Pierwszy zielnik. co polecacie?

24.05.11, 21:22
Chciałabym aby były tam z sensownymi ilustracjami i opisem rośliny popularne miejskie z miejscem na wklejanie
szczytnicka.pl/187901,zielnik-bolka-i-lolka-.html
znalazłam coś takiego . Jest porządku ale nie jesteśmy fanami Bolka i Lolka
    • abepe Re: Pierwszy zielnik. co polecacie? 24.05.11, 21:32
      Sprawdzone są zielniki z Arkad. www.arkady.info/product/c2048,zielnik.html
      • uccello Re: Pierwszy zielnik. co polecacie? 24.05.11, 22:43
        ...i koniecznie, koniecznie jeśli jeszcze nie macie DUŻA LUPA ! Na targach, bazarkach można kupić od bratnich narodów w przyjemnej cenie.
      • anndelumester Re: Pierwszy zielnik. co polecacie? 25.05.11, 22:23
        Arkady, a u babci syn ma jakieś klucze do oznaczania roślin (dla mnie czarna magia). Szkło jest oczywistą oczywistością.
    • jollala Re: Pierwszy zielnik. co polecacie? 25.05.11, 20:53
      Arkady rzeczywiście są świetne, ale można popaść w nałóg, bo oni mają dużo najróżniejszych zielników i tak kusi, żeby mieć taki elegancki komplecik...
      My mamy też "Mój pierwszy zielnik" Ilki Sokolowski i Claudii Toll, o taki:
      www.kdc.pl/szukaj.html?search=1&ftrActive=1&query=*&searchSpecificTitle=m%C3%B3j+pierwszy+zielnik&searchSpecificAuthors=toll&p_action=
      Spełnia Twoje wymogi - rysunek popularnej miejskiej rośliny, na sąsiedniej stronie miejsce na wklejenie, a na kolejnych opis, dość szczegółowy.
      Ładne rysunki i lubię czcionkę, której tam użyli, taka lekko vintage.
      • mamalgosia Re: Pierwszy zielnik. co polecacie? 26.05.11, 11:13
        Wątek taki, jaki akurat chciałam założyć:) Tak więc dziękuję za informacje, już dwa zamówiłam
    • agusia913 Re: Pierwszy zielnik. co polecacie? 27.05.11, 20:51
      Byłyśmy wczoraj w ksiegarni i zakupiliśmy " Mój pierwszy zielnik" KDC
      Śliczny aczkolwiek brakuje mi w nim drzew liściastych i nie wszystkie rośliny są łatwe w znalezieniu. Urzekł mnie ciekawy opis, bardzo ładna szata graficzna i dużo miejsca na roslinę.
      Podobają mi się zielniki Arkad. Odpadły bo jest za dużo tytułów i miałam problem który z nich wybrać jako ten pierwszy. Po drugie "Drzewa i krzewy liśćiaste" co mnie najbardziej zaineresował akurat nie było w naszej księgarni. Opis roślin wydaje mi się też mniej ciekawy niż w moim pierwszym zielniku.
      No i trzeci z Bolkiem i Lolkiem. Bardzo dobry dobór roślin , opis nudny encyklopedyczny, mało miejsca na rośliny+ postacie Bolkka i Lolka ktrych nie jesteśmy fanami zdecydowanie gorsza szata graficzna.
      Przeglądając zielniki wpadła mi w ręce "Księga jagód Mrówki Zofii" i na nie zachorowałam.
      www.ksiegarniawarszawa.pl/modules.php?name=Sklep&plik=lista&nazwa=opis&nr_katal=9788370736392&hthost=1&store_id=2
      Z tej serii wyszły 4 tomu. Po przejrzeniu wyglądają na bardzo atrakcyjnie. Co prawda nie jest to zielnik ale bardzo ciekawie opisane + legendy i ciekawostki związane z opisywanymi roślinami. Barnym językiem napisane, ładna ilustracja zblizona do mojego pierwszego zielnika.
Pełna wersja