Dodaj do ulubionych

Paniczny lęk przed ciążą

19.09.21, 07:15
Hej, jestem 22 letnią kobietą. Dwa lata temu psychiatra zdiagnozował u mnie stany lękowe. Lęki dotyczą wielu rzeczy jednak ostatnio silnie nasiliły się w temacie niechcianej ciąży. Uprawiam z moim partnerem seks od roku, od 9 miesięcy biorę tabletki antykoncepcyjne Vines. Ponadto używamy prezerwatywy za każdym razem, w większości zbliżeń partner nawet nie dochodził w środku. Problem polega na tym, że pomimo tego że wiem jak bardzo niemożliwe jest zajście w ciążę w tych warunkach to i tak odczuwam co jakiś czas okropny lęk że jestem w ciąży. Zapomniałam jeszcze dodać że cierpię na Hashimoto.

Wczoraj wykonałam kontrolnie test ciążowy (strumieniowy Pink) i po pewnym czasie, na pewno dłuższym niż wymienione na ulotce 1-4 min, po którym trzeba sprawdzić, pokazała się druga bardzo blada linia. Spanikowałam i wykonałam jeszcze dwa testy wczoraj (Pink i płytkowy) oraz dwa testy dzisiaj z próbki porannego moczu (też Pink i płytkowy)- wszystkie tym razem pokazały wynik negatywny a pola T są idealnie białe. Czy to znaczy że mogę być spokojna o brak ciąży?

Czy któraś z Was miała podobne problemy i może wie jak się z tym uporać?
Obserwuj wątek
   • marzena4875 Re: Paniczny lęk przed ciążą 19.09.21, 13:14
    Nie to raczej nie o to chodzi. Partnerowi bardzo ufam, jest nam razem dobrze, nie spieszyliśmy się z rozpoczęciem współżycia i czuliśmy się oboje na to gotowi. Boję się ciąży bo wciąż studiuje, nie mam stałej pracy i boję się reakcji rodziny
    • eriu Re: Paniczny lęk przed ciążą 19.09.21, 13:41
     A czemu boisz się tak bardzo reakcji rodziny?

     W tym momencie ma się dobre zaplecze socjalne dla dziecka: becikowe, bodajże tysiąc dla matki rok po urodzeniu dziecka, 500+, pewnie coś z uczelni socjalnego. Dziecko by było odchowane przed pójściem do pracy. Wbrew pozorom to wcale nie byłoby takie złe. Oczywiście nie namawiam, po prostu racjonalizuję.

     Plus pamiętaj, że przy Hashimoto też nie jest tak łatwo zajść w ciążę a Ty dodatkowo stosujesz 3 metody antykoncepcji w sumie: tabletki, prezerwatywy i partner rzadko kiedy kończy w Tobie.
  • eriu Re: Paniczny lęk przed ciążą 19.09.21, 13:37
   Po pierwsze to warto iść na terapię i porozmawiać o tym lęku. Zastanowić się jak w domu myślano o seksualności, jak o tym mówiono (albo najprawdopodobniej nie mówiono), jaki miałaś przekaz na temat "czystości" dziewcząt. Bo to ma ogromny wpływ na to co przechodzisz teraz i będzie wpływało na życie seksualne. Warto uporać się z tym jak najszybciej.

   Po drugie a pewnie nawet pierwsze, bo to zrobisz od ręki: przeczytaj ulotkę dołączoną do testu ciążowego. Nigdy w życiu nie odczytuje się wyniku testu ciążowego po przekroczeniu czasu wymienionego w ulotce, bo test właśnie wtedy może pokazywać wartość fałszywie pozytywną. Jest to napisane w każdej ulotce dołączonej do testów. Więc robisz test, odczytujesz wynik w czasie kiedy masz to zrobić, robisz zdjęcie testu w tym momencie kiedy masz wynik odczytać i wyrzucasz test (najlepiej owinięty albo wynosisz go od razu na śmietnik żeby Cię nie kusiło) żeby nie generować sobie stresujących napędzających myśli.

   Zdajesz sobie sprawę, że sama sobie wygenerowałaś i nakręciłaś panikę, bo zignorowałaś zalecenia z ulotki testu? Nie jest to miła myśl, ale musisz to przetworzyć logicznie, bo nie dasz sobie rady z lękiem.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka