie powstrzyma. Analogicznie ma się sprawa z gwałtami.
        Pozatym pisząc w ten sposób sugerujesz to co klepie się na pałę od dawna "sama sobie winna, założyła krótką spódniczkę/za obcisłą bluzkę". Czyli na wszelki wypadek kobiety powinny zawsze nosić pokutne worki bo a nuż ich droga przetnie się z jakimś napaleńcem??
      • milorex10 Re: Nowa definicja gwałtu kompletnie zmienia spos 29.01.21, 11:09
       W dalszym ciągu występuje u ciebie "ciemnota oświecona'. Stare porzekadło mówi, że "okazja czyni złodzieja". Wiedzą o tym w towarzystwach ubezpieczeniowych i wtedy z odszkodowaniem za ukradziony samochód kiepsko. W duecie facet - kobieta, kobieta stoi na gorszej pozycji, gdyż jest z reguły słabsza fizycznie. Czy to tak ciężko zrozumieć. A facetem kierują również te najbardziej prymitywne instynkty, które czynią z niego mało rozumna istotę. czy tego chcemy czy nie, tak jest. Oczywiście prawo, wychowanie i stosunki społeczne temperują i ograniczają te prymitywne zachowania, ale nie likwidują, gdyż zlikwidować nie mogą. W człowieku jest intelekt i prymitywne odruchy. Jedno i drugie jest potrzebne do życia.
     • k_rol Re: Nowa definicja gwałtu kompletnie zmienia spos 29.01.21, 18:07
      Prezentujesz światopogląd zaściankowo parafialny, że kobieta jest złem, na które biedny mężczyzna nie ma sposobu. Obudź się średniowieczna istoto, bo czasy mamy zgoła inne. Jeśli sam jesteś przykładem dwunożnego napaleńca bez hamulców moralnych uważającego, że branie kobiety siłą jest winą jej samej, to idź do psychiatry. Nie jestem w stanie zrozumieć tak prymitywnych dywagacji jakie tu prezentujesz.
   • fidel_108 Re: Nowa definicja gwałtu kompletnie zmienia spos 29.01.21, 09:42
    Naprawdę, nie jesteś w stanie nad sobą panować? Rozumiem, że ta sama zasada dotyczy kradzieży (zbyt zachęcające opakowania winne kradzieży)? Albo morderstwa (tak mnie wkurzał, że, wie wysoki sąd, nie mogłem go nie zabić)? Co to za stulejarskie gadanie. Nawet nie chce mi się z Ciebie śmiać, co najwyżej mogę współczuć.

    Pewnie, że kobiety są słabsze - właśnie dlatego potrzebują dodatkowej ochrony. Czego tutaj nie rozumiesz?!
    • milorex10 Re: Nowa definicja gwałtu kompletnie zmienia spos 29.01.21, 10:05
     Facet facetowi nie jest równy. Ty pewnie zażywasz viagrę, by cokolwiek osiągnąć. Są faceci na tym świecie, którzy tego nie potrzebują. Biorą życie jakie jest. Jeśli widzą malowane lale kręcące prawie gołymi tyłkami i z piersiami na wierzchu, to biorą to dosłownie i chcą im pomóc. Oczywiście często dochodzi do tragedii, ale oprócz intelektu światem tym rządzi również natura i należne tej naturze instynkty. Czasem jedno jest silniejsze, czasem drugie. Kto tego nie bierze pod uwagę to reprezentuje "oświeconą ciemnotę".
     • fidel_108 Re: Nowa definicja gwałtu kompletnie zmienia spos 29.01.21, 10:11
      No i te śmieszne wirtualne chady, bo zapewne za takiego erotomana-gadułę się uważasz, powinny siedzieć. Jeśli nie za gwałt - to za głupotę. Nie widzę problemu, by takich śmiesznych chłoptasiów, o których piszesz, karać więzieniem za krzywdę wobec dowolnej kobiety.

      Pewnie, morderstwo, kradzież, dzieciobójstwo to też elementy instytnktu. Rozumiem, że nie masz problemu, jak ktoś Ci przywali i okradnie, to tylko natura i prawa ewolucji? Taki zabawny, dziecinno-naiwny naturalizm jest oznaką ciemnoty - w tym wypadku nawet nieoświeconej.
      • milorex10 Re: Nowa definicja gwałtu kompletnie zmienia spos 29.01.21, 11:36
       Czy szubienica z gwiazdą Dawida nie zachęca do antysemickich zachowań niektórych ludzi ? Czy wybita szyba w oknie jakiegoś mieszkania, czy samochodu nie jest zachętą do dalszej dewastacji lub okradzenia ? Jeszcze raz powtórzę, kobieta różni się od faceta. Kobieta ma inne potrzeby i ideały, facet inne. Prawo, wychowanie i normy społeczne tamują nieokiełznany i dziki czasami temperament faceta, ale nie do końca. Jak się okazuje, nawet wielcy światowi humaniści i intelektualiści mówiący słowa wielkiego uznania dla kobiet, w realu potrafili się zachowywać wobec kobiet podle. Wykorzystywali swą pozycję, sławę i przewagę fizyczną. Tak jest w przypadku rodzaju ludzkiego. W przyrodzie zdarza się czasami inaczej, np. modliszka zjada swego partnera po akcie płciowym, wykorzystując swą przewagę fizyczną.
       • fidel_108 Re: Nowa definicja gwałtu kompletnie zmienia spos 29.01.21, 12:07
        O widzę, że kolega zna teorię wybitego okna! Nie doceniłem kolegi! Intelektualista! Szkoda, że teoria ta ma bardzo słabe empiryczne podstawy. Okazuje się, że o wiele większymi czynnikami tłumaczącymi przestępstwo jest bieda, klasa społeczna, społeczna deprawacja.

        Dalej nie odpowiedziałeś, czy uważasz że naturalistyczna podstawa zachowania jest odpowiednim argumentem przeciwko karze i ochronie słabszego. Jak piszesz - normy społeczne mitygują niepożądane zachowania. Skoro tak - dlaczego uważasz, że prawo broniące, jak sam twierdzisz, słabszą stronę, jest złe? Mam nieprzeparte wrażenie, że posiadasz wszelkie informacje, by poprawnie odpowiedzieć na to pytanie. Podsunę Ci jeszcze jeden trop - gilotyna Huma, to, że jakoś jest (w stanie natury) nie określa, jak powinno być (w życiu społecznym). Nie istnieje poprawne logicznie wnioskowanie, które próbujesz przeprowadzić.
   • katastrofa100 Re: Nowa definicja gwałtu kompletnie zmienia spos 29.01.21, 11:38
    Przeczytałam co napisałeś i nie wierzę... Chyba sam nie zrozumiałeś własnej wypowiedzi. W jednym zdaniu pretensje o ubiór kobiet, a w drugim "człowiek nie jest automatem"... To prawda człowiek nie jest automatem, więc stać go na to aby nacisnąć na hamulec. W dużej mierze zależy to od wychowania, środowiska lub zasad którymi się kierujemy. Jeżeli mężczyzna nie jest w stanie powstrzymać się od wykorzystania pijanej koleżanki po imprezie to źle to świadczy o nas jako społeczeństwie. W zasadzie możemy odrzucić cały postęp i znów wyjść z maczugami na polowanie.
    • milorex10 Re: Nowa definicja gwałtu kompletnie zmienia spos 29.01.21, 14:41
     Otóż automat wyłączy się, jeśli naciśniemy przycisk dopływu energii (prądu). Z facetem może być różnie, gdyż to system bardziej skomplikowany. Ja cały czas podkreślam, że relacje damsko-męskie to gra o nierównych zazwyczaj siłach. Jedna i druga strona może uwodzić, wdzięczyć się i udawać aniołka, ale do czasu. Potem z uwagi na przewagę fizyczną samca oraz działanie naturalnych instynktów relacja może się wymknąć spod kontroli i traci na tym zazwyczaj kobieta. Dlatego w niektórych religiach - islam, judaizm występuje separacja mężczyzn i kobiet. Kobieta potrafi zawrócić w głowie facetowi, gdyż w nim naturalne instynkty biorą górę. Nieprzypadkowo haremów pilnowali faceci bez jaj.
  • qlll Re: Nowa definicja gwałtu kompletnie zmienia spos 29.01.21, 08:48
   To jest przykład jak poważną sprawę doprowadza się do absurdu przez co ją się ośmiesza i dezawuuje.
   W podanym brzmieniu przepisy każda kobieta będzie mogła oskarżyć każdego mężczyznę o gwałt z którym miała stosunek. Wystarczy, że wcześniej wypije alkohol czy zażyje jakąś substancję o której mężczyzna nie wie. Później mimo swojej wcześniejszej zgody w sądzie może dowodzić (po badaniach toksykologicznych), że nie była świadoma i facet ugotowany. To nie ma nic wspólnego z obroną przed gwałtem.
  • druit Re: Nowa definicja gwałtu kompletnie zmienia spos 29.01.21, 09:22
   znow... to kobieta ma decydowac. przepraszam, a zgoda mezczyzny juz nie jest wymagana? to przepraszam juz nie jest wazne? a moze doliczmy do tego uwodzenie pod postacia doczepianych rzes, tony tapety... i gdy czlowiek budzi sie rano to ma ochote drzec ryj uciekajac bo taka potwora obok spi. nawet juz obecnie jest na to paragraf art 197.1 :] tylko kto by przeciez taka kobiete scigal karnie za gwalt na podstawie "podstępem doprowadza inną osobę do obcowania płciowego"
   • lia.13 Re: Nowa definicja gwałtu kompletnie zmienia spos 30.01.21, 05:00
    Definicja jest tutaj ważna. Poczytaj sobie o sposobach przesłuchiwania potencjalnych w świetle prawa ofiar gwałtów, nawet drastycznych, a do wiesz się, dlaczego ofiary rezygnują z dalszego dochodzenia swoich praw. Policjanci (i o zgrozo także policjantki) stosują podobne heheszki jak stulejarze tutaj na forum. No jak to, została Pani zgwałcona? A dlaczego nie jest Pani pobita? W takiej sukience? I piła Pani?
    Jakoś facet może się schlać w trzy dooopy i nikt go nie ruszy. A kobietę można? Dlaczego?
  • k_rol Re: Nowa definicja gwałtu kompletnie zmienia spos 29.01.21, 09:46
   "W Szwecji po zmianie prawa, skazywalność wzrosła o 75 procent - dodaje posłanka."
   W pełni zgadzam się z lewicą, że to jest poważny problem społeczny i cywilizacyjny. Ale w kwestii sukcesów Szwecji byłbym jednak znacznie bardziej powściągliwy , bowiem statystycznie tylko 5 ze 100 zgłoszonych gwałtów kończy się wyrokiem skazującym. A tylko ok. 15% zgłoszeń prowadzi do aktu oskarżenia.
  • maaac Re: Nowa definicja gwałtu kompletnie zmienia spos 29.01.21, 10:23
   Jak na razie dyskutują tylko panowie(?) i to albo "nie widzą problemu, bo przecież....." albo idą heheszki.
   A problem prawny jest:

   "Jak powinien wyglądać w takim razie proces dojścia do porozumienia co do wspólnej zgody na seks gwarantujący obu stronom bezpieczeństwo prawne?"

   Bo albo idziemy w opary absurdu i heheszki, "że albo seks po akcie notarialnym albo nagrywanie całego aktu" albo wreszcie któryś z inicjatorów takiej zmiany prawnej odpowie poważnie bez ironizowania, uciekania od tematu czy posługiwania się "świętym oburzeniem, że to dla każdego jest oczywiste" by sprawę wyjaśnić.

   PS.
   Seks jest elementem małżeństwa (partnerstwa/związku) tak jak wspólne działanie i w innych sprawach. Odmawianie wspólnych spacerów, wypadów do kina czy sprzątania domu boli tak samo jak odmowa seksu, a odmowa seksu jak odmowa np. tych wymienionych działań. Można się na wstępie się umówić przy naprawdę dobrowolnej zgodzie, że z czegoś w tym względzie rezygnujemy - ale domyślną sytuacją jest działanie wspólne. Także wybaczcie drogie panie ale seks nie jest tylko przyjemnością ale i obowiązkiem dla normalnych związków!
  • bielany5 Re: Nowa definicja gwałtu kompletnie zmienia spos 29.01.21, 11:00
   I to jest sens problemu; :jak powinien wygladac proces dojscia do porozumienia? Szybki seks to bedzie pulapka. Niewatpliwie najwazniejsze jest zbudowanie relacji wzajemnego zaufania, wiezi uczuciowej. W innym przypadku pozostaje agencja. Pouczajaca w tej materii jest sprawa Taysona skazanego za gwalt na 18 -latce zaproszonej do pokoju hotelowego. Gwiazdy NBA maja ochroniarzy, ktorzy slyszac odmowe na seks z ich poopiecznym, bez pytania taka pania seperuja od klienta, poniewaz wiedza ,ze to moze grozic ich klientowi sprawa o grube pieniadze. Czasami nasze publikatory informuja o tych bulwersujacych sprawach.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka