Dodaj do ulubionych

Jakie lody lubicie? :)

24.07.03, 11:20
Temat luźny dla równowagi, bo dużo na forum poważnych
spraw :)

Jakie lody lubicie? Lato to dla mnie pora zajadania się
lodami. Chociaż nie lubię słodyczy, lody to jedyny
deser, który mnie zniewala :)
Ostatnio odkryłam rewelację! Lody KORAL w kształcie
kulek (sprzedawane w plastikowych opakowaniach) o nazwie
Tartufo. Białe, posypane wiórkami kokosowymi, w środku
czekoladowe nadzienie i ajerkoniak :))) Mniam!

Znacie coś lepszego?
Obserwuj wątek
    • Gość: Spoza Re: Jakie lody lubicie? :) IP: *.acn.pl / 10.72.6.* 24.07.03, 11:30
      Ja w ogóle uwielbiam słodycze (oczywiście nie wszystkie, wybredność może być
      oznaką zdecydowania w opiniach-na-temat-czegokolwiek) i lodami też się
      zajadam. Hmmm... co do konkretnych smaków: waniliowe/śmietankowe i wiśniowe
      przede wszystkim, malaga (jedyna forma alkoholu, jaką lubię. Autentycznie dla
      mnie nawet słodkie wino jest straszliwie kwaśne - toteż jestem abstynentką -
      ale lody malaga mi smakują), malinowe Schoellera, pistacjowe (byle bez
      kawałków orzeszków), tzw. cookies (lody z grubsza waniliowe - dokładniej ma to
      być smak babki piaskowej ;) - i do tego kawałki suchej czekolady. Do
      straciatelli bynajmniej niepodobne), zielonoherbaciane.
      A z jakichś konretnych? Langnese, czyli niemiecka wersja Algidy (nie wiem
      czemu Algida w każdym kraju ma inną nazwę) ma duże lody Amarena w serii Carte
      d'Or. Amarena to odmiana wiśni, a ja w ogóle lody wiśniowe uwielbiam. I ku mej
      rozpaczy w Polsce toto prawie nieznane, te lody nie występują. Raz to jadłam
      będąc w Niemczech i to jedne z najlepszych lodów, jakie znam. Teraz jadę znów
      i nie wiem, jak będzie, bo mój dziadek mieszka sam w kawalerce i nie ma
      porządnej zamrażarki (mrozi, ale tylko coś malutkiego, co leży pośrodku). Ale
      może jego znajoma zgodzi się u siebie przechować i zjemy razem.
      • atlantis75 Re: Jakie lody lubicie? :) 24.07.03, 11:32
        Z ciebie to prawdziwa koneserka :)))

Gość portalu: Spoza napisał(a):

> Ja w ogóle uwielbiam słodycze (oczywiście nie wszystkie, wybredność może być
        > oznaką zdecydowania w opiniach-na-temat-czegokolwiek) i lodami też się
        > zajadam. Hmmm... co do konkretnych smaków: waniliowe/śmietankowe i wiśniowe
        > przede wszystkim, malaga (jedyna forma alkoholu, jaką lubię. Autentycznie dla
        > mnie nawet słodkie wino jest straszliwie kwaśne - toteż jestem abstynentką -
        > ale lody malaga mi smakują), malinowe Schoellera, pistacjowe (byle bez
        > kawałków orzeszków), tzw. cookies (lody z grubsza waniliowe - dokładniej ma to
        > być smak babki piaskowej ;) - i do tego kawałki suchej czekolady. Do
        > straciatelli bynajmniej niepodobne), zielonoherbaciane.
        > A z jakichś konretnych? Langnese, czyli niemiecka wersja Algidy (nie wiem
        > czemu Algida w każdym kraju ma inną nazwę) ma duże lody Amarena w serii Carte
        > d'Or. Amarena to odmiana wiśni, a ja w ogóle lody wiśniowe uwielbiam. I ku mej
        > rozpaczy w Polsce toto prawie nieznane, te lody nie występują. Raz to jadłam
        > będąc w Niemczech i to jedne z najlepszych lodów, jakie znam. Teraz jadę znów
        > i nie wiem, jak będzie, bo mój dziadek mieszka sam w kawalerce i nie ma
        > porządnej zamrażarki (mrozi, ale tylko coś malutkiego, co leży pośrodku). Ale
        > może jego znajoma zgodzi się u siebie przechować i zjemy
        razem.
      • Gość: hania :o) Re: Jakie lody lubicie? :) IP: *.virnxx1.adsl.tele.dk 24.07.03, 12:33
        Amarena to odmiana wiśni
        to wloskie wisnie w gotowane w cukrze. chyba mozna je kupic w leszych sklepach
        w sloiku.
        lubie lody rozane, z orzechow wloskich, kakaowe, bananowe, mietowe,
        sorbety z herbaty, kawy, kakao, szampana, cytrynowo rozmarynowe, z melona,
        pomaranczowo - cierpietnikowe( passionfruit)
        ALE
        wszystkie robie sama bo kupne maja za duzo chemii
        • Gość: Spoza Re: Jakie lody lubicie? :) IP: *.acn.pl / 10.72.6.* 24.07.03, 17:17
          A jak przyrządzic??? Ja chciałam sobie zrobić nietypowe, nieprodukowane smaki,
          tj. białoczekoladowe, miodowe i czereśniane. Tyle że w starej książce
          kucharskiej przepis owszem jest, ale z użyciem maszynki do lodów, której nie
          mam i nigdy nie miałam. Wyobrażają sobie, że takowa była na wyposażeniu
          przeciętneego peerelowskiego gospodarstwa domowego... :/
    • summa Re: Jakie lody lubicie? :) 24.07.03, 11:31
      Ja też uwielbiam lody, niestety :(( (lato to taka okazja do zminimalizowania
      diety, a tu te lody :(( ).
      Najbardziej lubię z Zielonej Budki - orzechowe i bakaliowe. Te z Korala troche
      jak dla mnie za słodkie.
    • mamoniowa0 Re: Jakie lody lubicie? :) 24.07.03, 11:38
      Pojawily się u nas (u Was też?) takie lody o kształcie fallusa. Są długie, na
      końcu zokrąglone, lekko zakrzywione, w kolorze brązowym. Śmiesznie z Mamoniem
      wyglądamy idąc ulicą i liżąc te lody, a szczególnie Mamoń.
      • aguszak Errata 24.07.03, 14:19
        ... Zielonej Budki oczywiście...
        A! Jeszcze dodam, że z tych na patyku, to Magnum (Algida), Big Milk (Algida)
        oraz Książe (chyba Korala)
    • ydorius strumyk 24.07.03, 14:38

ja lubię przełamane lody... nie, przełamane to fale... chociaż fale to
      namiętności... nie, namiętności to chyba były wichry... wichry, wichrowe
      namiętnności, nie zaraz, wichrowe to wzgórza... chociaż wzgórza to bliźniacze
      były, twin peaks... jak sobie tak myślę, to chyba jednak twin, bliźniacze to
      jednak były wieże dwie... co mi przypomina, że jak ostatnio grałem z bukim w
      szachy to straciłem dwie wieże... Z bukim... Charles Bukowski to z szynką raz,
      co mi przypomina z kolei o jedzeniu... Jedzenie, jedzenie... Strasznie gorąco,
      idę na lody... cytrusowe, moje ulubione, mniam...

m,
      .y.

----------------------------------
      What is home without Plumtree's Potted Meat?
      Incomplete.
    • lyche1 Re: Jakie lody lubicie? :) 24.07.03, 19:28
      atlantis75 napisała:

> Ostatnio odkryłam rewelację! Lody KORAL w kształcie
      > kulek (sprzedawane w plastikowych opakowaniach) o nazwie
      > Tartufo. Białe, posypane wiórkami kokosowymi, w środku
      > czekoladowe nadzienie i ajerkoniak :))) Mniam!

Kiedyś jadłam wyłącznie "Zieloną budkę" ale od dwóch lat nie ma dla mnie
      lepszych lodów od KORAL'a :))) W sumie staram nie jeść lodów, bo są tuczące,
      ale raz na jakiś czas trzeba zaszaleć :))))
    • moboj Re: Jakie lody lubicie? :) 25.07.03, 12:08
      ale pycha wątek:)
      ja się kaloriami nie przejmuję i pożeram słodycze na kilogramy, potem to spalam
      wchodząc na moje 11 piętro po schodach:) zęby też na szczęscie wszystkie
      zdrowe, więc sobie słodyczy nie odmawiam. właśnie mam w lodówce całą blaszkę
      wynalazku rodem z PRL - pycha blok czekoladowy:)
      a wracając do sedna, czyli lodów to jeszcze Zieloną Budkę pominęłam, a to chyba
      najpyszniejsze lody (wcinam każde, nie wybrzydzam). nawet sorbety mają w
      półlitrowych opakowaniach. a czy ktos widział w naszym cudnym kraju sorbety z
      automatu? jadłam cos takiego w Pradze (pod nazwą zmarzlina:)),a u nas tego nie
      widziałam.
        • moboj Re: przepis na blok czekoladowy z PRL:) 25.07.03, 16:00
          Gość portalu: Maruda napisał(a):

> Moboj, sama go zrobilas??? Czy moglabym prosic o przepis???

sama go zrobiłam, a jakże:) uwielbiam gotować:) i juz służę przepisem:

- paczka mleka w proszku (500g) - nie może być granulowane
          - jedna zwykła margaryna (ja miałam akurat "palmę")
          - 5-6 łyżek kakao
          - pół szklanki cukru (nie używam cukru, a akurat tyle miałam w domu - wyszło
          słodkie)
          - pół szklanki wody (może być zamiast tego mleko - ja dodałam pół szklanki wody
          i pół szklanki mleka - nie wyszło rzadkie, więc tak chyba tez jest dobrze)
          - pokruszone herbatniki
          - bakalie (ja dodałam namoczone wcześniej rodzynki i wiórki kokosowe)

płyn, masło, kakao i cukier rozpuścilam w garnku, wyłączyłam gaz, dodałam
          bakalie, wiórki, całe mleko w proszku i herbatniki - cały czas trzeba to
          mieszać. a im więcej mleka w proszku tym ciężej się miesza. potem trzeba to
          wlać do jakiegos naczynia i jak wystygnie to wsadzić do lodówki na pare godzin.
          i tyle:) a jaka pycha:) mniam:)
          smacznego i pozdrawiam:)

• atlantis75 Przygoda z Big Milkiem :) 25.07.03, 12:48
        Dzięki za wszystkie smaczne wpisy! :)

Ostatnio miałam przygodę z Big Milkiem. Wiecie pewnie, że
        jest promocja: za patyczek z hasłem wymiana na nową porcję
        :) W jednym ze sklepów na lodówce przyklejona były kartka:
        "Nie bierzemy udziału w promcji Big Milka". Nie wiedziałam
        o co chodzi, kupiłam i... na patyczku hasło, że wygrałam
        drugiego loda! Okazało się, że... oni mają całą dostawę
        takich "wygranych" lodów, stąd to zastrzeżenie na lodówce!
        Obeszłam się smakiem, ale w skelpiku za rogiem kupiłam
        następnego :)))
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka