Dodaj do ulubionych

Wszystko o kartach rabatowych-złota i srebrna !!

09.12.08, 13:07
Piszcie tu wszystko co o nich wiecie ? to jest tak ze np jak ma sie karte z
150zł to tak jakby sie miało te 150zł w ręce? kupuje za pomoca tej karty i nia
płace? tak ? nic nie dorzucam ze swoich pieniedza do tego ?jesli nie wezme
wiecej niz 150zł z danych produktów
Obserwuj wątek
    • velda8 Re: Wszystko o kartach rabatowych-złota i srebrna 09.12.08, 15:18
      Te karty są niewymienialne na pieniądze. Na nich są tylko napisane kwoty jakie
      zaoszczędzisz zamawiając wybrane produkty z katalogów 01- złota karta i 02-
      karta srebrna. A danych produktów możesz zamówić tyle ile masz kart- jeśli
      jesteś klientką, a jeśli konsultantką tyle ile wynosi kwota twojego zamówienia
      podzielona przez wymaganą kwotę na otrzymanie kart(czyli 60 zł).
      • paul-usss Re: Wszystko o kartach rabatowych-złota i srebrna 09.12.08, 15:54
        No dobra,czyli jeśli zamówię dane produkty z karty... to nic za nie nie
        płacę...? Tylko poprostu trzeba mieć te karty żeby tak mieć.... hm ?
        • mamula_to_ja Re: Wszystko o kartach rabatowych-złota i srebrna 09.12.08, 15:59
          Płacisz...
          Na karcie jest napisane że jeśli kupisz na raz wszystkie produkty objęte
          promocją to zaoszczędzisz kwotę 150 zł. Czyli to taki chwyt marketingowy.
          Nie jest wymienialna na produkty bezpośrednio-to tylko rabat.
          • patrycja8811 Re: Wszystko o kartach rabatowych-złota i srebrna 11.12.08, 22:53
            a ja mam pytanie. czy na jedna karte moge wziasc po jednej sztuce kazdej rzeczy?
            czy moge np 2 buteleczki perfum, tylko poprostu zeby nie przekroczylo 150 zl?
            • monika3411 Re: Wszystko o kartach rabatowych-złota i srebrna 12.12.08, 08:19
              Na stronie Avonu jest wyjaśnione o co chodzi z kartami. Możesz wziąć po 1 sztuce
              rzeczy, które są objęte tą kartą. I nic więcej.
              • paul-usss Re: Wszystko o kartach rabatowych-złota i srebrna 12.12.08, 17:18
                Chyba lepiej wziaść kilka rzecxzy zeby tylko nie przekroczyło kwoty
                danej.wezmiesz np za 50zł a co zreszta 100zł?lepiej wykorzystać
                • paul-usss Re: Wszystko o kartach rabatowych-złota i srebrna 12.12.08, 17:23
                  Jeszcze mam niejasności z tą kartaa.podaje przykład:zamawiam puder prasowany ze
                  złotek karty(kt1)to musze zapłacić 35zł ? Czy dzieki tej karcie nią płaće?
                  • flasterka w katalogu 1/2009 na str.126-131 12.12.08, 17:41
                    są wymienione wszystkie produkty, które biorą udział w promocji. Dostałaś w katalogu 17/2008 np. jedną złotą kartę, w katalogu 1/2009 kupujesz sobie np.puder i z kartą płacisz za niego 35 PLN, jeśli jesteś konsultantką, to płacisz 35 PLN minus wypracowany upust, jeśli nie pokażesz karty w COKu, zapłacisz za ten sam puder 60 PLN, a jeśli jesteś konsultantką, to bez złotej karty za ten puder zapłacisz 60 PLN minus wypracowany upust. Możesz kupić tyle produktów ile chcesz, tylko żebyś zmieściła się w limicie 150 PLN, czyli np. eliksir za 80 PLN, system za 40 PLN i zostaje Ci 30 PLN, za które już nic nie kupisz. Ale i tak musisz zapłacić ze swojej kieszeni: 80 PLN za eliksir i 40 PLN za system. Złota karta to normalny chwyt marketingowy: dzięki karcie nie płacisz 120 PLN tylko 80 PLN. Bez Złotej karty też zdarzają się promocje smile
                    • agness1818 Re: w katalogu 1/2009 na str.126-131 16.12.08, 22:46
                      tzn ze jesli mam karte i chce zamowic np puder za 35 zl to zeby go
                      za tyle otrzymac musze pokazac karte w Cok-u?dobrze rozumie czy zle?
                  • jamala.mi Re: Wszystko o kartach rabatowych-złota i srebrna 12.12.08, 18:36
                    Dziewczyny...karta jest dla klientki, która zamówiła u Was produkty za
                    min.59,90. Dzięki tej karcie może kupić w następnym katalogu określone produkty
                    w niższej cenie. Po prostu jeśli zamówi wszystkie produkty objęte promocją to
                    "zostanie" jej w kieszeni 150 zł. My natomiast płacimy cenę promocyjną minus
                    wypracowany upust. Z tym,że nie zawsze każda pani zamówi wszystko, więc można
                    zaoferować coś innej klientcewink....... ew. coś dla siebie.Można zamówić
                    maksymalnie tyle produktów jednego rodzaju ile się ma kart. Mam nadzieję ,że
                    dość jasno to wyjaśniłam. pozdrawiam
                    • flasterka jamala.mi 12.12.08, 19:39
                      a gdzie znalazłaś info, że na jedną kartę można kupić tylko JEDEN produkt
                      jednego rodzaju? Nie widzę tego nigdzie smile
                      • jamala.mi Re: jamala.mi 12.12.08, 21:06
                        takim małym drobnym druczkiem... "*kwota którą zaoszczędzisz kupując WSZYSTKIE
                        produkty objęte złotą ofertą" więc sobie miła koleżanko,policzsmile pozdrawiam
                      • jamala.mi Re: jamala.mi 12.12.08, 21:12
                        ok może zle się wyraziłam, chodziło mi o to ,że po jednym produkcie danego
                        rodzaju na jedną kartę czyli 1xTrue glow , 1x luksusowy eliksir do cery
                        dojrzałej itd..... przepraszamsad
                  • pawikor Re: Wszystko o kartach rabatowych-złota i srebrna 13.12.08, 11:22
                    Myślę, że lepiej zapłacić tą kartą, bo w następnym katalogu ona już
                    może być nieaktualna.
                    • flasterka przecież tą kartą się nie płaci... 13.12.08, 11:33
                      kartę trzeba tylko mieć po to, żeby kupić nie za np. 120 PLN, tylko za 80 PLN. A że złota karta obowiązuje TYLKO w katalogu 1/2009, to jest wyraźnie napisane smile
                      • pawikor Re: przecież tą kartą się nie płaci... 13.12.08, 12:17
                        Kupić trzeba za 80? A karta jest za 150. Czyli 70 zostaje na
                        następny katalog?
                        • flasterka czasem ręce opadają .... ;-) 13.12.08, 12:23
                          przecież wyżej masz to wszystko opisane.
                        • jamala.mi Re: przecież tą kartą się nie płaci... 13.12.08, 12:59
                          nie płaci..... tylko możesz zamówić produkty ze str.126-131 z katalogu nr 1/2009 w niższej cenie, i ta niższa cena obowiązuje ,gdy masz złotą kartę, bez karty cena produktu jest wyższa. Przy wszystkich produktach są dwa kody: jeden z rabatem, drugi bez tego rabatu. Za wszystkie produkty płacisz normalnie w złotówkach : cena minus wypracowany upust.
                          Mam nadzieję,że dość jasno napisałam.
                          Te 150 zł "zaoszczędzi" klientka,która kupi wszystkie 5 produktów objętych złotą promocją.
                          Tak samo jest ze srebrną kartą, tyle tylko, że obowiązuje w następnym katalogu, czyli 2/2009.
                          pozdrawiam
                          • flasterka przecież to samo 13.12.08, 13:04
                            napisałam wczoraj około godz. 17. Jaki jest sens pisania dziesięć razy tego
                            samego???
                            • velda8 Re: przecież to samo 13.12.08, 17:10
                              Ja napisałam wszystko na początku, ale mojego posta też nikt nie zrozumiał...
                              • kolciag Re: przecież to samo 17.12.08, 09:49
                                o matko... ja nie wiem, to tak trudno zrozumieć jak działają te karty ?? hehe,
                                no cóż ręce i majtki opadają smile

Velda i Flasterka, opisałyście wszystko jasno i wyraźnie :]
                                • ashiva heh.. 18.12.08, 15:04
                                  ja odnosze wrażenie, że większość osób, które te karty dostało
                                  utożsamia je z kartami płatniczymi.. przecież to zwykła tekturka, to
                                  jest po prostu promocja opisana na tekturce wręczonej klientce nic
                                  innego.. gdyby zrobili kupony jak w zeszłym roku nie byłoby
                                  problemu.. a tak to namącili wszystkim w głowach wink chwyt
                                  marketingowy, który przez tego typu niejasnośći może zrazić niektóre
                                  klientki.. ktoś w dziale marketingu chyba nie miał co robić to wziął
                                  i wymyślił.... tongue_out
                                  • kolciag Re: heh.. 18.12.08, 16:51
                                    dokładnie smile mogli dać kupony tak jak ta brylantowa oferta i wszystko byłoby
                                    jasne smile
                                    a tak jest piękna nazwa złota i platynowa karta i nic więcej... i większość osób
                                    nie wie o co chodzi z tymi kartami smile
                                    • pawikor Re: heh.. 18.12.08, 18:48
                                      Avon po prostu uważa, że konsultantki i klienci avonu są idiotami,
                                      dlatego zrobił dla nas taką promocję.
                          • dezole Re: przecież tą kartą się nie płaci... 10.01.09, 18:07
                            jamala.mi napisałas ze z katra produkty kosztuja mniej i "cena minus
                            wypracowany upust. " czy napewno jest to wypracowany opust a nie
                            przypadkiem 10% (jak w ofertach łaczonych) wybieram sie do coku i
                            nie wiem ile kasy przygotowacsmile
                            pozdrawiam serdecznie
                            • ashiva Re: przecież tą kartą się nie płaci... 10.01.09, 18:29
                              na bank wypracowany wink zamawiałam już te produkty i są z opustem
                              wypracowanym wink
                              • dezole Re: przecież tą kartą się nie płaci... 10.01.09, 18:51
                                super bardzo dziekuje za odpowiedzsmile
                            • kolciag Re: przecież tą kartą się nie płaci... 10.01.09, 18:31
                              na pewno wypracowany
    • avonetka Re: Wszystko o kartach rabatowych-złota i srebrna 17.12.08, 17:17
      Chciałam zapytać ponieważ dzisiaj robiłam zakupy w COK-u i nie dostałam tych kart (w ogóle o nich zapomniałam)czy jest możliwe że jeśli pójdę do COK-u to mi je wydadzą??
      • justa_79 Re: Wszystko o kartach rabatowych-złota i srebrna 17.12.08, 23:37
        tak, idź z fakturą i powiedz, że nie dostałaś, mi dali w COKu.
        • flasterka chyba nie jestem na bieżąco... 18.12.08, 00:22
          zmieniły się przepisy w Oriflame? Teraz wolno być konsultantką również w innej firmie? Kiedyś był absolutny zakaz.
          • kolciag Re: chyba nie jestem na bieżąco... 18.12.08, 09:46
            Był kiedyś taki zakaz ? nawet nie wiedziałam smile
            Teraz albo już go nie ma albo przestali się nim przejmować bo znam kilka osób
            które są i w Avonie i w Ori

Ja przez jakiś czas też się nad tym zastanawiałam, ale w końcu po pół roku
            zrezygnowałam z Ori i wybrałam Avon

Co do kart oni w ogóle ich w COK'ach nie wydają jak się nie upomnisz smile ale jak
            się upomniałam to dostałam
          • justa_79 Re: chyba nie jestem na bieżąco... 18.12.08, 14:45
            nie jestem konsultantką w Avonie, już ładnych parę lat temu przestałam się w to
            bawić, bo było to nieopłacalne. jestem klientką na własne potrzeby.
            • flasterka to jak to robisz 18.12.08, 15:05
              że idziesz z fakturą do COKu?? Jeśli jesteś klientką, to nie masz przecież
              faktury? Chyba że jakoś inaczej obchodzisz zakaz Oriflame podejmowania
              współpracy z inną firmą, tzn. kupujesz na mamę, koleżankę czy kogoś innego.
              • justa_79 Re: to jak to robisz 20.12.08, 19:05
                nie sprzedaję kosmetyków Avonu, tylko je kupuję. kupując, jestem klientką, a nie
                konsultantką.
              • justa_79 Re: to jak to robisz 20.12.08, 19:10
                mylisz chyba zakaz współpracy z inną firmą z używaniem kosmetyków innej firmy.
                nie podpisałam dokumentu, który zakazywałby mi kupowania i używania kosmetyków
                innych firm. chociaż i tak kosmetyków Oriflame mam najwięcej, bo zapisałam się z
                myślą o kupowaniu dla siebie taniej. a kupując kosmetyki jako klientka też mam
                prawo do faktury lub chociażby paragonu czy dowodu sprzedaży.
                • flasterka przecież żeby kupować kosmetyki Avon 20.12.08, 19:40
                  na siebie, musisz być zarejestrowaną konsultantką w Avonie. Nie ma czegoś takiego jak "klientka, która ma prawo do faktury". Jako zwykła klientka nie dostaniesz faktury na siebie.
                  Z regulaminu Oriflame:
                  4. ZAKAZ KONKURENCJI
                  4.1. Konsultanci nie mogą uczestniczyć w działaniach konkurencyjnych wobec Oriflame Poland jak też prowadzonej przez Spółkę działalności.
                  4.2. Za działalność konkurencyjną uznaje się.....
                  b)uczestniczeniu w projektach, przedsięwzięciach konkurencyjnych.....(a takim jest przecież projekt o nazwie: Avon).

Dla mnie osoba, która jest zarejestrowana jako aktywna konsultantka w Avonie i aktywna konsultantka w Oriflame w jakiś sposób łamie postanowienia regulaminu Oriflame.
                  • iza_11 Re: przecież żeby kupować kosmetyki Avon 21.12.08, 17:53
                    Tak jak nie potraficie zrozumieć zasad kart , tak nie rozumiecie tej dziewczyny
                    Justy. Zapislala sie pewnie do Avonu, żeby kupować tylko dla siebie ( ale nie
                    sprzedawać innym ) i dlatego ma fakury... proste.
                    • flasterka z czego wnosisz. że nie rozumiem działania 21.12.08, 18:28
                      kart rabatowych?
                      A jeżeli chodzi o to, że ktoś jest konsultantką i Avonu i Oriflame (bo żeby dostawać faktury, można być tylko konsultantką) - swego czasu usłyszałam w Oriflame, że nie wolno podejmować współpracy z firmami konkurencyjnymi, a taką jest Avon. W jaki sposób Oriflame rozróżnia, czy jesteś konsultantką kupującą tylko dla siebie, czy nie sprzedajesz kosmetyków dalej?
                      • kolciag Re: z czego wnosisz. że nie rozumiem działania 21.12.08, 22:27
                        nie ważne czy kupuje tylko dla siebie czy też sprzedaje innym, tak czy siak jest
                        "konsultantką"... firmy nie rozróżniają tego, zapisując się do Avon, Ori,
                        Forever, czegokolwiek innego stajesz się konsultantką i firmy to nie obchodzi co
                        robisz z kupionymi kosmetykami smile chyba że w Ori jakoś inaczej teraz to działa,
                        ale wątpię smile
                      • justa_79 Re: z czego wnosisz. że nie rozumiem działania 22.12.08, 16:30
                        używanie kosmetyków innej firmy nie jest podejmowaniem działań konkurencyjnych.
                        a jako klientka KAŻDEJ firmy mam prawo do paragonu czy czegokolwiek innego, a
                        jeżeli konsultantka Avonu taka, jak Ty, nie wystawia mi go, to znaczy, że działa
                        nielegalnie tongue_out
                        • kolciag Re: z czego wnosisz. że nie rozumiem działania 22.12.08, 17:07
                          paragonu to chyba żadna konsultantka nie wystawia smile ja nie znam żadnej która by
                          miała kasę fiskalną tongue_out

a tak na serio, to i tak jak chcesz coś zwrócić to musisz chyba załatwiać to
                          przez konsultantkę prawda smile z tego co wiem to nie może klientka iść do COK i
                          zwrócić produkt, bo niby jaksmile
                        • flasterka Re: z czego wnosisz. że nie rozumiem działania 22.12.08, 17:20
                          trochę postów wyżej justa_79 napisałaś, że "idź z fakturą i powiedz, że nie
                          dostałaś, mi dali w COKu." Skoro tak napisałaś, to znaczy że jesteś
                          konsultantką. Normalnie klientka nawet jak ma fakturę od konsultantki, to nie
                          idzie po dodatki z tą fakturą do COKu, tylko do konsultantki. To w końcu jesteś
                          konsultantką w Avonie i Oriflame, czy nie? Można być konsultantką i tu i tu, czy
                          nie? No chyba że teraz napiszesz, że jednak to nie TY jesteś konsultantką, tylko
                          ktoś inny.
                          • paul-usss Re: z czego wnosisz. że nie rozumiem działania 29.12.08, 11:57
                            Ale macie problemy ! Ja jestem w trzech fimach min.avon i ori !!! Idzie mi
                            niezle !!!!
                            • icecoffe Re: z czego wnosisz. że nie rozumiem działania 08.01.09, 22:02
                              A kto mi powie jak postepowac w przypadku, kiedy składam zamówienie
                              przez internet? Przeciez nie pokażę karty.
                              • ashiva Re: z czego wnosisz. że nie rozumiem działania 08.01.09, 22:14
                                w systemie jest na pewno zaznaczone ile możesz zamówić produktów,
                                karty były tylko jako chwyk dla klientek
                          • flasterka justa_79 to jak to jest 25.01.09, 00:09
                            z tym avonem i ori? można być konsultantką i tu i tu? czy lepiej się w to nie pakować?
                            • justa_79 flasterko 25.01.09, 23:58
                              jeżeli tak bardzo Cię to interesuje, to proponuję skontaktować się z
                              obydwiema firmami i poprosić je o przesłanie regulaminu współpracy.
                              jeśli chodzi o Avon, to faktycznie odradzam "pakowanie się" w to ;P
                              co do Oriflame, to polecam współpracę.
                              • flasterka nie zrozumiałaś mnie do końca ;-) 26.01.09, 10:16
                                chodzi mi o to, czy można być konsultantką i w Avonie i w Oriflame, ale chyba
                                skoro TY jesteś, to widocznie można.
                                • justa_79 to Ty nie zrozumiałaś, bo NIE jestem n/txt 27.01.09, 16:56

• flasterka to dalej nie rozumiem skąd miałaś fakturę COKowską 27.01.09, 17:30
                                    "justa_79 17.12.08, 23:37
                                    tak, idź z fakturą i powiedz, że nie dostałaś, mi dali w COKu."
                                    • kolciag Re: to dalej nie rozumiem skąd miałaś fakturę COK 27.01.09, 21:31
                                      daruj sobie ten temat Flasterko, Justa coś kręci z tym byciem konsultantką, jak
                                      dostaje faktury to jest konsultantką i już, basta tongue_out prosta sprawa smile

Ja znam kilka osób które są i tu i tu, i nawet jeżeli Ori tego zabrania to jak
                                      to bywa nikt tego nie egzekwuje smile

Moja znajoma od 5 lat jest w obu firmach i nikt jej nie zwrócił nawet uwagi że
                                      tak byc nie może
                                      • justa_79 Re: to dalej nie rozumiem skąd miałaś fakturę COK 28.01.09, 23:44
                                        no i to jest Twój tok rozumowania - konsultantki Avonu, sprzedającej
                                        na czarno, która nie wystawia klientom faktur.
                                        • flasterka sprzedaję "na biało" :-) 29.01.09, 00:35
                                          wystawiam faktury, urodziłam się taka trochę uczciwa smile ale jeżeli dziewczyna, która u mnie kupiła kosmetyki, dostała ode mnie fakturę i pójdzie z tą fakturą ode mnie do COKu, to wybacz - dalej tego nie rozumiem - jak dziewczyny w COKu mogą na podstawie przeze mnie wystawionej faktury wydać "nie konsultantce" jakiś dodatkowy bajer? Cały czas mi się wydawało, że reklamacje w COK mogę złożyć tylko ja, jako konsultantka, na podstawie faktury wydanej przez Avon dla mnie. Czy mój tok rozumowania jest zły czy coś się zmieniło w Avonie, o czym nie wiem? Bardzo Cię proszę o wyjaśnienie, masz bardzo dużo wiadomości w tym temacie smile i zawsze jesteś tak przyjaźnie nastawiona wink
                                    • justa_79 i nie zrozumiesz. wiesz, z tym trzeba się urodzić. 28.01.09, 23:45

• kolciag Re: flasterko 26.01.09, 14:54
                                a ja odradzam pakowanie się w Ori bo mam złe doświadczenia smile
                                • iza_11 Re: flasterko 27.01.09, 23:54
                                  a jakie ? jesli mozesz napisać?
                                  • kolciag Re: flasterko 28.01.09, 13:06
                                    to była trochę złośliwa odpowiedź co do tego żeby się nie pakować w Avon tongue_out

ale mi faktycznie w Ori zupełnie nie poszło, tylko straciłam pieniądze... w moim
                                    otoczeniu nikt tego nie chciał kupować sad moja rodzina ma uczulenie więc też
                                    odpada, sama lubiłam tylko ich podkład i odżywkę do rzęs (dalej ją lubię)

a od kiedy się zapisałam do Avon to wszystko do tej pory jest bardzo dobrze i
                                    tylko coraz lepiej... zamawiam zawsze kosmetyki dla siebie i dużej części mojej
                                    rodziny, mam kilka stałych bardzo zadowolonych klientek, teraz rozwijam się jako
                                    lider

wszystko zależy od otoczenia i tego co komu pasuje, ile konsultantek danej firmy
                                    masz już w koło siebie... już 1000 razy pisałam o tym że i jedna i druga firma
                                    ma wielu zwolenników smile nie można uogólniać że w Avon czy Ori sie nie powodzi,
                                    jednym w Ori idzie super innym w Avon'ie smile
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka