Dodaj do ulubionych

Jak można zostawić kogoś jeśli cokolwiek się czuje

04.07.22, 23:08
Moj były zostawił mnie mimo ze twierdził tylko czuje ze słabiej. dałam mu odejść ale zalowalam tego długo. Tak się nie robi, wiedział ze będę plakac, prosiłam go aby tego nie robił, nie zrywał. Przez niego miałam myśli samobojcze gdy o nim pomyślałam, płakałam miesiącami. Jeśli nawet się słabiej czuje to się kogoś nie porzuca. Ja nawet gdy czulam ze coraz gorzej mi w związku, to robiłam wszystko aby to przetrzymac, aby przeminęło i dałam jakoś radę. Bo jak się kocha to się nie odchodzi… a co zrobił moj były? Odszedł… to boli do dzisiaj.
Obserwuj wątek
    • enith Re: Jak można zostawić kogoś jeśli cokolwiek się 05.07.22, 15:56
      Chyba lepiej, że odszedł, niż miałby być z tobą z litości. Skoro z jego strony się wypalało, odejście to jedyne rozsądne wyjście, zamiast trwania w relacji, która nie spełnia oczekiwań. Miłość lub jej brak małe ma w gruncie rzeczy znaczenie, gdy kuleje wszystko inne. Ja w analogicznej sytuacji też odeszłam. Związek się wypalał, mieliśmy problemy, których partner miesiącami nie chciał zaadresować, to się wypisałam pomimo nadal ciepłych uczuć do byłego.
      A z myślami samobójczymi i nieustannym płaczem miesiące po rozstaniu powinnaś była iść do lekarza. Dostałabyś leki na poprawę nastroju, co pozwoliłoby ci łatwiej przejść przez ten najgorszy początkowy okres po porzuceniu.
      • horpyna4 Re: Milosc jest piekna sprawa, ale... 05.07.22, 18:08
        Czasem interesy są na początku tabeli.

Dawno temu, jeszcze za głębokiego peerelu, pewne małżeństwo postanowiło rozwieść się. Ale nie mogli dojść do porozumienia w sprawie podziału majątku: największą wartość miał rasowy pies - reproduktor i elegancki samochód, którym ów pies wożony był do panienek. W pewnym sensie pies i samochód były kompletem, którego nie da się rozdzielić. Do rozwodu więc nie doszło.
        • obrotowy swietny przyklad. 06.07.22, 00:54
          horpyna4 napisała:

> Czasem interesy są na początku tabeli.
          >
          > Dawno temu, jeszcze za głębokiego peerelu, pewne małżeństwo postanowiło rozwieś
          > ć się. Ale nie mogli dojść do porozumienia w sprawie podziału majątku: najwięks
          > zą wartość miał rasowy pies - reproduktor i elegancki samochód, którym ów pies
          > wożony był do panienek. W pewnym sensie pies i samochód były kompletem, którego
          > nie da się rozdzielić. Do rozwodu więc nie doszło.

swietny przyklad.
          bo tez znam takie wspolnoty - gdzie do rozwodu nie dochodzi tylko dlatego, ze zadnej ze stron to sie nie kalkuluje.

czyli zwiazek "wyewoluowal" - we wspolnote interesow.
    • tibarngirl Re: Jak można zostawić kogoś jeśli cokolwiek się 07.07.22, 23:52
      Można. Jeśli ta druga osoba np. nic z siebie nie daje, jeśli dusimy się w związku, a szans na poprawę nie ma.... to wtedy, choć coś się do tej osoby czuje, lepiej się rozstać.
      Jest też takie powiedzenie, jak się kogoś kocha, powinno się dać mu odejść. Miłość to też potrzeba sprawienia, że ta druga osoba będzie szczęśliwa, nawet jeśli bez nas.
    • zaczarowanyogrod Re: Jak można zostawić kogoś jeśli cokolwiek się 15.07.22, 20:17
      Bo Cię nie kochał. Córka znajomej mojej mamy ma takiego męża. Niby chce z nią być ale na to nie wygląda nie rozstała się mimo że rodzina jej a nawet jego ją do tego rozstania namawiało. Myśłała że jak się do niej wprowadzi, to będzie lepiej, potem zamelduje, potem weźmie ślub cywilny, potem urodzi dziecko, a teraz myśli jeszcze o kościelnym. Jeszcze chce go zabrać na terapię par na którą on się nie zgadza. Ona to ratuje do skutku ale to nic nie działa. Teraz sama zajmuje się dzieckiem, a on ma wygodnie dom, rachunki ona opłaca, na dzieko daje jak wyprosi, gotuje mu obiady, wozi go do pracy bo on nie ma prawa jazdy, ale pracuje w takich godzinach że dojechałby busem. Wymawia jej pieniądze które są jej własne bo jest na macieżyńskim i to że dziecko pochłania za dużo pieniędzy. A ona nadal wierzy że się zmieni i trzyma go przy sobie. Tylko on nie planuje odchodzić. Więc dobrze że dałaś mu odejść bo byś się męczyła jak ona.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka