Dodaj do ulubionych

Dlaczego kobiety sa tak strasznie zazdrosne o....

17.05.21, 14:32
urode ? Zauwazyliscie,ze przewaznie te mniej urodziwe tworza koleczka wzajemnej adoracji,komplementuja sie,a jak pojawi sie w otoczeniu atrakcyjniejsza/ladniejsza to jest bezlitosnie krytykowana i obgadywana ? Dlaczego kobiety takie sa ? :(
Obserwuj wątek
    • znana.jako.ggigus Re: Dlaczego kobiety sa tak strasznie zazdrosne o 17.05.21, 22:16
      jedne są, inne nie są. U mnie w pracy było swego czasu kółko adoracji, ale nie należałam do niego. W sumie nie wiem, czy bym chciała - koleżanka przyszła do pracy w bluzce w czereśnie/wiśnie i w kolczykach czereśnie/wiśnie.
      Kółko było zachwycone, piało pół dnia.
      Może czasem nie trzeba nigdzie należeć?
    • mariuszg2 Re: Dlaczego kobiety sa tak strasznie zazdrosne o 18.05.21, 07:34
      Żeby odpowiedzieć na to pytanie trzeba sięgnąć do samej genezy. Pierwszego dnia Bóg stworzył niebo i ziemię. Popatrzył na swoje dzieło z zadowoleniem i się uśmiechnął do siebie. Drugiego dnia morza i oceany. Tez go to ucieszyło. Trzeciego dnia rośliny i zwierzęta, czwartego góry i lasy, piątego rzeki i jeziora. Wszystko mu się spodobało i napełniło radością. Szóstego dnia z gliny ulepił mężczyznę. Był bardzo z siebie zadowolony i mówił do siebie: "Udałeś mi się chłopcze. Nazwę Cię Adam.". A że Bóg był Polakiem to dziabnął sobie ćwiartkę okowity w ramach nagrody za doskonałe dzieło. Adamowi też dał tak, że ten zasnął. A wiadomo jak Polak pije to fantazja mu przychodzi do głowy. Wyciągnął więc żebro Adama i zaczął robić mu kobietę. Wtem ręka mu się omsknęła a fałszywy ruch dłoni popsuł jego ostatnie najdoskonalsze dzieło. Niezadowolony popatrzył na kobietę, skrzywił się w grymasie, zaklął piekielnie i tak mówi do kobiety... "Qurwa... Ty to będziesz się malowała".
    • lisamay Re: Dlaczego kobiety sa tak strasznie zazdrosne o 21.05.21, 10:17
      Kobiety zazdroszczą sobie wyglądu, bo widzą, ze wygląd jest istotnym zasobem. Kobieta, która ma atrakcyjny wygląd, zyskuje przewagę nad innymi kobietami. To jest część naszej biologii i myślę, że nie ma się o co obrażać. Tym bardziej, że bycie piękną nie zawsze przynosi korzyści. Sama stwierdziłaś, że piękna kobieta może być obgadywana. Może się zdarzyć, że jej awans zależy od zazdrosnej szefowej.

Nie zgodzę się jedynie z tym, że rzekomo mniej urodziwe kobiety wspólnie obgadują te bardziej urodziwe. Ja bym powiedziała, że kobiety generalnie patrzą na siebie, oceniają swój wygląd. Te obiektywnie piękne też mogą czuć się zagrożone w otoczeniu innej kobiety, która może ma jakieś atuty, których im brak. Albo w otoczeniu kobiety, która nie dość, że jest atrakcyjna, to jeszcze jest elokwentna i ma ujmującą osobowość. Zdarzyło mi się słyszeć przeszyte zazdrością komentarze zarówno od kobiet obiektywnie mało atrakcyjnych, jak i od tych atrakcyjnych.
    • 2tiredd Re: Dlaczego kobiety sa tak strasznie zazdrosne o 21.05.21, 15:57
      Dlaczego Polacy źle życzą bogatszym? Dlaczego życzą chorób. Dlaczego tępią Żydów. Setki lat kultury znoszenia biedy, w nadziei, że INNYM też kiedyś będzie źle i katolickie przekonanie, że inni są źli, a nam się należy lepsze życie, przekuło się na wrogość do każdej konkurencji, zwłaszcza ładniejszej, która "niesprawiedliwie" ma lepiej. Bo ukradnie, bo może.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka