Dodaj do ulubionych

Jak zrobnić maseczkę

29.03.20, 18:37
Znalazłem na sąsiednim forum:

sadeczanin.info/sites/default/files/journos/user17520/2020/03/instrukcja_maseczka_ochronna_osp_grs_nowy_sacz.pdf
Podobno tak zrobiona maseczka daje 60% gwarancję zatrzymania wirusa, natomiast maseczki zrobione profesjonalnie - 90%, ale wolę mieć 60% niż 0.
Wybór należy do was.

--
Pieniądze nie zmieniają człowieka.
Pieniądze pozwalają mu być sobą.
Obserwuj wątek
    • tomekzgor Re: Jak zrobnić maseczkę 30.03.20, 19:02
      Ja olałem maseczkę. Nie jestem lekarzem ale tak na tzw. chłopski rozum wytłumczyłem sobie, że jak nie kicham (więc nie zionę wirusem, zakładając, że mogę go mieć) i jak utrzymuje zalecaną odległość od rozmówców czy osób z którymi sobie milczę stojąc niedaleko nich to maseczka mi do niczego nie jest potrzebna.
        • kevinjohnmalcolm Re: Jak zrobnić maseczkę 31.03.20, 21:36
          Uśmiałem się wczoraj, gdy zobaczyłem w brytyjskiej telewizji grupkę biegaczy chwalonych za zachowanie wzorowego dystansu 2 metrów. Nikomu niestety do głowy nie przyszło że tu nie chodzi o bezwzględny dystans między ludźmi, tylko o to żeby nie wdychać powietrza pochodzącego z kichania lub sapania innej osoby. Biegnąc 2 metry za kimś wbiega się centralnie w chmurę kropelek wyrzucanych w powietrze przez tę osobę...

"Nam myśleć nie kazano!" http://emots.yetihehe.com/2/sciana.gif
          • tapatik Re: Jak zrobnić maseczkę 01.04.20, 20:52
            "Przez ostatnie osiem dni skontrolowano 83 tysiące osób zobowiązanych do pozostania w kwarantannie. W 600 przypadkach zaszło prawdopodobieństwo niestosowania się do niej - przekazał w czwartek Komendant Główny Policji, gen. insp. Jarosław Szymczyk."

A to było 19 marca.

tvn24.pl/najnowsze/koronawirus-w-polsce-komendant-glowny-policji-600-przypadkow-niestosowania-sie-do-kwarantanny-4368858

Kim trzeba być, aby iść do parku z koleżanką mimo kwarantanny.
            Takie osoby powinno wsadzać się natychmiast za kratki, a nie nakładać grzywnę.

--
            • kevinjohnmalcolm Re: Jak zrobnić maseczkę 01.04.20, 22:32
              tapatik napisał:
              > Kim trzeba być, aby iść do parku z koleżanką mimo kwarantanny.
              > Takie osoby powinno wsadzać się natychmiast za kratki, a nie nakładać grzywnę.

Przecież to wszystko to zaplanowana akcja, żeby ludzi trzymać w domach. Nie wiesz że ONI to wszystko przygotowali? tongue_out

Mniej więcej jedna trzecia, a co najmniej jedna czwarta Polaków w moim mieście WIE że to spisek, że jest to zaplanowana akcja żeby zwiększyć kontrolę nad ludźmi, a następnie podstępem zaaplikować wszystkim szczepionki. Szczepionki będą zawierały mikro-chipy, które będą śledziły każdy ruch każdego obywatela. 100% pewności, sprawdzone info!!!

http://emots.yetihehe.com/2/glupek2.gif
                • kevinjohnmalcolm Re: Jak zrobnić maseczkę 02.04.20, 19:07
                  Dziwi mnie że aż tyle ludzi w to wierzy. Ta wspomniana jedna trzecia lub jedna czwarta to osoby które "WIEDZĄ na 100%" że jesteśmy ofiarami spisku, ale jeżeli do tego dołożymy osoby które jedynie WIERZĄ w ten spisek, wszystkich antyszczepionkowców, zwolenników pana Zięby i innych nawiedzonych, to będzie ich w sumie zdecydowana wiekszość. Czy w Polsce też ta paranoja osiągnęła taką skalę i większość ludzi jest nawiedzona? Kilkanaście lat temu, gdy mieszkałem w Polsce, nie znałem ani jednej takiej osoby. Zero! Tutaj w Anglii większość Polaków wszędzie doszukuje się spisku lub wierzy w jakieś inne banialuki.
            • tomekzgor Re: Jak zrobnić maseczkę 02.04.20, 11:24
              Wymogi kwarantanny są uciążliwe, szczególnie gdy długo trwają. Dlatego dla ich skuteczności konieczne jest spełnienie takich warunków jak konsekwentny przekaz, logiczność, sensowność, pełna informacja.
              Trudno żeby wszyscy traktowali zasady poważnie, jeśli np.:
              - raz zaleca się żeby w sklepach absolutnie nie nosić rękawiczek, a później że jest taki obowiązek
              - najpierw lekarze i minister zdrowia mówią, że spacery są konieczne dla zdrowia fizycznego i psychicznego, a później się zamyka parki, lasy itp (to gdzie ludzie mają wychodzić? Wszyscy mają stać pod domem?)
              - miliony ludzi muszą chodzić do pracy a gdy Sejm ma się zebrać to okazuje się że to ewidentnie zagraża życiu posłów (chociaż otrzymali takie zestawy ochronne jakich nie maja lekarze w szpitalach niezakaźnych i że siedzi ich po kilku w dużych pomieszczeniach)
              - informacje o liczbie testów, liczbie zmarłych, chorych - są w nich widoczne gołym okiem sprzeczności

Z tego typu powodów nie da się długo utrzymać społecznej mobilizacji w kwestii siedzenia w domu. Moim zdaniem ta mobilizacja jest na razie bardzo duża
              • karolivia Re: Jak zrobnić maseczkę 03.04.20, 21:37
                Możesz jeszcze dodać zamknięcie lasów państwowych dla wszystkich poza myśliwymi ( tak, tak POLOWAĆ nadal wolnowink), czyli jak ktoś przytomnie zauważył, jak masz niemowlaka to nie możesz iść z wózkiem do parku, ale na polowanie z bronią? Jak najbardziej.
                I parę innych dziwacznych sprzeczności.
                Chaos.
                Jeden wielki chaos.
                I sorry, ale to się nie może dobrze skończyć. Po prostu.

--
                „Nie umieraj, dopóki śmierć nie przyjdzie po ciebie"
        • tomekzgor Re: Jak zrobnić maseczkę 02.04.20, 11:09
          tapatik napisał:

> Zalecana odległość powiadasz, a czy wirus wie o tej zalecanej odległości?
          >
          W coś trzeba wierzyć - np. w oficjalne opinie wirusologów. A oni tak twierdzą. Rozumiem że na podstawie jakichś badań, eksperymentów itp. Nie dajmy się zwariować bo zaraz zaczniemy wierzyć, że wirus tak w ogóle jest na stałe w powietrzu smile
      • karolivia Re: Jak zrobnić maseczkę 03.04.20, 21:43
        tomekzgor napisał:

> Ja olałem maseczkę. Nie jestem lekarzem ale tak na tzw. chłopski rozum wytłumcz
        > yłem sobie, że jak nie kicham (więc nie zionę wirusem, zakładając, że mogę go m
        > ieć)

zioniesz, nawet jak nie kichasz, jak gadasz zionieszwink

i jak utrzymuje zalecaną odległość od rozmówców czy osób z którymi sobie m
        > ilczę stojąc niedaleko nich to maseczka mi do niczego nie jest potrzebna.

Mogę się założyć , o co chcesz, że zaraz, może nie maseczki, ale zakrycie , czymkolwiek twarzy będzie obowiązkowe. Nawet WHO się łamie, powoli.

--
        „Nie umieraj, dopóki śmierć nie przyjdzie po ciebie"
    • tapatik Re: Jak zrobnić maseczkę 04.04.20, 08:09
      joemonster.org/art/49757/Jak_szybko_pokonamy_koronawirusa_Bill_Gates_odpowiedzial_na_pytania_internautow_na_Reddicie
      --
    • tapatik Re: Jak zrobnić maseczkę 12.05.20, 22:11
      Tutaj jest inna metoda na maseczkę:

joemonster.org/filmy/104271/Ladna_pani_radzi_jak_zrobic_maseczke
      --
      W obecnych czasach mężczyzna w masce, rękawiczkach, pachnący denaturatem, wzbudza szacunek i zaufanie.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka