Dodaj do ulubionych

Wiecie co...

06.04.20, 23:21
To nie jest film....MY odgrywamy główne role w tym gównie ...
Nie dajmy sie.
Obserwuj wątek
    • tapatik Re: Wiecie co... 07.04.20, 00:21
      JAK? Podobno za wymianę opon z zimowych na letnie mogą wlepić mandat, co więcej jeśli go nie przyjmę, to mi dowalają karę administracyjną, którą najpierw muszę zapłacić, a dopiero potem iść do sądu.
      Jedyne co mogę zrobić to zaszaleć przy urnie.

--
      Pieniądze nie zmieniają człowieka.
      Pieniądze pozwalają mu być sobą.
      • searam Re: Wiecie co... 07.04.20, 01:01
        Nie.Zrobilem to razem z przegladem dwa tygodnie temu.Jak mozna bac sie mandatow od tych ktorych jest malo i sami sie trzesa ze strachu? Badzmy madrzejsi...Ktos kto pedzil bimber wie w czym rzecz..smile
      • karolivia Re: Wiecie co... 07.04.20, 08:18
        Dzięki za przypomnienie , że opony trzeba zmienić. I nie sądzę, żeby Ci dali za zmianę opon mandat, a nawet, jak tak to faktycznie nie przyjmuj, spiszą Cię i sprawa trafi do sądu. Kiedyś tam. I raczej w sądzie wygrasz, o ile dożyjesz rozprawy wink.

--
        „Nie umieraj, dopóki śmierć nie przyjdzie po ciebie"
        • tapatik Re: Wiecie co... 07.04.20, 08:36
          Podobno nasza władza wymyśliła to inaczej. Jeśli nie przyjmiesz mandatu to sprawa trafia do sanepidu, który wlepia karę administracyjną, a tę karę najpierw musisz zapłacić, a dopiero potem odwoływać się do sądu.

--
            • karolivia Re: Wiecie co... 07.04.20, 12:50
              I tak jadę zmienić opony. Nie będę sie z panem wulkanizatorem całować na powitanie. Za co mandat znajomemu wlepili?

--
                • dolores2222 Re: Wiecie co... 07.04.20, 14:32
                  Panowie policjanci zapytali go, czy jego zdaniem była to konieczność wyjścia/wyjechania z domu. Zaczął coś tam blekać i krótka piłka:
                  mandat czy dalsze postępowanie..
                  • karolivia Re: Wiecie co... 07.04.20, 15:52
                    No to pech. Faktycznie. Z drugiej strony, jakby wirus był zimą i bym nie zmieniła na zimowe to jakbym wpadła w poślizg to by powiedzieli, że moja wina wink. Przez analogię. Będę sie upierać, że skoro jest 20 stopni to nie ma takiej opcji, żebym zimówki ścierała na asfalcie.
                    Zaryzykuje.
                    Ogólnie to jakaś parodia prawa powoli się z tego robi, bo zaraz będą do wózków w sklepie zaglądać i oceniać, " Czy wyjście po 3 rzeczy było koniecznością życiową?" , "Naprawdę nie mogła Pani zrobić obiadu bez ziemniaków?"i tak dalej , i tak dalej...
                    Nadgorliwość gorsza od faszyzmu.

--
                    • tapatik Re: Wiecie co... 07.04.20, 17:33
                      Właśnie na wielu portalach piszą dziś, że wymiana opon to nie jest konieczność życiowa. Tylko, czy rzeczywiście tak jest? Czy to po prostu takie zastraszanie obywateli.

--
                      • karolivia Re: Wiecie co... 08.04.20, 12:19
                        Wymieniłam. Żyje. Nie aresztowali mnie.
                        Dla mnie wymiana opon to jest konieczność życiowa.
                        I chociaż za niewłaściwe opony nie ma mandatu to mam AC i zdanie ubezpieczyciela może być inne niż zdanie policji. Poza tym to kwestia bezpieczeństwa.
                        www.oponeo.pl/artykul/czy-w-polsce-mozna-dostac-mandat-za-niezmienione-opony

--
              • tapatik Re: Wiecie co... 07.04.20, 19:39
                karolivia napisała:

> I tak jadę zmienić opony.

Jak by się pytali to przyjechałaś kupić nowe opony. Zakupów nie zabronili.

Tak swoją drogą, to nie sądzicie, że to zaczyna być paranoją? Ludzie zastanawiają się, czy mogą iść z psem do lasu, moi rodzice się zastanawiają, czy mogę iść na cmentarz, my się zastanawiamy, czy możemy jechać na wymianę kół. Wczoraj czytałem, że kobieta szukała lekarza, który jej zdejmie szwy z dziąseł, bo b
                ył termin, w końcu musiała to robić po kryjomu prywatnie, bo w żadnej przychodni jej nie chcieli.
                Jestem w stanie zrozumieć, że ze względu na epidemię muszą być wprowadzone ograniczenia, ale niech one będą jasno sformułowane, bo teraz mamy widzimisię urzędnika, która zresztą co chwilę się zmienia.

--
                • tomekzgor Re: Wiecie co... 07.04.20, 20:49
                  Tapatik masz rację to jest paranoja. Ale pomyśl że sam ją tutaj nakręcasz podając informację że ktoś gdzieś podobno powiedział że nie można zmieniać opon. Jak wszyscy zaczną miec takie wątpliwości to rzeczywiście ludzie przestaną robić czynności o czywiste i potrzebne. Ja nie przyjmuję do wiadomości, że nie można chodzić po świerzym powietrzu, zmieniać, opon, myś samochodu (szczególnie gdy władze miast myją nawet przystanki), rozmawiać z innymi (na bezpieczną odległość). Nie ma wojny. Wszystkie te czynności należy wykonywać oczywiście z zachowaniem środków bezpieczeństwa. Skoro ludzie mogą się spotykać w sklepie to dlaczego miałbym nie wymienić opon?
                  Nie bałbym sie mandatu
                  • tapatik Re: Wiecie co... 07.04.20, 21:29
                    auto.dziennik.pl/aktualnosci/artykuly/6478574,wymiana-opon-koronawirus-policja-mandat-samochod-kara-covid-19.html

O tym piszą w gazetach.
                    Pytanie co będzie jeśli się postawię i odmówię przyjęcia mandatu.
                    Tak na dobrą sprawę, to zgodnie z konstytucją ograniczenia na wolność obywatelską mogą być nakładane wyłącznie w formie ustawy, a to co teraz jest to jest rozporządzenie, więc jest ono nielegalne nie mniej jest stosowane przez Policję.

--
                    • tomekzgor Re: Wiecie co... 08.04.20, 01:00
                      Gdyby ktoś mi chciał dać mandat za umycie samochodu na myjni lub za wizytę u wulkanizatora (ich zamknięcia nie zakazono więc mogą pracować a jak mogą pracować to ja mogę do nich chodzić) to bym oczywiście nie przyjął. Niech mnie ukarzą w trybie administracyjnym lub podadzą do sądu.
                      • tapatik Re: Wiecie co... 08.04.20, 08:40
                        Tylko, że w trybie administracyjnym najpierw płacisz, a potem idziesz do sądu.

--
                        • tomekzgor Re: Wiecie co... 08.04.20, 10:33
                          tapatik napisał:

> Tylko, że w trybie administracyjnym najpierw płacisz, a potem idziesz do sądu.
                          >
                          Chcesz powiedzieć że to wystarczający powód aby robić rzeczy idiotyczne? To jakby zaczęli karać za to że idziesz np. matce zanieść jedzenie, to też byś nie poszedł bojąc się kary? Są jakieś granice.

Wątpię, czy ktokolwiek dałby karę administracyjną za wymianę opon, bo zakaz taki nie wynika z przepisów i jest idiotyczny. Ale nawet jeśli, to trudno .Prędzej czy później te pieniądze odzyskam z odsetkami. Bo żaden sąd (nawet wybrany niezgodnie z konstytucją) takiej kary nie utrzyma w mocy. A nawet jeśli zrobiłby to to i tak nie widzę powodu żeby robić z siebie idiotę.
                          • dolores2222 Re: Wiecie co... 08.04.20, 13:01
                            Nie znam się na prawie.
                            Ale mój znajomy zapłacił i po sprawie.
                            Dla niego spokój ważniejszy.
                            Ciekawi mnie jednak twój optymizm, że żaden sąd... patrząc na państwo bezprawia w państwie prawa i sprawiedliwości...
                            • tomekzgor Re: Wiecie co... 09.04.20, 18:46
                              dolores2222 napisała:

> Ciekawi mnie jednak twój optymizm, że żaden sąd... patrząc na państwo bezprawia
                              > w państwie prawa i sprawiedliwości...

Miałem na myśli czasy gdy twórcy tego obecnego "państwa" sami staną przed sądem. Mam nadzieję że prędzej czy później taki moment nastąpi.
                              Nie mówiąc o tym że także dziś można liczyć na bezstronnych sędziów.
                  • obrotowy prawo jest prawem - nawet to durne 08.04.20, 08:36
                    tomekzgor napisał:
                    Skoro ludzie mogą się spotykać w sklepie to dlaczego
                    > miałbym nie wymienić opon?
                    > Nie bałbym sie mandatu

prawo jest prawem - nawet to durne i nie radzilbym Ci go omijac...

PS. dla przykladu:
                    - w USA pistolet mozesz kupic majac lat 18-cie, ale zeby kupic butelke whisky musisz miec lat 21...
                    • tomekzgor Re: prawo jest prawem - nawet to durne 08.04.20, 10:37
                      obrotowy napisał:

> prawo jest prawem - nawet to durne i nie radzilbym Ci go omijac...
                      >
                      > PS. dla przykladu:
                      > - w USA pistolet mozesz kupic majac lat 18-cie, ale zeby kupic butelke whisky m
                      > usisz miec lat 21...

Ale kara za mycie auta czy zmianę opon nie jest zgodna z prawem. Prawo jest w przepisach a nie w głowie policjanta. A z żadnych przepisów (ani też z ducha prawa) nie wynika że nie można myć samochodu czy też wymieniać opon. Zresztą ani myjnie, ani warsztaty samochodowe nie zostaly zamknięte w związku z epidemią. Więc nie przewidywano że nie można z nich korzystać.
                      • obrotowy formalnie masz racje a posrednio nie masz racji :) 08.04.20, 13:54
                        wprawdzie nowe rozporzadzenia nic o myjniach i zmianie opon nie mowia

- wiec niby nie naruszasz litery prawa, ale..., ale oprocz litery prawa jest wlanie jego duch.:

w komentarzu do nowych rozporzadzen jest powiedziane:

ze wychodzic mozna tylko w sprawach niezbednych i je wyliczono:

- do pracy
                        - do sklepu spozywczego po zakupy
                        - do lekarza i apteki
                        - na krotki spacer z psem.

Policja zatem trzyma sie tego aneksu/komentarza i stosuje tkzw. "interpretacje rozszerzona"

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka