Dodaj do ulubionych

Dlaczego ludzie mnie nie słuchają?

21.11.21, 12:33
Czy to efekt pierwszego wrażenia? Pochodze z rodziny gdzie ogromne awantury były na porządku dziennym. Jestem nadal cicha i bezradna. Niby sie bronię, ale ludzie mnie nie słuchają. Czy zawsze należy odejść i odpuścić gdy ludzie nie szanują? I tamten facet mnie nie szanował i ta babka w pracy również? Próbowałam się stawiać. Jemu pisałam, ze ze mnie kpi, ze nikt mnie nie upokorzył jak on. Dostawałam teksty ja, no co ty. Swojej matce również mówiłam co mnie bolało i teksty no co ty nie powiesz itp. Tej kobiecie też a ona idź mi stąd. Czy to jakiś schemat?
Obserwuj wątek
  • horpyna4 Re: Dlaczego ludzie mnie nie słuchają? 21.11.21, 13:04
   Bo walisz durnymi tekstami.

   Po pierwsze, normalnego i mającego swoją godność człowieka nie da się upokorzyć, choćby się nie wiem jak starało. Pisząc do kogoś, że Cię upokorzył, sama się poniżasz.

   Po drugie nie należy opowiadać o swoich odczuciach, a tym, co nie szanują, nie należy w ogóle opowiadać o sobie. Przecież w ten sposób odsłaniasz własne słabe punkty; to tak, jakbyś mówiła: tu jest moje miękkie podbrzusze, żebyście wiedzieli, gdzie mnie kopać.

   Czy naprawdę nie potrafisz przełamać dotychczasowych własnych schematów myślowych? Zresetuj się i zacznij uczyć się życia od początku i bez emocji.
   • obrotowy tak i nie... 21.11.21, 15:03
    horpyna4 napisała:
    > Po drugie nie należy opowiadać o swoich odczuciach, a tym, co nie szanują, nie
    > należy w ogóle opowiadać o sobie. Przecież w ten sposób odsłaniasz własne słabe
    > punkty; to tak, jakbyś mówiła: tu jest moje miękkie podbrzusze, żebyście wiedz
    > ieli, gdzie mnie kopać.


    tak i nie.
    szczerosc jest piekna i cenna, ale tylko wtedy, gdy posiada sie odpornosc na durne reakcje strony przeciwnej.
    autorka nie jest na tym etapie - wiec lepiej niech cedzi slowa - we wlasnym Interesie, nie dajac okazji na owe durne reakcje.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka