Dodaj do ulubionych

'Aurora' przypływa...

20.06.03, 11:17
fakty.interia.pl/news?inf=398690
ja nie mam nic przeciwko
Obserwuj wątek
    • Gość: grogreg Re: 'Aurora' przypływa... IP: 212.160.165.* 20.06.03, 11:33
      Statek w tej chwili jest u wybrzezy Holandii.
      • aankaa Re: 'Aurora' przypływa... 20.06.03, 13:01
        stoi na redzie we Władysławowie
        pracownicy kapitanatu dziękują Neptunowi za sztorm - nie może wpłynąć :P
        • Gość: maly.k Re: 'Aurora' przypływa... IP: *.BrockU.CA 20.06.03, 16:19
          Najwyraźniej niebiosa są przeciwko ;-)

Pozdrawiam,

mk.
    • Gość: EWOK Re: 'Aurora' przypływa... IP: 213.241.18.* 20.06.03, 16:39
      Proponuję, żeby fotografować także wszystkie Polki, które przekraczają byłą
      granicę niemiecko - holenderską. Bo nie ulega wątpliwości, że wszystkie, co do
      jednej, zamierzają w Holandii przerwać ciążę.
      Nie wiem, czy pseudokatoliccy pieniacze są tak naiwni czy tak głupi. Jak można
      posądzać kogoś, że przyjedzie specjalnie do Władysławowa i weźmie udział w
      całym tym cyrku, skoro może sobie przerwać ciążę, spokojnie, dyskretnie w
      gabinecie na sąsiadującej z mieszkaniem ulicy.
    • Gość: Przemek Re: 'Aurora' przypływa... IP: *.tele.pw.edu.pl 20.06.03, 17:02
      Nazwanie tak tego statku to szczyt glupoty. Przeciez ze statku "Aurora" padl
      wystrzal, sygnalizujacy poczatek rewolucji bolszewickiej, ktora Polakom kojarzy
      sie jak najgorzej.
      • aankaa nazwy nie wymyślili Polacy 20.06.03, 18:43
        ani właściciele statku dla Polaków
    • Gość: ffg Re: 'Aurora' przypływa... IP: 195.116.158.* 20.06.03, 19:21
      czy ktos z was sie wybiera??
      • aankaa ani powitać, ani skorzystać 20.06.03, 19:26
    • Gość: wielbicielka wiki Re: 'Aurora' przypływa... IP: *.mtm / 192.168.55.* 20.06.03, 20:33
      A tobie to po co???? - mózg masz od dawna wydrapany....
      • wiktoria21 Re: 'Aurora' przypływa... 23.06.03, 08:01
        Gość portalu: wielbicielka wiki napisał(a):

> A tobie to po co???? - mózg masz od dawna wydrapany....

podpisz się cwaniaczku!!!
    • mamalgosia Re: 'Aurora' przypływa... 23.06.03, 11:17
      cała ty
    • capa_negra Langenort 23.06.03, 11:46
      Było o tym wiadomo w piątek, że to nie Aurora - ktos jednak miał racje z tym
      wydrapaniem

Zreszą jaki to powód do zadowolenia ????
      Cieszysz się, że prawo polskie, a raczej to jak jest stosowane nie daje
      mozliwości przerwania ciąży kobietom naprawde tego potrzebujacym i trzeba
      uciekac sie aż do takich działan ???
      Czy też moze sprawia ci radość brak swiadomości seksualnej w społeczenstwie i
      bezmyślnie płodzenie niechcianych dzieci co jest kołem napędzającym podziemie
      aborcyjne???
      Wpłynięcie tego statku wzbudza głownie sensacje i masę negatywnych emocji, a
      powinno nam dać do myslenia - bo gdyby przede wszystkim była edukacja
      seksualna, to część kobiet nie traktowało by aborcji jako "środka
      antykncepcyjnego" i wielu niechcianych cią poprostu by nie było
      Gdyby była inna ustawa, a przynajmniej ta stosowana to wieli kobiet nie
      musiałoby w uzasadnionych przypadkać uciekac sie do "turystyki aborcyjnej"
      To zbyt powazny i złożony temat, żeby postrzegac go w kategoriach hip hip hura
      • amidala Re: Langenort 23.06.03, 11:54
        Musimy się kiedyś tej wódki napić - dobrze gadasz.

Mnie jeszcze wkurza rozdmuchana afera z pozwoleniem na wpływanie do portu -
        rzekomo go nie dostali, więc wpłynęli bezprawnie. Tych rozmiarów statek nie
        musi prosić o pozwolenie - afera wybuchła z niczego. Brawo.

A w ogóle smutno mi, że kompletnie nie umiemy nawet rozmawiać na tak ciężki
        temat. My jako naród, mam na myśli.
        • capa_negra Re: Langenort 23.06.03, 12:10
          Widzisz amidala to jest tak - mniej emocji więcej racjonalizmu.
          Nie ma co się łudzić, że jakakolwiek ustawa spowoduje, ze nagle zniknie aborcja
          czy tez na odwrót, że nagle zaleje nas fala aborcji - nie tędy droga.
          Klucz tkwi w edukacji i uświadamianiu społeczeństwa.
          Jeśli będzie społeczeństwo bardziej uświadomione i będzie umiało sterowac i
          panowac nad swoją płodnościa to problem części niechcianych ciąż poprostu
          zniknie sam.
          Ale z drugiej strony zawsze będa ciąże patologiczne, powstałe w wyniku gwałtu
          czy też n-te dziecko w i tak biednej rodzinie- zreszta zycie jest tak
          przewrotne i wymysla takie dziwy , że...
          Do czego zmierzam .. :-))
          Zmierzam do tego, że powinna być ustawa dająca mozliwość legalnej aborcji w tym
          i z przyczyn społecznych - zycie jest rózne
          Tak wiec mój stosunek do aborcji jest i na tak -
          TAK w uzasadnionych przypadkach ( bez takich cyrków jak teraz, że szpital
          odmówił itp.)i
          NIE aborcji na żadanie traktowanej jako środek antykoncepcyjny.

Dajcie wódki bo mi w gardle zaschło :-))
          • fjufju takj jest edukacji... 23.06.03, 12:18
            wszyscy sie zgadzaja ze edukacja seksualna jest potzrebna... ale działąnia
            feministek które do mnie docieraja to o tym ze nie podoba im sie jak kobiecie
            na piersiach pokretła zamontowali na bilbordzie... albo ze nalezy liberalizowac
            ustawe... mam swiadomosc ze nie jestem w nurcie feministycznym i moze cos
            umknewło mojej uwadze.. ale mimo dobrych checi nie widze presji srodowisk
            feministycznbych na edukacje seksualna...
            • capa_negra Re: takj jest edukacji... 23.06.03, 12:21
              nie mam zdania na temat feminizmu, ba nigdy mnie nie pociągał :-)) - nigdy sie
              nie czułam feministką i nie mysle żebym nia była nie wiedząc o tym :-)))
              a edukacja to podstawa - wiele osób wielu nieszczęść by unikneło
      • mamalgosia Re: Langenort 23.06.03, 12:12
        Prawo jest w ogóle beznadziejne,np. karze się za kradzież, a ja bym wolała w
        supermarkecie zabrać sobie parę rzeczy, niż kupić
        • capa_negra Re: Langenort 23.06.03, 12:18
          Nie upraszczaj małgosiu i nie kłóćmy się - przecież żadna z nas zdania nie
          zmieni:-)))))
          Ty masz swoje racje i je szanuje co nie znaczy, że przyjme je za swoje
          Zawsze będę za ograniczonym prawem do aborcji ( nie za aborcją ) w tym z
          przyczyn społecznych i zawsze przeciw aborcji na ządanie stosowanej jako "lek"
          na głupote i nieodpowiedzialność
          • mamalgosia Re: Langenort 23.06.03, 12:23
            Wiem i jestem za niekłóceniem się, szczególnie z Tobą.
            Swoją drogą, jak widzę tysięczny wątek o aborcji, to mi się słabo robi.
            A skąd się wzięły różnice w nazwie statku??
            • capa_negra Re: Langenort 23.06.03, 12:29
              :-))))))) niech uśmiech do ciebie wystarczy za komentarz

A róznice w nazwie - no cóż "flagowym" statkiem "Kobiet na falach" jest
              właśnie "Aurora" i zawsze kiedy jest mowa o ich działalności pada ta nazwa.
              Stąd pewnie wzieło sie domniemanie, a zarazem wynikło nieporozumienie że to
              własnie ta jednostka przypłynie - pewnie sie ich flota na tych 2 nie kończy.

Z resztą nawet z mojego punktu widzenia ( było nie było doś liberalnego) ich
              działalnośc jest co najmniej dyskusyjna - delikatnie rzecz ujmując, nie tędy
              droga
              • mamalgosia Re: Langenort 23.06.03, 12:31
                różne są formy zarobkowania,a to chyba kokosowy interes. Niestety teraz
                pomniejszony o karę pieniężną za wpłynięcie do portu bez pozwolenia
                • capa_negra Re: Langenort 23.06.03, 12:35
                  Wiesz ja myslę ( choć może naiwna jestem) że te co sie tak tułają po morzu na
                  tej było nie było marnej łajbie to robią to z przekonania, a nie dla kasy - co
                  nie znaczy, że kasa na szczeblach "władzy" nie krąży
      • wiktoria21 Re: Langenort 23.06.03, 13:27
        capa_negra napisała:

> Było o tym wiadomo w piątek, że to nie Aurora - ktos jednak miał racje z
        tym
        > wydrapaniem
        >
        > Zreszą jaki to powód do zadowolenia ????
        > Cieszysz się, że prawo polskie, a raczej to jak jest stosowane nie daje
        > mozliwości przerwania ciąży kobietom naprawde tego potrzebujacym i trzeba
        > uciekac sie aż do takich działan ???

nie,nie ciesze się,ze prawo polskie nie daje możliwości przerywania kobietom
        naprawdę tego potrzebującym,napisałam,że nie mam nic przeciwko przypłynięciu
        statku.

> Czy też moze sprawia ci radość brak swiadomości seksualnej w społeczenstwie
        i
        >
        > bezmyślnie płodzenie niechcianych dzieci co jest kołem napędzającym podziemie
        > aborcyjne???

nie sprawia mi to radości,wręcz przeciwnie

> Wpłynięcie tego statku wzbudza głownie sensacje i masę negatywnych emocji, a
        > powinno nam dać do myslenia - bo gdyby przede wszystkim była edukacja
        > seksualna, to część kobiet nie traktowało by aborcji jako "środka
        > antykncepcyjnego" i wielu niechcianych cią poprostu by nie było
        > Gdyby była inna ustawa, a przynajmniej ta stosowana to wieli kobiet nie
        > musiałoby w uzasadnionych przypadkać uciekac sie do "turystyki aborcyjnej"
        > To zbyt powazny i złożony temat, żeby postrzegac go w kategoriach hip hip hura
        >

ja nie postrzegam tego tematu w kategoriach 'hip hip hura'
        • capa_negra Re: Langenort 23.06.03, 14:19
          Nie masz nic przeciwko ???? a ja mam.

Dlaczego???? A dlatego że:

- jest to dowód na kulawość ustawy aborcyjnej, która przy szczytnej idei
          ochrony życia nie zapewnia mozliwości przerwania ciązy w skrajnych przypadkach
          - dowód na nieuswiadomienie społeczeństwa co jest powodem wielu ciąż
          - dowód na biede tego społeczeństwa które nawet jeśli uświadomione to zbyt
          biedne, żeby wykupić środki anty.
          Nie tego nam potrzeba, nie takich akcji - duzo szumu - efektów żadnych.
          Nam potrzeba systematycznej, edukacji, polepszenia warunków zycia i spójnej
          polityki pomocy dla tych kobiet które mimo wszystko ( choroby, biedy, trudnych
          warunków ) decyduja sie na urodzenie dziecka
          • wiktoria21 Re: Langenort 23.06.03, 14:30
            capa_negra napisała:

> Nie masz nic przeciwko ???? a ja mam.
            >
            > Dlaczego???? A dlatego że:
            >
            > - jest to dowód na kulawość ustawy aborcyjnej, która przy szczytnej idei
            > ochrony życia nie zapewnia mozliwości przerwania ciązy w skrajnych
            przypadkach
            > - dowód na nieuswiadomienie społeczeństwa co jest powodem wielu ciąż
            > - dowód na biede tego społeczeństwa które nawet jeśli uświadomione to zbyt
            > biedne, żeby wykupić środki anty.
            > Nie tego nam potrzeba, nie takich akcji - duzo szumu - efektów żadnych.
            > Nam potrzeba systematycznej, edukacji, polepszenia warunków zycia i spójnej
            > polityki pomocy dla tych kobiet które mimo wszystko ( choroby, biedy,
            trudnych
            >
            > warunków ) decyduja sie na urodzenie dziecka
            >
            >

Z tego co widzę na to wszystko co wyżej wymieniłaś w najbliższej przyszlości w
            naszym kraju nie ma szans.W Polsce nie dba się o kobiety i nie wiem czy to w
            ogóle nastapi.
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka