Dodaj do ulubionych

Przesiewowe i abr pozytywne

06.02.17, 21:50
Witam,
Mam 4 miesiecznego chlopca. Po porodzie mial robione badania przesiewowe i wyszly pozytywnie lecz po 3 miesiacach zaywazylismy z narzeczona ze mlody baaardzo slabo reaguje na dzwiek. Zdecydowalismy sie na kolejne badania w czd zrobilismy po raz kolejne przesiewowe wyszlo ok lecz test z benbenkiem - ani mrugnal kompletnie nic. Poszlismy na ABR i tez wyszlo ok. Skierowali nas do logopedy bysmy popracowali nad bodzcami. Po wizycie u logopedy znowu zwatpilismy bardzo slaba reakcja az pani byla zdziwiona ze badania wyszly ok. Czy istnieje mozliwosc ze pomimo dobrych wynikow cos jest nie tak?
Obserwuj wątek
    • andziulec Re: Przesiewowe i abr pozytywne 22.02.17, 20:25
      Niestety jest taka możliwość. U nas też pierwsze badania były ok. Łącznie z przesiewowymi.
      To ja musiałam walczyć z lekarzami, że naprawdę jest coś nie tak. Dopiero w klinice w Poznaniu potwierdzono moje przypuszczenia.
      • przemobed Re: Przesiewowe i abr pozytywne 23.02.17, 20:55
        Przesiewowe i abr za pierwszym razem wyszly ok? U mnie przesiewowe byly robione 3 razy... i za kazdym razem ok. Jak lekarze doszli do wniosku ze cos jest nie tak?
        • andziulec Re: Przesiewowe i abr pozytywne 23.02.17, 21:11
          Bo ja widziałam, że jest nie tak. Jeśli roczne dziecko nie powtarza za mną wyrazów typu "mama" "pa" czy co innego prostego a tylko rusza ustami to musi być coś nie tak. I za ciosem pojechaliśmy do Poznania do kliniki i tu wreszcie potwierdzono to co ja wiedziałam od dawna.
          Przesiewowe też robione kilka razy i też pozytywne wyniki.
          • przemobed Re: Przesiewowe i abr pozytywne 23.02.17, 22:10
            A badania abr tez pozytywnie?
            • przemobed Re: Przesiewowe i abr pozytywne 23.02.17, 22:13
              Czy dziecko od urodzenia mialo problem czy z czasem nabylo?
              • andziulec Re: Przesiewowe i abr pozytywne 23.02.17, 23:16
                Od urodzenia. ABR też pozytywny. Dopiero w Poznaniu nas dobrze zdiagnozowali.
                • przemobed Re: Przesiewowe i abr pozytywne 24.02.17, 10:17
                  No to mnie Pani zmartwila. Czy wytlumaczyli Pani dlaczego poprzednie wyniki wyszly pozytywnie?
                  • przemobed Re: Przesiewowe i abr pozytywne 24.02.17, 10:18
                    I jakim badaniem poprawnie dziecko zostalo zdiagnizowane?
                    • andziulec Re: Przesiewowe i abr pozytywne 24.02.17, 13:56
                      Nie potrafili wytłumaczyć bo nie mogą się wypowiadać za kogoś kogo na oczy nie widzieli. Prawdopodobnie badania były źle zrobione. ABRem zdiagnozowano prawidłowo. A niedosłuch nie do przegapienia bo dziecko głuche jak pień. Minus 110dB na każde ucho.
                      • przemobed Re: Przesiewowe i abr pozytywne 24.02.17, 14:00
                        A w Poznaniu na jakich badaniach sie potwierdzilo? Na ponownym przesiewowym i abr?
                        • andziulec Re: Przesiewowe i abr pozytywne 24.02.17, 14:58
                          Na abr się potwierdziło.
                          • przemobed Re: Przesiewowe i abr pozytywne 24.02.17, 16:54
                            Gw jakim wieku zaczeli Panstwo podejrzewac problemy u dziecka? Jakie byly objawy?
                            • andziulec Re: Przesiewowe i abr pozytywne 24.02.17, 19:34
                              Wszystko opisałam wyżej już. Ja wiedziałam od początku, lekarze robili ze mnie debila.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka