Dodaj do ulubionych

Kto powinien się pierwszy odezwać

05.09.22, 19:42
Ktoś z mojej wsi ma pole. Mama tej osoby zapytała mojej mamy czy by przyszła pomoc przy zbiorze owoców, oczywiście nie za darmo. Mama się zgodziła, że jak akurat nie będzie miała innej pracy i innych obowiązków to przyjdzie tylko powiedziała że nigdy tego nie robiła. Teraz kto powinien się odezwać właściciel pola do mamy, że owoce są i może zbierać, czy mama zapytać czy już te owoce są, czy to prawda że właściciel pola szuka pracowników czy tylko jego mama to wymyśliła i powiedzieć że akurat ma czas i może przyjść.
Ja bym zapytała na początku o wszystko kiedy, co i jak ale mnie wtedy przy tym nie było. Teraz tamci unikają mamy i nie wie czy dlatego że nie przyszła czy dlatego żeby nie pytała a oni nie potrzebują tyle ludzi.
Obserwuj wątek
    • taniarada Re: Kto powinien się pierwszy odezwać 05.09.22, 21:26
      Nie wiadomo o co chodzi ?To o pieniądze .Dla mnie to właściciel tych jabłoni .Dziwne tam masz te układy .Fajny wątasek o zachowaniach ludzi ze wsi .
      • zaczarowanyogrod Re: Kto powinien się pierwszy odezwać 06.09.22, 19:47
        Nie zgadłeś nie o jabłonie chodziło.
        • taniarada Re: Kto powinien się pierwszy odezwać 06.09.22, 20:06
          Czytam że tego nie robiła i nic się nie zmienia w tej historii .Zbiór owoców nie jest jakaś trudną sztuką. Trzeba mieć zdrowie i siły .Kobieca dusza nieodgadniona jest
          • taniarada Re: Kto powinien się pierwszy odezwać 06.09.22, 20:41
            Zawsze mieszkałem w mieście .Matka zmarła jak miałem 5 lat ,siostra 3 .Ojciec pracował na dwie zmiany po pracy latał do drugiej by nas utrzymać .Mnie wychowywały różne ciocie ,babcie ,kuzynki .Potrafiłem pieszo przejść na drugi koniec miasta do brata mojego ojca by tam spać .W podstawówkę skończyłem ledwo i to dzięki pani z komitetu rodzicielskiego ,która walczyła o mnie i gadała że jestem półsierotą ,prawie mi matkowała .Zawsze miałem szczęście do kobiet i dla mnie one były wzorem .Skończyłem liceum zrobiłem maturę ,ale później technikum i kierunek techniczny by jak najszybciej iść do pracy .Wracając do lat młodości to ojciec się ożenił z nauczycielką ,miała syna ale małżeństwo nie przetrwało .Bylem u jej rodziców na wsi i pamiętam wszystko .Moje przygody z krowami ,z dzikim zającem .Do tej pory mam znamię od jego pazurów .Zapach mleka ,pajda świeżego chleba ,pieczone kartofle .Wtedy nie było takiej techniki jak teraz .I tyle wspomnień .
            • zaczarowanyogrod Re: Kto powinien się pierwszy odezwać 07.09.22, 10:27
              To u nas teraz na wsi, jedna krowa, jeden koń i parę kuz zostało. Ludzie trzymają tylko drób różnego rodzaju. A ta krowa i kozy to mają tylko dla siebie. Bo żadna mleczarnia nie przyjedzie po mleko od jednej krowy. A nasi weterynarze nie znają się na takich zwierzętach. Chleb czasami jeszcze ludzie pieką ale mało kto w piecu tylko w piekarniku.
              • taniarada Re: Kto powinien się pierwszy odezwać 07.09.22, 16:48
                Ale masz tam spokój .Piękne tereny .Panna na zagrodzie .Kiedyś przyjedzie książę na białym koniu i Cię porwie .Życie się toczy na takich wioskach spokojnie tylko z pracą ciężko o ile wiem .
          • zaczarowanyogrod Re: Kto powinien się pierwszy odezwać 07.09.22, 10:18
            Ogólnie zbierała owoce u siebie, ale chodziło jej o to że nie pracowała tak u nikogo i nie wie w jakim czasie to zrobi. Czy trzeba szybko ileś kilogramów na godzinę. Czy jakoś inaczej trzeba w domu jak zerwiesz tak zerwiesz bo to dla siebie. Ale oni to zbierają na skup i każdy może chcieć inaczej czy zepsute odzucac czy z galazkami czy same owoce.
            • taniarada Re: Kto powinien się pierwszy odezwać 07.09.22, 16:52
              U kogoś trzeba szybko pracować ,a jak człowiek nie jest młody to gorzej idzie .Facet się nie zachował z klasą wobec mamy i to grubo nie w porządku .Nie rozumiem czasami ludzi i co im siedzi w głowie .Czasami ciężko pojąć.
              • zaczarowanyogrod Re: Kto powinien się pierwszy odezwać 07.09.22, 17:44
                Nie wiem czy on w ogóle o tej sytuacji wie bo rozmowa była mojej mamy z jego mama. A ta pani jest po 70 to się tym nie zajmuję tylko może tak chciała pomóc synowi.
                • taniarada Re: Kto powinien się pierwszy odezwać 07.09.22, 19:01
                  To wiele wyjaśnia .Mam zdjętego bloka to mogę normalnie pisać .Choć wcześniej też tylko trzeba było się postarać .Teraz muszę być grzeczny, by nie zmarnować szansy .Zawsze się fajnie z Tobą rozmawia i ten nick jest czarujący 😉
    • stasi1 Re: Kto powinien się pierwszy odezwać 06.09.22, 21:25
      Na pewno właściciel pola jeśli by chciał to powinien zaproponować tą pracę. Skoro nie zaproponował to jednak pewnie nie potrzebował tej pracownicy. Może nawet wyszło że tamta mama sama z siebie pytała się o pracowników nie mówiąc tego synowi. I teraz się wstyddzą że niby zaproponowali a jednak nie było realnej propozycji
      • zaczarowanyogrod Re: Kto powinien się pierwszy odezwać 07.09.22, 10:22
        Wyszło że te zbiory się już kończą bo sąsiadka do nich chodzi. Nie wiemy czy ja zawołali czy nie. Ta sąsiadka mało co mówi i nie za bardzo nas lubi. Tylko mówiła że chodzi tam i że w innych latach było dłużej a teraz jest sucho i koniec. I to nie nam mówiła tylko komuś innemu. Czyli wcześniej musiała do nich albo do kogoś innego chodzić. A tamci w końcu zaczęli odpowiadać dzień dobry. Mama właśnie tak myślala że ich mama szuka ludzi bez ich zgody i wolała się nie dopytywać.
        • stasi1 Re: Kto powinien się pierwszy odezwać 11.09.22, 21:39
          Skoro mówią dzień dobry znaczy że wszystko juz jest w porządku. Nie dopytywać się czemu nie złożyli realnej propozycji
    • xdanax Re: Kto powinien się pierwszy odezwać 07.09.22, 20:15
      W moim regionie na wsi to ten, co potrzebuje pracownika szuka ludzi i chodzi za ludźmi. Zawsze tak było, odkąd sięgam pamięcią, pozdrawiam.
      • zaczarowanyogrod Re: Kto powinien się pierwszy odezwać 08.09.22, 20:18
        W większości tak jest albo chodzą po ludziach albo wywieszają kartkę na tablicy ogłoszeń ale tu była rozmowa parę miesięcy temu i to nie właściciel tylko jego mama.
    • akle2 Re: Kto powinien się pierwszy odezwać 07.09.22, 20:20
      Powinna się odezwać ta strona, której zależy. Po prostu. Tu nie ma dylematu s-v, ale biznesowy. Jeśli mamie zależało na tym, aby dorobić te parę groszy, powinna zadzwonić do nich albo tam pójść i się zapytać, czy aktualne. Jeśli z kolei plantatorom brakowało pracowników, powinni się przypomnieć. Jeśli tego nie zrobili, to znaczy, że sprawa nieaktualna i nie potrzebowali nikogo, albo zgłosiły się już inne osoby. Klasyczny przykład sytuacji, że swoich spraw trzeba pilnować, bo okazje czekać nie będą.
      • taniarada Re: Kto powinien się pierwszy odezwać 07.09.22, 21:07
        Czy ja wiem .Na takich zamkniętych społecznościach to każdy ma rację .Czasami jest przewaga ambicji .Oboje starsi ludzie .
      • zaczarowanyogrod Re: Kto powinien się pierwszy odezwać 08.09.22, 11:20
        Mamie jakoś specjalnie nie zależało aby sobie zarobić bo wiedziała że nie mogłaby chodzić tam codziennie. Bardziej chodziło że głupio by wyszło że obiecała a nie przyszła. Lub że się obrazili że nie przyszła sama się zapytać. Jeszcze by nic nie myślała jakby nie to ich dziwne zachowanie że jak nas zobaczyli to uciekali, chowali się, udawali że nie widzą. Czy jak sklep obwoźny przyjechał i mama akurat robiła zakupy to czekali na podworku aż mama kupi. Normalnie jest ze wszyscy z naszej części wsi gromadzą się w jednym miejscu i czekają na samochód.
        • zaczarowanyogrod Re: Kto powinien się pierwszy odezwać 08.09.22, 11:23
          Nie są to jacyś bliżsi sąsiedzi ale sklep staje blisko ich domu. I tak na wsi się przyjęło że sąsiad nazywają nie tylko tych co mieszkają obok ale też parę domów dalej. Bo sąsiad sąsiada to też sąsiad.
          • taniarada Re: Kto powinien się pierwszy odezwać 08.09.22, 17:55
            Koło bogatego staje sklep .A biedniesi muszą dochodzić .W takich zamkniętych miejscowościach to każdy ,każdego zna . Spokojne życie się toczy ..
            • xdanax Re: Kto powinien się pierwszy odezwać 08.09.22, 18:22
              Mamusia zawsze wywiesza torbę na ogrodzeniu, to sygnał dla kierowcy, że ma się zatrzymać. Kiedyś mamusia nie zdążyła wyjść, kierowca zostawił jej chleb w torbie, zapłaciła następnym razem.
              • zaczarowanyogrod Re: Kto powinien się pierwszy odezwać 08.09.22, 19:41
                Moja babcia tak robi, a w jednym takim sklepie to kierowca nawet wie co ktoś zazwyczaj kupuje i przypomina
                • xdanax Re: Kto powinien się pierwszy odezwać 08.09.22, 19:56
                  Super!
            • zaczarowanyogrod Re: Kto powinien się pierwszy odezwać 08.09.22, 19:44
              Nie o bogactwo chodzi tylko w tym miejscu najlepiej jest mu stawać nie ma chodnika. A drugi sklep staje koło każdego domu jak zobaczy że ktoś czeka
        • taniarada Re: Kto powinien się pierwszy odezwać 08.09.22, 17:51
          Zawsze niezawodnie, świeżo i wygodnie handel obwoźny .Dalej to funkcjonuje .Dolina Roztoczy .Bór świerkowy ,las bukowy .Nigdy nie byłem co za cudna kraina.
          • xdanax Re: Kto powinien się pierwszy odezwać 08.09.22, 18:32
            Tam jest pięknie, byłam wiele razy, zapraszam Cię, Zaczarowanyogrodzie, na moje prywatne forum, może nam tam więcej opowiesz o Roztoczu? Pozdrawiam:-)

forum.gazeta.pl/forum/f,275898,pogaduchy.html
            • zaczarowanyogrod Re: Kto powinien się pierwszy odezwać 08.09.22, 20:20
              Jeszcze sama wszystkiego nie widziałam i nie poznałam.
              • xdanax Re: Kto powinien się pierwszy odezwać 08.09.22, 20:50
                Ja znam najbardziej Zwierzyniec, Guciów, Krasnobród i Susiec, Tanew mnie urzekła i te małe wodospady. Przyroda jest cudowna, warto tam pojechać i pospacerować. Na kajakach byłam dwukrotnie, a Ty płynęłaś kajakiem po Wieprzu?
          • zaczarowanyogrod Re: Kto powinien się pierwszy odezwać 08.09.22, 19:43
            Jeszcze dużo sosen, rzek, pól i różnego rodzaju gór i wzgórz
            • xdanax Re: Kto powinien się pierwszy odezwać 08.09.22, 19:59
              Wieże widokowe, urocze kapliczki w lesie i na wodzie, dzikie konie, spływy kajakowe, życzliwi ludzie - żyć, nie umierać:-)
              • zaczarowanyogrod Re: Kto powinien się pierwszy odezwać 08.09.22, 20:02
                Nie wszyscy ludzie są życzliwi, ale to tak jak wszędzie.
                • xdanax Re: Kto powinien się pierwszy odezwać 08.09.22, 20:04
                  Pewnie masz rację, ale dużo jest życzliwych.
                • taniarada Re: Kto powinien się pierwszy odezwać 08.09.22, 20:22
                  Sama widzisz ZG co się dzieje na forach .Ludzie sobie wilkiem .Zamiast pomagać być miły to ech .
            • taniarada Re: Kto powinien się pierwszy odezwać 08.09.22, 20:26
              U mnie deszcz ,raczej burza i zapomniałem jak wygląda .Jeszcze jesień byle była piękna .
              • zaczarowanyogrod Re: Kto powinien się pierwszy odezwać 08.09.22, 20:42
                U mnie deszczu nie ma. Dzisiaj nawet ciepło było.
                • xdanax Re: Kto powinien się pierwszy odezwać 08.09.22, 20:51
                  U mnie było dziś cieplutko, byłam z dziećmi 2 godziny na zewnątrz w ramach świetlicy.
                  • taniarada Re: Kto powinien się pierwszy odezwać 22.10.22, 07:07
                    Już nie jest ciepło .I koniec października .I rok zleciał .Niedługo będziemy sobie składać życzenia bożenarodzeniowe. Czy warto żyć . Warto dla chwil tylko dla chwil.
    • leszekk1234 Re: Kto powinien się pierwszy odezwać 21.10.22, 13:52
      odezwij się będziesz wiedzieć o co hodzi
      • zaczarowanyogrod Re: Kto powinien się pierwszy odezwać 22.10.22, 18:51
        Nie rozmawiam z nimi, nawet ich dawno nie widziałam, nie mam po co chodzić w tamtą stronę. Po za tym pisałam o tym ponad miesiąc temu, a z mamą to rozmawiają tylko o pogodzie. Pewnie dowie się o co chodzi za rok. A chodzi pisze się przez ch a nie h.
        • taniarada Re: Kto powinien się pierwszy odezwać 22.10.22, 19:11
          Być może pisał z telefonu i c uciekło .Czasami się zdarza .Przed wysłaniem wrzucasz podgląd i sprawa jasna 😃

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka