Dodaj do ulubionych

Dzwonnica w parafii Marii Magdaleny

27.08.11, 22:30
Wróciłam nie dawno z urlopu i zastałam nie miłą niespodziankę w postaci dzwonnicy. Ciekawa jestem czy były wcześniej prowadzone jakieś konsultacje duchowieństwa z mieszkańcami w tej sprawie?. Tutaj mieszkają m.in.ludzie starsi,chorzy,rodziny z małymi dziećmi,które często w ciągu dnia śpią i na prawdę takie dzwonienie w ciągu dnia kilka razy nie jest wszystkim na rękę.
Co Wy jako mieszkańcy tego osiedla myślicie?.
Obserwuj wątek
  • mk968 Re: Dzwonnica w parafii Marii Magdaleny 27.08.11, 22:49
   trzeba chodzić do kościoła . Bo to właśnie mieszkańcy prosili ks Kanonika o dzwonnice bo parafia byla jedyną w okolicy która nie posiadała dzwonicy.Docelowo mają być 3 dzwony. Ostatnia kolęda była międzyinnymi przeznaczona na ten cel.
   • warsz.awa Re: Dzwonnica w parafii Marii Magdaleny 27.08.11, 23:30
    Do kościoła chodzę regularnie a te osoby,które prosiły to pewnie osoby ze zgrupowań działających przy kościele. Mnie dzwonnica nie przeszkadza,że tam stoi,ale niech nie dzwonią po kilka razy dziennie,bo to już jest mocna przesada. Każdy wie o której są Msze i na zegarku się zna. Ciekawe dlaczego akurat teraz się wierni obejrzeli,że potrzebna jest dzwonnica,a co robili przez poprzednie lata?. Parafia nie trwa od miesiąca. Skoro jest już dzwonnica to może teraz czas naprawić schody?.
    • mk968 Re: Dzwonnica w parafii Marii Magdaleny 28.08.11, 02:18
     schody jak wiesz były naprawiane od czasów kiedy proboszczem był ks Zoch-Chrabaałowski czyli od końca lat dziewiedziesiątych .Schody od początku miały wadę konstrukcyjną.Mają być komleksową naprawiane jak i dach od strony kancelari.Dzwonią 15 miin do 30 przed mszą i dzwonią o 12.00 . Jeżeli masz jakieś uwagi co do powstałego problemu to w godz pracy kancelari jest proboszcz zazwyczaj .Formacje działające w kościele nie miały w pływu na decyzje które podejmuje proboszcz i rada parafialna .Dla mnie osobiście obecny proboszcz jest bez porównania leprzy od poprzednika .Którego nie było widać . Ale to nie wątek dotyczący ks Dybka który z przerwą był w tej parafi nie mal od początku/
   • szymciolo1 Re: Dzwonnica w parafii Marii Magdaleny 28.08.11, 12:37
    Do kościoła nie trzeba chodzić. Nie ma takiego obowiązku w tym kraju.
    A jeżeli nawet się chodzi, to nie ma obowiązku chodzenia do najbliższego kościoła.
    Natomiast dzwony są na co dzień i przeszkadzają w odpoczynku.
    Ten kościół nie posiadał dzwonnicy od początku, czyli od jakichś 30 lat i nic się nie działo. Coś mi się zdaje, że to proposzczunio chciał się poczuć jak u siebie na wsi i ją wybudował, bez konsultacji z mieszkańcami.
    Ciekaw jestem, kto zrekompensuję Nam mieszkańcom utratę wartości mieszkań?!? O braku możliwości odpoczynku we własnym domu nie wspominając!!!!
     • szymciolo1 Re: Dzwonnica w parafii Marii Magdaleny 28.08.11, 19:39
      Na pewno działa od soboty - 27 sierpnia.
      Ja też mieszkam nie daleko, w dodatku w linnin prostej, prześwicie między budynkami, więc do "przebywania" w każdą letnią niedzielę kilkakrotnie na myszy dochodzi jeszcze to.
      Księżulkowie tak z radości napierd.... w dzwony, że się wytrzymać nie da.

      Najbardziej zanolało mnie to, że mieszkam tu od 32 lat, więc dłużej niż istnieje ten kościół (a przynajmniej jego "nowa" część), a przyjeżdża taki bufon jak ten proboszcz, nie konsultuje się z mieszkańcami i buduje hałaśliwą dzwonnicę.
      Podobno na wniosek parafian wink
      Chciałbym ten wniosek zobaczyć!
      A dzisiaj żona usłyszała od proboszczunia, że jak się komuś nie podoba to niech się przyzwyczai albo wyprowadzi. I oto przykład chrześcijanina!
    • mk968 Re: Dzwonnica w parafii Marii Magdaleny 29.08.11, 08:05
     Niestety nie dołącze do krytyków poczynań obecnego proboszcza a porównanie go do osoby proboszcza na żuromińskiej jest nie stosowne z jednego zasadniczego tematu.Publicznie było ogłoszone że kolęda jest w znacznej częsci-przeznaczona na dzwonice którą chca parafianie w lutym glosów krytyki nie było nikt nie zgłaszał problemów . A jeżeli komuś się nie podoba to co robi proboszcz może składać pisma do kuri diecezjalnej badz do samego kanclerza.a tak na marginesie może wystarczy dobra wola a by te 2 pierwsze msze były bez dzwonów wystarczy poprosić.
     • anikaone Re: Dzwonnica w parafii Marii Magdaleny 29.08.11, 12:02
      wczoraj byłam w waszym kościele i ksiądz powiedział, że dzwony będą dzwoniły na Anioł Pański o 12 i 18. wtedy będzie dzwonił środkowy dzwon przez 2 minuty. Także luzik. wytrzymacie wink Dobrze że nie napieprza o 6 rano jak na żuromińskiej...Doceńcie to! hi hi hi
     • szymciolo1 Re: Dzwonnica w parafii Marii Magdaleny 29.08.11, 12:45
      Publicznie było ogłoszone? Tzn w prasie, telewizji, plakaty na ulicach czy ankieta w śród mieszkańców?
      Po kolędzie księdza przyjęliśmy i nic na temat dzwonnicy nie mówił. Bardziej go interesowało, gdzie pracujemy i ile zarabiamy.
      Więc nie kłam!
      Nie widzisz różnicy pomiędzy parafianami a mieszkańcami!
      Będziesz zadowolona, jak siądziesz z rodziną do stołu do obiadu, a ja będę Tobie w drzwi walił przez pół godziny???
      Najbardziej zabolała mnie ostatnia wypowiedź proboszczunia: "jak komuś się nie podoba, to albo niech się przyzwyczai albo wyprowadzi"
      Taki to przykład chrześcijaństwa!
      • misiak.ltd Re: Dzwonnica w parafii Marii Magdaleny 25.10.11, 11:58
       Jeżeli przyjąłeś księdza po kolendzie znaczy że chyba sie jednak zaliczasz do parafian... swoją drogą ciekawe czy do 'proboszczunia' tak samo sie odzywasz twarzą w twarz. A dla tych co przyjmują księży po kolendzie 'publicznie' znaczy ogloszenia parafialne - dlaczego ma ktos ogłaszać potrzeby finansowe parafii w tele? Media są dla wszystkich , a wszystkich zdecydowanie nie obchodzą schody i dzwonnice na brudnie ;p
       ps. darowałabym sobie te uszczypliwości na temat przykładów chcrześcijaństwa, nie przysoi. nikomu.
     • szymciolo1 Re: Dzwonnica w parafii Marii Magdaleny 29.08.11, 15:03
      I przypomniało mi się,

      Będąc dzieciem, pamiętam, że w zimie było lodowisko pod kościołem. Proboszcz albo prosił wiernych, albo zamawiał spychacz aby zrobić bandy. Potem rozmawiał ze strażakami aby wylali wodę na te "drobne 1.000 m2.
      To był proboszcz! Robił coś dla ludzi, dla parafian, dla mieszkańców!
      Ale to było w czasach, kiedy księża prosili parafian o podwiezienie. Teraz rozbijają się samochodami na które "zwykłego śmiertelnika" nie stać np. Subaru Impreza.
     • warsz.awa Re: Dzwonnica w parafii Marii Magdaleny 31.08.11, 09:54
      Nikt nie prosi Cie o dołączanie do grona ludzi trzeźwo myślących,którzy nie pozwolą sobie na zakłócanie spokoju we własnym domu. Każdy wie o której jest Anioł Pański i jak chce to będzie go odmawiał bez ponaglania głośnymi dzwonami. Proboszcz oznajmił,że dzwony będą biły 2 min. tyle ile trwa odmawianie tej modlitwy. W tym momencie osoba odmawiająca go nie będzie się mogła skupić na rozważeniu wymawianych słów ,bo kościelne dzwony będą zakłócały myśli. O tym jak widać nie pomyślał. Trzyma się zdecydowanie przepisowo ustalonych przez siebie godzin dzwonienia ,a opinia mieszkańców zupełnie Go nie interesuje. On je obiad wcześniej nie przy głosie wieczornych dzwonów jak ludzie codziennie pracujący,którzy na prawdę marzą o ciszy i pokoju po powrocie z pracy. Duchowieństwo robi się nam bardzo egoistyczne. Niech się zatem nie dziwią,ze swoim postępowaniem zniechęcają ludzi od kościoła.A przypadkiem nie powinno być odwrotnie?.
   • bun01 Re: Dzwonnica w parafii Marii Magdaleny 29.08.11, 14:44
    Jak to trzeba? Czyli tylko katolicy mogą mieszkać na Bródnie?!? Pozostali, którym obce są czarymary mają się dostosować? Nie wystarczą wrzaski w boskieciałko? smile
    Pewnie gdyby to dyskoteka hałasowała to byłby problem, a sukienkowi mogą wszystko wink
    • taka_prawda500 Re: Dzwonnica w parafii Marii Magdaleny 06.09.11, 05:00
     bun01 napisał:
     > Jak to trzeba? Czyli tylko katolicy mogą mieszkać na Bródnie?!? Pozostali, któr
     > ym obce są czarymary mają się dostosować? Nie wystarczą wrzaski w boskieciałko?
     > smile
     Czarnym widać nie wystarczą... mają cel zatrucia życia wszystkim niewierzącym.

     > Pewnie gdyby to dyskoteka hałasowała to byłby problem, a sukienkowi mogą wszyst
     > ko wink
     Jeans Club hałasował po nocach i chyba został zamknięty, od 2-3 miesięcy nic się tam nie dzieje. A sukienkowi panoszą się wszędzie gdzie ich nie chcą i są bezkarni. Cieszę się, że przy kupnie mieszkania głównym atutem była dla mnie duuża odległość od jakiegokolwiek kościołabig_grin
      • warsz.awa Re: Dzwonnica w parafii Marii Magdaleny 10.09.11, 23:58
       Obecnie nasze parafialne dzwony dzwonią trzy razy dziennie od po.-sob. Miały dzwonić dwa razy o godz. 12.00 i 18.00,a dają znać o sobie jeszcze o 17.30. Jak widać proboszcz nie dotrzymuje słowa danego parafianom podczas ogłoszeń. Jak tak dalej będzie to nie wiem czy ta dzwonnica na dłuższy czas będzie spełniała swoje zadanie.
         • antystar2 Re: Dzwonnica w parafii Marii Magdaleny 12.09.11, 23:03
          Ten kościół stoi na uboczu. Przechodziłem tam dzisiaj i słyszałem samochody na trasie toruńskiej oraz jakiś dresów z parchami na czole w starym BMW z pseudomuzą łumba-łumba-łumba - pewno "młodzi przekształceni z dużych miast" - elektorat matołka. Dzwonów nie słyszałem. A szkoda, bo mógłby się kościół wziąć za wychowanie obszczymurków. Jak tak dalej pójdzie, to europejską cywilizację chrześcijańską zaleje już całkiem cywilizacja pederastów z Mongolii.
          • joaszkaa Re: Dzwonnica w parafii Marii Magdaleny 12.09.11, 23:09
           ha!
           niech sie kościół weźmie... ciekawe co Ci napiszą "obrońcy dzwonnicy"
           buhahaha

           antystar2 napisał:

           > Ten kościół stoi na uboczu. Przechodziłem tam dzisiaj i słyszałem samochody na
           > trasie toruńskiej oraz jakiś dresów z parchami na czole w starym BMW z pseudomu
           > zą łumba-łumba-łumba - pewno "młodzi przekształceni z dużych miast" - elektorat
           > matołka. Dzwonów nie słyszałem. A szkoda, bo mógłby się kościół wziąć za wych
           > owanie obszczymurków. Jak tak dalej pójdzie, to europejską cywilizację chrześci
           > jańską zaleje już całkiem cywilizacja pederastów z Mongolii.
          • mk968 Re: Dzwonnica w parafii Marii Magdaleny 14.09.11, 09:29
           żyjemy wolnym i nie podległym państwie mamy wolność wypowiedzi .Dzwonicy broniłem bronię , i będę bronił a jak komuś się nie podoba proboszcz , dzwonica podaje adres Floriańska 3 -Kuria ks kanclerz Wojciech Lipka tam składamy skargi.
          • bun01 Re: Dzwonnica w parafii Marii Magdaleny 14.09.11, 11:33
           Wy katolicy macie jaką obsesję typu " a gdybyś żył wśród islamistów", "a gdybyś podarł koran". A co mi islam szkodzi? Mi katole włażą w każdą dziedzinę życia, wszędzie są najmądrzejsi i chcą mojego dobra, ale ja nie pozwolę sobie go odebrać smile)
           Idąc Twoim tokiem myślenia może powinniście te Wasze modły i zawodzenia przenieść do Watykanu?
           Sam zostałem przymusowo ochrzczony, byłem przez ponad 10 lat ministrantem (w parafii wincentego a'paulo na wincentego), interesowałem się tą religią. Dzięki temu mam 100% pewność, że mityczny Pambuk jest bohaterem równie prawdziwym co Harry Potter smile
           Ale w dzwony trzeba nap*er*alać, bo się to Pamuboku podoba i się on raduje i obserwuje nasze poczynania, nawet na kiblu. Żenada.
            • bun01 Re: Dzwonnica w parafii Marii Magdaleny 14.09.11, 12:11
             Może lepiej wyjaśnisz zasady działania tej religii miłości i tolerancji na podstawie swoich wypowiedzi? A, bym zapomniał, dorzućmy jeszcze ideologię nadstawiania drugiego policzka.
             cytaty mk968
             "komu to przeszkadza to droga wolna - "
             "trzeba chodzić do kościoła"
             "kup stopery"
             smile
             Ale co tam, pójdziesz do spowiedzi, odprawisz pokutę i dalej jazda. Niewierzący nie mają tak łatwo, to fakt wink
              • szymciolo1 Re: Dzwonnica w parafii Marii Magdaleny 14.09.11, 22:40
               Ale walenie w dzwony, kiedy mieszkańcy wracają z pracy do domu, chcą odpocząć, zjeść w spokoju obiad z rodziną, to jest dopiero chamstwo!
               Jakim prawem proboszczunio włazi mi do domu z brudnymi butami i słowami, że jak mi się nie podoba to mogę się wyprowadzić???

               Czy tak samo on, czy Wy - obrońcy krzyżowców , będziecie szczęśliwi, jeżeli będę Wam pod oknami walił w dzwony? A spróbujcie zaprotestować!
               • olajosz Re: Dzwonnica w parafii Marii Magdaleny 15.09.11, 08:41
                Chyba się nie rozumiemy.Czy ja choć przez moment atakowałam czyjeś racje?Przeszkadza Wam dzwonnica?Wasza sprawa.Piszcie w tej sprawie,walczcie,mnie nic do tego.Mnie przeraża forma dyskusji na ten temat.Plugawy i chamski język rządzi.Wszystkie swoje żale można przedstawić nie obrażając innych dookoła ,a dla Was ,jak to widać,wyższa szkoła jazdy,rzecz niewykonalna.Psycholog dopatrywałby się przyczyn w trudnym dzieciństwie, przecież gdzieś te frustracje muszą znależć ujście,ale czemu akurat na forum?
                • anna.kwiatek Re: Dzwonnica w parafii Marii Magdaleny 15.09.11, 14:37
                 a czemu nie? forum też słuzy do wymiany poglądów i sorry ale rzucanie komuś "przeszkadza ci to twój problem" jest też chamskie i świadczy o braku empatii, czy jeśli ktoś by Tobie narobił na korytarzu to czy to też byłby tylko Twój problem czy może nie, bo by Ci to nie przeszkadzało? czy fakt że dookoła są zasrane trwniki, chodniki (po zimie) to jest tylko mój problem bo mnie to wkurza? czy jednak jest to prblem?
                 I tak samo z tym dzwonem, czy dla katolików ma jakieś znaczenie ten dzwoniący dzwon? pędzicie do kościoła na jego dźwięk? nie sądzę, każdy zainteresowany wie o której msze się odprawia więc po co ludziom dzwonić? a co odniesienia do islamu, fakt, że to też nie do zniesienia jest ich zawodzenie, na szczęście jeszcze ich za wielu na Bródnie nie ma i minaretu nie postawili. Oczywiście pisać powinni Ci którym to przeszkadza, ale to pewnie psu na budę.
                • warsz.awa Re: Dzwonnica w parafii Marii Magdaleny 16.09.11, 09:34
                 Oj! chyba mamy do czynienia z obrońcą lub osobistym adwokatem proboszcza. Dzwonnica przeszkadza tutaj wielu mieszkańcom. Podobno ludzie prosili o nią podczas kolędy tylko szkoda,że nie ma na to żadnego potwierdzenia. Parafia nie istnieje tutaj od roku i do tej pory takiego kłopotu nie było. Dopiero teraz się ludzie obudzili i zachciało im się słuchania dzwonów walących bez żadnej melodii 3 razy dziennie?. A może to tylko wymysł proboszcza,aby rozsławić parafię?. Szkoda tylko,że w dzisiejszych czasach duchowni zachęcać ludzi do kościoła robią wręcz odwrotnie. Nie obchodzą ich wierni i ich prośby,zdanie,ale rękę z tacą wyciągają do każdego.
           • mk968 Re: Dzwonnica w parafii Marii Magdaleny 14.09.11, 12:20
            bun01 napisał:

            > Wy katolicy macie jaką obsesję typu " a gdybyś żył wśród islamistów", "a gdybyś
            > podarł koran". A co mi islam szkodzi? Mi katole włażą w każdą dziedzinę życia,
            > wszędzie są najmądrzejsi i chcą mojego dobra, ale ja nie pozwolę sobie go odeb
            > rać smile)
            > Idąc Twoim tokiem myślenia może powinniście te Wasze modły i zawodzenia przenie
            > ść do Watykanu?
            > Sam zostałem przymusowo ochrzczony, byłem przez ponad 10 lat ministrantem (w pa
            > rafii wincentego a'paulo na wincentego), interesowałem się tą religią. Dzięki t
            > emu mam 100% pewność, że mityczny Pambuk jest bohaterem równie prawdziwym co Ha
            > rry Potter smile
            > Ale w dzwony trzeba nap*er*alać, bo się to Pamuboku podoba i się on raduje i ob
            > serwuje nasze poczynania, nawet na kiblu. Żenada.
     • bun01 Re: Dzwonnica w parafii Marii Magdaleny 27.09.11, 14:05
      Nie wiedzisz, że choćby na tym forum zwolennicy napie*dalania w dzwony są w mniejszości? Tępota chodząca do kościólka to ok. 30-40% społeczeństwa. Ale to większość ma się dostosować do baranów, bo Pambuk tak chce. Żenua.
      Kiedy ja chodziłem do szkoły sredniej na lekcję religii nie chodziły 2 osoby, teraz w klasie moje córki na religię chodzi 30% klasy, całe szczęście społeczeństwo mądrzeje, co oczywiście nie dotyczy dewotów idiotów smile
      Abrakadabra, jezus twym czarodziejem smile
       • bun01 Re: Dzwonnica w parafii Marii Magdaleny 27.09.11, 14:15
        Widzę, że wiara w baśnie i czary uniemożliwia czytanie ze zrozumieniem smile
        Ja wyszedłem z tej sekty, moje dziecko też, wystarczy myśleć logicznie i nie dać się ogłupiać czarnej mafii. Ale widzę, że ty zawsze będziesz wiernym pachołkiem Watykanu smile
        • telimena30 Re: Dzwonnica w parafii Marii Magdaleny 27.09.11, 15:02
         cwana gapa z ciebie jest, tak z ciekawości kiedy cię "oświeciło" i wyszedłeś z tej "sekty" jak nazywasz kościół katolicki, czy to było już po chcrzecie? po pierwszej komunii? po bierzmowaniu? po ślubie kościelnym? czy po chrzcie dziecka twojego? a może po pierwszej komuni dziecka?
         • bun01 Re: Dzwonnica w parafii Marii Magdaleny 27.09.11, 15:09
          Zdecydowanie za późno. Nie będę wnikał w szczegóły, bo jest mi zwyczajnie wstyd, że dałem się omotać i należałem to tej organizacji.
          A pytanie czy "po chrzcie" jest chyba nie na miejscu, bo wiadomo, że w kk chrzci się dzieci, bo ludzie dorośli (zdrowi na umyśle) nigdy by nie przystąpili to czegoś takiego.
          • antystar2 Re: Dzwonnica w parafii Marii Magdaleny 30.09.11, 20:10
           i tutaj się mylisz. W kościele Dominikanów na Freta jest specjalna grupa katechumenów, co przygotowuje dorosłych do chrztu.
           Wiesz, jest twoim problemem brak wiary. To że podobają się tobie nieletni chłopcy, czy zgrzybiali staruszkowie, też jest twoim problemem. Ale żeby zaraz za to do Katoli z pretensjami, że tego zboczenia nie popierają?
           Bun, przypominasz mi swoimi wpisami tych komsomołców co w 1920 szli na Warszawę. Chyba twój dziadek się zgubił i został w lesie. Bo jak Piłsudski zaczął was gonić, to spier... aż miło było patrzeć.
            • taka_prawda500 Re: Dzwonnica w parafii Marii Magdaleny 06.10.11, 19:27
             Największą bolączką naszych czasów jest bieda. 70% ludzi żyje na poziomie minimum socjalnego lub poniżej. Tych "poniżej" jest około 20% całego polskiego społeczeństwa. A 30% ogółu narzuca innym biblijne bajeczki, napie*dalające dzwony i jałmużny dla tłustych pasibrzuchów. Ja pomagam biednej bezrobotnej samotnej osobie, a ty zanosisz w zębach na kolanach pieniądze tłustym pedofilom. Taka jest między nami różnica. Dam ci dobrą radę - idź się leczyć na nogi, bo na głowę już za późno.
           • bun01 Re: Dzwonnica w parafii Marii Magdaleny 01.10.11, 21:30
            Wychowałem się w rodzinie katolickiej, znam biblie lepiej niż wiekszość katolików, dlatego jestem niewierzący. Gustujesz w ciasteczkach ozyrysa?
            A Ty oceniasz mnie jak typowy katolik, a to nie moja wina, że wierzysz w czrnoksiężnika na niebiesiech.
            Ciekawe czy więcej klientów mają dominikanie czy agencje towarzyskie (jak chcesz się licytować smile
            Tekst o dziadku dowodzi, że jesteś typową tolerancyją nadstawiającą drugi policzek miłującą bliźniego katolicką szmatą (sory, musiałem zejść do Twojego poziomu smile

            • misiak.ltd Re: Dzwonnica w parafii Marii Magdaleny 25.10.11, 12:08
             .........yyyy.......'szmatą katolicką???' no żeś pojechał koleś. ja się też 'wypisałam', ale nie tryskam jadem na lewo i prawo! Rozumiem ludzi, którzy nie są w stanie zaakceptować swojego istnienia bez wiary i duchowego wsparcia. Nie rozumiem dlaczego słabość ludzi wzbudza w Tobie tak negatywne emocje.. trąci to nieco socjopatią...
            • aistarr Re: Dzwonnica w parafii Marii Magdaleny 01.11.11, 20:03
             Zamiast się kłócić, piszcie na ten email i dzwońcie ze skargą.

             Kuria Diecezjalna
             ul. Floriańska 2a, 03-707 Warszawa
             Tel.: 0-22/ 518 15 00
             Fax: 0-22/ 619 26 78
             E-mail: kuria@wpraga.opoka.org.pl

             Wysłałam też prośbę o zmierzenie poziomu hałasu tej przeklętej dzwonnicy do warszawa@wios.warszawa.pl (e-mail Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Warszawie). Nie mogą zignorować problemu, jeśli będzie nas więcej tongue_out
             Pozdrawiam smile
   • warsz.awa Re: Dzwonnica w parafii Marii Magdaleny 01.10.11, 12:25
    "jestem ogromnie z bulwersowana poziomem tej dyskusji . Dzwonnica jest nieocenionym
    skarbem przeszkadza tylko tym co nie chodzą to kościoła".
    Kobieto zastanów się co Ty wypisujesz?. Jakim nieocenionym skarbem?. Proboszcz wyraźnie podał kwotę zakupu jej i założenia i teraz ma problem czy mu się to zwróci. Jak takie ma myślenie to po co ja budował.Chyba najpierw trzeba mieć kasę a później nią dysponować. A skoro tak chwalisz tą dzwonnice to chyba wiemy już kto m.in namawiał rzekomo proboszcza do jej powstania. W taki razie namów go teraz do jej rozebrania bo każdy przy zdrowych zmysłach jej na dłuższą metę słuchał nie będzie.
     • warsz.awa Re: Dzwonnica w parafii Marii Magdaleny 02.10.11, 10:11
      "Ojtam ojtam. Księżulo dysponuje listem od Stwórcy, w którym składa On podzięko
      > wania za ze*ebisty dzwon, który zagłusza Jego bąki.
      > Chcesz igrać z Bogiem? smile."

      Naucz się pisać bez błędnie i lepiej jakbyś tutaj głosu nie zabierał,bo twoje wypowiedzi są żenujące.
      • mk968 Re: Dzwonnica w parafii Marii Magdaleny 02.10.11, 10:34
       warsz.awa napisała:

       > "Ojtam ojtam. Księżulo dysponuje listem od Stwórcy, w którym składa On podzięko
       > > wania za ze*ebisty dzwon, który zagłusza Jego bąki.
       > > Chcesz igrać z Bogiem? smile."
       >
       > Naucz się pisać bez błędnie i lepiej jakbyś tutaj głosu nie zabierał,bo twoje w
       > ypowiedzi są żenujące.
       cała prawda o poziomie formy wypowiedzi
       • anikaone Re: Dzwonnica w parafii Marii Magdaleny 02.10.11, 17:29
        przerażające jest to, że ludzie przekonani o słuszności jedynie swoich poglądów i wymądrzających się publicznie nie raczą nawet "pofatygować się" do słownika ortograficznego. Ale nie ma się czemu, dziwić skoro najważniejsza (dla niektórych) osoba w państwie nie umie pisać poprawnie. Pozdrawiam.
        ps. Byłam dzisiaj w okolicach carrefour'a i słyszałam te "słynne" dzwony. Wprawdzie nie przeszkadzają mi bo po prostu nie mieszkam w okolicy kościoła ale pomyślałam o ludziach mieszkających w bezpośrednim jego sąsiedztwie i powiem szczerze, że mimo swoich poglądów, bardzo im współczuję; to musi być okrutny hałas. A proboszcz moim skromnym zdaniem sprawia wrażenie nadętego bufona, więc nie dziwię się, że zwykłych ludzi ma w d....pie.
         • anikaone Re: Dzwonnica w parafii Marii Magdaleny 02.10.11, 19:04
          na tematy wiary nie będę się wypowiadać bo to jest sprawa każdego z osobna. Jeśli ktoś jest niewierzący to jego sprawa ale uważam że nie powinien obrażać tych co wierzą. Jeśli jednym i drugim jest z tym dobrze to ok. Inną sprawą są księża i ich pazerność. nie twierdzę że wszyscy są tacy ale w większości. Mnie to irytuje i mimo że chodzę do kościoła to nie zamierzam opowiadać o swoich niby-grzechach. Niektórzy księża mają więcej na sumieniu niż niejeden wierny.... Amen!
          • bun01 Re: widać że satanizm kreowany w tvp rozlewa się 03.10.11, 11:36
           smile))
           A co ma do tego szatan? Ile osób zginęło przez satanistów a ile przez katolików?
           Dlaczego obrzędy katolickie są oparte na obrzędach pogańskich? Pambuk to wymyslił?
           Nie wierzę ani w dżizasa ani w szatana, bóstwa zostały stworzone dla ludzi o słabych umysłach, po to żeby kapłani mogli nimi sterować i żyć w bogactwie.
           Nergala nie oglądam, nie interesują mnie takie programy. Lubię ciężki death metal, ale Behemoth jest dla mnie nijaki. Tyle, że do słuchania takiej muzyki nie można być głuchym, bo to dość skomplikowane frazy (jestem czynnym muzykiem, więc głuchota mnie raczej nie dotyczy wink
           W sumie lepszy Nergal niż programy typu "między ziemią a niebem" i transmisje obrządków katolickich - nijak się nie da tego oglądać, żadnych wartości artystycznych. Natarczywe promowanie katolicyzmu przez TVP nie razi Cię? Bo jakoś nie mam wrażenia, że Nergal poza autopromocją cokolwiek innego promuje smile
           Ale zakładając, że tak dużo wiesz o wszystkich, jaki kto jest i co mu dolega, masz manie wielkości i chyba sam jesteś bogiem smile Albo jego prawą ręką smile
           Ty ze swoją postawą jesteś najlepszym dowodem na nieistnienie boga.
     • warsz.awa Re: Dzwonnica w parafii Marii Magdaleny 03.10.11, 21:45
      "Ojtam ojtam. Księżulo dysponuje listem od Stwórcy, w którym składa On podzięko
      > wania za ze*ebisty dzwon, który zagłusza Jego bąki.
      > Chcesz igrać z Bogiem? smile"

      P.S.
      Treści twoich wypowiedzi są żenujące i świadczą o niskim ilorazie inteligencji. Albo zmień sposób pisania,albo się nie ośmieszaj
   • bun01 Re: Dzwonnica w parafii Marii Magdaleny 03.10.11, 13:34
    A ta definicja wynika z czego?
    To raczej Ty szkalujesz tych co nie wierzą w bajki, każesz wysłuchiwać dzwonu.
    Mój ateizm wynika z wiedzy, Twoja wiara z głupoty (to jest moja definicja, chociaż starałem się wlać w nią trochę miłości chrześcijańskiej, stąd ta "głupota" smile
    • bun01 Re: Dzwonnica w parafii Marii Magdaleny 03.10.11, 17:25
     Znikoma znajomość biblii, historii kościoła i matematyki- oto sekret bycia katolikiem.
     Wg danych prezentowanych przez KK do kościoła uczęszcza 30% ludności Polski.
     To jest większość?
     Dyskusja z ludźmi będącymi w szponach sekty nie ma sensu, nie będę już z Wami dyskutował, poobserwuję sobie Wasze anal-izy i pobrechtam smile Emocje jak na mszy normalnie smile
     Niech Pambuk ma Was w opiece i chroni przed żydami smile
     Podpowiem, że możecie sobie pomyśleć że to dżizas wpłynął na mnie przez Wasze modlitwy smile
  • aistarr Re: Dzwonnica w parafii Marii Magdaleny 01.11.11, 20:09
   Zamiast się kłócić, piszcie na ten email i dzwońcie ze skargą.

   Kuria Diecezjalna
   ul. Floriańska 2a, 03-707 Warszawa
   Tel.: 0-22/ 518 15 00
   Fax: 0-22/ 619 26 78
   E-mail: kuria@wpraga.opoka.org.pl

   Wysłałam też prośbę o zmierzenie poziomu hałasu tej przeklętej dzwonnicy do warszawa@wios.warszawa.pl (e-mail Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Warszawie). Nie mogą zignorować problemu, jeśli będzie nas więcej tongue_out
   Pozdrawiam smile
     • aistarr Re: Dzwonnica w parafii Marii Magdaleny 05.04.12, 10:39
      nikomu to nie wadzi, bo dzwonów nie powieszono po ponad 30 latach jak na Echa. Nagle się księżulkom przypomniało uzupełniać wyposażenie kościoła po takim czasie? I to tak na siłę, bo w budowli nie ma miejsca ani najwyraźniej nie było planów na tę przeklętą dzwonnicę. Postawili to na jakimś 3 metrowym stelażu u siebie na podwórku. Ani to wygląda ani nie dzwoni przyjemnie. Dzwonów rano nie słychać bo ich nie ma - zaczynają się o 12:00 a nie o 6:45. Jakby tak było, to by tego proboszcza z Echa ludzie z sąsiadujących bloków już dawno oskalpowali.
       • aistarr Re: Dzwonnica w parafii Marii Magdaleny 05.04.12, 12:13
        dlatego na pewno nie zażyczę sobie swojej mszy pogrzebowej w tej parafii. jeszcze po śmierci by mnie irytowali, delikatnie mówiąc tongue_out takie chamskie narzucanie swojej obecności, zupełnie jak jakiś wkurzający sąsiad katujący muzyką za ścianą. Tylko że na takich sąsiadów jest rada - wzywa się straż miejską albo policję niezależnie od pory dnia, a kler traktuje się jak święte krowy.
         • mk968 Re: Dzwonnica w parafii Marii Magdaleny 05.04.12, 19:47
          Do soboty do ok 20.30 masz spokój
          z tego co wiem to na tym forum jest mieszkana bloku na Rzepichy jakoś nie czytam aby miała zdanie podobne do twojego . Ale mam dla ciebie wspaniałą wiadomość w niedziele o 6.00 jest Rezurekcia i wiesz co będzie..........................
          tak czy owak Wesołych Świąt
           • aistarr Re: Dzwonnica w parafii Marii Magdaleny 06.04.12, 10:11
            darcie ryja to ja niedawno miałam pod blokiem, procesje sobie urządzili. Ale jakby coraz mniej ludzi z roku na rok bierze w nich udział, co jasno obrazuje w jakim kierunku idą wszelkie zmiany w kosciele tongue_out slyszeliscie, ze np. do slubu beda chcieli przedluzyc nauki i ogolne przygotowanie z 3mcy do 6ciu? I ze taki ksiaz bedzie mial prawo zapytac sie o przebyte choroby weneryczne, seks przedmalzenski, a nawet zlecą badania lekarskie i psychologiczne. PARANOJA
            www.gadu-gadu.pl/slub-koscielny-tylko-po-badaniach-psychiatrycznych
            Ale oby tak dalej, to sie im z czasem owieczki calkowicie wykruszą i nikt nie bedzie bral slubu koscielnego smile będą ludzie brali ślub cywilny i robili wesele, a nie kościelny bo ładny, bo tradycja lub pod presją rodziny, skoro na dzień dobry 99,9% par uprawia obecnie sex przed ślubem. Skończy się przy okazji żyła złota dla księży i dobrze big_grin
          • szymciolo1 Re: Dzwonnica w parafii Marii Magdaleny 06.04.12, 20:33
           Spoko, spoko.
           O 6 rano to nie, ale o 21:59 będę pod ich oknami trąbił sobie przez najbliższy miesiąc. A że czarnuchy chodzą spać z kurami, to im trochę sen przerwę.
           A może by tak zacząć trąbić podczas mszy w niedzielę np z ambony???
           Chamstwo jakie prezentuje kk należy zwalczać chamstwem!