Dodaj do ulubionych

"Klementyna lubi kolor czerwony"- co podobnego ?

14.03.11, 10:59
w zeszły weekend z 6,5-latkiem i 4,5 latkiem "połknęliśmy" Klementynę z jednego z naszych ulubionych wydawnictw:)
(mamy przeczytane już prawie wszystko w kategorii 6+ z Dwie Siostry)
Chłopaków tak wciągnęło, szczególnie starszego że nie mogliśmy przestać czytać:)
słuchał z wypiekami na twarzy, bardzo rozentuzjazmowany przygodami dzieci
nieukrywam że dla mnie też była to fajna lektura :)
możecie polecić nam coś podobnego?
Obserwuj wątek
      • mw115 Re: "Klementyna lubi kolor czerwony"- co podobneg 16.03.11, 11:39
        dzięki
        a myslisz że Magiczne drzewo mogę też czytać 4,5 latkowi?
        czy tylko starszemu?

chłopaki lubią książki z "akcją" Lasse i Maja znają już na pamięć, detektywistyczne z Dwie Siostry też
        wczoraj wyciągnęłam z kredensu "Detektyw nosek, czarna broda i porywacze" z czasów mojego dzieciństwa i wciągnęło ich :)
          • tymianek21 Re: "Klementyna lubi kolor czerwony"- co podobneg 16.03.11, 13:38
            Jeśli ma być detektywistycznie to może spodoba wam się Zółty smok&żółty smok (są już 3 części).
            bajkizbajki.pl/?zolty-smok-i-zolty-smok,62
            A może Tajemnica szyfru marabuta-ale to raczej dla starszego lub Joachim Lis-detektyw dyplomowany
            poleczkazksiazkamibeel2.blox.pl/2009/08/Joachim-Lis-detektyw-dyplomowany-Ingmar-Fjell.html
            Wszystkie książki widziałam w bibliotekach (nawet te najnowsze z wydawnictwa bajka).
            A jeśli nie tylko detektywistycznie to może Afryka Kazika-o Kaziku jest wiele wpisów na forum.
          • abepe Re: "Klementyna lubi kolor czerwony"- co podobneg 16.03.11, 17:27
            pa_yo napisała:

> ksiązke dzieci odbieraja inaczej niz film, więc pewnie 4,5 latkowi ksiązka ta j
            > akos nie zaszkodzi, ale generalnie jest dla dzieci 6-7+, filmy i seriale Malesz
            > ki dla takich maluchów moim zdaniem sie nie nadaja, sa zbyt sugestywne i dzieci
            > je mocno przezywają.

Mój młodszy syn wysłuchał książek i obejrzał film (trudno go wyprosić), ale on jest z tych, którzy wychodzą, jak się boją. I jakiegoś specjalnego uszczerbku na emocjach nie zauważyłam. Ale przyznaję, że gdyby nie było starszego - nawet nie proponowałabym czterolatkowi "Magicznego drzewa".
              • abepe Re: "Klementyna lubi kolor czerwony"- co podobneg 16.03.11, 18:56
                Spróbujcie z pierwszą częścią, chociaż, jak pisałam, nasz czterolatek raczej towarzyszył w słuchaniu siedmiolatkowi. "Tajemnicę mostu" sobie darujcie, zawiłości sercowych perypetii raczej będą dla czterolatka za trudne. U nas nawet siedmiolatek był nieco zdziwiony fascynacją Filipa dziewczyną z reklamy.
              • steffa Re: 16.03.11, 21:19
                Dzieci są dziwne. Moja córka domaga się książki o groźnie brzmiącym tytule 'KREW' (wymyślone przez nią). Chodzi o opowieść obrazkową o Drakuli...
                Nie podsuwałam jej tego jako propozycji (ma 2,5), znalazła i od czasu do czasu się domaga.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka