Dodaj do ulubionych

zeskanowany katalog 11- ma ktoś ?

08.08.04, 09:31
No własnie ma ktoś ten katalog, a może jest umieszczony gdzieś w
internecie ?? jesli tak to iech się ktoś z nami podzieli smile
Obserwuj wątek
      • omango Re: BEZ PRZESADY! 16.08.04, 10:34
        dziewczyny WYLUZUJCIE!
        za DWA dni (mniej wiecej) bedziecie mogly obejrzec swoje "wlasne" egzemplarze
        katalogow w wersji papierowej! chyba dacie rade wytrzymac???
        a tak to jakies zabawy w sciagnie plikow... bez sensu.

Osobiscie wole poczekac na katalog, niz tylko miec namiastke ogladania w necie.
        Zreszta bylo juz sporo dyskusji na ten temat wczesniej - chociazby jezeli
        chodzi o aspekt marketingowo-sprzedazowy wczesniejszego obejrzenia katalogu.

Wedlug mnie czasem samo czekanie jest przyjemniejsze od spelnienia... (hmm ale
        mi sie ladnie napislao wink - to tak jak zdobywanie szczytow - cieszy sam fakt
        wchodzenia - zdobywania, bo po osiagnieciu szczytu jest juz tylko schodzenie w
        dol...
        Czasem warto poczekac.
          • omango Re: BEZ PRZESADY! 16.08.04, 16:14
            natural19 napisała:
            > a poza tym jak tak bardzo nie chcesz go ogladac to przeciez nie musisz, nikt
            > cie nie zmusza, wiec zupelnie nie wiem o co ten caly krzyk
            ___
            oczywiscie masz racje - nawet NIE CHCIALO mi sie wyszukac wstawionego przez
            Emilie linka zeby obejrzec stronke
            a ten "krzyk" jest w zupelnie innej kwestii, dziewczynko, wiec nastepnym razem
            najpierw zastanow sie czy wiesz o czym piszesz, a potem pisz
        • sister52 Re: BEZ PRZESADY! 16.08.04, 13:51
          Wiesz, najpierw była jodarek1, teraz szanowna Emilia się za to wzięła - przy
          okazji promuje swoją stronkę, pod nowym aliasem. Wkurza mnie to, szczerze
          mówiąc, i zamierzam rozgonić towarzystwo (czytaj: stronę pani Emilii). Pani
          Emilia niech się bierze za pracę koordynatora, łapanie nowych konsultantek i
          ich szkolenie a nie siedzi i katalogi skanuje. Co z tego ma? Nic... Poza tym
          znów na jej stronie jest sklep internetowy. Jeśli po raz kolejny jej OKS
          dostanie upomnienie od firmy za to, że jej podopieczna takie rzeczy robi, będą
          ją musieli zwolnić. I uważam, że to tylko kwestia czasu, szczególnie biorąc pod
          uwagę wypowiedzi samej Emilii, m.in. na jej własnym forum.
          • emilia.kosecka Re: BEZ PRZESADY! 16.08.04, 15:29
            1. bywam na roznych forach, czy mam za kazdym razem zmoienic stopke??
            2. katalogi skanuje ktos inny
            3. pozwol ze ja sie zajme swoimi sp[rawami i bede je robic, a ty sie zajmij
            swoimi i nie bedziemy wchodzic sobie w dorge
            4. moja OKS wie o wszystkim i nie widzi w tym problemu
            pozdraiwam
            • sister52 Re: BEZ PRZESADY! 16.08.04, 15:44
              Zdaję sobie sprawę z tego, że OKS wie o tym co robisz i nie jest to dla niej
              problemem, bo jak coś sprzedasz przez tę swoją stronę to się tylko sprzedaż
              okręgu podwyższy. Dla OKS nic nie jest problemem dopóki firma nie powie
              jej "zrób coś z tym". Jak powie, to ona musi nagle powiedzeć, "no, teraz to już
              jest dla mnie problem". Z każdą OKS tak jest.
              Nie ma znaczenia, że katalogi skanuje ktoś inny, Ty jesteś odpowiedzialna za
              rozsyłanie ludziom linków do nich i za prowadzenie sklepu internetowego, który
              jest wbrew zasadom sprzedaży bezpośredniej i umowie, jaką podpisałaś z Avonem.
              Więc jakiekolwiek tłumaczenia z Twojej strony nie mają sensu.
              I wybacz, jakbyśmy pozwolili każdemu robić to na co ma ochotę, to by już Ziemi
              we Wszechświecie nie było - bo by ktoś ją zdmuchnął. W Twoim przypadku, nie
              wszystkie rzeczy które robisz są w porządku wobec innych (dlaczego Ty w stopce
              możesz reklamowac swój sklep a inni nie, muszą to robić w specjalnym wątku?
              chicarica prosiła o to, aby nie umieszczać takich informacji w stopce) i ktoś
              musi na to reagować. A tak a propos stopki - za każdym razem jak piszesz posta
              na to forum, możesz wyciąć z niej fragment z linkiem do Twojego sklepu -
              zajmuje to pół sekundy. Ale jak ktoś się chce namolnie reklamować, to zawsze
              wytłumaczenie znajdzie...
              • omango Re: BEZ PRZESADY! 16.08.04, 16:12
                Sister, jak najbardziej popieram Twoje slowa!
                Szkoda, ze niektorzy uwazaja sie za "rowniejszych od rownych".
                Dyskusja znow wraca do poczatkow - kiedy to Emilia uwazala, ze tlumaczy ja
                umieszczenie na swojej stronie internetowej informacji, ze logo jest wlasnoscia
                firmy. To dalej jest lamanie Prawa autorskiego.
                I to co robi teraz - to jest dalszy ciag wczesniejszej sytuacji.
                A - no coz - Twoja OKSka nie jest wyrocznia i nie ma znaczenia, ze ona
                powiedziala, ze mozesz to robic. Jest to nadal dzialanie nieetyczne i wbrew
                obowiazujacym przepisom. Zadaj sobie pytanie (a potem sie na nas zlosc) czy
                bedzie Cie bronic jesli sprawa pojdzie dalej?? pewnie po prostu rozwiaze z Toba
                umowe i na Twoje miejsce znajdzie wiele innych chetnych osobe. Teraz jest jej
                wygodnie - w koncu kazdej z nas (Jej rowniez) zalezy na sprzedazy.
                • matej_lublin Re: BEZ PRZESADY! 16.08.04, 17:43
                  masz 101% racji omango !
                  juŻ kiedyś o tym pisałam, ale napiszę jeszcze raz:
                  - pisanie, że umieszcza się znak firmowy, nazwę jakiejś firmy i piszę, że to
                  tylko w celach informacyjnych to także łamanie prawa autorskiego i prawa
                  własności - w końcu znak firmowy, logo służy własnie celom informacyjnym, czyli
                  temu, by klient kojarzył dany produkt z danym znakiem

dodam jeszcze, że jeśli OKS rozwiązałaby umowę z Emilią, a raczej to Avon by to
                  zrobił poprzez OKS to grupa Emilii przeszłaby do innego Koordynatora, albo
                  zostałaby "wchłonieta" do okręgu OKS i tyle byłoby radości
                  już nie jedna KRD się cieszyła, że ona tu firmie pokaże, a to ... .... firma
                  pokazała jej

dlatego lepiej wolę życzyć trochę rozwagi w tym co robicie drodzy KRD, bo
                  metoda: "ja jestem nie do ruszenia, robię co chcę" nie zawsze się sprawdza

Pozdrawiam,
                  Krysia
                • poszukiwacze Re: BEZ PRZESADY! 17.08.04, 23:03
                  omango napisała:

> Sister, jak najbardziej popieram Twoje slowa!
                  > Szkoda, ze niektorzy uwazaja sie za "rowniejszych od rownych".
                  > Dyskusja znow wraca do poczatkow - kiedy to Emilia uwazala, ze tlumaczy ja
                  > umieszczenie na swojej stronie internetowej informacji, ze logo jest
                  wlasnoscia
                  >
                  > firmy. To dalej jest lamanie Prawa autorskiego.
                  jakby sie uprzeć to każda konsultantka łamie prawo autorskie.
                  Bo idąc tym tropem to każda konsultantka powinna mieć "gadżety" z
                  logiem "Konsultantka Avon" co nie ??
                  I sie tak bardzi nie czepiaj. Nie bądź taka nerowa.
                  • omango Re: BEZ PRZESADY! 18.08.04, 09:29
                    poszukiwacze napisał:
                    > jakby sie uprzeć to każda konsultantka łamie prawo autorskie.
                    > Bo idąc tym tropem to każda konsultantka powinna mieć "gadżety" z
                    > logiem "Konsultantka Avon" co nie ??
                    > I sie tak bardzi nie czepiaj. Nie bądź taka nerowa.
                    ___
                    to nie jest czepianie sie, tylko stwierdzanie faktow - to jest roznica
                    nerwowa tez nie jestem, nie mam powodu smile

a co do uzywanych "oznakowan" to chyba niestety nie rozumiesz pewnego faktu:
                    dana rzecz staje sie twoja wlasnoscia w momencie zawarcia umowy sprzedazy (np.
                    krem - kiedy placisz przy kasie za niego jest to umowa zgodnie z Kodeksem
                    cywilnym, ktora zawierasz z Avonem - firma zobowiazuje sie dac ci to czego
                    chcesz w okreslonej formie i stanie - a ty zobowiazujesz sie dac firmie za to
                    rownowartosc pieniezna) - poprzez zawarcie takiej umowy masz prawo w sposob
                    legalny (tzn. nie ukradles) uzywac tego kremiku
                    natomiast osobna kwestia jest prawo do wygladu opakowania, sklad mikstury itp. -
                    takie uprawnienia pozostaja nadal przy firmie - nie mozesz zerwac opakowania i
                    np. podpisac sie swoim nazwiskiem - ty nie jestes tworca tego produktu (vide -
                    Prawo autorskie, Prawo wlasnosci przemyslowej)

jezeli chodzi o "oznakowania" ktore ja moge uwazac, niniejszym pragne
                    poinformowac Cie, ze firma zawierajac ze mna umowe scedowala na mnie pewne
                    swoje prawa jej przyslugujace - sa one scisle okreslone i w takich granicach
                    ja mam prawo się poruszac --> to dotyczy kazdego koordynatora, podpisujemy
                    takie same umowy (zdziwilabym sie gdyby Avon robil jakies wyjatki)
                    (pomijam kwestie umow konsultantek - te sa bardziej zawezone)
                    umowa jest gwarancja - i dla mnie i dla firmy - pewnych dzialan, ktore moge
                    stosowac, a ktorych nie
                    np. strony internetowej nie moge zrobic

Mam nadzieje, ze moj "wyklad" jakos rozjasnil Ci tematyke. Jesli sie myle,
                    powiedz mi prosze. Bardzo chetnie bede dyskutowac dalej.
              • matej_lublin Re: BEZ PRZESADY! 16.08.04, 17:47
                także całkowicie zgadzam się ze słowami sister52

tylko szkoda, że Emilia nie respektuje pewnych zasad, które obowiązują na tym
                forum
                z drugiej strony to sposób wypowiedzi Emilii pozostawia wiele do życzenia

a na koniec wydaje mi się jak obserwuję zachowania Emilii na forum z tym
                podawaniem linków, ze jest to chyba chęć "zabłyśnięcia", reklamy serwisu

Pozdrawiam,
                Krysia
              • emilia.kosecka Re: BEZ PRZESADY! 16.08.04, 20:33
                - o wycieciu pamieta sie albo nie, poniewaz udzialm sie w sumie na 7 forach i
                odpowiadam po kolei na kilka postów otwartych w innych zakładkach przegladarki,
                nize zawsze mozna dopilnowac aby cos zmienic w stopce, czasami po prostu jest to
                za szybko.
                - nie umieszczam linków do katalogu na forum, po prostu jak ktos chce musi do
                mnie po niego napisac i w mejlu jest klauzula ze prosze o nie umieszczanie linku
                na forum
                - sklep jest sposobem na pozyskiwanie nowych klientek i ułatwianie juz
                istniejącym zkładania zamówien, po prostu adres sklepu umieszczam na kartach
                prospectingowych obok innych danych i klintkom (jak sie poźniej okazuje) bardzo
                sie to podoba, kosmetyki i nowy katalog wraz z próbkami otzrymują do drzwi.
                - spoza łodzi są faktycznie nieliczne i zamawiaja sporadycznie, najwierniejsze
                inrer-klintki mam w łodzi!!!
                • sister52 Re: BEZ PRZESADY! 16.08.04, 20:36
                  Nie musisz się tłumaczyć. Sklep internetowy nie jest zgodny z umową, którą
                  podpisałaś i będziesz się tłumaczyć przed firmą. Albo nie będziesz jak bez
                  gadania Cię wywalą.
                  • emilia.kosecka Re: BEZ PRZESADY! 17.08.04, 22:47
                    to jest wyjscie na przeciw zabieganym klientkom, które maja czas wieczorem, bo w
                    dzień pacuja, zreszta pamietaj ze w dzien to czas na prospecting, zwłaszcza ze
                    dzwi otwarte AVONu juz tuż tuż....
                    Pomijajam fakt ze w mojej umowie nie ma net temat słowa...
                    Ja nei lubię nie miłych dyskusji, staram sie być asewrtwna, chociaż kiedy ktoś
                    mnie atakuje jest mi trudno a ta strona ma dac możliwość tym, którzy nie zawsze
                    maja dostęp, lub nie zawsze maja czas na spotkania, bo są zabiegani, może nei
                    byłoby tego problemu gdyby wzorem niemiec, usa czy wielkiej brytanii na
                    www.avon.pl byłby sklep, gdzie osoby nie majace dostępu mogłyby znależć
                    odpowiednie kosmetyki i konsultante która poźniej sie nimi juz bedzie
                    opiejkowacm, ale na razie nie ma
                    Sister ja na prawde z nikim wojny prowadzić nie chce z tobą również i wole jak
                    rozmawiamy o kosmetykach, wytarczy ze oriflejowcy wyniesli sie na moje forum a
                    ostatjnio to juz w ogóle o nic tu nie słychać i nie ma fermentu, wiec pozwól
                    spragnionym konsultantkom obejrzeć katalog, który ty już znasz, a one dostana w
                    paczce za 2 tyg. I bądź bardziej ludzka pamiętaj: AVON - kobiety kobietom itd....
                  • poszukiwacze Re: BEZ PRZESADY! 17.08.04, 22:55
                    Jeśli jesteś za przestrzeganiem regulaminu Avon, to prosze bardzo pobiegaj po
                    ryneczkach w Łodzi i rozgoń towarzystow oc tam sprzedaje. A dodatkowo uporaj
                    sie ze sprzedaża na Allegro, która według wielu osób jest morlaniejsza niż
                    sprzedaż w sklepie internetowym.
                • sister52 Re: BEZ PRZESADY! 16.08.04, 20:37
                  emilia.kosecka napisała:
                  > - o wycieciu pamieta sie albo nie, poniewaz udzialm sie w sumie na 7 forach i
                  > odpowiadam po kolei na kilka postów otwartych w innych zakładkach
                  przegladarki, nize zawsze mozna dopilnowac aby cos zmienic w stopce, czasami po
                  prostu jest to za szybko.

Jakoś Ty nigdy nie pamiętałaś o wycięciu tego linku ze stopki... Szczególnie na
                  tym forum...

Pozdrawiam,
                  sister52
          • justa_79 Re: BEZ PRZESADY! 17.08.04, 11:32
            sister52 napisała:
            > teraz szanowna Emilia się za to wzięła - przy
            > okazji promuje swoją stronkę, pod nowym aliasem. Wkurza mnie to, szczerze
            > mówiąc, i zamierzam rozgonić towarzystwo (czytaj: stronę pani Emilii).

sister, zastanawia mnie jedno - uważasz, że sprzedawanie kosmetyków Avonu przez
            allegro jest... nie wiem - bardziej etyczne? - niż sprzedawanie poprzez sklep
            internetowy? dla mnie te 2 metody zbytnio się nie różnią...
          • jodarek1 Re: BEZ PRZESADY! 17.08.04, 12:24
            sister52 napisała:

> Wiesz, najpierw była jodarek1, teraz szanowna Emilia się za to wzięła - przy
            > mówiąc, i zamierzam rozgonić towarzystwo (czytaj: stronę pani Emilii). Pani
            > Emilia niech się bierze za pracę koordynatora, łapanie nowych konsultantek i
            > ich szkolenie a nie siedzi i katalogi skanuje. Co z tego ma? Nic... Poza tym
            > znów na jej stronie jest sklep internetowy. Jeśli po raz kolejny jej OKS
            > dostanie upomnienie od firmy za to, że jej podopieczna takie rzeczy robi,
            będą
            > ją musieli zwolnić. I uważam, że to tylko kwestia czasu, szczególnie biorąc
            pod
            >
            > uwagę wypowiedzi samej Emilii, m.in. na jej własnym forum.

Chciałam tylko zauważyć, że Forum Avon nie powstało po to aby fanatyczne
            jednostki miały gdzie prowadzić swoje krucjaty i "rozganianie towarzystwa".
            A na początku było tak fajnie...
            Joasia
            • gocha221 Re: BEZ PRZESADY! 17.08.04, 13:08
              jodarek1 napisała:

> Chciałam tylko zauważyć, że Forum Avon nie powstało po to aby fanatyczne
              > jednostki miały gdzie prowadzić swoje krucjaty i "rozganianie towarzystwa".
              > A na początku było tak fajnie...
              > Joasia

no właśnie : było. szkoda, że atmosfera znowu się tak psuje.

mnie jednak bardzo dziwią wystapienia matej_lublin przciw udostępnianiu tresci
              przyszłych katalogów. Przeciez wiosną to własnie matej przepisywała tu tresc
              katalogów (dopiero pozniej zaczela to robic Joasia), wiec nie bardzo rozumiem
              skad ta nagła zmiana.
          • poszukiwacze Re: BEZ PRZESADY! 17.08.04, 23:29
            sister52 napisała:

> Wiesz, najpierw była jodarek1, teraz szanowna Emilia się za to wzięła - przy
            > mówiąc, i zamierzam rozgonić towarzystwo (czytaj: stronę pani Emilii).
            pewnie zazdrościsz że nie masz takiej strony. Daj upust swoim frustracjom.
            Widze że uwielbiasz walczyć z "nieuczciwa konkurencją". Tak jaj napisałem
            wcześniej. Reyneczki stoja przed tobą otowrem. Poszukaj a znajdziesz tam czarne
            owce
            • sister52 Re: BEZ PRZESADY! 18.08.04, 00:25
              Nie zdziw się jak Ci powiem, że paru ulicznych sprzedawców już dzięki mnie nie
              sprzedaje na ulicy. Nie wspominam o różnych aukcjach i innych stronach
              internetowych. Choć w przypadku Allegro Avon nic nie zrobi, bo to taka szara
              strefa, która bardzo podnosi sprzedaż kosmetyków smile) Zajmują się tylko
              aukcjami "podjerzanie tanimi" czyli takimi gdzie jest niemal 100% pewność, że
              towar pochodzi z kradzieży z Garwolina.
              Nie zazdroszczę Emilii jej strony, bo sama potrafię robić doskonałe strony www
              i tak się składa, że kilka istniejących zaprojektowałam i zrobiłam. Jeśli tylko
              bym chciała, to sama bym sobie taką zrobiła smile
              Ja też jestem za tym, aby konsultantki mogły mieć swoje strony, tak jak w USA
              czy Kanadzie. Ale u nas jest to w powijakach i nie wiem kiedy będzie taka
              możliwośc. Na razie jej nie ma i trzymajmy się tego - dlaczego konsultantki nie
              mogą mieć swoich stron ze sklepami a Emilia może? Równi i równiejsi?
              Jeśli Emilia chce mieć stronę dla zabieganych klientek, niech zeskanuje
              aktualny katalog (nie kolejny!) i podaje link do niego na swoich kartach
              prospectingowych. Katalog w sieci rzeczywiście ułatwia wiele zabieganym osobom.
              I wszystko byłoby OK. Ale sklep internetowy nie jest OK.
              A łodzkie ryneczki? Cóż, nie jestem z Łodzi smile Działam w stolicy.
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka