Dodaj do ulubionych

wyczerpane nakłady

18.06.11, 22:53
Nie wiem czy był podobny wątek, ale może założyć coś "ostrzegawczego", tak żeby nie uciekły nam pozycje, których zakup odkładamy z różnych powodów?
Ja dziś przeżyłam ciężki stres jak odkryłam, że "Dużo śmiechu trochę smutku to historia o mamutku" jest już praktycznie niedostępny, a ja odwlekałam zakup, bo mały jeszcze mały. Znalazłam w końcu w badet.pl
Mamutek faktycznie był wydany już parę lat temu, ale "Przygody Jeża spod miasta Zgierza" wydane w tym roku podobno rozchodzą się bardzo szybko - szefowa księgarni mówiła, że nie mogła go już dostać w hurtowni.
Obserwuj wątek
    • yantichy Re: wyczerpane nakłady 20.06.11, 09:37
      Dobry pomysł. Był kiedyś wątek "przegapione" (bodajże), ale dotyczył książek już niedostępnych.

Zgłaszam Tiny Oziewicz "O wiadukcie kolejowym, który chciał zostać mostem nad rzeką i inne bajki". Coraz trudniej to dostać, ja upolowałam w wyprzedaży.
      • niebioska Re: wyczerpane nakłady 20.06.11, 23:37
        > Zgłaszam Tiny Oziewicz "O wiadukcie kolejowym, który chciał zostać mostem nad r
        > zeką i inne bajki". Coraz trudniej to dostać, ja upolowałam w wyprzedaży.

Dostępne na Allegro - właśnie kliknęłam :).
          • abepe Re: 23.01.13, 09:45
            yantichy 23.01.13, 09:21
            Był taki ostrzegawczy wątek o tytułach, które są na wyczerpaniu. Jakoś nie potrafię go odnaleźć - wydaje mi się, że nie jest podpięty na górze. A tymczasem, z niemiłym zaskoczeniem, odkryłam, że nie ma w księgarniach „Aksamitnego królika” ( wersji drukowanej, audiobook i film są dostępne). Wcześniej w ten sposób przegapiłam „Galopem!”. Tej książki mniej żałuję, ale królika byłam ciekawa. Jeśli ktoś się natknie nań, niech da znać proszę!
            Widzę też, że kurczy się lista miejsc, w których można kupić „Don Kichota” Kästnera. No i cała jestem w rozterce, bo nie miałam w planach kupowania go teraz – lista bieżących chceń jest przytłaczająco długa, ale wygląda na to, że jak się nie pospieszę to będzie po ptokach.

rykam 23.01.13, 09:35

Na stronie Muchomora deklarują "duże ilości" Don Kichota :
            • yantichy Re: 23.01.13, 09:59
              Dzięki za podpięcie!

rykam 23.01.13, 09:35
              > Na stronie Muchomora deklarują "duże ilości" Don Kichota

Wiesz, o co mi chodzi: tytuł, który do tej pory był dostępny w dwudziestu księgarniach internetowych i mogłaś wybrać najkorzystniejszą cenę, nagle zaczyna być tylko w kilku miejscach.
              Wiem, że „Don Kichota” jeszcze dostanę, ale widać, że powoli znika on ze sprzedaży.
              • rykam Re: Don Kichot 23.01.13, 11:06
                Na tę chwilę najkorzystniej znalazłam na Allegro: 31,98 zł (24,99 zł + 6,99 zł list polecony ekonomiczny).

oraz w naszej szkolnej: 33,5 zł (25 zł + 8,5 zł przesyłka PP).
    • kavakava Re: wyczerpane nakłady 20.06.11, 11:46
      Gdze na wyprzedaży można znaleźć wiadukt?
      Tak, też czasami czekam spokojnie na wznowienia zamiast nerwowo kupować w opcji z drogą wysyłką w drogiej księgarni. Jednak ze wznowieniami to taka loteria, niewtajemniczony człowiek nie wie - będą czy nie?
    • kavakava Re: wyczerpane nakłady 22.06.11, 00:10
      "Przepraszam, czy jesteś czarownicą?" jest chyba w ambelucji:
      www.ambelucja.pl/advanced_search_result.php?search_in_description=1&keywords=czy+jeste%B6+czarownic%B1&osCsid=3be9e086e613c83160a94367ff1f8a21&x=29&y=9
      A ja bym chciała "Baśnie z całego świata", ale nie wydaje mi się, że gdzieś jeszcze je znajdę, przydało by się wznowienie:
      www.ambelucja.pl/advanced_search_result.php?search_in_description=1&keywords=czy+jeste%B6+czarownic%B1&osCsid=3be9e086e613c83160a94367ff1f8a21&x=29&y=9
    • poppy76 Re: wyczerpane nakłady 29.06.11, 18:00
      Zniknelo tez chyba bezpowrotnie:
      Baśń o królu Dardanelu
      o malarzu rudym jak cegla
      Czarno na białym i biało na czarnym
      nie wiem, kto
      sen, ktory odszedl
      wilczek

i jeszcze sporo, sporo...
    • zo_79 Re: wyczerpane nakłady 29.06.11, 20:34
      Pluk z wieżyczki - nie można już zamówić ani w empiku ani w merlinie. Widziałam jeszcze dostępne ostatnie egzemplarze na stronie Hokusa, ale co z tego jak za przesyłką będzie kosztować koło 60 zeta.
      • metis1 Re: wyczerpane nakłady 29.06.11, 22:13
        Co do "Pluka" to akurat całkiem dobra wiadomość, że I wydanie się wyprzadało ;) Kolejne ma mieć poprawione błędy w tłumaczeniu i edycji, które tak denerwują i małych, i dużych czytelników (teraz pamiętam tylko zające/króliki, stadko brakujących przecinków i garść niepotrzebnych spacji) - podobno powstały z pośpiechu i mają zniknąć... Oby! :)
            • katrio.na Re: wyczerpane nakłady 01.07.11, 09:36
              I księga Lego Star Wars... już drugi raz mi odwlekają termin w Empiku.

Marzi jeszcze można dostać, ale w b.wysokiej cenie. Ja się cały czas zastanawiam - wakacje to nie jest dobry czas na kupowanie drogich książek ;(

• katrio.na Re: wyczerpane nakłady 01.07.11, 19:05
                  Zamówiłam taką:
                  www.empik.com/lego-star-wars-the-visual-dictionary-with-mini-figure-beecroft-simon,prod59359202,ksiazka-p
                  Dorastający nie mógł od niej na Targach oderwać wzroku.
                  Nie pamiętam ile dokładnie tam kosztowała, ale znacznie bliżej 100zł.

Dobra wiadomość, nasza już czeka w salonie ;)

Ale jako nakłady wyczerpane mogę dopisać pozycję Czułego Barbarzyńcy : Jak narysować...
                  Kiedyś uważałam je za drogie, znaczy się nadal uważam, że są dość drogie jak na swoją objętość i wykonanie. Ale teraz widzę, że trzeba popracować nad techniką rysunku Dorastającego - nieważne jakim kosztem.
                  Mamy 3 części z trudnością zdobyte (po w miarę rozsądnej cenie), ale większości już nie można dostać.
                  Właśnie anulowali nam te pozycję z zamówienia empikowskiego... kot, samolot, pies, dinozaur, wóz strażacki, księżniczka - są już niedostępne.

• bruy-ere Re: wyczerpane nakłady 27.08.11, 23:18
        zo_79 napisała:

> Pluk z wieżyczki - nie można już zamówić ani w empiku ani w merlinie. Widziałam
        > jeszcze dostępne ostatnie egzemplarze na stronie Hokusa, ale co z tego jak za
        > przesyłką będzie kosztować koło 60 zeta.

Pluk nagle objawił się w Merlinie. Sprawdzałam wcześniej - nie było, ale teraz jest. I w kilku innych księgarniach też.
      • agisek Re: wyczerpane nakłady 08.12.11, 21:12
        > Pluk z wieżyczki - nie można już zamówić ani w empiku ani w merlinie.

No właśnie, a ja właśnie uznałam, że już pora na niego i zaczęłam się rozglądać.
        --
        Moja strona
    • donkaczka Re: wyczerpane nakłady 20.07.11, 17:05
      znika "Serce w butelce" Oliver Jeffersa, w zadnej z ksiegarni jej juz nie bylo, rzutem na tasme wyklikalam na allegro
      --
      "tak jak siano ma się suszyć na grabiach, tak dziecko ma rosnąć na rękach" by prababcia Luśki
    • yantichy Re: wyczerpane nakłady 21.07.11, 16:07
      Coraz trudniej dostać Marka Kity "Wszyscy na Ciebie czekamy".
      Ze mnie wprawdzie heretyk jest, ale książka wydaje mi się niezła. Chciałam ją kupić uprzedzając zalanie kiczowatymi publikacjami przez bogobojną część rodziny.
      • biealka Re: wyczerpane nakłady 22.07.11, 14:57
        "Wszyscy na Ciebie czekamy" kupiłam tuż przed adwentem 2010 w "Cuda na kiju".
        I wygląda na to, że nadal jest ta pozycja tam dostępna.
        www.cudanakiju.pl/Wszyscy_na_Ciebie_czekamy__CD_t6140.html
        • yantichy Re: wyczerpane nakłady 31.07.11, 09:18
          Wiem, wiem. Ale coraz mniej księgarni je ma. Można się spodziewać, że niebawem zniknie.

biealka napisała:

> "Wszyscy na Ciebie czekamy" kupiłam tuż przed adwentem 2010 w "Cuda na kiju".
          > I wygląda na to, że nadal jest ta pozycja tam dostępna.
          > www.cudanakiju.pl/Wszyscy_na_Ciebie_czekamy__CD_t6140.html
    • bruy-ere Pan Tom buduje dom 21.07.11, 16:58
      "Pan Tom buduje dom", S. Themerson - nigdzie już nie mogę tego dostać.
      Jakby ktoś wiedział, gdzie ewent. można kupić lub miał do sprzedania egzemplarz, bardzo proszę o informacje.
    • bruy-ere "Babo chce" 31.07.11, 10:30
      Coraz trudniej dostać "Babo chce". Nie ma w wydawnictwie, w dużych księgarniach internetowych też już nie. Wczoraj upatrzyłam sobie tę pozycję w mniejszej i dziś już była niedostępna.
      Wydana była w 2010, może będzie dodruk? W każdym razie ja nie ryzykuję (moje dzieci uwielbiają 2 pozostałe części) i kupię już teraz, np. na Allegro.
      • rykam Re: "Babo chce" 09.12.11, 18:11
        W końcu dodrukowali? www.zakamarki.pl/show_object.php?id=639 Ja kupiłam jakiś czas temu tu: www.pikinini.pl/pelna_oferta/ksiazka_babo_chce-1 I jeszcze widzę np. tu: www.cook-book.sklep.pl/babo-chce.html
    • bruy-ere Janosh 17.08.11, 10:35
      Praktycznie nie do dostania są 2 części Janosha: "Ach, jak cudowna jest Panama" oraz "Ja ciebie wyleczę, powiedział miś", uchodzące za najlepsze z serii. Można je upolować na Allegro.
      Co prawda podobno ma się ukazać zbiorowe wydanie wszystkich części, ja jednak cenię sobie poręczność i samodzielność małych książek, z jedną historią.
    • r0sie POLECAM SZUKAĆ 20.08.11, 21:53
      Kochani tak sobie śledzę od pewnego czasu ten wątek, pewnie jest pożyteczny, ale wynika z niego, że zakupy robice tylko przez internet w dużych sklepach lub księgarniach internetowych i gdy w nich zabraknie książek tzn. że ich nigdzie już nie ma.
      Zawsze warto poszukać w mniejszych księgarniach internetowych lub stacjonarnych, bo one często mają zaskórniaki :) Poza tym wielu wydawców prowadzi sprzedaż na swoich stronach internetowych. Zauważyłam, że nowości dosyć szybko pojawiają się również w bibliotekach.
      Nie chcę uprawiać dzikiej reklamy ale też z miniART jest wiele tytułów o których wspomniane było tu w tym wątku.

--
      :: Piękne Dzieciństwo ::
      : Pracownia miniART :
        • katrio.na Re: POLECAM SZUKAĆ 21.08.11, 09:13
          Masz racje, swojego czasu gdy księgi Skokowskiego były tak ciężko dostępne - bez problemu dostałam je w zwykłej księgarni.
          Ale jest pewien haczyk, mało przyjemny dla portfela - kupujesz tam książki po najwyższej z możliwych cen.
      • bruy-ere Re: POLECAM SZUKAĆ 21.08.11, 10:24
        Zauważyłam już dawno, że z dużych księgarni pozycja znika najszybciej, dlatego też kiedy czegoś szukam, to szukam głównie po małych. Niektóre mają problem z aktualizacją - pozycja widnieje na stronie, a w rzeczywistości jej brak (sztandarowy przykład to cuda na kiju).
        Niestety dość często zdarza się, jak już coś sobie upatrzę, to i w tych małych nie ma - niektóre nakłady wyczerpały się i już.
        Dobrym sposobem szukania jest wpisane tytułu w porównywarkę cen - wyszuka wtedy w księgarniach, o których nie mieliśmy pojęcia, a które są słabo pozycjonowane np. w Google.
        Ja już zresztą po odkryciu tańszych księgarni internetowych zniechęciłam się na amen do dużych sieciowych - drożyzna, jakiej świat nie widział!
        • donkaczka Re: POLECAM SZUKAĆ 21.08.11, 18:07
          no i trzeba miec czas i dostep do stacjonarnych ksiegarni, a jak sie szuka bardziej niszowego produktu, to w malych ksiegarniach czesto ich nie ma
          ja w necie znajduje przez nokaut i skapca, potrafia wyszukac wlasnie w takich mniej znanaych ksiegarniach i czesto tam znajduje trudno dostepne pozycje
          googlem faktycznie nie wyszukuje, bo nie ma sensu
          --
          "tak jak siano ma się suszyć na grabiach, tak dziecko ma rosnąć na rękach" by prababcia Luśki
        • r0sie Re: POLECAM SZUKAĆ 22.08.11, 22:31
          odnośnie cen, to wielu wydawców drukuje je obecnie na okładkach i nie ma rady na zmianę, chyba, że ktoś ze sprzedawców je po prostu zakleja, ale to od razu przecież widać..
          w związku z tym ceny w sklepach internetowych nie różnią się od tych w sklepach stacjonarnych
          --
          :: Piękne Dzieciństwo ::
          : Pracownia miniART :
          • poppy76 Re: POLECAM SZUKAĆ 25.08.11, 15:25

R0sie, ceny w internetowych ksiegarniach sa b czesto nizsze niz w stacjonarnych, czyli okladkowych. Ok 10% statystycznie a czasami jeszcze wiecej. Tylko oplata za wysylke podraza koszty, zwlaszcza jak sie kupuje jedna ksiazke.

A, i sie pochwale, bo szczesliwa dzis jestem. Udalo mi sie kupic w koncu 'Sen, ktory odszedl', na Amazonie z browns books, bo z samego amazona jest na ponad 8f. jest blad w nazwie: sem zamiast sen, znalazlam przypadkiem zupelnie. Nie wiem, ile bedzie kosztowala dostawa do Polski
            www.amazon.co.uk/gp/offer-listing/8391468429/ref=dp_olp_all_mbc?ie=UTF8&qid=1314278374&sr=1-1&condition=all
            Aha, okladka jest 'twarda' mimo, ze napisali, ze to paperback.
            Dzisiaj ksiazka do nas dotarla i ilustracje sie b podobaja mlodej:)
          • donkaczka Re: POLECAM SZUKAĆ 25.08.11, 20:37
            oj, to sie usmiechnelam :)
            roznice w cenach sa ogromne, a cena wydrukowana jest zdaje sie cena maksymalna
            pierwszy z brzegu przyklad:
            brzechwa z wytworni za 36pln
            www.e-libro.pl/wiersze-dla-dzieci-p-81146.html
            i za 48,49 w empiku
            www.empik.com/wiersze-dla-dzieci-brzechwa-jan,prod59120407,ksiazka-p
            ksiegarnie internetowe sa duzo tansze, ja chetnie myszkuje po stacjonarnych i zawsze cos kupie, choroba taka, ale duze planowe zakupy robie w internecie, bo wychodza ogromne roznice

--
    • kavakava polskie baśnie i legendy 01.10.11, 16:03
      "Polskie baśnie i legendy" z ilustracjami Marii Ekier,
      a także "Oskar i Mimi" w dobrej cenie dostępne w Liderii:
      www.lideria.pl/Polskie-basnie-i-legendy-Grzegorz-Leszczynski/sklep/opis?nr=81178#opis
      www.lideria.pl/Oskar-i-Mimi-Anna-Neborova/sklep/opis?nr=155469
    • rzezucha.ma Pan Kłap 15.10.11, 23:11
      Wygląda na to, że Pana Kłapa tez coraz trudniej dostać, przynajmniej internetowo.
      Jeszcze Ambelucja się melduje, o ile to oczywiście nie książki-widma...
      --
      stasiekpoleca.blogspot.com/
    • ona_007 witam ;) 08.11.11, 12:03
      Nie będzie wznowień ani nowych wydań w Amberze - Gruffala Julii Donaldson .
      Pruszyński ani Rebis nie zamierzają wznawiać Listów św Mikołaja- Tolkiena.

Czasami nie rozumiem polityki wydawnictw - nic a nic. Tyle wartościowych pozycji jest niedostępnych...A odzewu żadnego...

--
        • ona_007 Re: witam ;) 08.11.11, 14:07
          Może i tak ...
          Szukałam od stycznia i nie mogłam nigdzie namierzyć. A w zeszłym tygodniu kupiłam 2 egzemplarze ;) Wydanie rebisa i pruszyńskiego . Rebis wydanie wcześniejsze- 94 rok chyba - i w porównaniu do Pruszyńskiego skromniejsza ilość reprodukcji .
          • abepe Re: witam ;) 08.11.11, 14:21
            Ja mam Prószyńskiego. Kupiłam kilka dobrych lat temu za kilkanaście PLN.

A Amber nie wznowi "Gruffallo" bo wycofali się z serii Amberek, nie wydają już dla dzieci. Może ktoś inny go przejmie? Nie zdziwiłabym się.
            • poppy76 Re: witam ;) 08.11.11, 14:42
              Powinien w sumie sie znalezc ktos, tzn wydawca. Gruffallo to klasyka:) W uk wszystko z gruffallo mozna kupic, od lyzki po fartuszek do malowania farbami. Nie wspomne o formatach ksiazek, czyli sztywno, miekko-okladkowe, twardostronnicowe, audio...
              --
              Nie jestem leniwa. Mam zawyżone wymagania motywacyjne.
          • ona_007 ojej 08.11.11, 14:38
            Ojej straszny wstyd tak od razu , od drzwi babole sadzić ...
            Napisałam źle nazwę wydawnictwa - na swoje usprawiedliwinie mam tylko to ze skojarzyło mi sie z miejscowościa i tak poszło...
            Wstyd straszny ...
            • abepe Re: ojej 08.11.11, 15:01
              ona_007 napisała:

> Ojej straszny wstyd tak od razu , od drzwi babole sadzić ...
              > Napisałam źle nazwę wydawnictwa - na swoje usprawiedliwinie mam tylko to ze sko
              > jarzyło mi sie z miejscowościa i tak poszło...
              > Wstyd straszny ...

Pierwsze koty za płoty:) Każdemu się może zdarzyć błąd w nazwie wydawnictwa czy w nazwisku. Bywają nieoczywiste. Tu mają spokój moderatorki, zawsze mogą swoje błędy poprawić:)) (Ja czasem swoje poprawiam:) Jeżeli komuś z jakiegoś powodu wstyd - proszę pisać, będę kasować. Może nie zawsze od razu (dzisiaj jestem na chorobowym, dlatego mnie tu tyle:)

Ale tego Pruszyńskiego już zostawmy:)
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka