Dodaj do ulubionych

Utrzymujecie jednostronne znajomości ze znajomymi

25.09.22, 14:19
Utrzymujecie znajomości ze znajomymi o których to wy zabiegacie? W sensie to wy dzwonicie, pytacie co slychać, proponujecie spotkanie, wyjście i taka osoba jest oczywiście chętna, milo spędza z Toba czas, ale nigdy się nie odezwie pierwsza. Warto na to się godzić, czy odpuszczać?
Obserwuj wątek
    • akle2 Re: Utrzymujecie jednostronne znajomości ze znajo 25.09.22, 20:27
      Tylko do pewnego momentu. Jeśli nie trafiam na podatny grunt, to odpuszczam. Moja godność i honor jednak ważniejsze.
    • 3-mamuska Re: Utrzymujecie jednostronne znajomości ze znajo 25.09.22, 20:43
      Przez pewien czas tak. Potem zaczynam odpuszczać. Po co to ciągnąć.
    • stasi1 Re: Utrzymujecie jednostronne znajomości ze znajo 26.09.22, 09:23
      Większość moich znajomych gdyby nie moja aktywność już by mnie nie znała. Niestety
    • ximeca Re: Utrzymujecie jednostronne znajomości ze znajo 27.09.22, 11:10
      Tak, utrzymuję. Trochę mnie ta jednostronność boli, ale pogodziłam się z tym, bo bez tego moje życie towarzyskie było znacznie uboższe i czegoś by mi w życiu brakowało. Mój mąż to człowiek to dużo niższej potrzebie interakcji międzyludzkich niż ja wiec muszę te potrzebę zaspokajać z innymi ludźmi. Moim zdaniem problem leży też częściowo w tym, że duża część moich znajomych jest bardziej zajęta niż ja - ja mam tylko jedno odchowane i bezproblematyczne dziecko, mało absorbująca pracę, samoogarniających się zdrowych rodziców, brak potrzeby samorozwoju zawodowego ponad to minimum , które załatwia się niejako przy okazji wykonując mój zawód itp. Przy czym nie ta jednostronność nie oznacza, że zawsze to tak wygląda. Na przykład mam jedną przyjaciółkę z którą chyba z 10 lat znajomość była taka bardziej jednostronna i ona nawet nie zawsze była chętna żeby się spotkać, był taki rok że nie spotkałyśmy się ani razu a cały czas dość blisko siebie mieszkamy, natomiast ostatnio mnie zaskoczyła, bo to ona inicjuje i jak potrzebowałam pomocy to była bardzo pomocna, co oznaczało i trochę wysiłku z jej strony i poświecenie kilku wieczorów. Także bywa równie; znajomości i przyjaźniej to niekoniecznie takie proste kontinuum, tylko czasem takie sinusoidy. Mam też jedną koleżankę, z którą z kolei sytuacja jest odwrotna, to ona w 90% inicjuje spotkania ze mną, dzwoni itp. Lubię ją, ale gdyby nie jej inicjatywy wystarczyłoby gdybym spotykała się z nią 3 rzadziej, bywa specyficzna, ale lubię tez w niej to że potrafi czasem wyszukiwać coś ciekawego, zaproponować jakiś wypad, wycieczkę.
    • morska-ton Re: Utrzymujecie jednostronne znajomości ze znajo 28.09.22, 12:40
      Dużo mam takich znajomych, nie wiem co z tym zrobić....
      • hana2 Re: Utrzymujecie jednostronne znajomości ze znajo 28.09.22, 14:25
        Co zrobić?

Puścić te znajomości. Zrobisz wtedy miejsce na nowe, może bardziej satysfakcjonujące. Pustka zawsze się z czasem wypełnia.
        • malwa200 Re: Utrzymujecie jednostronne znajomości ze znajo 28.09.22, 14:45
          niestety-tak bywa. odpuścić jednak
          • taniarada Re: Utrzymujecie jednostronne znajomości ze znajo 28.09.22, 20:28
            Odpuścić .To nie jest w typie walczaka .Faceci to urodzeni zdobywcy .Takie geny.
        • stasi1 Re: Utrzymujecie jednostronne znajomości ze znajo 29.09.22, 20:44
          Nie zawsze jest to takie proste. Nie zawsze pustki chcą sie wypełniać
          • hana2 Re: Utrzymujecie jednostronne znajomości ze znajo 16.10.22, 21:28
            No właśnie u mnie zaczął się jakiś etap, że znajomości mi trochę los przetasował z różnych powodów. I tez poczułam lekki stres przed tą pustką, poczuciem wykluczenia w jednym przypadku. Ale skoro tak się dzieje, to powinnam żyć według zasad, które głoszę. Ten brak kontaktu z innymi przeznaczyć na kontakt z samą sobą.

• stasi1 Re: Utrzymujecie jednostronne znajomości ze znajo 18.10.22, 16:49
              Z samą z sobą to mozna trzymać kontakt na starość. Teraz używać życia i znajomości
    • zaczarowanyogrod Re: Utrzymujecie jednostronne znajomości ze znajo 28.09.22, 20:58
      Nie utrzymuję. Wolę żyć bez znajomych niż się starać znajomość podtrzymywać.
      • taniarada Re: Utrzymujecie jednostronne znajomości ze znajo 29.09.22, 05:18
        Każdy wybiera takie życie jakie chce .Ale czy to jest dobry wybór 😏
    • kanna Re: Utrzymujecie jednostronne znajomości ze znajo 03.10.22, 21:32
      To zależy, jak jest miło na spotkaniu.
      Jeśli bardzo - to czemu mam odpuszczać taką znajomość?
    • ta Re: Utrzymujecie jednostronne znajomości ze znajo 16.10.22, 14:43
      „Jednostronna” to nie znajomość, ale zależność.
      To szukanie akceptacji, pukanie do drzwi, chodzenie po prośbie.

Nie, jeśli znajomość ma mieć taki charakter, to lepiej, by jej nie było.

W relacjach międzyludzkich ma być równoważność znaczenia, wtedy rokują.
    • kasandra33 Re: Utrzymujecie jednostronne znajomości ze znajo 24.10.22, 08:21
      A drugi typ znajomych. Gdy się spotykacie to wy jesteście stroną która prowadzi, inicjuje całą rozmowę, a druga strona cały czas milczy i ewentualnie czasem odpowiada na pytania.
    • cf12 Re: Utrzymujecie jednostronne znajomości ze znajo 09.11.22, 13:02
      Odpuszczać. Miałem kiedyś kolegę, który nigdy nie chciał się umówić na spotkanie gdzieś indziej, niż u niego lub w pobliżu jego domu. Tak mu było wygodnie. Jak się tylko zorientowałem, to przestaliśmy być kolegami, bo jak długo tak można. Są pewne grnaice.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka