Dodaj do ulubionych

Polscy producenci obuwia

11.01.12, 12:34
Czy kupujecie obuwie polskich producentów? Czy preferujecie zagraniczne marki?
Obserwuj wątek
      • polishronaldo Re: Polscy producenci obuwia 16.08.14, 20:15
        patrice6 napisała:

> Oczywiście, że tak! Słysząc ile chemii jest produktach sprowadzanych z Chin wol
        > ę kupować od polskich producentów! W kalwarii Zebrzydowskiej jest po prostu zag
        > łębie, ja akurat kupuję od Conhpol
        Ryłko robi wspaniałe buty, podobnie jak Wojas.
        • murasz16 Re: Polscy producenci obuwia 17.08.14, 17:32
          polishronaldo napisał:

> patrice6 napisała:
          >
          > > Oczywiście, że tak! Słysząc ile chemii jest produktach sprowadzanych z Ch
          > in wol
          > > ę kupować od polskich producentów! W kalwarii Zebrzydowskiej jest po pros
          > tu zag
          > > łębie, ja akurat kupuję od Conhpol
          > Ryłko robi wspaniałe buty, podobnie jak Wojas.

Ja Wojasa bardzo lubię. Ryłko ma chyba gorsze jakościowo skóry
          • 1lotjanek Re: Polscy producenci obuwia 19.08.14, 14:28
            Zarówno Wojas, jak i Ryłko mają sporo udanych modeli. Obydwie firmy mają jedną wadę: nie robią butów na skórzanej podeszwie, a to najważniejszy element dla stylowego mężczyzny. Ja kupuję buty firmy Nord ze Słupska, szyte tzw. metodą Goodyear. Niestety są dość drogie.
            Więcej informacji na moim blogu: janadamsk.eu
            • pt-ah Re: Polscy producenci obuwia 10.03.16, 14:19
              1lotjanek napisał(a):

> Zarówno Wojas, jak i Ryłko mają sporo udanych modeli. Obydwie firmy mają jedną
              > wadę: nie robią butów na skórzanej podeszwie, a to najważniejszy element dla st
              > ylowego mężczyzny. Ja kupuję buty firmy Nord ze Słupska, szyte tzw. metodą Good
              > year. Niestety są dość drogie.
              > Więcej informacji na moim blogu: janadamsk.eu

A powiedz mi tak szczerze, jakie znacznie ma czy podeszwa jest skórzana czy nie? Ja sie na tym nie znam, Ty widze wręcz przeciwnie. Dla mnie podeszwa ma byc solidna i trwała, w Wojasie np. kupiłam półbuty z podeszwą multifunction i spełnia wszystkie moje oczekiwania.
    • moniakv Re: Polscy producenci obuwia 14.07.15, 11:01
      Ja bardzo polecam skórzane męskie buty Enzo Peruzzi www.enzoperuzzi.pl/
      Mają duży wybór i naprawdę buty są wysokiej jakości, ale przede wszystkim wygodne.
      Ceny są bardzo przystępne, polski produkt ;)
    • strzel_se_w_leb Re: Polscy producenci obuwia 10.03.16, 19:08
      W Polsce nie robi produkuje sie butow a jedynie odzienie butopodobne do wlozenia na stopy.
      Buty zas produkuje sie w USA, UK i Szwajcarii a czasami we we Wloszech ale to ostatnio juz znacznie rzadziej. Co ciekawe, dobre buty wcale nie musza kosztowac fortuny. Amerykanskie Allen Edmonds czy Aldeny mozna nabyc za duzo mniej niz 500 USD. Ciekawe obuwie na wyprzedazach jest juz nawet od rownowartoscvi 500 PLN. Buty angielskie nie sa o wiele drozsze.
      Produkt butopodobny ma na gorze byle jaka skore, zas posdeszwe z tworzywa. Pozornie taka hybryda wyglada jak but i jest trwalsza. Oczywiscie, pozornie. Butopodobne cos tam produkuje sie maszynowow, w fabrykach.
      Po p erwsze, dobrze zrobiona podeszwa ze skory konskiej wytrzymuje 5- 6 lat. Pozniej mozna but odeslac do producenta na recrafting lub podzelowac. Swe buty eksploatuje na ogol do 20 lat. Wyrzucam dopiero jak mi sie znudza.
      Po drugie, taki but jest znacznie wygodniejszy I duzo lepeij wyglada. Kto tego nie rozumie I docenia powinien zostac przy butopodobnych hybrydach.
      Po trzecie- but na skorze mozna nosic do wszystkiego, na Bermudach nawet do szortow…..buta na plastyku nie da sie zalozyc do garniture czy nawet troche lepszej marynarki.
    • tomaszpoliczewski Re: Polscy producenci obuwia 15.12.16, 23:28
      Ja jestem zdania, że wystarczy dobrze poszukać, by znaleźć fajne produkty polskiego pochodzenia. Butów przetestowałem całkiem sporo- głównie takie trekkingowe, bo jestem typem podróznika i potrzebuje solidnych butow na gorskie wyprawy. Najlepiej radzą sobie moim zdaniem buty Nik nikbutik.pl/trekking-membrana-sympatex/636-polbut-nik-meski-trekking-membrana-sympatex.html cena tez fajna i sa mega wygodne- a kilometrów w nich przeszedlem calkiem sporo

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka