Dodaj do ulubionych

Mój brat ciągle poniża mnie na każdym kroku:(((

12.03.06, 15:04
Mieszkam z rodzicami i z bratem.Zajmuje z bratem ten sam pokój. Problem w tym
żę on ciągle mnie wyzywa. Wedgług niego jestem brzydka, gruba, leniwa,słaba,
do niczego się nie nadaje. Ciągle mnie upakarza jakby w ten sposób sam chciał
się dowartościować. Nie wiem już co jest prawdą. To skąd ten wianuszek
adoratrów skoro jestem tak odpychająca. Przez niego mam skrzywiony obraz
samej siebie i ogólnie poczucie że do niczego się nie nadaje. Przykład
dzisiejszy- chce odpocząc w domu nic nie robiąc po ciężkiej sesji i po całym
tygodniu w pracy, pozatym żle się czuje bo łapie mnie grypa, leże w łóżku-
zostałam zwyzywana od różnych bo nie pomagam mu skrobać ścian w kuchni, którą
on remontuje.
Obserwuj wątek
      • niinon Re: Mój brat ciągle poniża mnie na każdym kroku:( 12.03.06, 15:22
        uuuuuuuuu ciężki przypadek ten Twój braciszek. rozumiem, że ON to chodzący
        ideał, taaak?

a co rodzice na to?

może zmobilizować kilku adoratorów, żeby nauczyli - tak albo inaczej (nie wiem,
        na jakie argumenty jest wrażliwy Twój rodzony:))) - chłopca rozumu?

niestety życie to walka - ćwicz się, nie pozwalaj sobie wchodzić na głowę.
        każdą pyskówkę trzeba uciąć w zarodku, szybko i zdecydowanie.
        walcz o swoje, a wtedy brachol nabierze szacunku do Ciebie - zobaczysz!
        trzymaj się!
        • rubens83 Re: Mój brat ciągle poniża mnie na każdym kroku:( 12.03.06, 15:33
          Właśnie i co na to rodzice?

chyba powinni to zauważyć i coś z nim zrobić.

wiesz, nie każdy przecież musi być mądry i myśleś, a że trafiło na Twojego
          brata no cóż, tak bywa- tylko Ciebie szkoda.
          a czy on jest takim ideałem??
          może pokaż mu, że nie jest.

ale czy wojna z nim to najlepsze rozwiązanie, nie jestem do końca przekonany...

po pierwsze: szacunek dla kobiet - podstawa.

powodzenia,

nie daj się!!
    • monia145 Re: Mój brat ciągle poniża mnie na każdym kroku:( 12.03.06, 15:30
      Twój brat doskonale wie, jak trafić w Twoje czułe punkty. Widzi, że jego
      docinki wywierają na Tobie wrażenie, że się denerwujesz i przejmujesz tym, co
      mówi, i jeszcze bardziej się nakręca. Nie piszesz ile on ma lat, bo może to
      taka zwykła dzicinada, ot chłopak " nie lubi " dziewczyn i dogryza tej, którą
      ma pod ręką. Ja przeprowadziłabym rozmowę z nim i waszymi rodzicami, może coś
      się wyjaśni? Z własnego doświadczenia wiem, że jakiekolwiek dyskusja z nim
      samym nic nie dadzą. To muszą usłyszeć rodzice, żeby nie czuł się bezkarny.
          • monia145 Re: Mój brat ciągle poniża mnie na każdym kroku:( 12.03.06, 15:52
            Rzeczywiście ta Twoja sytuacja jest nie wesoła! Od rodziców raczej nie uzyskasz
            pomocy. Teraz po twojej odpowiedzi zaczynam myśleć, że ta agresja ze strony
            brata ma jakieś głębsze podstawy. Może on nie jest wystarczająco silny
            psychicznie, aby dać sobie radę z tym wszystkim, a sama przyznasz, że to nie
            jest zdrowa sytuacja. Czasami, kiedy człowiek jest przerażony i samotny
            najłatwiej mu zaatakować drugą osobę, chociażby werbalnie, zamiast wyjaśnić
            nieporozumienia. Może on nie potrafi szczerze rozmawiać, Ty jeteś pod ręką i na
            Tobie odreagowuje stresy?
            Z pieniędzmi w rodzinie chyba zawsze są kłopoty. jeśli składacie się na
            utrzymanie domu, to musicie jasno określić, kto za co płaci. I może przyjrzyj
            się, czy brat nie ma racji, może możesz na czymś zaoszczędzić? Ja wiem, że to
            trudne, sama też pracuję, lubię wydawać pieniądze, z mężem też czasami kłócimy
            się o sprawy finansowe.
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka