Dodaj do ulubionych

Ulica Suwalska - opinie poprosze

13.06.05, 22:28
Witam
Razem z moją drugą połową myślimy nad kupnem mieszkania w okolicy ul.
Suwalskiej. Dzis tam bylismy i bardzo nam sie spodobalo, duzo zieleni, bardzo
dobry punkt komunikacyjny, cisza. Mam w zwiazku z tym 2 pytania do Was.

1) Jak jest w tej okolicy? czy jest bezpiecznie? Jakie argumenty ZA ma to
miejsce a jakie PRZECIW?

2) Interesuje nas przede wszystkim mieszkanie wielkosci 46-50 m najelpiej 3
pok, w 4 pietrowym budynku. Czy słyszał ktos z was o jakiejś ofercie?

Pozdrawiam
Zbyszek
Obserwuj wątek
    • sloggi Re: Ulica Suwalska - opinie poprosze 13.06.05, 22:31
      Sprecyzuj okolicę - to długa ulica i ciągnie się meandrami przez całe osiedle.
      Poza tym pytanie o bezpieczeństwo są śmieszne, bo nikt nie napisze o swoim
      miejscu zamieszkania krytycznie jeśli ma honor - bo ptak w swoje gniazdo nie sra.
      • zozolik Re: Ulica Suwalska - opinie poprosze 13.06.05, 22:40
        sloggi napisał:

> Sprecyzuj okolicę - to długa ulica i ciągnie się meandrami przez całe osiedle.

za pasazem na przeciwko parku

> Poza tym pytanie o bezpieczeństwo są śmieszne, bo nikt nie napisze o swoim
        > miejscu zamieszkania krytycznie jeśli ma honor - bo ptak w swoje gniazdo nie sra.

ja prosząc o opinie miejsca gdzie mieszkam szczerze bym odpowiedzial, kiedys
        bylo bezpieczniej, teraz mozna zarobic ...
        Nie chodzi tu o honor tylko o zwykla wypowiedz, czy mieszkaniec Suwalskiej i
        okolic jakie opisalem wyzej czuje sie bezpiecznie.
        Nie chce byc nie mily czy robic z siebie wariata na tym forum, chcialbym uzyskac
        informacji o tych okolicach z wiadomych wzgledow.

Pozdrawiam
        Zbyszek
        • sloggi Re: Ulica Suwalska - opinie poprosze 13.06.05, 22:45
          Bródno ma poza nim samym złą opinię, niestety niczym nie podbudowaną i nie
          popartą. Gdy słyszę kalumnie o naszym osiedlu pytam mówiących co ich złego tu
          spotkało i wtedy zaczyna się kombinowanie - że przecież wszyscy wiedzą, a to
          jest bzdura. Bródno nie odbiega bezpieczeństwem od innych warszawskich osiedli.
          Praktycznie co wieczór spaceruję lub jeżdzę na rowerze i takich jak ja jest
          wielu, nie widziałem nigdy żadnego rodeo, nie słyszałem o rytualnych mordach i
          ukamienowaniach.
          Obecne Bródno jest niebrzydkim (jak na lata budowy) osiedlem o fatantastycznej
          ilosci zieleni, drzewa mają już ponad 30 lat i są po prostu piękne.
          • zozolik Re: Ulica Suwalska - opinie poprosze 13.06.05, 23:11
            Dziś właśnie zwróciłem uwagę, na zieleń jaką dysponują bródnowskie osiedla, są
            wręcz oszałamiające. Drzew jest bardzo dużo,
            A znajdzie sie osoba z okolic suwalska(za pasazem handlowym) ktora wypowiedziala
            by swoja opinie?
            Moze inne miejsca sa godne polecenia? inetersuja nas osiedla z zabudowa 4 pietrowa

Pozdrawiam

• alcarin Re: Ulica Suwalska - opinie poprosze 13.06.05, 23:21
          Czy masz na mysli pasaz handlowy, w ktorym jest przychodnia Zdrowie? W tej okolicy, na Suwalskiej
          wlasnie, mieszkaja moi tesciowie. Faktycznie, duzo zieleni, dobry punkt komunikacyjny, jest gdzie
          zrobic zakupy, pojsc do lekarza, blisko bardzo ladny park. Jedynym minusem, ktory moze przytrafic sie
          wszedzie, sa stali bywalcy murka na tylach pasazu handlowego, ale oni sa nieszkodliwi. Z tego co wiem,
          to nigdy nikomu nie zrobili krzywdy. Poprostu, organizuja sobie spotkania towarzyskie na powietrzu smile
          Gorzej jest jesienia i zima. Moi tesciowie maja ten niefart mieszkania w klatce, w ktorej co chwila ktos
          psul domofon i w koncu wiekszosc lokatorow przestala widziec sens kolejnej naprawy tego ustrojstwa.
          Dlatego w zimne wieczory lokalna mlodziez czesto przychodzi wlasnie na ta klatke na piwo i papierosa.
          Niestety zachowuja sie glosno i zostawiaja po sobie smietnik. Taki niefart i tyle. To jedyny minus
          (wedlug mnie i mieszkajacych tam osob), ale przeciez w innych klatkach moze byc inaczej. Mam tam
          tez znajoma, ktora mieszka na parterze. Nie ma krat w oknach, czesto nie ma jej w domu, a nigdy nie
          miala wlamania. Za to moi tesciowie mieszkaja na pierwszym pietrze, a ktos wlazl do nich po
          piorunochronie, kiedy na godzine wyszli do sklepu smile Zycie i tyle. Tak samo moze byc i na Mokotowie i
          na Zoliborzu.
          Powiem szczerze, ze jesli mialabym kupic mieszkanie na Brodnie w starym budownictwie, to
          wybralabym wlasnie te niskie bloczki na Suwalskiej lub na Hieronima (przy banku pekao sa).
          • zeppelia Re: Ulica Suwalska - opinie poprosze 14.06.05, 10:18
            Ja osobiście miewam obawy jedynie w okolicach Podgrodzia a szczególnie ulicy
            Tokarza.. Na Suwalskiej (róg Chodeckiej) miszkałam wiele lat, teraz mieszkam
            przy Kondratowicza (okolice Łabiszyńskiej) i z ręką na sercu moge powiedzieć że
            Suwalska to bardzo przyjazna ulica, spaceruje nią codziennie z córką. Poza tym
            Bródno się chyba w ogóle zmieniło diametralnie jeśli chodzi o bezpieczeństwo.
            Źli ludzie założyli rodziny i paraduja teraz z potomstwem a nie z kolegami wink
            • dario05 Re: Ulica Suwalska - opinie poprosze 14.06.05, 10:56
              > Ja osobiście miewam obawy jedynie w okolicach Podgrodzia a szczególnie ulicy
              > Tokarza.

Zupełnie niepotrzebnie droga Zeppelio. Mieszkam tam od 7 lat i nic
              niebezpiecznego się tu nie wydarzyło. Codziennie wychodzę z psem między
              pierwszą a trzecią i jest cichuteńko jak makiem zasiał. Żywej duszy na
              podwórkach.
              • zozolik Re: Ulica Suwalska - opinie poprosze 14.06.05, 15:28
                Przez wasze wypowiedzi jeszcze bardziej zaczyna mi sie podobac w tej okolicy.
                grunt to mila atmosfera i mili sasiedzi smile

Dzis albo jutro podjade jeszcze obejrzec okolice o ktorych pisal sloggi,
                widzialem je z daleka jadac samochodem,

Jestescie wszyscy bardzo pomocni mi wypowiadajac sie na temat tego posta.

Mieszkanie i okolice jego wybiera sie praktycznie raz, conajwyzej dwa razy w
                zyciu i wybranie odpowiedniego miejsca jak dla mnie jest rzecza bardzo istotną.

Pozdrawiam
                Zbyszek
      • radykal Re: Ulica Suwalska - opinie poprosze 20.06.05, 16:32
        Czy w Tzw Korczakówce ???
        Nie jest to najszczesliwszy wybór
        Nie chodzi o okolice , tylko o stan techniczny mieszkań
        Ta inwestycja niestety posiada duzo niedoróbek budowlanych związnach z
        klopotami finansowymi wykonawcy itp ...
        usuniecie ich bedzie trwało jeszcze ładnych pare lat ( kasa kasa kasa )
        Ale to kwestia ceny ...
        Zamiast tego wolałbym kupic mmieszkanie w 4 pietrowym bloku z lat 70-tych
        gdzie na klatce jest 10 mieszkań w przypadku gdy w bloku sa wymienione
        wszytskie instalacje ( kan , CO , woda , gaz ) , budynek jest ocieplony i
        mieszkanie nie jest zapuszczone ( np . nowa stolarka okienna , podłogi itp )
        Ale to moja opinia ....

• badziewiak_leon Re: Ulica Suwalska - opinie poprosze 20.06.05, 19:58
            Jeśli łaska zwróć uwagę na inne, nieco podstarzałe już "nowe" osiedla na
            Bródnie. Moim zdaniem warte zainteresowania są okolice ul. Wysockiego (osiedle
            na Nadwiślańskiej, okolice Syrokomli, Julianowskiej i Ogińskiego, Palestyńska -
            choć to ostatnie - zdecydowanie za blisko torów kolejowych, ale za to
            odseparowane zupełnie od blokowiska). Z pewnością odbywa się tam rotacja
            mieszkaniowa, a tereny są chyba bardziej przestrzenne niż na rzeczonej
            Suwalskiej - poza tym te stare niskopiętrowce to efekt archtektury gomółkowskiej
            - cztery pokoje - razem 19m i do tego ciemna kuchnia. Jak na całe życie, to
            chyba nie warto.

No i niestety - nie zawsze jest tu pełna sielanka, bezpieka i komfort psychiczny.
            • hasmi Re: Ulica Suwalska - opinie poprosze 29.06.05, 09:03
              Pamiętam jak sam jeździłem i oglądałem mieszkania na Bródnie - okolice
              Malborskiej, Rembielińskiej, Chodeckiej i w końcu Wysockiego.
              Owszem, opinia ciagnie sie za Bródnem niewesola ale skad sie bierze? nie wiem.
              Sam mialem opory ale nie zaluje i kazdemu kto sie pyta polecam.
              Bezpieczeństwo takie jak w każdej innej dzielnicy. Albo się trafi na jakiegoś
              podchmielonego matoła albo nie. To kwestia "szczęścia" smile

Fakt, zieleni jest mnostwo, to ogromny plus. Wszystko co niezbędne do życia w
              zasięgu maks 2 przystanków autobusem, wiec i na piechotke nie ma problemu.

Zdecydowałem sie w końcu na Wysockiego. Nie ukrywam, że niestety kasa tez
              wchodziła w grę. Fajniejsze są okolice malborskiej, krasiczynskiej (tam jakos
              społdzielnia dba o otoczenie) ale bylo zdecydowanie drozej - na Wysockiego
              spoldzielnia nie przyklada sie do zachowania porzadku, albo jakos im to nie
              wychodzi, a szkoda. Do tego dochodzi jeszcze kawałek bloku na rogu wysockiego i
              bazyliańskiej która nie podlega społdzielni i wyglada srednio a na nieszczescie
              jest na samym "wierzchu".
              Z tymi minusami zyje sie jednak spokojnie, nie liczac wybijania szyb od czasu
              do czasu na klatce.

Jeszcze nie wiem jak z edukacja pociech, bo nie posiadam ale za jakis czas
              pewnie dowiem sie i tego
        • alcarin Re: Ulica Suwalska - opinie poprosze 23.06.05, 14:25
          Tez slyszalam nienajlepsze opinie o tym osiedlu. Podobno nie sprawuje sie najlepiej pod katem
          technicznym - cos nie tak ze scianami i izolacjami: w duze mrozy w niektorych mieszkaniach bywal
          szron na scianach wewnatrz mieszkan i cos nie tak przy oknach. Tesciowie znaja stamtad dwie rodziny,
          jedna sprzedala mieszkanie juz jakies dwa lata temu (wlasnie oni bardzo chcieli kupic lokum moich
          tesciow), a druga planuje ten manewr.
        • agnesea77 Re: Ulica Suwalska - opinie poprosze 29.06.05, 13:12
          ja mieszkam w tzw Topolowym (siostrzana inwestycja korczakówki tej samej
          spółdzielni)
          absolutnie nie polecam
          chociaż osiedle z zewnątrz wygląda może i zachęcająco posiada mnóstwo ukrytych
          wad, które na dłuższą metę są męczące
          przykłady? proszę bardzo: pękające ściany, szron na ścianach w zimie, wilgoć na
          ścianach, wypaczone okna, zimą nieodgarnięte zaspy śniegu przez które nie da
          się przejść przez osiedle (ekipa sprzątająca woli siedzieć w altance
          śmietnikowej paląc papieroski), przeciekające garaże, ochrona, która bierze
          pieniądze a nic nie robi (ostatnio wypuścili złapanego na gorącym uczynku
          złodzieja przed przyjazdem policji, a dosłownie kilka dni temu z garażu
          podziemnego wyjechał cały samochód), no i moja ulubiona udręka - lokatorzy w
          wynajmowanych mieszkaniach, którzy ponieważ nie są u siebie wszystko mają w
          d... - czystość, kulturę, spokój...
          do tego wszystkiego administracja i głównie administratorka osiedle, niejaka
          pani Grazyna (nazwiska nie pamiętam) nasze skargi, uwagi, prośby, groźby ma
          gdzieś i od czterech lat nic się nie zmienia...
          ktoś mógłby powiedzieć to po co tam mieszkasz? ano po to, że jak się władowało
          kasę to teraz się ma...
          pozdrawiam i radzę się dobrze zastanowić smile))
          • arteziusz Re: Ulica Suwalska - opinie poprosze 19.08.05, 10:47
            Całkowicie się zgadzam z tymi opiniami dotyczącymi spółdzielni (a raczej mniej
            administracji) Główny problem to niestety prezes spółdzielni który niewiadomo
            jak jest jeszcze prezesem skoro "wali w rogi" swoich spółdzielców, a Ci podobno
            go wybrali... (pozostawiam bez komentarza).
            Niestety jedynym sposobem dochodzenia swoich praw jest sądzenie się ze
            spółdzielnią, ale nie w pojedynkę tylko zebrać się w większa grupę. Myk tylko
            jest taki ze jak wygrasz to i tak zapłacą za to spółdzielcy czyli my wszyscy i
            koło się zamyka.

Jeżeli chodzi o usterki które opisałaś to z tego co wiem podlegają one rękojmi,
            którą Wy macie w przeciwieństwie do Korczakówki. Tam spółdzielnia nie zadbała o
            wadium gwarancyjne i wypłaciła całą kwotę wykonawcy który to co ciekawe po
            odebraniu kasy zbankrutował :.
            Co do samego osiedla to nie mam nic złego do powiedzenia - polecam. Mieszkam na
            tym osiedlu wiele lat, jeszcze pamiętam ugory i budowę Trasy Toruńskiej. Sporo
            zieleni, bezpieczeństwo jak wszędzie, bajki o „Trójkątach
            Bermudzkich”, „Pekinach” itp. Są tu mocno przesadzone, to nie Stalowa i nie
            Brzeska a i na Ursynowie spokojniej wcale nie jest. Wszędzie można trafić na
            rządnego przygód małolata, albo amatora spragnionego cudzej własności.
            (wszędzie jest dobrze dopóki nas tam nie ma). Sporo sklepów osiedlowych, blisko
            centra handlowe (do wyboru jakie kto lubi), bardzo dobry węzeł komunikacyjny.
    • michkos Re: Ulica Suwalska - opinie poprosze 26.06.05, 18:48
      Choć mieszkam przy pętli na Podgrodziu, to jednak z moim małym synkiem (4
      miesiące) bardzo dużo teraz jeżdżę wózkiem po Bródnie i często właśnie Suwalską
      (na całej długości), bo jest tutaj dużo zieleni, mały ruch samochodów i ludzi.
      Jak to się mówi - cisza, spokój, klimat ... Myślę, że to dobre miejsce to
      mieszkania. Moja kumpela kilka lat temu też tu kupiła mieskanie i nie słyszałem,
      żeby narzekała.
      • djpiotrass Re: Ulica Suwalska - opinie poprosze 27.06.05, 20:44
        Ja mieszkam na suwalskiej od urodzenia.
        Powiem to tak:
        Bezpieczeństwo:
        można dostać w łep(jak się bardzo w oczy człowiek rzuca)
        Cisza:
        w dzien to rybka, czasami muza gra z bloków(ale ja tych amatorów zagłuszam)a w
        nocy zdarza się, ze są biby na podwórkach
        Zieleń:
        Jest
        Ogólnie nie jest źle, da się spokojnie żyćsmile
        • olida Re: Ulica Suwalska - opinie poprosze 27.06.05, 22:46
          Ja mieszkam na Korczakówce. Jestem bardzo zadowolona z okolicy, jest cicha i
          spokojna. Polecam. Oczywiście leci muza czasem z okolicznych okien, ale gdzie
          nie leci? Samochód zostawiam często na ulicy (zwykle w garażu) i tez nigdy nic
          sie nie stało. Odpukać. Moim zdaniem jest bezpiecznie. Natomiast dobija mnie to
          że ludzie nie dbają o swoje otoczenie - na przykład niszczą trawniki czy
          płotki, ale tak chyba jest w wielu miejscach.
          • nikita1978 Re: Ulica Suwalska - opinie poprosze 13.07.05, 13:13
            Bródno to bardzo piekne zielone osiedle, blisko do :ikea, macro, mcdonald,
            carfure, media markt, Kino!! i basen z fajową zjezdzalniawink Park w ktorym mozna
            usiasc poodpoczywac, poopalac sie, niezły bazarekwink Słuzba zdrowia tez
            dopisujewink trasy rowerowewink lasek brodnowskiwink Osiedle samo w sobie jest super!
            Tylko ludzie czasami wykolejeni (mowa o lumpach) ale ich juz wszedzie mozna
            spotkac. Ale jak juz mialabym kupowac nowe mieszkanie na Bródnie to polecam
            bloki tuż koło lasku brodnowskiego..niewiem czy jeszcze bedzie jkies miejsce
            ale warto zerknąc. Nie podobaja mi sie szczególnie bloki ktore są budowane w
            srodku podwórza..starsznie ciasno,..mozna zajrzec z okna do sąsiadawink

Ogólnie polecam.
            • tribeka Re: Ulica Suwalska - opinie poprosze 17.11.05, 22:01
              Przeprowadziłam się na Suwalską z masteczka pod Warszawą. Mieszkam
              na "Korczakówce" i bardzo sobie chwalę. Miło i spokojnie. Wszędzie blisko. A
              historie o niebezpiecznym bródnie są mocno przesadzone. Wykonanie mieszkań na
              Korczakówce - fakt kiepskie. Ale mieszka się super. POLECAM. smile Pozdrawiam
              wszystkich sąsiadów smile Czy jest jakieś forum Korczakówki?
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka