Dodaj do ulubionych

Jaka jest różnica między kochaniem,a zakochaniem?

09.06.06, 18:18
Jeśli w ogóle jakaś jest..
Czy jesli ktoś się w kimś zakochał,to znaczy,że kocha?
Obserwuj wątek
    • frutinka Re: Jaka jest różnica między kochaniem,a zakochan 09.06.06, 18:22
      Zakochanie to ten stan, gdy jeszcze wszystkie hormony buzują i masz tzw motylki
      w brzuchu. Kochanie jest bardziej stałe, ugruntowane i powiązane z poczuciem
      bezpieczeństwa. To u mnie. Nie wiem, jak inni definiują te dwa pojęcia.
      Zakochanie jest przyjemniejsze w sumie, ale w opinii lekarzy (tak czytałam) nie
      mogłoby trwac wiecznie, bo człowiek by się rozchorował od tych emocji:) I
      mógłby na zawałł umrzec albo cos w ten deseń. ja bym chciała odjechać na zawał
      z zakochania:) Na cos trzeba umrzeć, więc ja wybieram tą formę:) Pozdrawaiam
      zakochanych !
    • 83kimi Re: Jaka jest różnica między kochaniem,a zakochan 09.06.06, 18:23
      Jest różnic i to duża.
      Etap 1 - zauroczenie --> poznajemy kogoś i zaczyna nam się podobać
      Etap 2 - zakochanie --> to już coś więcej niż zwykłe zauroczenie, cały czas
      myślimy o osobie, jest ona dla nas ideałem/Bogiem, jest piekna, zdolna i cudowna
      Etap 3- miłość --> dostrzegamy wady drugiej osoby, ale mimo to kochamy ją

Żeby kogoś naprawdę kochać, trzeba go poznać, nie mozna powiedzieć, że kochamy
      kogos, kogo poznaliśmy 2 tygodnie temu - to zakochanie.
      • wielo-kropek Re: Jaka jest różnica między kochaniem,a zakochan 09.06.06, 18:32
        Moj dziadek mawial, zeby czlowieka poznac trzeba z nim beczke soli zjesc. A tu
        w tym temacie przydaloby sie jakich plot ze sztachetow postawic zeby
        odgradzal i bardziej uwidacznial te roznice. Zakochany chce kochac swoje
        kochanie. Tylko tyle moge powiedziec, reszte niech plot wytlumaczy bo ja
        naprawde nie wiem.
        • sar.onno Re: Jaka jest różnica między kochaniem,a zakochan 09.06.06, 18:36
          zakochanie jest przyjemniejsze bo te motyle w brzuchu i wogole a kochanie
          piekne tylko ze rutyna
          • wielo-kropek Re: Jaka jest różnica między kochaniem,a zakochan 09.06.06, 18:41
            A jak to jest kiedy zakochana nie jestes i jest pierwszy raz. Czy to tez
            nazwiesz rutyna i mniejsza przyjemnoscia?.
            • aalissson Re: Jaka jest różnica między kochaniem,a zakochan 09.06.06, 18:43

Zakochanie za kazdym razem to niesamowite uczucie.
              • wielo-kropek Re: Jaka jest różnica między kochaniem,a zakochan 09.06.06, 18:47
                Skoro tak, to zycze zeby to uczucie trwalo wiecznie. Powiedz mi jak z tym
                jest -za kazdym (kolejnym) razem sie ono powieksza, czy pomniejsza?
                • aalissson Re: Jaka jest różnica między kochaniem,a zakochan 09.06.06, 19:03

Jest takie samo.
                  • cala_w_kwiatkach Re: Jaka jest różnica między kochaniem,a zakochan 09.06.06, 20:05
                    hahaha przypomnialo mi sie jak na poczatku znajomosci dostalam list o mojego
                    faceta, w ktorym napisal, ze jest zakochany:) powiem ze sie szczerze zdziwilam
                    i poczulam 'motyle', ale sie tez przerazilam, bo nie wiedzialam co dla niego
                    znaczy 'zakochanie' czy moze juz mnie kocha czy jak?
                    wiec gdy sie spytal jak mi sie list podobal, to sie zmieszalam i wtedy mi
                    wytlumaczyl, zebym nie brala tego jego 'zakochania' jako wyznania milosci tylko
                    zauroczenie:)
                    ale zagmatwana sytuacja
    • reniatoja Re: Jaka jest różnica między kochaniem,a zakochan 09.06.06, 20:13
      > Czy jesli ktoś się w kimś zakochał,to znaczy,że kocha?

Nie. Miłosc to poważna sprawa, zakochanie to powierzchowna sprawa.
      • skorpionica11 Re: Jaka jest różnica między kochaniem,a zakochan 09.06.06, 20:29
        zakochanie to poczatkowa fascynacja ,zauroczenie,widzi sie osobe w samych
        superlatywach
        kochanie to juz glebsze uczucie kocha sie wady i zalety
        • wielo-kropek Re: Jaka jest różnica między kochaniem,a zakochan 09.06.06, 23:15
          skorpionica11 napisała:

> kochanie to juz glebsze uczucie kocha sie wady i zalety
          Wad sie wcale nie kocha. Wady wtedy osoby ktora sie kocha umie tolerowac.
          • reniatoja Re: Jaka jest różnica między kochaniem,a zakochan 09.06.06, 23:29
            Moim zdaniem miłość to jest jeszcze głębsza sprawa niż kochanie na poziomie wad
            i zalet. Hymn o miłości św Pawła jest najlepszą definicją tejże (niezależnie
            zupełnie od tego, czy ktoś jest wierzący czy nie) i tak naprawdę prawdziwa
            miłosc z zakochaniem ma naprawde niewiele, o ile nie nic, wspólnego.
            • wielo-kropek Re: Jaka jest różnica między kochaniem,a zakochan 09.06.06, 23:42
              Milosc ta prawdziwa z zakochaniem musi miec cos wspolnego. W koncu
              zakochanie wywodzi sie z milosci tkwiacej w nas. Ty renia mowisz raczej o
              milosci czysto duchowej. W relacjach mezczyzna-kobieta mowimy o prawdziwej
              milosci zazwyczaj wtedy, kiedy milosc duchowa z fizyczna sa zgrane w jedno
              pragnienie, w jeden oddech.
              • cala_w_kwiatkach Re: Jaka jest różnica między kochaniem,a zakochan 11.06.06, 12:30
                wielo-kropek napisał:

> Milosc ta prawdziwa z zakochaniem musi miec cos wspolnego. W koncu
                > zakochanie wywodzi sie z milosci tkwiacej w nas. Ty renia mowisz raczej o
                > milosci czysto duchowej. W relacjach mezczyzna-kobieta mowimy o prawdziwej
                > milosci zazwyczaj wtedy, kiedy milosc duchowa z fizyczna sa zgrane w jedno
                > pragnienie, w jeden oddech.

och jak ladnie ujete:)
    • ann_35 Re: Jaka jest różnica między kochaniem,a zakochan 10.06.06, 00:10
      Mówicie tu o tym, że zakochanie jest najpierw, miłość przychodzi później. To nie
      jest do końca tak. Mozna odróżnić kiedy to jest tylko zauroczenie, a kiedy
      prawdziwa miłość na całe życie (jak patetycznie !). Miłość jest wtedy, gdy razem
      czujecie to samo lub podobnie. Gdy jedno kończy zdanie za drugie. Gdy domyślacie
      się wzajemnie, co chcieliście powiedzieć. W miarę poznawania się okazuje się, że
      lubicie te same filmy, ten sam rodzaj muzyki. Śmiejecie się z tych samych
      żartów. Do tego macie podobny światopogląd, podobnie postrzegacie rzeczywistość.
      Tego wszystkiego można się dowiedzieć już po 1 m-cu znajomości.
      Ja tak miałam. Nie wiem jak Wy.
      • wielo-kropek Re: Jaka jest różnica między kochaniem,a zakochan 10.06.06, 01:06
        Zakochanie jest tez miloscia, tylko ze niektorzy o tym nie wiedza. Zakochanie
        dosc czesto przemija wraz z ubytkiem milosci. Milosc tez potrafi zniknac a
        nawewt w nienawisc czasem sie obrocic. Czujac nawet malenka milosc do kogos
        mozna z czasem sie w tym kims zakochac. Tak wiec na poczatku musi byc milosc
        (przynajmniej jej odrobina) by sie w kims zakochac czy zauroczyc nawet.
        Milosc zawsze przednia, zakochania czy zauroczenia sa jedynie jej
        chwilowymi "wybrykami" ktore ogolnie ja poteguja
      • frutinka Re: Jaka jest różnica między kochaniem,a zakochan 10.06.06, 01:06
        Yhmmm - po miesiącu. Ja też tak miałam. A po roku okazało się, że kubek
        odstawiony w zle miejsce potrafi byc wazniejszy niż te wspólne filmy, zarty i
        światopogląd. Po dwóch latach okazało się, że i światopogląd, jak wejść głębiej
        nie jest taki podobny... no i się rozpadło. Oczywiście nie ma recepty - jedni
        biorą ślub po miesiącu i są ze sobą całe życie, inni pięc lat są i się
        rozstają. Różnie bywa. Ale ja wierzę, że miłość rodzi się powoli. Zakochanie
        natomiast potrafi nas zaskoczyć swoją "nagłością" (nie wiem czy jest takie
        słowo).
        • wielo-kropek Re: Jaka jest różnica między kochaniem,a zakochan 10.06.06, 01:38
          A ja wierze ze milosc rodzi sie w mgnieniu oka. Jedynie z czasem powoli sie
          rozbudowuje lub powoli obumiera jak bylo u ciebie.
    • qui_pro_quo Re: Jaka jest różnica między kochaniem,a zakochan 10.06.06, 17:23
      Do zakochania są zawsze potrzebne jakieś bodźce zewnętrzne, spojrzenie, wyraz
      oczu, widok czyjejś twarzy, sylwetki, jego głos, to co mówi... a potem można
      już kochać nawet z pamięci, na odległość i platonicznie, tak jak ja :)
      • nikosik Re: Jaka jest różnica między kochaniem,a zakochan 10.06.06, 18:01
        to prada, zakochanie to wstep

a jak sie kocha to sie kocha czlowieka, widiz sie wady, zalety, ale sie kocha:)
    • iberia30 Jaka jest różnica między kochaniem,a zakochan 10.06.06, 17:27
      zasadnicza jak dla mnie.
    • wichrowe_wzgorza Re: Jaka jest różnica między kochaniem,a zakochan 10.06.06, 18:11
      Zastanowilo mnie, czy mozna kochac i czuc wciaż zakochanie - tj. te motylki w
      zoladku? Pono wszystko jest mozliwe, ale czy jest tu ktos - kto łaczy w sobie te
      dwa stany?
      :)
    • mickey.mouse Re: Jaka jest różnica między kochaniem,a zakochan 10.06.06, 22:26
      Kochajac, myslisz glownie o kims - bedac zakochanyna myslisz przede wszystkim o
      sobie.
    • ptysiula1 Re: Jaka jest różnica między kochaniem,a zakochan 10.06.06, 22:51
      Jesli myslisz,ze kochasz do konca i na zawsze-to zakochanie
      Jesli wiesz że kochasz-to miłosc.Ona czasem przycicha,w dniu codziennym sie
      gdzies chowa,nie jest to stan,ktory nam gra na zmyslach w kazdej minucie.W
      chwilach nieszczescia,porazek,problemow ujawnia sie ze zdwojona sila.Milosc
      jest bezwarunkowa i nieegoistyczna.Tak mysle ale na ten temat to juz tyle
      papieru poszlo....
      • 83kimi Re: Jaka jest różnica między kochaniem,a zakochan 10.06.06, 22:57
        Ja, gdy pierwszy raz zobaczyłam mojego obcnego chłopaka, stwierdziłam, że
        podoba mi się z wyglądy i że jest sympatyczny. Po drugim spotkaniu zaczęlam o
        nim mysleć, a po 3 byłam już zakochana. Potem nie widzieliśmy się przez
        miesiąc - codziennie pisałam o nim w pamiętniku, zaczęliśmy się spotykać, na
        początku przed każdym spotkaniem było mi niedobrze, każdy sms czy telefon od
        niego przyprawiał mnie o bicie serca, rysowałam wszedzie serduszka, z czasem
        zaczęłam dostrzegac jego wady, a po pierwszych wspólnych wakacjach odkryłam, że
        to miłość. Miłośc koajrzy mi się z akcpetacja i bezpieczeństwem, nie muszę się
        martwić o swój wygląd, o to co mówię. Mogę być w pełni sobą i wiem, że jestem
        kochana. A w początkowym stadium cały czas stresowałam się, czy nie wyglądam
        brzydko, czy nie mówię głupot itp.
        • guderianka Re: Jaka jest różnica między kochaniem,a zakochan 12.06.06, 09:13
          kocham mojego faceta ale zakochana tez chyba jestem-odczuwam to zwłaszcza:
          -gdy mamy dluższą rozłąke-tęsknota mnie powala
          -gdy mnie dotyka, głaszcze...wrrrr-motyle wtedy rozlatują sie na nowo:)
    • qui_pro_quo Re: Jaka jest różnica między kochaniem,a zakochan 11.06.06, 12:15
      Ale sie tu ckliwie zrobiło :)
      Dobra dość tego (mojego) masochizmu. Wcale nie jestem in love :| Zbyt łatwo sie
      rozczarowuję tymi wadami, zakłócają mi obraz ideału i choćbym chciała, to nie
      potrafię kontynuować, jeśli czyjeś poglądy zbyt jawnie kłócą się z moimi, o
      względach estetycznych nie wspominając, bo ja wzrokowcem okrutnym i
      nieodwołalnym jestem.
      Powyższe napisałam żeby się przekonać kto do mnie zadzwoni albo napisze, gdyż
      albowiem ponieważ chyba niestety jestem rozpoznawalna, jak cuś piszę pod tym
      nikiem to potem się odzywaja do mnie różni znajomi faceci, bardzo to lubię :)
      achahahahaha miłej niedzieli, pozdrawiam cynicznie i z dystansu, cześć.
    • kryzolia Re: Jaka jest różnica między kochaniem,a zakochan 12.06.06, 09:46
      zakochanie to stan, który trwa pewnien niedługi czas po uświadomieniu sobie że
      się zakochało - podobny do choroby umysłowej, natomiast kochanie to stan
      przewlekły........nieco lżejszy
    • zamyslona4 Re: Jaka jest różnica między kochaniem,a zakochan 12.06.06, 11:08
      zakochanie to bycie z kims lub fascynacja druga osoba z powodu jej zalet
      kochanie to bycie z ims lub fascynacja pomimo jej wad

i wcale nie musi przeradzac sie pierwsze w drugie- ja zakochalam sie prawdziwie
      w swoim partnerze gdy go juz kochalam i po ponad roku zwiazku.
      • czekajac.na.milosc Re: Jaka jest różnica między kochaniem,a zakochan 15.06.06, 23:08
        Wiele z Was pięknie pisze... Zgadzam się z Iberią... Różnica jest zasadnicza.
        Zakochanie to czas, kiedy te najważniejsze słowa jeszcze nie padają... To czas
        poznawania, rozpoznawania... Milość to czas deklaracji... wzajemnej akceptacji
        siebie nawzajem- z wadami i zaletami...
    • oliwka202 Re: Jaka jest różnica między kochaniem,a zakochan 17.06.06, 23:39
      jest różnica. na poczatku jest zauroczenie, potem zakochanie a nastepnie
      kochanie. potem sama nie wiem - mochyba przyzwyczajenie. nie wiem czy wierzyc w
      milosc do konca zycia. zakochanie to cudowny stan. szkoda,ze nie moze trwac
      wiecznie.
    • jaga2137 Re: Jaka jest różnica między kochaniem,a zakochan 30.09.22, 23:16
      Ja mam inne pytanie na ten temat. Jak to rozróżnić np. znam kogoś od kilku lat czasami gadamy i mi się podoba lecz nie znam go na tyle żeby się z nim spotykać sam na sam albo porozmawiać na "prywatne" tematy. Czy to po prostu wstydliwość czy to już pod chodzi na zauroczenie?
      • stasi1 Re: Jaka jest różnica między kochaniem,a zakochan 02.10.22, 08:48
        Gdybyś była zauroczona nie miałabyś problemu ze spotkaniem sam na sam. Jesteś wstydliwa
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka