Dodaj do ulubionych

3 katalogi AVON na raz!!!!!

07.06.04, 21:58
zapraszam na stronę:

www.avonshop.prv.pl (avonshop.no-ip.info/avon/index.php)

możesz tu znaleść nie tylko katoalog AVON obecnie obowiązujący, ale następne 2
w kolejności, na dzień dzisiejszy są to katalogi na miesiące czerwiec
(7_POCZĄTEK LATA), lipiec (8_WAKACJE), sierpień (9_LATO).

Jedyną rzeczą jaką należy zrobić to założyć sobie konto i już można korzystać
w pełni ze strony.

Ponadto zapraszam do współpracy jako konsultantki osoby z Łodzi i miejscowości
ościennych.

Pozdrawiam serdecznie
Koordynator z Łodzi
Obserwuj wątek
        • avon_gdansk Re: 3 katalogi AVON na raz!!!!! 07.06.04, 23:03
          Szkoda, ze do obejrzenia katalogu wymagana jest rejestracja przy ktorej
          konieczne jest podanie imienia, nazwiska, adresu domowego i numeru telefonu,
          oraz wyrazenie zgody na przetwarzanie danych osobowych. Takie informacje
          wlascicielom strony nie sa do niczego potrzebne.
        • omango Re: 3 katalogi AVON na raz!!!!! 08.06.04, 09:34
          emilia.kosecka napisała:
          > Troche nie rozumiem.
          > Której częsci mojgo posta tyczy się pytanie??
          ___
          Moje pytanie dotyczy - ogolnie - Twojego portalu. Jest podyktowane faktem, ze
          jestem prawnikiem oraz moja ciekawoscia smile Bo byc moze masz jakas szczegolna
          umowe z Avon Cosmetics. Pozdrawiam smile
                • emilia.kosecka Re: 3 katalogi AVON na raz!!!!! 10.06.04, 20:42
                  Jakby czytały to by wiedziały:

Jeśli z różnym przyczyn nie otrzymałyście linku należy niezwłocznie poinformować
                  o tym administratora serwisu!!!!

Ja tak się zastanawiam, bo w formularzu rejestracyjnym jest wszystko napisane i
                  potem jak przychodzi e-mail dalej jest wszystko napisane, a ludzie nie czytają
                  tylko marudza ze cos jest nie tak. a wystarczy dokładnie przeczytac instrukcję!!!!!
                  • orissa Re: 3 katalogi AVON na raz!!!!! 10.06.04, 21:20
                    emilia.kosecka napisała:

> Jakby czytały to by wiedziały:
                    >
                    > Jeśli z różnym przyczyn nie otrzymałyście linku należy niezwłocznie
                    poinformowa
                    > ć
                    > o tym administratora serwisu!!!!

Moja droga, jeśli nie potraficie zbudować solidnego serwisu, to już nie moja
                    wina. Niektórych droga "na okrętkę" po prostu zniechęca, przez co tracicie
                    odbiorców.

> Ja tak się zastanawiam, bo w formularzu rejestracyjnym jest wszystko napisane
                    i
                    > potem jak przychodzi e-mail dalej jest wszystko napisane, a ludzie nie czytają
                    > tylko marudza ze cos jest nie tak. a wystarczy dokładnie przeczytac
                    instrukcję!
                    > !!!!

Dalsza instrukcja jest, owszem, pod warunkiem, że przyjdzie na maila.
                    • emilia.kosecka Re: 3 katalogi AVON na raz!!!!! 11.06.04, 16:37
                      Link jest generowany automatycznie i wiekszosc osob nie ma problemow, najwiecej
                      sytuacji z nieotrzymaniem linku wynika po stronie osoby zakładającej konto -
                      e-mail zawiera błąd np. w adresie zamiast "." jest "," lub jakaś literówka i
                      link juz nie dotrze. Tylko o ile "," można zamienic na "." o tyle literówki już
                      sie nie poprawi.
                      System nie jest doskonały, ale nie ma rzeczy doskonałych.
                      • omango Re: 3 katalogi AVON na raz!!!!! 12.06.04, 23:15
                        A ja nie zamierzam korzystac z oferty Szanownej Pani. Jakos jestem w stanie
                        przezyc w blogiej nieswiadomosci czekajac na nastepny katalog smile
                        A tak poza tym, dla mnie ten projekt jest niezgodny z obowiazujacym
                        ustawodawstwem - a takie akcje juz mnie wkurzaja. I wkurza mnie jak ktos
                        probuje mi wciskac kit - jak Szanownia Pani Emilia - ktora jeszcze na dodatek
                        wybucha agresja, a nie konkretna argumentacja.
                        Podpisala Pani pewna umowe, ktora zobowiazala do czegos. Tak jak kazdego z nas.
                          • omango Re: 3 katalogi AVON na raz!!!!! 13.06.04, 13:56
                            poszukiwacze napisał:
                            > wszystko zależy kto jaką umowę podpisuje.
                            ___
                            Skoro jestescie tacy swieci, to moze powinniscie poszukac innego sposobu
                            reklamy, niz wykorzystywanie stron portalu Gazety - no chyba ze z Gazeta tez
                            macie jakas szczegolna umowe.
                              • matej_lublin Re: 3 katalogi AVON na raz!!!!! 13.06.04, 18:55
                                niezależnie od tego, czy jest to w umowie czy nie (interpretacja na temat
                                Internetu) to każda osoba współpracująca z Avonem - niezależnie od tego, czy
                                jest Konsultantką, Koordynatorem, OKS, DKS - nie ma prawa używać znaków
                                graficznych Avonu, do których nie nalezy tylko napis Avon, ale także zdjęcia
                                produktów, itp. To już stanowi naruszenie własności znaku towarowego, który jak
                                wiadomo jest zastrzeżony i chroniony. Firma już wielokrotnie monitorowała temu
                                podobne serwisy internetowe i występowała do ich administratorów o zaprzestanie
                                działalności.
                                Akcja monitoringu Internetu trwa cały czas i podejrzewam, że i ten serwis
                                będzie zweryfikowany wcześniej czy później. Wiem od Kierownictwa firmy, że
                                firma NIKOMU nie udzieli zgody na reklamowanie swojej działalności za
                                pośrednictwem Internetu lub otwieranie np. punktów handlowych.
                                To tak gwoli ścisłości, bo widzę, że autorzy tych serwisów nie raczą
                                odpowiedzieć na mocy jakich umów prowadzą takie strony i czy mają na to zgodę.
                                • chicarica Re: 3 katalogi AVON na raz!!!!! 13.06.04, 19:09
                                  Krysiu, bardzo się cieszę, że nadal odwiedzasz to forum, bo już się bałam, że
                                  po przepychankach z Oriflame przestałaś nas czytać.
                                  A do Emilii Koseckiej i Poszukiwaczy: proszę, byście ograniczyli reklamowanie
                                  się na tym forum. OK, ogłosiliście się, świat o Was usłyszał i wystarczy, a do
                                  reklam służy specjalny wątek. Bardzo proszę, nie spamujcie.
                                  • matej_lublin Re: 3 katalogi AVON na raz!!!!! 13.06.04, 19:13
                                    Dzięki wielkie za miłe słowa. Odwiedzam Forum i zamierzam się bardziej
                                    uaktywnić na nim. Ostatnio miałam trochę pilnych spraw i zajęć.

Popieram Twoje słowa, że pewne osoby robią sobie kosztem forum darmową reklamę
                                    i to czegoś, co wobec obecnych przepisów nie jest całkiem według mojej opinii
                                    legalne i zgodne z prawem.
                                • poszukiwacze Re: 3 katalogi AVON na raz!!!!! 13.06.04, 22:51
                                  no dobra.jeśli firma Avon prowadzi monitoring tego typu stron. to czemu nie
                                  prowadzi monitorowania osiedlowych ryneczków gdzie stoi po kilka osób z
                                  kosmtykami avonu. Czemu??
                                  Stoja pod wielkimi szyldami Avonu, pod parasolami z napisem Avon a ztego co wiem
                                  to nie wolno sprzedawac na ryneczkach ani w sklepach??
                                  Chyba że się mylę, bo jeśli tak, to ja od jutra zakładam własny sklep.
                                  • matej_lublin Re: 3 katalogi AVON na raz!!!!! 13.06.04, 23:07
                                    musisz rozróżnić dwie rzeczy, albo inaczej dwa sposoby nadużywania znaku
                                    handlowego: - przez Internet i - np. na targu
                                    o ile w Internecie w miarę łatwo dojść po nitce do kłębka jaki np. adres IP ma
                                    dana strona itd. o tyle ciężej jest walczyć ze stoiskami, o czym wiem z
                                    praktyki. A mianowicie - wszyscy narzekacie (mowa o Konsultantach), że stoisko
                                    jest tutaj, a to tam itd. Ale nikt nie siądzie, nie napisze do firmy
                                    oficjalnie, nie zadzwonie, nie powie. A niby skąd oni na ul. Słowiczej w
                                    Warszawie mają znać wszelkie takie punkty ?
                                    Strony internetowe jest łatwiej wyłapać i przyglądać sięich poczynaniom. Nie
                                    mogę podać szczegółów technicznych jak firma Avon i jej prawnicy to robią, bo
                                    takie informacje posiadam sprawdzwone - od kierownictwa, ale nie oficjalnie.
                                    Dlatego tylko można nawoływać do tego, by jednak zgłaszać przypadki np. stoisk,
                                    sklepów z kosmetykami Avonu.
                                    Jeśli np. chodzi o Koordynatorów (bez obrazy, to żadna aluzja) to też mająw
                                    Polsce nieciekawe sytuacje, jak podrabianie umów, zbieranie rzekomych ankiet i
                                    przepisywanie danych na umowy itp. Ale wszystko da się namierzyć i wykryć.
                                    Jednak pomysłowość ludzka nie zna granic jak się okazuje.
                                    Oriflame poradził sobie w dużym stopniu z plagą takich stoisk. Avon jest jednak
                                    w tyle z dbaniem o sój wizerunek, ale wierzę, że to się zmieni.
                                    W końcu ma to być sprzedaż bezpośrednia, a Internet i stoiska / sklepy to nie
                                    jest to.
                                    A jeśli chodzi o szyldy, parasole, itd. to wybacz, ale jeśli np. mam parasol
                                    przeciwdeszczowy z logo Avonu to grozi mi kara, albo parasol z logo Coca - Coli
                                    to też CC wytoczy mi proces ? Bez przesady. To jest szyld reklamowy zamierzony
                                    przez firmę, a logo Avon, zdjęcia produktów, np. na Twojej stronie nie są
                                    pomysłem Avonu, nie masz na to ich pisemnej zgody (konkretnie to nawet nie Avon
                                    Polska, ale Avon Products Inc. do których należy formlanie znak).
                                    A nota bene to firmowe parasole, standy z logo itp. to raczej posiadają nie
                                    Konsultantki, których dostępu do takich produktów nie mają, a Koordynatorzy i
                                    OKS.

Pozdrawiam,

Krysia
                                    (-)
                                    • poszukiwacze Re: 3 katalogi AVON na raz!!!!! 13.06.04, 23:24
                                      dowiadywaliśmy się u OKS czy avon jest w stanie sprawdzac sprzedaż na
                                      ryneczkach. I z tego co udało nam sie dowiedzieć to sa marne szanse aby ktoś z
                                      Wawy przyjechał i to sprawdził, bo w sumie nie ma w Avonie takie działu coby
                                      się tym zajmował. Przeciez prawnicy nie beda biegac po stoiskach.
                                      Co do ryneczków, to nie trzeba wcale zgłaszać tego do Avonu. Gdyby avon chciał
                                      to wszedłby na pierwsze lepsze targowisko w mieście i odrazu by znalazł.
                                      Z tego co piszesz to wygląda na to, że Avon długo sobie nie poradzi z tym problemem.

Poza tym dziękuje, że ktoś fachowo zaczął dyskutowć na tym forum.
                                      Ja też jestem za przestrzeganiem prawa, ale jak widze jak wiele konsultantów je
                                      łamie to my tez musimy je łamać aby zdobuć klienta, bokonsultatek jest teraz jak
                                      na pęczki.

Co do parasoli, to są to duze prasole, takie własnie jak ma Coca-Cola.
                                      Ale denerwuje mnie jak przechodze przez ryneczke i widze że na stolikach mają
                                      duze ilosći kosmetyków avonu. Podobno nie wolno w działalności konsultanckiej
                                      mieć magazynów.

Co do obrazków?
                                      Czy na stronie nie wystarczy informacja:
                                      "Wszystkie informacje i zdjęcia, znajdujące się na stronie zostały przygotowane
                                      i wykonane przez AVON Cosmetics Polska Sp. z o.o. i pojawiły się wyłącznie w
                                      celach informacyjnych. AVON Cosmetics® jest zastrzeżonym znakiem firmowym Avon
                                      Cosmetics."

• matej_lublin Re: 3 katalogi AVON na raz!!!!! 14.06.04, 00:31
                                        wiesz, nie wiem, jakie doświadczenie ma Wasza OKS, ale jak widzę to nie ma
                                        pojęcia jak działa Avon.
                                        Mogę tylko tyle publicznie powiedzieć, że jest osoba, która się tym zajmuje
                                        (taka komórka w Avonie), ale ze względu na zakres swoich czynności nie mówi się
                                        o tym OKS ze zrozumiałych względów, by np. nie wiedziały jak działa taki
                                        człowiek, jak to sprawdza co, kto i gdzie sprzedaje, by nie przekazały tego np.
                                        swoim znajomym Koordynatorom czy Konsultantkom.
                                        Ja wiem o istnieniu takiej grupy osób, gdyż sama "wojowałam" z takimi
                                        handlarzami i mi się udało, a więc jednak można. I ta osoba przyjechała do mnie
                                        do Lublina, było to wszystko udokumentowane, więc jednak można.
                                        Rzekome punkty konsultacyjne Koordynatorów zostały zlikwidowane itd.

Proszę się nie obrazić, ale od strony prawnej pisanie, że wszystkie informacje
                                        i zdjęcia pochodzą i są autorstwem takiej, a nie innej firmy - to raczej
                                        przyznanie się do winy niż usprawiedliwienie działania serwisu. Bo jasne się
                                        staje, że to nie Pan / Pani stworzyła produkt i podała jego skład i
                                        właściwości, a zrobił to producent.
                                        Myślę, że temat jest wyczerpany, a rozwijanie go dalsze to chyba nie tematyka
                                        tej grupy, gdzie meritum tematyki to kosmetyki, a nie zawiłości prawne
                                        działalnosci gospodarczej czy też kryptoreklama własnych serwisów i poczynań.

Mimo wszystko życzę powodzenia i rozwagi w prowadzeniu interesu.

Z serdecznymi pozdrowieniami,

Krysia
                                        (-)
                                        • poszukiwacze Re: 3 katalogi AVON na raz!!!!! 14.06.04, 09:40
                                          dziękuje za wszelkie wyjaśnienia.

co do praw autorskich to sa one tak zagmatwana dziedziną, że można dostać kręćka.
                                          Ja jestem informatykiem i w mojej dziedzinie dochodzi do paradoksów, bo np.
                                          jakiś prawnik robi sobie patent do jakiejś części np. systemu operacyjnego która
                                          działa od wielu lat.I taki koleś który nie ma o tym pojecia jak to działa żąda
                                          od innych kasy za swój patent. Normalnie chore

Kończymy dyskusje na ten temat.
                                          • omango Re: 3 katalogi AVON na raz!!!!! 15.06.04, 08:33
                                            Poniewaz nie bylo mnie przez kilka dni na forum, a akurat ten watek bardzo mnie
                                            ciekawi, to chcialam dodac jeszcze kilka slow ode siebie odnosnie tego, co
                                            napisales powyzej, ze sa stare i nowe umowy:

Ochrona autorskich praw osobistych oraz majatkowych wynika z ustawy - wiec nie
                                            musi byc dodatkowo zapisana w umowie stron. Jak rowniez w Polsce obowiazuje
                                            rowniez zasada, ze nieznajomosc prawa nie usprawiedliwia.

Tak wiec zachecam do lektury ustawy - Prawo autorskie.
                    • kati_p Re: 3 katalogi AVON na raz!!!!! 11.06.04, 05:21
                      Ja maila dostałam, ale nie podoba mi się to, że cały katalog
                      jest 'opiczętowany' obrazkiem z logo szanownego sklepu.
                      Na avon.zakupy24h.com/sklep_avon.htm można sobie obejrzeć aktualny
                      katalog bez dodatkowych atrakcji.
                      • emilia.kosecka Re: 3 katalogi AVON na raz!!!!! 11.06.04, 16:16
                        A co komu przeszkadza logo?? No chyba że ktoś sobie ściągał gotowe obrazki, bo
                        po co poświęcić pare godzin na rozszycie katalogu, sklejanie se sobą 2 kartek,
                        żeby lepiej to wyglądało i skanowanie. To jest tylko zabezpieczenie, a nie
                        przeszkadza w oglądniu, nie ma wpływu na jakość i przejżystość!!!!
                          • poszukiwacze Re: 3 katalogi AVON na raz!!!!! 13.06.04, 09:33
                            Witam

Mamy podejrzenia, że są osoby, które używają fragmentów naszych katalogów do
                            prezentacji na swoich stronach. Narazie jest to na próbe.
                            Zastanawiamy sie nad innym sposobem zabezpieczenia w postaci znaku wodnego.

Uważam żelogo w znaczny sposób nie wpływa na przejrzystość katalogu.

Prosze się nie denerwować, ale my poświęcamy dużo czasu na to by zeskanować
                            ten katalog w jak najlepszej jakości.

Administrator Avonshop
    • justa_79 Re: 3 katalogi AVON na raz!!!!! 09.06.04, 10:22
      niedawno na stronie Avonu w strefie dla konsultantek była wyraźna informacja,
      że bez zgody Avonu nie wolno się reklamować w żaden sposób przez Internet ani
      używać nazw Avonu. rozumiem, że w tym przypadku taka zgoda została uzyskana?
      • orissa Re: 3 katalogi AVON na raz!!!!! 09.06.04, 10:45
        justa_79 napisała:

> niedawno na stronie Avonu w strefie dla konsultantek była wyraźna informacja,
        > że bez zgody Avonu nie wolno się reklamować w żaden sposób przez Internet ani
        > używać nazw Avonu. rozumiem, że w tym przypadku taka zgoda została uzyskana?

oo, to pewnie dlatego Omango się pytała o współpracę właścicieli strony z
        Avonem. Tak czy siak, wpisałąm dziś cztery produkty ale ich tam nie
        odnaleziono, a skoro trzeba podawać swoje dane osobowe tylko po to aby móc
        obejrzeć katalog, to ja dziękuję smile
            • emilia.kosecka Re: 3 katalogi AVON na raz!!!!! 10.06.04, 14:14
              jakbyś wpisała demakijaż to na pewno by znalazl, ta wyszukiwarka nie jest
              jeszcze doskonala!!!! ale zasada jest stara!!!! im prostrze haslo, tym wieksze
              prawdopodobienstwo trafienia!!!!! poza tym zawsze w opisie mogla byc literowka,
              albo 1 spacja wiecej i juz nie odnajdzie smile
              pozdrawiam
              Koordynator Łódź
        • justa_79 Re: 3 katalogi AVON na raz!!!!! 15.06.04, 09:51
          pytałam o legalność sklepów internetowych bezpośrednio w Avonie i otrzymałam
          taką oto odpowiedź:

W odpowiedzi na otrzymany e-mail informujemy, że Avon nie wyraża
          zgody na zakładanie stron www , które naruszałyby zasady sprzedaży
          bezpośredniej, wykorzystywały materiały Avon (np. zdjęcia będące własnością
          Avon-u) czy naruszały zasady dobrego biznesu (np. informacje
          wprowadzające Klientów w błąd, strony sugerujące kupującym, że zaopatrują
          się bezpośrednio w Avonie - a nie u Konsultantki Avonu).
          Zastrzeżenia te zawarte są w umowie jaką podpisują Konsultanci z
          Avon.
          Pozostałe formy działalności Konsultantów :
          - nawiązywanie kontaktu z Klientami, informowanie o swojej działalności z
          zachowaniem zasad Avonu i zasad sprzedaży bezpośredniej są jak najbardziej
          dopuszczalne i mogą wspierać Pani działalność.
          Jednak jeśli ww. przybiorą formę sklepów internetowych, zaczną prezentować
          materiały, do których nie ma Pani prawa własności - wówczas działalność
          taka stanie się nielegalna i Avon uzna, ze jest prowadzona na jego szkodę.

więc chyba już wszystko jasne. co do naruszania regulaminu sprzedaży
          bezpośredniej, sprzedaży na ryneczkach itp. - same musimy z tym walczyć,
          zgłaszajmy to do Avonu, dlaczego ktoś ma bezkarnie działać na szkodę
          konsultantek i wizerunku firmy?
          • matej_lublin Re: 3 katalogi AVON na raz!!!!! 15.06.04, 11:59
            Dokładnie takie same informacje uzyska każda Konsultantka, która napisze do
            Avonu.
            I nie ma tutaj tłumaczenia, czy ktoś jest Konsultantką czy Koordynatorem czy
            OKS czy kimś innym.
            Firma ma prawo do wykorzystania wszelkich możliwych środków prawnych jej
            przysługujących, które gwarantuje jej ustawodawstwo polskie i umowy
            międzynarodowe w tym zakresie.
            Już niejedna osoba na tym forum i innych wypowiadała się na ten temat, a jednak
            dalej są osoby, które mimo wszystko ryzykują i zakładająswoje serwisy i sklepy
            na ulicach. Tylko jak Avon, podobnie jak to robi Oriflame, zacznie rozwiązywać
            umowy z takimi osobami i wyciągać konsekwencje prawne to dopiero chyba ktoś się
            opamięta.

I podobnie jak justa_79 popieram pomysł zgłaszania tego typu przypadków do
            Avon - czy to za pośrednictwem maila czy telefonicznie do Warszawy (nie do
            Koordynatora / OKS, bo tym osobom raczej nie zalezy na likwidacji takich
            nielegalnych punktów). Jak widzisz stoisko poproś o katalog, zobacz jak nazywa
            się taka osoba, jaki ma nr telefonu i te informacje dołącz do informacji do
            firmy. Tylko w ten sposób można zagwarantować równe szanse dla wszystkich
            Konsultantek i uczciwość oraz dobry wizerunek dla firmy.

Z pozdrowieniami,

Krysia
            (-)
          • poszukiwacze Re: 3 katalogi AVON na raz!!!!! 15.06.04, 20:12
            > W odpowiedzi na otrzymany e-mail informujemy, że Avon nie wyraża
            > zgody na zakładanie stron www , które naruszałyby zasady sprzedaży
            > bezpośredniej, wykorzystywały materiały Avon (np. zdjęcia będące własnością
            > Avon-u)

a gdybym sam zrobił zdjęcia produktów, to czy łamie prawo czy nie??

> czy naruszały zasady dobrego biznesu (np. informacje
            > wprowadzające Klientów w błąd, strony sugerujące kupującym, że zaopatrują
            > się bezpośrednio w Avonie - a nie u Konsultantki Avonu).
            > Zastrzeżenia te zawarte są w umowie jaką podpisują Konsultanci z
            > Avon.
            poza tym uważam że Avon polska powinien wzorem innych krajów zrobić własny sklep
            internetowy !!!
            Wtedy nie bedzie problemów!!!
            pozdrawiam
            • omango Re: 3 katalogi AVON na raz!!!!! 15.06.04, 21:35
              poszukiwacze napisał:
              > > W odpowiedzi na otrzymany e-mail informujemy, że Avon nie wyraża
              > > zgody na zakładanie stron www , które naruszałyby zasady sprzedaży
              > > bezpośredniej, wykorzystywały materiały Avon (np. zdjęcia będące własności
              > ą
              > > Avon-u)
              >
              > a gdybym sam zrobił zdjęcia produktów, to czy łamie prawo czy nie??
              >
              > > czy naruszały zasady dobrego biznesu (np. informacje
              > > wprowadzające Klientów w błąd, strony sugerujące kupującym, że zaopatrują
              > > się bezpośrednio w Avonie - a nie u Konsultantki Avonu).
              > > Zastrzeżenia te zawarte są w umowie jaką podpisują Konsultanci z
              > > Avon.
              > poza tym uważam że Avon polska powinien wzorem innych krajów zrobić własny
              skle
              > p
              > internetowy !!!
              > Wtedy nie bedzie problemów!!!
              > pozdrawiam
              ___
              Pierwsze kwestia: jezeli wymyslisz wlasna recepture na produkt i NIE bedziesz
              go reklamowal uzywajac nazwy AVON - to mozesz robic zdjec do woli.
              Druga kwestia: firma dziala poprzez konsultantki (sprzedaz bezposrednia) - i
              widac idzie jej na tyle dobrze, ze nie robi sprzedazy wysylkowej poprzez
              internet. Natomiast sprzedaz wysylkowa funkcjonuje poprzez konsultantki. A na
              stronie internetowej mozesz obejrzec oferte fiemy.

Odnosze wrazenie ze na sile probujecie naciagnac obowiazujeacy stan prawny do
              Waszej sytuacji...
              • poszukiwacze Re: 3 katalogi AVON na raz!!!!! 15.06.04, 21:57
                to ci powiem że nie do końca to dobrze funkcjonuje w naszym kręgu, gdyz wiele
                naszych "klientów" to nasi znajomi, ktorzy nie mają czasu aby się z nami spotykać.
                A nawet jak sie spotykają to i tak potem składają zamówienia przez strone bo tak
                lubią.
                Bardzo wiele klientów to osoby z naszego miasta.

Uważam też że w Avonie jest jedna bardzo zła rzecz, która źle funkcjonuje. To
                dostarczanie produktów, cęsto sie zdarza, że czegoś nie doślą i jak potem
                wytłumaczyć napalonemu klientowi że nie znaszej winy coś doszło. Jak wtedy firma
                Avon jest spostrzegana w oczach klientów.

Co do naciągania prawa. To prawo jest takie, że jakby się przyjrzeć, to
                konsultantki tez działają nie legalnie !!!
                Jest jedna dziedzina NIE LEGALNOŚCI o której jeszcze tutaj nikt nie wspomniał i
                ja tez nie zamierzam o tym pisać.
                Pytania które zadaje odosnie praw autorskich zadaje z czystej ciekawości i braku
                dostatecznej wiedzy w tej dziedzinie (nie jestem prawnikiem).

A poza tym co to jest za dział do ściagania nie legalnych stanowisk na bazarach
                itp jeśli wszystko im trzeba przynieść jak na tacy to wtedy sie tym zajmą,.

Pzodrawiam
                • matej_lublin Re: 3 katalogi AVON na raz!!!!! 16.06.04, 01:17
                  jeżeli Twoi klienci chcą w ten sposób zamawiać - to proszę bardzo, ale mogą to
                  zrobić właśnie za pośrednictwem jakiegoś formularza i strony, która w żaden
                  sposób nie narusza praw autorskich i pokrewnych.
                  W końcu nie po to Avon wydaje kilkaset tysięcy katalogów, by Klienci z nich nie
                  korzystali, bo są sklepy internetowe gdzie można to sobie zobaczyć.

A jeśli chodzi o braki - to w każdej firmie i nie tylko kosmetycznej tak jest.
                  I nie jest to tylko bolączka Avonu. W sklepach też są braki, u konkurencji (np.
                  Oriflame) także mają ten sam problem.

Jesli chodzi o pewną dziedzinę nielegalności to mogę domniemać jak sądzę, że
                  jest masa - o ile nie 99% - takich Konsultanów, którzy sprzedają produkty bez
                  działalności gospodarczej i mimo, ze nie mają z tego tytułu jakiś wielkich
                  kokosów, ale w końcu mają z tego dochód, który nigdzie nie jest
                  ewidencjonowany. Niestety to jest też wina OKS i Koordynatorów, którzy często
                  mówią, że nie ma takiej potrzeby itd. Ale to już temat na dyskusję na forum o
                  prawie itp.

A to, że do Avonu trzeba zgłosić fakt, że ma miejsce coś nielegalne (np.
                  sprzedaż na bazarze) to nie ma co się dziwić. W końcu w Polsce jest tyle miast,
                  że Avon musiałby zatrudniać sztab tysięcy ludzi, by kontrolować każde
                  targowisko. Co innego z Internetem - tutaj wystarczą inne metody.

Pozdrawiam,

Krysia
                  (-)
                  • poszukiwacze Re: 3 katalogi AVON na raz!!!!! 16.06.04, 07:38
                    Nie prowadza dzialności bo im sie to nie opłaca.Ile musialby sprzedać aby
                    zarobić na ZUS. Ale faktycznie to jest temat na inne forum.

> że Avon musiałby zatrudniać sztab tysięcy ludzi, by kontrolować każde
                    > targowisko. Co innego z Internetem - tutaj wystarczą inne metody.
                    no i widzisz. Po co się męczyć, szukać nie legalności na bazarach jak można sie
                    bez ruszania się z biura wykoywać swoją prace. A potem się wszyscy dziwią, że
                    konsultaci łamią prawo.Ja mam wrażenie że Avonowi nie jest na rękę walka z tego
                    typu "nielegalnością", gdyz w sumie liczą się WYNIKI SPRZEDAŻY.
                    • omango Re: 3 katalogi AVON na raz!!!!! 16.06.04, 08:54
                      A ja ciagle odnosze wrazenie, ze Poszukiwacze po prostu wsciekaja sie "na nas"
                      za fakt, ze ich strona nie dziala legalnie i ktos im to wytknal. I ciagle
                      obraca sie to wokol jakiejs podejrzanej dyskusji. Prawo jest prawem,
                      podpisaliscei umowe poprzez ktora sie zobowiazaliscie do pewnych rzeczy i to
                      jest niepodwazalny FAKT i nie ma co o tym dyskutowac. Ja rozumiem, ze
                      wlozyliscie duzo pracy - i pewnie pieniedzy - w stworzenie portalu, ale to
                      naprawde nie ma tu nic do rzeczy (Avon tesz "wlozyl" mase czasu, pracy i
                      pieniedzy, zeby jego marka byla rozpoznawana). Rozumiem, ze zlosci Was fakt, ze
                      inni sprzedaja na bazarach. A skoro tak, to probujcie z tym walczyc legalnymi
                      sposobami. Tylko ze naruszanie przez kogos innego interesu strony (Avonu) nie
                      upowaznia Was wcale do robienia tegto samego.
                      • poszukiwacze Re: 3 katalogi AVON na raz!!!!! 16.06.04, 09:09
                        Tak poświęciliśmy wiele pracy (koszty prawie zerowe).
                        Dla mnie Avon traci markę od kilku tygodni. czeste problemy z brakiem produktów,
                        coraz gorsza obsługa w COK.

no dobra.
                        A czy uważacie że to forum jest w porządku wobec Avonu, bo ja uważam, że nie.
                        • omango Re: 3 katalogi AVON na raz!!!!! 16.06.04, 09:11
                          poszukiwacze napisał:

> Tak poświęciliśmy wiele pracy (koszty prawie zerowe).
                          > Dla mnie Avon traci markę od kilku tygodni. czeste problemy z brakiem
                          produktów
                          > ,
                          > coraz gorsza obsługa w COK.
                          >
                          > no dobra.
                          > A czy uważacie że to forum jest w porządku wobec Avonu, bo ja uważam, że nie.
                          ___

Wiec dlaczego w nim uczestniczysz???
                          • omango Re: poszukiwaczu- 16.06.04, 10:00
                            kati_p napisała:

> To już jest odbijanie piłeczki!!!
                            ___
                            No wiec wlasnie. Powiem szczerze, ze czekam na jakas ciekawa i rozsadna
                            wypowiedz Poszukiwaczy (a nie odbicie pileczki) - ale cos chyba sie nie
                            doczekam...
                            • poszukiwacze Re: poszukiwaczu- 16.06.04, 10:39
                              Nie mam już ochoty pisać na tym forum, bo to do niczego nie prowadzi.Poza tym
                              jak mam walczyć z całą armia "wojowniczek AVONu".
                              Nie wiem moze wy nie dostrzegacie błedów firmy Avon, albo nie chcecie dostrzegać.
                              Dla mnie szaleństwem jest nakręcanie na siłe ilości konsultantek. Nie wiem jakie
                              plany finansowe ma avon, ale chyba dość wysokie ma załóżenia, bo tylko dzięki
                              konsultantką jest wstanie je spełnić. Docelowo ma być pewnie tak, że prawie
                              wszystcu klienci będą konsultantami. A wtedy wzrośnie sprzedaż a docelowo obniżą
                              sie zniżki za produkty.
                              Uwazam że Avon powinien się otworzyć na internet chociażby ze swoją
                              stroną.Przebudową ją ostatnio ale ze swiecą szukać chociażby listy produktów
                              oferowanych przez Avon
                              Moim zdaniem na stronie avonu powinny być pokazane wszystkie produkty z ich
                              dokładnym opisem. Bo teraz to czasami nawet konsultantki nie mają informacji o
                              wszystkich produktach.
                              A mam jeszcze jedno ciekawe spostrzeżenie.W jednym katalogu pewiene produkt był
                              z numerem np. 0000 0 a już w następny ten sam identyczny już z numerem np 3535 5
                              dziwne.

to jest mój ostatni post na tym forum. jak ktoś chce dalej dyskutować, to prosze
                              na maila avonshop@poczta.onet.pl

Gratuluje dopiecia celu - "likwidacji" sklepu Avonshop
                              Ale nie martwcie sie my jeszcze wrócimy. smile

Pozdrawiam.

P.S. Najkonkretniejsze osoby na tym forum to omango i matej_lublin.

• matej_lublin Re: poszukiwaczu- 16.06.04, 13:55
                                Zgadzam się w wielu kwestiach z Tobą w 100%, a nawet w 200%, szczególnie jeśli
                                chodzi o to, że:
                                - Avon na siłę chce powiększyć swoją liczbę Konsultantek
                                - Avon ma w planach wieloletnich przkeształcenie Klientek Konsultantek w
                                Konsultantki - i tutaj UWAGA: jak to robi?:
                                ODPOWIEDŹ: np. poprzez konkursy w katalogu z kuponami, które to kupony odsyłają
                                nasze Klientki do Warszawy, a Avon przekształca je w Konsultantki -
                                przynajmniej próbuje to robić, poprzez różne ankiety w czasopismach itd. itp.
                                - Avon ma dużo braków produktów - tak, to jest ostatnio plaga, ale ja wiem, że
                                na początku swojej działalności w 1995 roku też to było i chyba nie będzie
                                nigdy tak, by było wszystko
                                - Avon ma kiepską stronę internetową, np. w porównaniu do Oriflame, gdzie są i
                                opisy produktów i porady i aktualne ceny, promocje, można ściągnąć sobie
                                formularze itd. Avon nie reaguje na potrzeby rynku, czyli nas Konsultantów i
                                robi tylko niezbędne minimum. Świadczy o tym np. fakt zubożania oferty dla
                                Klubu Róży, pozbawiania pakietów itd. Ale co zrobić jeśli działem wspomagania
                                sprzedaży kieruje ktoś, kto był wczesniej szefem kosmetyczek i według
                                wszystkich nie ma zielonego pojęcia o sprzedaży i wspomaganiu.

Jesli chodzi o numery to są to kody produktów (tak od strony technicznej),
                                które są z kolei przyporzadkowane do numeru produktu z ceną. I dlatego np. w
                                promocji z kuponami dany produkt ma dwa kody, ale w systemie jest to już jeden
                                kod, niewidoczny dla Konsultantek. Taki urok Avon w Polsce smile
                                Ale ja w swoim systemie, gdzie rejestruję zamówienia w podobny sposób obeszłam
                                ten problem, bo zapewne masz podobny u siebie.

A na koniec tylko drobna uwaga odnośnie "nerwów" z tą likwidacją sklepu -
                                jakbyście działali lokalnie na swoim terenie bez reklamy na forach dyskusyjnych
                                i innych miejscach to wasi klienci, by z pewnością nie zareagowali tak mocno na
                                konkurencję naruszającą prawo.

Pozdrawiam z podziękowaniami za ostatnie Twoje zdanie, choć według mnie jest
                                sporo innych konkretnych osób na forum

Krysia
                                (-)
            • natalii2 Re: 3 katalogi AVON na raz!!!!! 16.06.04, 00:13
              To ze AVON w Polscenie ma sklepu internetowego to nie Twoj zakichany interes.
              Najwyrazniej nie jest mu takowy potrzebny, skoro go nie ma. Bo podejzewam, ze
              to nie bylby problem. Przetlumaczyliby poprostu stone np. amerykanska tak jak
              zrobil to Oriflame (wszystkie zagraniczne strony sa identyczne) i byloby po
              klopocie.
              • matej_lublin Re: 3 katalogi AVON na raz!!!!! 16.06.04, 01:10
                Zgadzam się z natalii2, że Avon w Polsce nie potrzebuje sklepu, a to z dwóch
                powodów:
                1) Konsultantki byłyby temu przeciwne, bo po co byłyby one potrzebne ? Wielu
                Klientów zaopatrywałoby się bezpośrednio w takim internetowym sklepie i nie
                zawracałoby sobie głowy Konsultantką
                2) Koszty obsługi takiego sklepu są wbrew pozorom duże i obsługa jednoczesna
                Konsultantów, OKS, Koordynatorów oraz detlicznych odbiorców sklepu, którzy
                zamówią jedną lub dwie rzeczy to naprawdę dwa odrębne światy.

Pamiętać należy, że w końcu takim sklepem jest katalog, a kody produktów zawsze
                można wklepać w Strefie Konsultantki i tą drogą zamówić, traktując to niemal
                jak taki sklep.

Pozdrawiam,

Krysia
                (-)
                • poszukiwacze Re: 3 katalogi AVON na raz!!!!! 16.06.04, 08:49
                  to czemu na zachodzie maja takie sklepy pomimo że maja konsultantki
                  a tego powodu ze tam ludzi maja inna mentalność. Do ich domów zaczyna wchodzić
                  nowoczesnosc.Polske tez to czeka!!!!!!!!!!!!!!!!
                  I jeśli avon tego nie zrozumie to straci.
                  • matej_lublin Re: 3 katalogi AVON na raz!!!!! 16.06.04, 13:57
                    Wiesz - na zachodzie tak jak piszesz jest inna mentalność, a po drugie te
                    sklepy działają na innej zasadzie, np. wiele z nich zbiera zamówienia i
                    przekazuje Konsultantkom najbliżej mieszkającym, które oczywiście wyrażą na to
                    zgodę. I to jest ciekawy pomysł, który już bodajże 2 lata temu próbowałam
                    przeforsować na Radach Klubu Róży, ale jak widać bezskutecznie.
                    Polityka Avonu jest bardzo zmienna i zalezy w dużym stopniu od tego kto jest
                    przy jakim stanowisko, czyli jakby to powiedział Polak - kto jest przy korycie

Krysia
                    (-)
                    • poszukiwacze Re: 3 katalogi AVON na raz!!!!! 16.06.04, 22:43
                      to jest świetny pomysł !!! Nie wpadłem na takie rozwiązanie.

Ale w tym Avonie rządzą zacofani ludzie albo nie znający się na rzeczy.

A czy mółbym z tobą mailować prywatnie odnośnie Avonu?? Jeśli tak to na jaki
                      mail.Mój to avonshop@poczta.onet.pl

• poszukiwacze Re: 3 katalogi AVON na raz!!!!! 09.06.04, 14:56
        justa_79 napisała:

> niedawno na stronie Avonu w strefie dla konsultantek była wyraźna informacja,
        > że bez zgody Avonu nie wolno się reklamować w żaden sposób przez Internet ani
        > używać nazw Avonu.
        woli ścisłości. jęsli tak, to należało by również aby konsultantki nie
        posługiwały sie nazwą Avon. Czyli prawdę powiedziawszy żadna prywatna strona
        avonu nie powinna zawierać słowa avon czy tak??
        Bo jeśli tak to dojdziemy do paradoksu.
        I już zaczyna taki być, bo liczba konssultantek jest olbrzymia, a Avon motywuje
        koordynatorki do szukania nowych konsultantek, po co???
        Nie długo na tym nie będzie można nic zarobić.
        Pewnie Avonowi chodzi o to by każda osoba kupująca była konsultantką.

Jeśli "nie wolno się reklamować w żaden sposób przez Internet", to jja sie
        pytam, czy Avon zrobi porządek z konsultantkami/konsultantami, którzy sprzedają
        kosmetyki na ryneczkach !!! To sie robi nagminne.
        • omango Re: 3 katalogi AVON na raz!!!!! 09.06.04, 15:32
          poszukiwacze napisał:
          > justa_79 napisała:
          > > niedawno na stronie Avonu w strefie dla konsultantek była wyraźna informac
          > ja,
          > > że bez zgody Avonu nie wolno się reklamować w żaden sposób przez Internet
          > ani
          > > używać nazw Avonu.
          > woli ścisłości. jęsli tak, to należało by również aby konsultantki nie
          > posługiwały sie nazwą Avon. Czyli prawdę powiedziawszy żadna prywatna strona
          > avonu nie powinna zawierać słowa avon czy tak??
          > Bo jeśli tak to dojdziemy do paradoksu.
          > I już zaczyna taki być, bo liczba konssultantek jest olbrzymia, a Avon
          motywuje
          > koordynatorki do szukania nowych konsultantek, po co???
          > Nie długo na tym nie będzie można nic zarobić.
          > Pewnie Avonowi chodzi o to by każda osoba kupująca była konsultantką.
          >
          > Jeśli "nie wolno się reklamować w żaden sposób przez Internet", to jja sie
          > pytam, czy Avon zrobi porządek z konsultantkami/konsultantami, którzy
          sprzedają
          > kosmetyki na ryneczkach !!! To sie robi nagminne.
          ___
          chyba nie ma sie co stresowac wink
          Przede wszystkim Avon jest wlascicielem nazwy i znaku - jest to zastrzezone
          Prawem autorskim i korporacja ma wszelkie uprawnienia z tego tytulu jezeli inny
          podmiot narusza jej prawa, o ile ona nie udzieli mu na to zezwolenia.
          Konsultantki moga uzywac tylko nazwy "Konsultantka Avon" i praktycznie nic
          wiecej. Zwroc uwage, ze caly czas pozostajemy w zewnetrznej relacji do firmy -
          pracujemy na wlasna reke, korporacja nasz nie zatrudnia.
          Masz racje, ze zaden prywatny portal nie moze uzywac nazwy Avon - bez zgody
          korporacji. JA w tym nie widze zadnego paradoksu. Takie jest prawo.
          Faktem jest rowniez ze nie nalezy sprzedawac produktow "na bazarkach" - bo
          zasada jest sprzedaz bezposrednia. Teoretycznie korporacja moglaby procesowac
          sie z takimi osobami, ale z drugiej strony (to jest moja opinia) korporacji
          zalezy na sprzedazy smile
          No i mysle, ze korporacja nie mialaby nic przeciwko gdyby kazda osoba w tym
          kraju byla konsyltantka - w koncu chodzi o podnoszenie wynikow sprzedazy smile
          A z tego co wiem to statystyki konsultantek nie sa jeszcze tak wysokie jak
          liczba mieszkancow tego kraju.
          • kati_p zarabiać chcemy 09.06.04, 16:40
            Mnie osobiście też wkurzają "bazarki", u mnie na przykład konsyltantka Avonu ma
            swoje stoisko maxymalnie "legalnie" rozstawione od 5 lat w ośrodku zdrowia.
            Inna babka sprzedaje Avon w osiedlowej drogerii, obok Rimmela czy innych
            Heanów. I to mnie wkurza, bo źle wygląda.
            Natomiast nie mam niczego przeciwko sprzedawaniu komsetyków przez internet, np.
            na allegro. Avon niczego na tym nie traci, jedynie same konsultantki, które
            muszą wystawiać rzeczy o wiele tańsze niż w katalogu, aby udało się je
            sprzedać. Allegro ma też swój plus- jest dodatkowym rynkiem zbytu, taką
            brakującą "klientką", bez której nie osiągnęłybyśmy porządanej wysokości
            sprzedaży (pomocne przy ofertach w stylu "kup X, a dostaniesz opust 35%).
            Właśnie dlatego sprzedaję kosmetyki Avonu na allegro, i wcale się tego nie
            wstydzę. Dzięki temu mogę kontynuować program dla nowych konsultantek nawet w
            czasie wakacyjnym.
            Uff smile
            • poszukiwacze Re: zarabiać chcemy 16.06.04, 09:05
              jeśli sie przyjrzeć tej dyskusji to wynika, że jakakolwiek sprzedaż nie
              bezpośrednia jest zabroniona.
              Tak więc i ty łamiesz to prawo sprzedając na Allegro.
              Dla mnie sprzedaż na Allegro komstyków Avon to jest najniżej jak można spaść!!!
              • omango Re: zarabiać chcemy 16.06.04, 09:10
                poszukiwacze napisał:
                > jeśli sie przyjrzeć tej dyskusji to wynika, że jakakolwiek sprzedaż nie
                > bezpośrednia jest zabroniona.
                > Tak więc i ty łamiesz to prawo sprzedając na Allegro.
                > Dla mnie sprzedaż na Allegro komstyków Avon to jest najniżej jak można
                spaść!!!
                ___
                Jezeli to jest do mnie, to no coz - nie przygotowalas sie - ja nie prowadze tam
                sprzedazy. Dlaczego - patrz moje wypowiedzi powyzej.
    • madzia773 Do Emilii Koseckiej 16.06.04, 15:36
      Dlaczego teraz usunęliście 2 następne katalogi? Zarejestrowałam się u was,
      udostepniłam swoje dane, a teraz nie dość, że nie mogę obejrzeć nic poza
      katalogiem który mam od konsultantki, a nawet mam od niej następny, to jeszcze
      chcecie likwidowac stronę? A co zrobicie z danymi osobowymi? W jaki sposób w
      takim razie moge się "wyrejestrować"?
      • justa_79 Re: Do Emilii Koseckiej 16.06.04, 16:21
        zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych możesz każdą firmę poprosić o
        usunięcie swoich danych z ich bazy i ona ma obowiązek to zrobić. a gdyby nadal
        je jakoś wykorzystywali w celach reklamowych czy spamowych, to zwracasz się do
        głównego inspektora ochrony danych osobowych.
      • poszukiwacze Re: Do Emilii Koseckiej 16.06.04, 22:38
        Więc tak
        Dwa następne katalogi zostały usunięte gdyż nie spodobało sie to komuś na górze
        w Avonie. Z tego powodu jest na górze niezłe zamieszanie. Chyba są w szoku smile)
        Pewnie kierownictwo nie spodziewało się czegoś takiego.

Nie przewidzieliśmy w naszym systemie opcji wyrejestrowania się użytkownika.
        Robi to administrator.

Jeśli chcesz bym cie usunął z naszego sklepu to napisz do mnie
        avosnhop@poczta.onet.pl i podaj swój nick oraz imie i nazwisko.
        Jeśli twój login jest madzia to mogę cie usunąć odrazu.

A co do likwidacji strony to nie jest to przesądzone.
        Mamy pewnien pomysł na jej przebudowę, ale to zależy od naszych rozmów od kimś
        wazszym od OKS w piątek. W każdym razie nie będzie to już sklep.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka