Dodaj do ulubionych

Parking przy Urzędzie Gminy a stawianie szlabanów

04.01.09, 14:40
witam może ktoś wie co nasz Pan Prezydent wymyślił ze stawianiem i zamykaniem
parkingu przy Urzędzie. może kasa wysycha i będziemy płacić za parking jak
będziemy chcieli coś załatwić.....

oprócz urzędu od strony ulicy dywizji piechoty postawili w przeciągu dwóch
tygodni jeszcze jeden od wjazdu z kondratowicza oraz z wincentego. resztę
wyjazdów zastawili betonowymi kwietnikami. jak dla mnie bomba bo wygląda na
całkowite zamknięcie całego parkingu. pozytyw, że mam miejsce na płatnym
parkingu. jak dla mnie całkowite zamknięcie całego parkingu to będzie kpina i
żart bo to jedyny większy parking w okolicy. na dodatek uchodził za bezpieczny.
Obserwuj wątek
    • chromare1 Re: Parking przy Urzędzie cdn. 04.01.09, 22:23
      tak naprawdę to dużą część stanowią tam auta z budynku (
      Kondratowicza 22-zupełnie słusznie )i z Zielonego Zacisza (tam
      miejsc mało a samochodów dużo).
      Niestety dla interesantów miejsc brak w godzinach pracy urzędu.
      Wygląda na to że i jedni i drudzy mają rację.
      A burmistrz na propozycję by zezwolił na budowę parkingu
      dwupoziomowego (w miejscu gdzie jest już parking)za pieniądze
      chętnych mieszkańców dzielnicy /bloku wzamian za dzierżawę tego
      miejca /stanowiska na 20 lat>>>odpisuje że nie ma pieniędzy w
      budżecie .
      Odpowiedz wygląda tak jakby burmistrz podpisał odpowiedz nie
      czytająć tego pisma .
      Chodniki też są gminne ,proponuję założyć szlabany i pozwalać
      chodzić po nich tylko urzędnikom a robole po trawnikach .
    • mercmania dla zwolenników zamykania dot. straży, pogotowia ! 07.01.09, 19:30

jeszcze sobie pomyślałem, że te wszystkie samochody z pod urzędu trafią pod
      osiedlowe uliczki, które w chwili obecnej już nie są przejezdne a w chwili gdy
      będziemy potrzebowali pomocy straży, pogotowia pomoc utkwi w korku pod naszym
      blokiem.
      i proszę nie piszcie później, że pogotowie czy straż jechała do wezwania 15-30
      minut i ogólnie to skandal!!!!
    • mercmania Odpowiedź rzecznika prasowego na problem 18.01.09, 15:03
      Szanowny Panie,

Na wstępie chciałbym odnieść się do błędnych założeń zawartych w Pana e-mailu.
      Dotyczą one stwierdzenia, że parking przy Urzędzie Dzielnicy jest "jedynym w
      okolicy parkingiem".

Zgodnie z przepisami prawa budowlanego - żaden inwestor nie uzyskałby pozwolenia
      na budowę budynku mieszkalnego bez zapewnienia miejsc parkingowych.

Budynki mieszkalne: "Wincentynka", osiedle Zielone Zacisze, Sp. Mazowiecka,
      Energomontaż zostały wybudowane zgodnie z pozwoleniami na budowę i dopuszczone
      do użytkowania przez Powiatowego Inspektora Nadzoru. Oznacza to, że na gruncie
      w/w podmiotów powinna funkcjonować wystarczająca liczba miejsc parkingowych.

Mieszkańcy z wymienionych budynków jeśli maja problemy z parkowaniem powinni
      zwrócić się do zarządców swoich nieruchomości o udostępnienie należnych miejsc
      parkingowych.

W wyniku wykorzystywania parkingu przed Urzędem przez mieszkańców okolicznych
      bloków powstała absurdalna sytuacja - interesanci załatwiający sprawy urzędowe
      pozostawiają samochody na chodnikach i trawnikach, gdyż na przeznaczonym dla
      nich parkingu nie ma wolnych miejsc.

Parking przed Urzędem przestał więc pełnić swoją podstawową funkcję.

W związku z tym Pana propozycja o pozostawieniu dotychczasowej dostępności
      parkingu, nie jest możliwa do realizacji, ponieważ Urząd musi dochować
      standardów związanych z obsługą interesantów.

Z wyrazami szacunku

Rafał Lasota

Rzecznik Prasowy
      • mercmania Re: Parking przy Urzędzie Gminy a stawianie szlab 22.02.09, 11:31
        no co z tego ???
        jeśli mieszkańcy parkują nocą swoje samochody to chyba urzędowi nic nie szkodzi !!!!
        każdy normalny człowiek wstaje, je śniadanie i przed otwarciem urzędu idzie do
        pracy.
        czyli reasumując wsiada do zaparkowanego na parkingu samochodu i jedzie do pracy !!!
        z tego co mi wiadomo w weekend Pan Zawistowski nie pracuje więc nie wiem po co
        zamykanie jak parking mógły służyć choćby dla gości którzy przyjeżdzają !!!
        najlepszy przykład boiska szkolnego dawnej 308.
        wybudowali, super, ale zapomnieli otworzyć dla mieszkańców !!!
        Kur.... dla mnie to powrót do PRL-u !!!!
        • stg44 podłączę się do dyskusji 27.02.09, 21:22
          jestem mieszkańcem bródna od 1979 roku i przymierzanm sie do kupna
          mieskzania na ZZ i co ciekawe wiele mieszkań i jak samych
          mieszkańców mają problemy z parkowaniem z prostej przyczyny - nie
          wykupili miejsca postojowego - czy to na zmiemi czy w garażu...
          jest kilka mieszkań na spzredaż bez mp. można kupić ...więc łątwiej
          jest parkować po kątach np. urząd dzielnicy - nie dziwię się że
          wstawili szlabany.
          • lolaaudiola Re: podłączę się do dyskusji 27.02.09, 23:13
            w sumie to ja się cieszę jednak że są te szlabany. teraz
            przynajmniej zawsze są wolne miejsca jak przyjadę do urzędu lub
            banku. a kiedyś graniczyło z cudem znalezienie wolnej miejscówki.
            jeździło się w kółko żeby coś znaleźć...
                • stg44 Re: zresztą są Wolne Miejsca na parkingu 05.03.09, 18:36
                  mercmania napisał:

> no pewnie że są ...
                  > zakładam że są ogólnodostępne i bezpłatne...
                  > człowieku jakby było nas stać to byśmy sobie pokupowali garaże w
                  sąsiednich
                  > budynkach !!!

OK,ale to już jest Twoja wina. Kupując mieszkanie na strzeżonym
                  osiedlu należy wziąć pod uwagę kwestie przyszłego parkowania.
                  Zgodzę się się z tym że ceny mp. są dosyć wysokie ok. 15 naziemne,
                  25 podziemne.z tym że w ogólnym rozrachunku wyjdzie taniej niż
                  wynajem ok.100zł/m.
                  Teraz są takie czasy że nikt za friko nie wybuduje parkingu.
                  • fforumka Re: zresztą są Wolne Miejsca na parkingu 05.03.09, 21:49
                    > OK,ale to już jest Twoja wina. Kupując mieszkanie na strzeżonym
                    > osiedlu należy wziąć pod uwagę kwestie przyszłego parkowania.
                    hmm... a jak to nie jest strzeżone osiedle tylko takie PRL-owskie???

a trochę lekturki
                    www.gazetaecho.pl/cgi-bin/echo/echo/echo/T-2009-03_06-3
                    smile))
                  • mercmania Re: zresztą są Wolne Miejsca na parkingu 06.03.09, 08:04
                    człeku daję ci 30 000 zł i kup mi w moim bloku garaż albo nawet miejsce
                    parkingowe !!!!
                    mieszkam kochaniutki w bloku z lat 70 tych i nie ma mowy o żadnych miejscach,
                    przepisach czy czymś o czym ty mówisz.
                    więc z łaski swojej byłbym wdzięczny za nieodzywanie się nie znając sprawy i za
                    bezpodstawne osądzanie ludzi na forum !!!

stg44 napisał:

> mercmania napisał:
                    >
                    > > no pewnie że są ...
                    > > zakładam że są ogólnodostępne i bezpłatne...
                    > > człowieku jakby było nas stać to byśmy sobie pokupowali garaże w
                    > sąsiednich
                    > > budynkach !!!
                    >
                    > OK,ale to już jest Twoja wina. Kupując mieszkanie na strzeżonym
                    > osiedlu należy wziąć pod uwagę kwestie przyszłego parkowania.
                    > Zgodzę się się z tym że ceny mp. są dosyć wysokie ok. 15 naziemne,
                    > 25 podziemne.z tym że w ogólnym rozrachunku wyjdzie taniej niż
                    > wynajem ok.100zł/m.
                    > Teraz są takie czasy że nikt za friko nie wybuduje parkingu.
                    • fforumka Re: zresztą są Wolne Miejsca na parkingu 06.03.09, 09:05
                      mercmania napisał:

> człeku daję ci 30 000 zł i kup mi w moim bloku garaż albo nawet miejsce
                      > parkingowe !!!!
                      > mieszkam kochaniutki w bloku z lat 70 tych i nie ma mowy o żadnych miejscach,
                      > przepisach czy czymś o czym ty mówisz.

a nasze parkingi zlikwidowali, żeby.....
                      zbudować osiedla strzeżone smile
                    • stg44 Re: zresztą są Wolne Miejsca na parkingu 06.03.09, 18:37
                      Po pierwsze to może nie tym tonem i nie kochaniutki.
                      Zakładałem że problem dotyczy osób mieszkających na ZZ czy innym
                      strzeżonym osiedlu i jakoś dopiero teraz napisałeś gdzie mieszkasz.
                      A do tej pory niby gdzie parkowałeś? jeżeli mieszkasz niedaleko
                      ratusza to SE wynajmij bądź kup miejsce postojowe - pisałem o
                      wolnych miejscach w garażu wielopoziomowym i nie rób scen.
                      Jest pare parkingów naziemnych w okolicach malborskiej - cieżko
                      popytać i chyba jakiś czas mieszkasz więc nie udawaj że ci nagle
                      korona spadła.
                      a jak nie masz kasy na miesięczne opłaty wysokosci 70-100zł to do
                      kogo masz pretensje?
                      Posłuchaj - czytając Twoje wypowiedzi to masz żal do Gminy że
                      postawili szlabany i nie masz gdzie parkować a wcześniej było cacy i
                      jak ci napisałem że nie masz racji to do mnie też pretensja.
                      Obudziłeś się w kapciach i tyle.
                      Teren Urzędu to ich teren a bloki należą zapewne do spółdzielni więc
                      do nich może warto się zgłosić o wybudowanie garażu dla swoich
                      członków?
                      i trochę mniej jadu.
                      pzdr.

• stg44 mercedesem się prowadzisz 07.03.09, 11:02
                            a na parking za 7o zł/m Ci szkoda. Tak trzymać. dookoła malborskiej
                            są parkingi z wolnymi miejscami , dotego zatoczki , ostatecznie pod
                            blokiem mozna stanąć....
                            Nie wiem w czym masz problem?
                              • mercmania Re: mercedesem się prowadzisz PS. 08.03.09, 10:47
                                jak najbardziej stać mnie na parking i płacę całe 60 zł. jednak niedopuszczalne
                                jest żebym biegał po samochód z każdą pierdołą 800 m.
                                potrzebne nam są miejsca postojowo parkingowe pod blokiem, żebym mógł wnieść
                                zakupy, odprowadzić dzieci, wrócić się do domu bo zapomniałem telefonu itp. itd.
                                w chwili obecnej jak przypili mnie z kiblową sprawą wracając do domu to muszę
                                zaciskać pośladki żeby nie popuścić i drałować 800 m z parkingu i za chwilę biec
                                z powrotem bo już gdzieś jestem spóźniony.
                                już o gościach weekendowych nie wspomnę bo po co mam ich zapraszać jak muszę im
                                mówić żeby samochodem nie przyjeżdzali bo nie będą mieli gdzie zaparkować !!!!
                                można ryzykować postawić samochód na zakazie parkowania pod blokiem ale nie
                                radzę bo już większość moich sąsiadów ma mandaty lub sprawy w sądach.....
                                ludzie trochę obiektywizmu proszę...
                                • siula3 Re: mercedesem się prowadzisz PS. 08.03.09, 14:41
                                  Piszesz ,że sąsiedzi mają mandaty i sprawy w sądach? A to dziwne,bo u mnie w
                                  okolicach Łojewskiej i sklepu Pelcowizna mozna wszędzie wóz stawiać.Nawet
                                  zastawic kogoś.A wezwana SM czy policja nic nie mogą zrobić,bo jest to teren SM
                                  Bródno.
                                  siula3
                                  • kilovolt Re: mercedesem się prowadzisz PS. 08.03.09, 16:48
                                    Problem właśnie głównie dotyczy starych bloków bo tam nie zapewniano
                                    miejsc parkingowych. W nowych osiedlach deweloper miał obowiązek
                                    zapewnić jedno miejsce parkingowe na jedno mieszkanie i tu problem
                                    jest marginalny, dotyczy jedynie cwaniaczków co by chcieli trzymać
                                    samochód pod blokiem nie płacąc za miejsce. Dlatego jak widać nikt
                                    tu z nowych osiedli nie narzeka, bo jeżeli ma problem z parkowaniem
                                    to tylko ze swojej winy. Ale problem parkowania mieszkańców z bloków
                                    z lat 70-tych jest rzeczywiście poważny i dzielnica powinna również
                                    ten problem potraktować poważnie.
                                    • siula3 Re: mercedesem się prowadzisz PS. 08.03.09, 18:01
                                      Będą budowane parkingi,ale będą one płatne.Już teraz brak gdzieniegdzie
                                      chętnych na płatne miejsca parkingowe.A problem miejsc parkingowych dotyczy
                                      także mieszkańców nowych osiedli.Nie na każdą rodzine przypada jeden
                                      samochód,bywa czasem więcej.
                                      • lolaaudiola Re: mercedesem się prowadzisz PS. 09.03.09, 11:34
                                        ja mieszkam na nowym osiedlu i wiedząc że potrzbne mi są dwa miejsca
                                        do parkowania po prostu je kupiłam. trudno się mówi bo to zawsze
                                        dodatkowy ogromny wydatek. no ale coś za coś....Teraz przynajmniej
                                        nie mam problemu tak jak mają niektórzy "sąsiedzi" z mojego osiedla.
                                        kupili mieszkanie ale niestety myśleli że jakoś to będzie i np.
                                        teraz zajmują miejscówki innych którzy za nie zapłacili lub parkują
                                        w takich miejscach które utrudniają przejście ludziom z wózkami lub
                                        przejechanie samochodem sad Ale rzeczywiście problem mieszkańców
                                        bloków z lat 70 jest ogromny i szczerze im współczuję. może dałoby
                                        sie coś wywalczyć w spółdzielni?
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka