Dodaj do ulubionych

przerywam jasmin w polowie i....

28.04.07, 16:22
chodzi o to ze na razie nie potrzebuje sie zabezpieczac, a jestem w polowie
opakowania tabletek anty. czy musze brac je do konca, czy zupelnie gospodarka
hormonalna mi padnie. i czy jak dzis przestane brac, to za pare dni tak jak
zwykle jest po 21 dniach brania tabletek, dostane okres?? chodzi mi o to, czy
jak nie dokoncze opakowania, to cos mi sie stanie. i jak kiedys bede chciala
na nowo brac, to moga wyjsc jakies komplikacje???
bardzo bym prosila o jakas odp., bo pierwszy raz odstawiam tabletki anty, po
pol rocznej aplikacji.
pozdrawiam
Obserwuj wątek
    • zoofka Re: przerywam jasmin w polowie i.... 28.04.07, 22:02
      Nic Ci nie padnie :)
      absolutnie bez obaw po prostu nie bierz kolejnych tabletek, skoro na razie nie
      musisz się zabezpieczać. Okres dostaniesz na pewno mniej więcej w tym czasie, w
      którym powinnas się go spodziewać. Absolutnie się nie denerwuj, kiedy będzie
      się spóźniał - to naturalna reakcja organizmu na zmiany poziomu hormonów.

Kolejne opakowania możesz zacząć brać już w następnym cyklu. Musisz tylko
      zadbać o to, żeby zacząć pierwszego dnia owego cyklu czyli w pierwszym dniu
      miesiączki.

Poza tym usiadź spokojnie, i przeanalizuj sobie ulotkę dołączoną do opakowania
      tabletek. Tam naprawdę znajdziesz wiele odpowiedzi na swoje pytania :)

Jakby co - wal do mnie na gazetowego. Pół mojej rodziny to ginekologowie :)))
        • victoria1985 Re: przerywam jasmin w polowie i.... 29.04.07, 11:32
          nie można tak sobie przestać brać w połowie opakowania a później od nowego cyklu
          od nowa zaczynać brać tabletki to nie jest zabawka można w ten sposób sobie
          bardzo rozregulować organizm
          najlepiej by było dokończyć opakowanie a później przestać brać tak pisze w
          ulotce yasminu
          --
          • zoofka Re: przerywam jasmin w polowie i.... 29.04.07, 23:28

> nie można tak sobie przestać brać w połowie opakowania a później od nowego
            cykl
            > u
            > od nowa zaczynać brać tabletki to nie jest zabawka można w ten sposób sobie
            > bardzo rozregulować organizm
            > najlepiej by było dokończyć opakowanie a później przestać brać tak pisze w
            > ulotce yasminu

A czemu nie można? dawka hormonalna zawarta w pigułce nie jest tak poważna,
            żeby rozregulować organizm. Bez przesady.
            Oczywiście masz rację co do faktu, że to nie jest zabawka. I generalnie NIE
            POWINNO SIĘ przerywać cyklu w dowolnym momencie, żeby kolejny cykl zaczynać
            nowe opakowanie.

Autorka postu wyraźnie pisze, że na razie zabezpieczenie nie jest jej
            potrzebne. Nie rozumiem w takim razie, po co ma przyjmować dajmy na to pięć
            pigułek, które pozostały - skoro tak czy inaczej w kolejnym cyklu wogóle nie
            będzie przyjmować hormonów...

I kiedy autorka zechce zacząć się zabezpieczać za kilka miesięcy, ma w tym
            zielone światlo. Musi tylko zacząć cykl w odpowiednim momencie.

Wypowiadam się czysto hipotetycznie. Eksperymentowanie cykl po cyklu ja również
            zdecydowanie odradzam.
        • zoofka Re: przerywam jasmin w polowie i.... 29.04.07, 23:31
          > Ja ze względów zdrowotnych musiałam przerwać branie tabl przed połowa
          > opakowania i za trzy dni dostałam @ .

Tak jak pisałam - organizm może różnie zareagowac na nagłą zmianę poziomu
          hormonów. Okres może pojawić się wsześniej, lub później niż się spodziewałaś
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka