Dodaj do ulubionych

slub w wieku 19 lat?

20.06.05, 09:44
moja kolezanka niedawno wyszla za maz. ma 19 lat, z chlopakiem byla juz 3 lata, dobrze im ze soba, uklada sie itd. on ma 24 lata, prace, mozna powiedziec ze sa juz ustawieni.
ale mimo wszystko- ja w zyciu nie zdecydowalabym sie na slub w wieku 19 lat!
a co najwazniejsze- oni nie mieli zadnej wpadki- po prostu chcieli sie pobrac i zrobili to.
ja im zycze szczescia, ale zupelnie nie rozumiem decyzji kolezanki. przeciez to jest jej mlodosc! a jak to bedzie wygladac? -a no pewnie tak, ze bedzie mu robila kanapeczki do pracy i obiadki, jak bedzie wracal...
a co Wy o tym sadzicie?
Obserwuj wątek
    • ticoqp Re: slub w wieku 19 lat? 20.06.05, 09:46
      wcześnie zaczęła a jego prokurator wtedy powinien scignąc:)
      --
      Moim marzeniem na ten rok, jest odzyskanie tytułu Mistera Mokrych Slipek-
      Kołobrzeg 2005, i przez najbliższe miesiące, usilnie będę nad tym pracował:)
      • six_a Re: slub w wieku 19 lat? 20.06.05, 11:58
        Ty się nie martw na zapas, do 19 jeszcze Ci trochę brakuje ;)
        --
        - I'm from a little Bavarian village called Lickin Zee Dickin. Care to visit?
        - Actually I like to spend most of my time in Girls Without Wieners-Ville. I'm
        more comfortable there.

Goosfraba...
    • more.words Re: slub w wieku 19 lat? 20.06.05, 10:02
      dla mnie to gloopota...<oczywiscie w takim wieku> sama sobie załozyła sznur na
      szyje :/

powiem tak...ja never nie zrobiłabym tego w jej wieku..ehhhh
      --
      szatan - plan w mej głowie...czy komuś o nim powiem ?? :P
    • chocolate.coffee Re: slub w wieku 19 lat? 20.06.05, 10:26
      1. Jezeli zdecydowali się na ślub, bo chcieli,a nie musieli, to chyba dobrze
      swiadczy?

2. A moze ona chce z nim byc i robic mu kanapeczki, zamiast upijac sie na
      imprezach i co tydzien z innym lądować w łóżku?

3. A od kiedy to małżenstwo polega TYLKO na robieniu kanapeczek? Byłas kiedys
      mezatka? Masz o tym pojecie?

4. Jest szczesliwa. To Cię gryzie?

cc.
      • roziczka Re: slub w wieku 19 lat? 20.06.05, 10:47
        1. zdecydowali sie na slub bo chcieli- oczywiscie to bardzo dobrze swiadczy.

2. moze ona rzeczywiscie chce robic mu kanapeczki itd.

3. nie, nie bylam nigdy mezatka i nie mam o tym pojecia.

4. jest szczesliwa. to mnie nie gryzie.

;]

ja wcale nie uwazam ze zrobila zle, glupio itd. nie potepiam jej w zadnym wypadku! napisalam tylko ze ja w zyciu nie zdecydowalabym sie na slub w tym wieku. moze dlatego ze ja mam inny charakter, inne podejscie do tego. i chcialam poznac opinie innych na ten temat- czy rowniez zdecydowalybyscie sie w takiej sytuacji na slub, czy raczej nie- wolalybyscie jeszcze poczekac.
    • sagis On ma pracę i można powiedzieć,że oni są ustawieni 20.06.05, 11:23
      :-))))))))))))
      A, ona?
      Jest ustawiona, bo ma męża?:-)))))))))))
      Kiedyś faktycznie słyszałam, że jakieś zastanawiały się, co będą robić po szkole.
      Zadnego męża nie miały jeszcze na widoku:-)))))))
      Ambitne myślenie:-))))))))
      Tragedia, a później takie z naszych podatków państwo utrzymuje, bo przecież mąż
      w końcu będzie miał dość takiego balastu. A, przed nimi jeszcze kawał życia.
      Kiedy takie kobiety pójdą po rozum do głowy, że same są odpowiedzialne za swoje
      życie?

--
      Cześć, jestem Asik i mam jeszcze 7 asów w rękawie:-)
      • sagis Re: On ma pracę i można powiedzieć,że oni są usta 20.06.05, 11:29
        A, jak on straci pracę, albo jakiś wypadek zdarzy się jemu i nie będzie mógł
        pracować, to będą dobrze ustawieni z jego marnej renty.
        Różnie w życiu bywa. Najgorzej, jak młoda żonka z dziećmi sama nie ma nic.
        No, ale nie wszystkich Bóg rozumem obdzielił;-((

--
        • lena_zet Re: osz asiu 20.06.05, 11:34
          boże, co za stek bzdur?!przecież każdy niezależnie od wieku może mieć wypadek,
          zginąć, stać się kaleką itd itp oraz stracić wszystko co miał
          --
          i pragnę też by mnie spalono
          bo zawsze się bałam robaków
          • sagis No, tak odzywa się ta, co wcześnie wpadła i z 20.06.05, 11:53
            czasem on musiał z nią zalegalizować ten związek. Innym to jest obojętne:-))))
            Kiedyś moja koleżanka, jak po ukończeniu studiów i po kilkuletnim chodzeniu ze
            sobą wpadła ze swoim facetem, zastanawiała się, czy biorąc w takich
            okolicznościach ślub, on ją prawdziwie kocha? Czy dla niej samej, bez przymusu
            wziąłby ślub.
            Ja jej powiedziałam, że przynajmniej wie, że jest odpowiedzialny.
            To jest bardzo ważne. Ale, każda kobieta chce wiedzieć, że jej ukochany mąż też
            ją kocha i z tego powodu ożenił się z nią.
            Czasami pewnych rzeczy i uczuć w nas drzemiących dowiadujemy się dopiero w
            pewnych okolicznościach.

--
            • lena_zet Re: odezwała się stara panna, 20.06.05, 11:55
              dziewczyno nie życzę ci źle, ale nie wiem czy coś dobrego dla ciebie w życiu
              się znajdzie (wiesz o co chodzi).Czy umiesz cokolwiek na temat odpowiedzieć bez
              wpieprzania twoich trzech groszy w cudze żcyie?
              --
              i pragnę też by mnie spalono
              bo zawsze się bałam robaków
    • sumire Re: slub w wieku 19 lat? 20.06.05, 11:30
      Jeśli są szczęśliwi, to pysznie.
      Ale moja przyjaciółka zmieniła stan cywilny w równie młodym wieku, po
      pięcioletnim (!) związku. I jest zadowolona, tyle tylko, że czasami słyszę od
      niej coś, co mnie odrobinę martwi, mianowicie: "Ależ ja ci zazdroszczę, że masz
      tyle swobody".
      Notabene, ja prawie wyszłam za mąż, mając lat 21... ale teraz bardzo się
      cieszę, że tak się nie stało, bo obecnie jestem szczęśliwa z kimś zupełnie
      innym i do ślubu nam nieśpieszno. Tak czy inaczej, wtedy chciałam i sądziłam,
      że to będzie cudowne. Może dlatego teraz jestem raczej sceptyczna wobec
      maszerowania do ołtarza tuż po maturze.
      • goha66 Re: slub w wieku 19 lat? 20.06.05, 12:30
        Wydaje mi się, że wiek w którym wychodzi się za mąż nie ma większego znaczenia
        jeżeli nie występuje element przymusu zwany "dzieckiem w drodze". Dopiero
        urodzenie się dziecka ogranicza swobodę małżonków, nakazuje stawianie
        obowiązków rodzicielskich nad przyjemnościami, a same obowiązki (i wydatki)
        podwaja jeśli nie potraja... Dobrze jest gdy ludzie decydują sie na zawarcie
        związku wyłącznie dlatego, że mają przekonanie co do tego, że trafili na swoją
        druga połowę, a dziecko pojawia się w dwa, trzy lata po slubie, gdy małżonkowie
        są już "nacieszeni" sobą i świadomie pragną powiększenia rodziny. Tak
        przynajmniej było w moim przypadku (wyszłam co prawda za mąż później bo w wieku
        22 lat - ale również zaraz po skończeniu nauki),a nasza córka pojawiła sie na
        świecie 2 i pół roku po ślubie i czas zanim się pojawiła bym specyficznym
        przedłużeniem naszego "narzeczeństwa" :) Goha
    • magdzie jestem za... 20.06.05, 11:32

--
      |\/| /\ C- |) /\ .. magdzie.ok ..
      ♪♫"let me take u on a trip,just a simple journey,a journey.. full of sound and
      beats"♪♫
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka