Dodaj do ulubionych

Egmont - nowości

17.09.12, 20:54
3.10.2012
https://www.egmont.pl/gfx/egmont/pl/default_aktualnosci/26/311/1/s1516699640.jpg
Seria Czytam Sobie to trzypoziomowy program wspierania nauki czytania dla dzieci w wieku 5-7 lat. Cykl książek nie tylko wartościowych edukacyjnie, ale także atrakcyjnych pod względem artystycznym.

Do współpracy przy tworzeniu serii wydawca zaprosił pisarzy tej miary co Grzegorz Kasdepke, Wojciech Widłak, Zofia Stanecka, Ewa Nowak, Joanna Olech czy Małgorzata Strzałkowska. Zabawnym historyjkom ich autorstwa towarzyszą ilustracje, m.in. Joanny Rusinek, Jony Jung, Daniela de Latour, Mikołaja Kamlera.
3.10.2012 - Seria Czytam Sobie
Serię rozpoczyna dziewięć tytułów – po trzy w obrębie kolejnych poziomów czytelniczego zaawansowania dziecka. Dzięki nim zaczyna ono naukę od składania wyrazów z liter, następnie z sylab, by wreszcie – w książeczkach z poziomu „dla zaawanasowanych” – płynnie czytać całe zdania.
Stosownie do poziomu odbiorców czcionki w tekstach mają różny rozmiar oraz proporcje względem rysunków. Książeczki dla początkujących mają krótsze zdania oraz przewagę ilustracji, z kolei tytuły dla bardziej wyrobionych małych miłośników literatury przypominają już „prawdziwe książki”, z nielicznymi, czarno-białymi obrazkami.
https://www.egmont.pl/gfx/egmont/images/olachaberska/czytamsobie/psotnyfranek_www130.jpg
Agnieszka Frączek, „Psotny Franek”, zilustrowała Joanna Rusinek
Fruwający zimą nad miastem Franek to nie żadna papuga, a kruk (a może gawron), który postanowił zażartować sobie z przechodniów zakładając pstrokate ubranko, a na łepek gustowny berecik… Zabawną historyjkę ubarwiają ciepłe ilustracje Joanny Rusinek.
https://www.egmont.pl/gfx/egmont/images/olachaberska/czytamsobie/ktopolubitrolla_www130.jpg
Zofia Stanecka, „Kto polubi trolla?”, zilustrowała Jona Jung
Troll, choć niespecjalnie urodziwy (to fakt), z bliska wydaje się całkiem sympatyczny. Do wniosku tego dochodzi Drobinka, nawiązując przyjaźń z nowo poznanym towarzyszem. Sympatycznie i z morałem.
https://www.egmont.pl/gfx/egmont/images/olachaberska/czytamsobie/sekretponuregozamku_www130.jpg
Wojciech Widłak, „Sekret ponurego zamku”, zilustrowała Diana Karpowicz
Jedyna lokatorka ponurego zamku Ponura Dama wyje całymi nocami… Na szczęście (dla nas i dla niej) pojawia się kilkuletni Kuba z kuferkiem, którego zawartość rozwesela lokatorkę zamku po wsze czasy
https://www.egmont.pl/gfx/egmont/images/olachaberska/czytamsobie/tadek_ispolka_druk_www130.jpg
Joanna Olech, „Tadek i spółka”, zilustrowała Dorota Łoskot-Cichocka
Tadek Damradek, Natalka Pytalka, Romek Wiadomek, Tereska Bezpieska czy Franek Tyranek… Joannie Olech udało się zgromadzić iście doborową gromadkę! Na szczęście to urwisy nie tylko urocze , ale i niezwykle rezolutne.
https://www.egmont.pl/gfx/egmont/images/olachaberska/czytamsobie/skarbarubaby_www130.jpg
Małgorzata Strzałkowska, „Skarb Arubaby”, zilustrował Mikołaj Kamler
Wciągający niczym najlepsze powieści Verne’a „Skarb Arubaby” to najprawdziwsza przygodówka, w której jest wszystko, co znaleźć się powinno w klasyce tego gatunku. Wakacje Tomka i Oli spędzane w starym wiejskim domku wujka Anatola przynoszą ciąg niezwykłych zdarzeń, których kulminacją jest odnalezienie skarbu legendarnego wodza piratów.
https://www.egmont.pl/gfx/egmont/images/olachaberska/czytamsobie/majanatropiejaja_www130.jpg
Rafał Witek, „Maja na tropie jaja”, zilustrowała Emilia Dziubak
Papudze uciekło złote jajo! I co terrraz? – martwi się papuga. Na szczęście u jej boku dzielnie kroczy kilkuletnia Maja, obiecując odnalezienie cennej zguby. Wespół z dzielną załogą statku docierają na bezludną wyspę, by zamiast jaja odnaleźć coś zupełnie innego…
https://www.egmont.pl/gfx/egmont/images/olachaberska/czytamsobie/szarka_www130.jpg
Ewa Nowak, „Szarka”, zilustrowała Anna Wielbut
Tytułowa Szarka to młody wilczek, który trafia pod opiekę do kilkuletniej Gabrysi. Spędzająca zimowe ferie u dziadków na wsi dziewczynka podobnie jak oni nie podejrzewa prawdziwego pochodzenia zwierzęcia, żywiąc przekonanie, że Szarka to mały piesek… W jedną z ciemnych zimowych nocy o wilczka upominają się jednak członkowie jego rodziny…
https://www.egmont.pl/gfx/egmont/images/olachaberska/czytamsobie/kasztantapczan_itralala_www130.jpg
Grzegorz Kasdepke, „Kasztan, tapczan, tralala”, zilustrował Daniel de Latour
Grzegorz Kasdepke po raz kolejny sięga po swojego ulubionego bohatera. Dorastający Kacper opowiada swej młodszej siostrze Basi sentymentalną historię o kasztanowych ludkach, które są smutne nie mogąc odnaleźć swej królowej. Opowiadanie ujmuje subtelnym, błyskotliwym dowcipem. Tym razem podszytym… dreszczykiem. Wrażenia dopełniają nastrojowe rysunki Daniela de Latour.
https://www.egmont.pl/gfx/egmont/images/olachaberska/czytamsobie/tajemnicapewnejsasiadki_www130.jpg
Melania Kapelusz, „Tajemnica pewnej sąsiadki”, zilustrował Marcin Bruchnalski
Kot, który w geście pozdrowienia macha łapą, karaluchy ucinające sobie pogawędkę czy obładowane bagażami szczury przechadzające się po klatce schodowej… Świat wykreowany przez Melanię Kapelusz przesycony jest magią. A może to tylko złudzenie, które staje się udziałem tropiącego domniemaną czarownicę rodzeństwa – Dyni i Stefanka

--
"Można pogłaskać naszego królika i nadać mu imię. Królik ma to w dupie a państwu będzie miło" - Katalog z muzeum Igora Markina.
Obserwuj wątek
  • modrooczka Re: Egmont - nowości 17.09.12, 20:59
   17.10.2012
   Zofia Stanecka, il. Marianna Oklejak "Basia i telefon" https://ryms.pl/upload/201209141042280.49299400.jpg
   oraz
   "Basia i dentysta" https://ryms.pl/upload/201209141041430.73974900sd.jpg
   --
   "Można pogłaskać naszego królika i nadać mu imię. Królik ma to w dupie a państwu będzie miło" - Katalog z muzeum Igora Markina.
   • rykam Nowe Basie - zapowiedź 15.12.12, 20:00
    Zofia Stanecka -> Basia

    Skończyłam pisać dziewiętnastą Basię. "Basia i podróż" powędrowała do wydawcy i czeka na werdykt. A ja zasiadam do "Basi i alergii".
    Wczoraj o 15:13
        • rykam Re: fb 02.01.13, 13:24
         Bo jak te ponad 2 lata temu zakładałam sobie konto - pod kątem właśnie śledzenia różnych wydawniczych zapowiedzi itp., to na wallu miałam wszystko po kolei na bieżąco itd. Z roku na rok robiło się z tym gorzej i gorzej. Wprowadzili jakieś mechanizmy śledzące zaangażowanie na danych stronach i zauważyłam, że powiadomienia ze stron, gdzie się mało udzielam lub wcale - praktycznie wcale mi nie przychodzą. Próbowałam wchodzić po kolei na interesujące mnie strony, ale to jest bardzo żmudne i mija się z celem. Ostatnio korzystam z zakładki "Aktualności ze strony" i tam pojawia się dużo więcej niż na samym wallu. Ale np. nie dostaję już prawie wcale powiadomień o tym, że ktoś mi odpisał na komentarz - za tym to już przestałam w ogóle nadążać ;) Jeśli interesuje mnie jakiś temat, staram się o nim pamiętać i tam zaglądać, ale w pewnym momencie dyskusja i tak zamiera. Za dużo tego ;)
         • modrooczka Re: fb 02.01.13, 14:31
          No tak, niestety jest dokładnie jak piszesz. Ja ostatnio dziwiłam się, że wciąż nie mam informacji a powinna być na stronie. Okazało się, że dawno wisi, tylko jej nie widziałam.
          --
          "Można pogłaskać naszego królika i nadać mu imię. Królik ma to w dupie a państwu będzie miło" - Katalog z muzeum Igora Markina.
     • rykam Basia i moda 13.08.13, 14:37
      https://ecsmedia.pl/c/basia-i-moda-p-iext23056906.jpg

      Basia i moda

      Premiera w E.: 2 października 2013

      Basia potrzebuje spodni narciarskich. Tata jedzie z nią do centrum handlowego. Co może wyniknąć z wizyty takiej ekipy w takim miejscu?
     • ufoju Re: Zapowiedź: Basia i moda 27.09.13, 16:01
      W listopadzie ma sie pojawic takze "Wielka ksiega. Basia" czyli zbior ponad 20 opowiadan o Basce:
      dziecio-mamia.home.pl/autoinstalator/wordpress1/?p=2688
      A jak wiesc echem niesie beda tez kolejne tytuly w ramach serii "Czytam sobie!"
      • rykam Basia i urodziny w muzeum 25.03.14, 19:32
       https://merlin.pl/Basia-Basia-i-urodziny-w-muzeum_Zofia-Stanecka,images_product,17,978-83-281-0348-1.jpg

       Basia wybiera się na urodziny Anielki - do Muzeum Narodowego!

       Wydaje jej się, że wie, gdzie idzie, ale czeka ją niezła dawka niespodzianek...

       Książka wydana we współpracy z Muzeum Narodowym w Warszawie.

       Podgląd:
       polska ilustracja dla dzieci
  • modrooczka Re: Egmont - nowości 17.09.12, 21:04
   Wielotomowa seria dla 8-9 latków
   https://www.egmont.pl/gfx/egmont/okladki/lscdelt01.jpg
   Emily Rodda
   Puszcze milczenia
   Nad królestwem Deltory zapanował nikczemny Władca Mroku. Zmusił do ucieczki rodzinę królewską i zniszczył Pas Deltory, którego magia chroniła królestwo. Szesnastoletni Lief wyrusza w niebezpieczną podróż. Musi odnaleźć siedem kamieni, które tworzyły Pas i bez których Deltora nie wyrwie się spod jarzma Władcy Mroku. Tajemnice, niebezpieczne stwory, wróg czający się w cieniu drzew Odzyskanie Pasa Deltory nie będzie łatwe.
   --
   "Można pogłaskać naszego królika i nadać mu imię. Królik ma to w dupie a państwu będzie miło" - Katalog z muzeum Igora Markina.
   • rykam Puszcze Milczenia w Radiu Dzieciom o 19.30 do 28IX 18.09.12, 07:26
    Literacki Egmont i Program 1 Polskiego Radia zapraszają do słuchania książki Emily Roddy „Puszcze Milczenia".

    Od 17 do 28 września w programie „Radio Dzieciom" fragmenty książki będzie czytać Janusz Wituch, który wcielał się w postacie m.in. z filmów „Lorax", „Madagaskar 3", „Avengers 3D", czy „Ben 10". Start codziennie o 19.30.

    W Deltorze, rozległej krainie magii i potworów, trwają poszukiwania siedmiu zaginionych kamieni. W pełną niebezpieczeństw podróż wyrusza trójka śmiałków - Lief, Barda i Jasmine. Bohaterowie muszą rozwiązać wiele łamigłówek i odkryć mroczne tajemnice, aby wypełnić powierzoną im misję.

    Pozostałe tomy w serii:
    Jezioro Łez, Miasto Szczurów, Ruchome Piaski
  • modrooczka Re: Egmont - nowości 17.09.12, 21:07
   2012 Cornelia Funke dla starszych (IMO ok. 12+)
   https://www.egmont.pl/gfx/egmont/okladki/ljureck.jpg
   Cornelia Funke
   Reckless. Kamienne ciało
   Jakub Reckless przez wiele lat żył po drugiej stronie lustra. Znajdował schronienie i dom w świecie, w którym nawet najposępniejsze baśnie są rzeczywistością, a zaklęcie nimfy zamienia człowieka w kamień. Wędrował przez góry i puszcze w poszukiwaniu magicznych skarbów dla cesarzy i królów. Pewnego dnia Jakub popełnił błąd i pozwolił, aby na drugą stronę lustra przeszedł również jego młodszy brat Will. Teraz ciało Willa powoli zaczyna zamieniać się w nefryt. Jakub ma bardzo mało czasu na uratowanie brata. Znalezienie lekarstwa będzie wymagało sprytu, odwagi, a wręcz szaleństwa…
   --
   "Można pogłaskać naszego królika i nadać mu imię. Królik ma to w dupie a państwu będzie miło" - Katalog z muzeum Igora Markina.
  • modrooczka Księzycowy kamień 17.09.12, 21:23
   Seria Księżycowy Kamień (dla dzieci ok 8+)
   https://merlin.pl/Dzieciaki-kontra-f-o-b-i-a_Rafal-Witek-Rafal-Witek,images_product,31,978-83-237-5296-7.jpg
   Rafał Witek, il. Daniel de Latour, 2011
   Podobno w okolicy grasuje Bybołów. W jakiej okolicy? Zachodzi obawa, że w najbliższej. Sara Szczęściara i Kuba Rozróba muszą nie tylko Bybołowa zlokalizować, ale także go uratować. Z odległej wyspy Poka-Poka z pomocą przybywa profesor Gładkostópka. I sprawa może byłaby prosta - gdyby nie to, że Bybołów jest zwierzęciem arcyrzadkim i że na jego życie czyhają inni - otwarcie... i skrycie. Niesłychany kalejdoskop wyrazistych postaci, dalekich podróży, zaskakujących zwrotów akcji, a wszystko z szaloną fantazją.
   https://merlin.pl/Pies-i-jego-chlopiec_Eva-Ibbotson,images_product,25,978-83-237-5353-7.jpg
   2011.
   Hal marzy o psie. Jego zapracowani rodzice nie wyobrażają sobie zwierzęcia w swoim wypielęgnowanym eleganckim domu. W końcu obiecują synowi psa na dziesiąte urodziny. Okazuje się jednak, że pies jest tylko na weekend - wypożyczony! Hal czuje się oszukany i nieszczęśliwy. Postanawia więc uciec do dziadków - z psem z wypożyczalni! Pełna ciepła i humoru opowieść drogi o przyjaźni, odpowiedzialności i miłości do zwierząt (i ludzi).
   Zgłoś błąd w opisie
   https://merlin.pl/Na-tropie-ogra_Eva-Ibbotson,images_product,25,978-83-237-5234-9.jpg
   Mieszkańcy pensjonatu dla Niezwykłych Stworzeń przy Whipple Road 26, troll Ulf, czarodziej Brian Brainsweller i Wiedźma z Dribble, a także zupełnie zwyczajny chłopiec o imieniu Ivo mają do wypełnienia niebezpieczną misję. Muszą uwolnić księżniczkę Mirellę więzioną przez budzącego grozę ogra z Oglefort. Jednak kiedy docierają na miejsce, okazuje się, że ogr przechodzi załamanie nerwowe, a księżniczka nie ma najmniejszego zamiaru wracać do swojego królestwa. Czy czwórce przyjaciół uda się uratować ogra i doprowadzić sprawy do szczęśliwego końca?
   https://merlin.pl/Potilla_Cornelia-Funke,images_product,17,978-83-237-5233-2.jpg
   Potilla jest malutką, ale potężną królową wróżek. Pozbawiona mocy przez złego złodzieja prosi o pomoc nieśmiałego chłopca, Arthura. Razem muszą uratować pozostałe wróżki i odzyskać królestwo. Wyruszają więc w pełną przygód podróż. Wspaniała historia o fantastycznym świecie wróżek, mocy prawdziwej przyjaźni i odwadze, która ujawnia się w najmniej oczekiwanych momentach.

   https://merlin.pl/Kolezaneczki_Ewa-Nowak,images,21,978-83-237-5345-2.jpg
   Iwa przyjaźni się z Anią i Patrycją ze swojej klasy. Usilnie próbuje utrzymać przyjaźń z obiema. Czuje jednak, że one są sobie bliższe. Ani jej starszy brat Kamil, ani rodzice nie dostrzegają jej rozterek. I wtedy właśnie Iwa zaczyna być niewidzialna - nie zawsze, ale od czasu do czasu... To diametralnie zmienia postać rzeczy. Niewidzialność daje Iwie przewagę, o jakiej nie mogła marzyć. Ale bycie niewidzialnym może być też bardzo uciążliwe... Ciepła, inteligentna opowieść o przyjaźni, zrozumieniu, nauce afirmacji siebie.
   https://www.egmont.pl/gfx/egmont/okladki/ltokarw.jpg
   Czy wiesz, co wydarzyło się dawno temu w Weronie? Jeśli nie, daj się porwać pomysłowym duchom do renesansowego miasta. Troje uczniów warszawskiego gimnazjum odkrywa w teatrze tajne przejście do świata szekspirowskiego dramatu. Stawka jest olbrzymia, bo zamierzają zmienić bieg wydarzeń w najsłynniejszej sztuce o miłości. Dziwne przepowiednie, kryjówka w grobowcu, uwięzienie w lochu i uczucia, nad którymi trudno zapanować – to tylko część emocjonujących wydarzeń. Jeśli nie boisz się duchów, poddaj się rytmowi opowieści, bo tam, po drugiej stronie czeka cię wiele niespodzianek.
   https://www.egmont.pl/gfx/egmont/okladki/lsckk08srod.jpg
   Julka mieszka na warszawskim Bródnie. Chodzi do pierwszej klasy, przyjaźni się z Aśką, ciągle zaś kłóci ze starszym bratem Filipem. Jako osóbka obdarzona bujną wyobraźnią miewa zaskakujące pomysły. Na ogół są one źródłem nieopisanej radości dla bliskich. Zdarza się jednak, że Julka wpada w tarapaty, jak wtedy, gdy przestaje mówić sąsiadom dzień dobry, bo dowiedziała się, że grzeczne dzieci nie odzywają się bez pytania. „Środek kapusty” to przezabawna i mądra opowieść o życiu niezwykłej rodziny w całkiem zwyczajnym mieście.


   --
   "Można pogłaskać naszego królika i nadać mu imię. Królik ma to w dupie a państwu będzie miło" - Katalog z muzeum Igora Markina.
   • rykam Księżycowy kamień / Wydawcy o swoich książkach 18.09.12, 07:39
    W cyklu "Wydawcy i autorzy o swoich książkach" Maria Deskur z wydawnictwa Egmont opowiada o serii Księżycowy kamień, w której ukazują się książki polskich i obcych autorów, skierowane do dzieci w wieku 8 lat i więcej.

    Qlturka tv - Seria Księżycowy kamień

    Księżycowy kamień to potężny talizman. Pobudza kreatywność, rozwija wrażliwość i intuicję, pomaga w rozwiązywaniu trudnych problemów. Sprzyja szczęściu.

    Seria „Księżycowy kamień" ma te same moce:

    - Odkrywa świat - poprzez przygodę.
    - Uwrażliwia na inne kultury i ludzi - dzięki międzynarodowemu panelowi autorów.
    - Wskazuje drogi, pomaga intuicji - dzięki tekstom nie tylko zabawnym ale i mądrym.
    - Uczy niezależności myślenia - poprzez niesztampowych bohaterów.

    Księżycowy kamień to zaproszenie do świata literatury. Zaproszenie do świata, który raz odkryty, staje się źródłem nieustającego szczęścia.

    https://www.qlturka.pl/projects/qlturka/resources/cms/galleries/a467b3953a37f81fb65c51681b5ffb97.jpg
   • abepe "Pies i jego chłopiec" E. Ibbotson 26.01.13, 20:04
    https://www.egmont.pl/gfx/egmont/okladki/lsckkpies.jpg

    Kolejna książka, w której roi się od stereotypów i dominuje podział: bogaci kontra biedni. Bogaci i źli, bo zaniedbujący dziecko, rodzice, dla których ważniejszy od potrzeb syna jest kolor dywanu w jego pokoju, kontra biedna, kochająca się rodzina. Bogata synowa, która pogardliwie patrzy na związaną paskiem walizkę biednych teściów. Inni bogaci rodzice, którzy oddają adoptowaną dziewczynkę, gdy okazuje się, że nie rozwija się normalnie. Bogaci ludzie, którzy wypożyczają reprezentacyjnie wyglądającego psa na jeden dzień, żeby się nim przed kimś pochwalić i oddają bez żalu. Na tych nieczułych osobach zarabiają inni bogaci ludzie, którzy prowadzą wypożyczalnię psów, ale do opieki nad nimi zatrudniają biedną dobrą dziewczynę, której płacą połowę tego, ile powinni. A jeżeli pies na siebie nie zarabia, czyli nie ma chętnych do pożyczenia go - oddają go, nie w dobre ręce. Dzieci z ekskluzywnej szkoły, do której chodzi główny bohater też są niedobre, w przeciwieństwie do tych, które spotyka w miejskim parku.
    Niedobrze. Ten podział rzucił mi się w oczy już na początku, mimo to przeczytałam dzisiaj już z 80% książki i mam zamiar dać do czytania mojemu starszemu synowi. Ciekawe czy zauważy?
    Sama historia jest wciągająca. Perypetie chłopca, który miał zamiar uciec pociągiem do dziadków z psem z wypożyczalni a w końcu ciągnie za sobą cztery psy (i towarzyszy mu w podróży biedna ale szlachetna dziewczynka) i podróżuje w niecodzienny sposób są pełne zwrotów akcji. Dla miłośników psów - wielka gratka. Myślę, że tę książkę można potraktować jako kolejny poziom serii "Czytam sobie";)

    Przeczytałam dwie blogowe opinie o książce - obie czysto entuzjastyczne. Może się czepiam?

    • modrooczka Re: "Pies i jego chłopiec" E. Ibbotson 26.01.13, 21:44
     Mnie dokładnie to samo irytowało. I jeszcze sie zastanawiałam, jak tacy wrażliwi, ciepli ludzie, jak dziadkowie wychowali takiego idiotę jak ojciec Hala? Mojej córce książka się bardzo podobała, przeczytała nawet chyba ze 2 razy.
     A ogólnie seria "Księżycowy kamień" w założeniu miała trafiać właśnie do dzieci w wieku 7-10, które już nieźle czytają. Daj swojemu "Dzieciaki kontra FOBIA" Witka, moim zdaniem najlepsza z serii jak dotąd.
     --
     "Można pogłaskać naszego królika i nadać mu imię. Królik ma to w dupie a państwu będzie miło" - Katalog z muzeum Igora Markina.
     • abepe Re: "Pies i jego chłopiec" E. Ibbotson 27.01.13, 09:57
      modrooczka napisała:

      > Mnie dokładnie to samo irytowało. I jeszcze sie zastanawiałam, jak tacy wrażliw
      > i, ciepli ludzie, jak dziadkowie wychowali takiego idiotę jak ojciec Hala?

      Wszystko przez złych kolegów ze szkoły z internatem!

      Jest w tej książce jedna bogata dobra rodzina, ale to buddyści pochodzący z Indii. Europejczycy, bez określania stosunku do jakiejkolwiek religii, skazani są na bycie kanaliami.
      Są też źli niebogaci, ale w ich opisie autorka nie podkreśla związku kieszeni z moralnością, tak jak to robi w opisie biednych ale dobrych i szczęśliwych.

      Skończyłam czytać. Myślę, że książka bardziej na poziom 6+ niż 8+, chociaż mój trzecioklasista na pewno łyknie z przyjemnością.
  • modrooczka Marzi 17.09.12, 21:35
   2011, trzecia część kultowego komiksu o Marzi autorstwa Marzeny Sowy
   https://merlin.pl/Marzi-Nie-ma-wolnosci-bez-solidarnosci-tom-3_Marzena-Sowa,images_product,15,978-83-237-3640-0.jpg
   --
   "Można pogłaskać naszego królika i nadać mu imię. Królik ma to w dupie a państwu będzie miło" - Katalog z muzeum Igora Markina.
  • modrooczka Asterix 17.09.12, 21:43
   sierpień 2012 Najnowsze Asterixy, R. Goscinny, A. Uderzo
   https://merlin.pl/Asteriks-u-Helwetow-tom-16_Rene-Goscinny,images_product,23,978-83-237-4790-1.jpg
   https://merlin.pl/Galera-Obeliksa-tom-30_Rene-Goscinny,images_product,21,978-83-237-4761-1.jpg


   --
   "Można pogłaskać naszego królika i nadać mu imię. Królik ma to w dupie a państwu będzie miło" - Katalog z muzeum Igora Markina.
  • modrooczka Re: Egmont - nowości 17.09.12, 21:52
   kwiecień 2012 pierwszy z trzech tomów, dla dzieci ok. 10+
   Damian Dibben "Strażnicy historii. Nadciąga burza"
   https://merlin.pl/Nadciaga-burza-Straznicy-historii_Damian-Dibben,images_product,19,978-83-2375-202-8.jpg
   "Rodzice Jake’a Djonesa zaginęli bez wieści i nie wiadomo, w jakim są miejscu na Ziemi i w jakim momencie historii. Jake poznaje ich zdumiewający sekret: oboje należą do Tajnych Służb Straży Historii, stowarzyszenia, którego członkowie podróżują przez stulecia, aby udaremniać poczynania złoczyńców manipulujących przy dziejach świata. W poszukiwaniu rodziców Jake przenosi się z Londynu XXI wieku do dziewiętnastowiecznej Francji, gdzie trafia do Punktu Zero, głównej siedziby strażników historii. Tam poznaje barwną grupę młodych agentów i wraz z nimi wyrusza do epoki renesansu, aby podjąć misję ratowania dziejów przed złowrogim Zeldtem, który zamierza zniszczyć świat, jaki znamy. Przeszłość jest w niebezpieczeństwie i tylko Jake Djones może ją ocalić! "

   --
   "Można pogłaskać naszego królika i nadać mu imię. Królik ma to w dupie a państwu będzie miło" - Katalog z muzeum Igora Markina.
  • modrooczka Seria "Wierszem pisane" 17.09.12, 21:58
   Marzec 2012
   Natalia Usenko, il. Diana Karpowicz
   https://www.egmont.pl/gfx/egmont/okladki/lhcwnideal.jpg
   Wstałam dziś rano w humorze raczej paskudnym świat był za oknem szary, nudny i brudny. Początki „idealnego dnia” nie są łatwe. Szczęśliwie Natalia Usenko jest poetką, która niczego się nie boi. Skutecznie oswaja cyklopy i mumie, Babę Jagę i wróżkę, udomawia nawet Yeti. Jej wiersze nieodmiennie wywołują śmiech i zadumę. Piękne ilustracje Diany Karpowicz podbijają dowcip i wydobywają malarskość tej poezji.

   Ewa Kozyra-Pawlak, il. Paweł Pawlak
   https://www.egmont.pl/gfx/egmont/okladki/lhcwnzajac.jpg
   Chyba mam problem, i to nie lada – We własnym domu deszcz na mnie pada. W takich okolicznościach losu odnajdujemy tytułowego zająca. I towarzyszymy mu w próbach zaradzenia sytuacji. Próbach, dodajmy uczciwie, nieudolnych. Zabawna i pouczająca opowieść o wartości różnych talentów i sile prawdziwej przyjaźni. Dowcipne ilustracje i piękny tekst to efekt twórczej współpracy Ewy Kozyry-Pawlak i Pawła Pawlaka.

   Danuta Wawiłow, il. Joanna Rusinek
   https://www.egmont.pl/gfx/egmont/okladki/lhcwnzapach.jpg
   Choć zamknięta jest szuflada, wszędzie pachnie czekolada. [...] i nie mogę żyć w spokoju, gdy ten zapach jest w pokoju. Wiersze Danuty Wawiłow są trochę jak ten zapach – nie dają „żyć w spokoju”. Rozśmieszają dowcipem, zaskakują różnorodnością, wzruszają dzieci i dorosłych, zmuszają do namysłu już kolejne pokolenia. Ilustracje Joanny Rusinek, malarskie, ciepłe i pełne intrygujących detali, dodają kolejną pachnącą nutę do tej mnogości.
   --
   "Można pogłaskać naszego królika i nadać mu imię. Królik ma to w dupie a państwu będzie miło" - Katalog z muzeum Igora Markina.
   • rykam Seria "Wierszem pisane" c.d. 23.03.13, 15:26
    https://merlin.pl/Wiersze-dla-niegrzecznych-dzieci_Danuta-Wawilow,images_product,31,978-83-237-5385-8.jpg

    Wiersze dla niegrzecznych dzieci
    Danuta Wawiłow

    Ilustracje: Marianna Oklejak

    Premiera: marzec 2013

    Format: 200 x 250 mm
    Oprawa: twarda
    Liczba stron: 64

    Dwudziestu czerech krawczyków
    zgodnie ruszyło do boju,
    aby się zmierzyć z ślimakiem,
    co sobie pełzał u zdroju.


    Warto zmierzyć się z pięknymi wierszami Danuty Wawiłow zainspirowanymi folklorem angielskim. Dzięki nim wkroczymy do pełnego tajemnic świata dziecięcych marzeń i fantazji. Czasem będzie śmiesznie, czasem strasznie, ale na pewno nie będzie nudno.

    Nasycone kolorami i pełne humoru ilustracje Marianny Oklejak są doskonałym dopełnieniem tej ponadczasowej poezji.

    Podgląd:
    polska ilustracja dla dzieci
    Ryms

    https://sphotos-a.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-prn1/562705_502552989781382_1540507029_n.jpg

    Premiera: maj 2013

    Wyliczanki
    Natalia Usenko

    Ilustracje: Joanna Rusinek

    Wiersze dla dzieci
    Julian Tuwim

    Ilustracje: Daniel de Latour
  • modrooczka Re: Egmont - nowości 17.09.12, 22:06
   Październik 2011
   Jarosław Mikołajewski, il. Dorota Łoskot-Cichocka. Książka wyróżniona przez IBBY
   https://merlin.pl/Kiedy-kiedys-czyli-Kasia-Panjan-i-Pangor_Jaroslaw-Mikolajewski,images_product,23,978-83-237-5290-5.jpg

   Od kiedy Kasia sięgała pamięcią, czyli od zawsze, pan Jan był stary, ale nigdy niczego mu nie brakowało. Miał nos, uszy, nogi, ręce. Miał nawet włosy, choć mniej niż tata, Sebastian czy Bartek. A teraz włosów nie miał.

   Kiedy kiedyś jest opowieścią, która w prosty i bardzo przystępny sposób oswaja młodego czytelnika z tematem śmierci i odchodzenia. Bez wątpienia zasługuje na uwagę (…), napisana z niebywałą empatią i wrażliwością – napisała w Gazecie Wyborczej Beata Kęczkowska. W sobie tylko znany sposób - poetycko, choć realistycznie, niby zupełnie bezpośrednio, a pięknie - Jarosław Mikołajewski opowiada o śmierci jako o czymś naturalnym, jako o części naszego życia i śmierci. Sugeruje bardziej niż pokazuje ból straty, wydobywa wartość i piękno prawdziwej przyjaźni.

   We wcześniejszych edycjach konkursu Egmont został uhonorowany Nagrodą Literacką Polskiej Sekcji IBBY KSIĄŻKA Roku m.in. w 2009 roku za książkę Ewy Nowak „Bardzo biała wrona”.
   Powrót

   --
   "Można pogłaskać naszego królika i nadać mu imię. Królik ma to w dupie a państwu będzie miło" - Katalog z muzeum Igora Markina.
  • modrooczka Seria "Wielkie książki dla małego dziecka" 17.09.12, 22:12
   2011
   O serii: Harmonijnie rozwijające się dziecko chłonie wiedzę i uczy się emocji - równolegle. Jedno z drugim jest nierozerwalnie związane. Jedno i drugie - dla dziecka konieczne. Dlatego tak bardzo ważne jest zachęcanie dzieci do poznawania świata. Wielkie książki dla małego dziecka - to duży format i piękne ilustracje - wspaniałe zaproszenie do poznawania świata.
   Elżbieta Wasiuczyńska
   https://www.egmont.pl/gfx/egmont/okladki/lkarwkpoj.jpg
   https://www.egmont.pl/gfx/egmont/okladki/lkarwkalf.jpg

   Maria Deskur, il. Ewa i Paweł Pawlakowie
   https://www.egmont.pl/gfx/egmont/okladki/lkarwkatl.jpg


   --
   "Można pogłaskać naszego królika i nadać mu imię. Królik ma to w dupie a państwu będzie miło" - Katalog z muzeum Igora Markina.
  • modrooczka Trylogia czasu 17.09.12, 22:20
   2010/11 Kerstin Gier, "Czerwień rubinu", "Błękit szafiru" i "Zieleń szmaragdu", dla dzieci ok 12+
   Nagrodzona w 2012 roku nagrodą Donga, przyznana przez jury dziecięce
   https://www.egmont.pl/gfx/egmont/okladki/lhcrubin.jpg
   https://www.egmont.pl/gfx/egmont/okladki/lhcrubin2.jpg
   https://www.egmont.pl/gfx/egmont/okladki/lscrubin3.jpg

   "Podróże w czasie, niebezpieczeństwa czyhające w najmniej spodziewanym momencie, miłość, która nie zna granic czasu - ta książka Cię pochłonie. Dla Ciebie również czas przestanie mieć znaczenie. ""Absolutnie wciągający miks tajemniczego thrilleru, romantycznej przygody i scince-fiction, który czytelniczki najprawdopodobniej połkną na raz."" Augsburger Allgemeine Zeitung"
   --
   "Można pogłaskać naszego królika i nadać mu imię. Królik ma to w dupie a państwu będzie miło" - Katalog z muzeum Igora Markina.
  • modrooczka Hania Humorek 17.09.12, 22:56
   Megan McDonald, il. Peter H. Reynolds, Hania Humorek - seria dla dzieci ok 6+
   https://merlin.pl/Hania-Humorek_Megan-McDonald,images_product,27,978-83-237-3976-0.jpg

   Najnowsza, maj 2011
   https://merlin.pl/Hania-Humorek-Maly-detektyw_Egmont-Polska,images_product,19,978-83-237-7460-0.jpg
   --
   "Można pogłaskać naszego królika i nadać mu imię. Królik ma to w dupie a państwu będzie miło" - Katalog z muzeum Igora Markina.
  • modrooczka Olivia 17.09.12, 23:23
   Ian Falconer "Olivia" i "Olivia i orkiestra", 2009
   https://merlin.pl/Olivia_Ian-Falconer,images,27,978-83-237-7916-2.jpg
   https://www.egmont.pl/gfx/egmont/okladki/lhcolivia01.jpg

   --
   "Można pogłaskać naszego królika i nadać mu imię. Królik ma to w dupie a państwu będzie miło" - Katalog z muzeum Igora Markina.
  • modrooczka Jonka, Jonek i Kleks - tom 1 17.09.12, 23:51
   sierpień 2012 Szarlota Paweł
   Powrót do dzieciństwa (przynajmniej dla mnie :-))
   https://ecsmedia.pl/c/jonka-jonek-i-kleks-niech-zyje-wyobraznia-tom-1-p-iext11309901.jpg
   Przygody Jonki, Jonka i Kleksa to legenda polskiego komiksu dziecięcego. Wesołe, pełne fantazji i groteski historyjki ukazywały się od lat 70. do 90. XX wieku na łamach popularnego pisma „Świat Młodych”, a także w wydaniach albumowych. Jonka i Jonek – dwoje nastolatków wychowywanych wśród peerelowskich bloków – dzięki Kleksowi odrywają się od codziennej rutyny i wkraczają do krainy fantazji i marzeń. Przypominamy czytelnikom sympatycznych bohaterów i ich świat, którego granice wyznacza tylko wyobraźnia.

   W pierwszym tomie Jonka i Jonek zostają sąsiadami w bloku na warszawskim osiedlu Własna Kępa. Chodzą do tej samej klasy, wspólnie spędzają czas, oboje mają bujną wyobraźnię. Towarzyszem ich zabaw jest Kleks, dziwny, lecz przyjazny niebieski stworek, znaleziony kiedyś przez Jonkę na plaży. Cała trójka wymyśla najbardziej nieprawdopodobne zabawy – urządzanie zoo w szkole, wyprawę samolotem na Wyspę Uśmiechu, doświadczenia chemiczne w łazience, granie na flecie zrobionym z nogi od taboretu...
   --
   "Można pogłaskać naszego królika i nadać mu imię. Królik ma to w dupie a państwu będzie miło" - Katalog z muzeum Igora Markina.
   • bruy-ere Re: Jonka, Jonek i Kleks - tom 1 08.12.12, 13:33
    modrooczka napisała:

    > sierpień 2012 Szarlota Paweł
    > Powrót do dzieciństwa (przynajmniej dla mnie :-))

    Dla mnie też :-)
    Jak myślicie, nada się do nauki czytania, jako jedna z pierwszych samodzielnych lektur dla 6-latki? Nie mam dziecka w tym wieku, więc ciężko mi to stwierdzić.
    • modrooczka Re: Jonka, Jonek i Kleks - tom 1 08.12.12, 16:32
     Nie wiem szczerze mówiąc, ale moja szesciolatka z początku czytała tylko "Fistaszki" komiks o Snoopym a to podobny poziom. Myślę, że Kleks nadaje się dla sześciolatki. Mam teraz "Zatrute pióro" w domu to przejrzę i jeszcze dopiszę, co myślę.
     --
     "Można pogłaskać naszego królika i nadać mu imię. Królik ma to w dupie a państwu będzie miło" - Katalog z muzeum Igora Markina.
  • modrooczka Powstanie'44 w komiksie. Antologia prac konkursowy 17.09.12, 23:58
   maj 2012
   Opracowanie zbiorowe "Powstanie'44 w komiksie. Antologia prac konkursowych 2011"
   https://ecsmedia.pl/c/powstanie-44-w-komiksie-antologia-prac-konkursowych-2011-archiwum-historii-mowionej-p-iext8251583.jpg
   Czwarty już tom antologii prac wyróżnionych w konkursie Powstanie ’44 w komiksie. Tematem i inspiracją 5. edycji konkursu były wspomnienia uczestników Powstania Warszawskiego zgromadzone w Archiwum Historii Mówionej w Muzeum Powstania Warszawskiego. W antologii znalazły się wszystkie prace nagrodzone oraz wyróżnione przez jury i muzeum oraz szeroki wybór najciekawszych komiksów, które nie znalazły się w czołówce, a są warte przedstawienia. Pieczę artystyczną nad konkursem jak co roku sprawował Przemysław „Trust” Truściński.
   --
   "Można pogłaskać naszego królika i nadać mu imię. Królik ma to w dupie a państwu będzie miło" - Katalog z muzeum Igora Markina.
   • modrooczka Re: seria "Czytam sobie"... 04.10.12, 17:41
    To jeszcze wrzucę FB, który powstał jako reklama serii, ale społecznościowa (ma wspomagać rodziców i nauczycieli, którzy by chcieli żeby dzieci czytały)
    www.facebook.com/CzytanieToDziala?ref=hl
    --
    "Można pogłaskać naszego królika i nadać mu imię. Królik ma to w dupie a państwu będzie miło" - Katalog z muzeum Igora Markina.
   • abepe "Czytam sobie"..."Szarka" 11.12.12, 22:22
    Właśnie zaczęłam czytać sobie zamówione dla dzieci na Boże Narodzenie książki z tej serii - zaczęłam od poziomu 3. kupionego dla drugoklasistki.

    Na pierwszy ogień poszła „Szarka” - bardzo sympatyczna historia o tym, że ferie u babci na wsi mogą być równie atrakcyjne, co wyjazd za granicę lub do zimowego kurortu (temat bliski mojemu starszemu synowi, który od 2 lat miesiąc wakacji letnich spędza u babci pielęgnując ogród i zajmując się kotami, potem jego opisy gatunków kwiatów oraz karmy dla kotów egzotycznie wyglądają w szkolnej gazetce między relacjami innych dzieci z wyjazdów na dalekie plaże:) Z założenia książka jest dość krótka, więc nie ma miejsca na rozwinięcie tematu zabaw ze szczeniakiem (który okazuje się małą wilczycą, o którą dopomina się stado), ale dzięki temu jest pole do popisu dla wyobraźni. Każde dziecko marzące o własnym zwierzęciu powinno się tu rozmarzyć. Ewa Nowak zmieściła w tej książce sporo emocji - rozczarowanie, radość, sympatię, żal, pragnienie odzyskania zwierzęcia, odwagę, strach...(opis samotnej nocnej wyprawy do lasu, gdzie, to wie, czytelnik, czyhają wataha wilków).
    I między innymi właśnie o emocje pyta zadanie dodane do tekstu.

    Bardzo podoba mi się pomysł na dyplom za przeczytanie książki i naklejki oraz dodający powagi lekturze słownik. Ale - czy współczesnym dzieciom naprawdę trzeba tłumaczyć co to jest kożuch lub kurnik? (znającym Pettsona - nie!!!)

    • modrooczka Re: "Czytam sobie"..."Szarka" 11.12.12, 23:05
     Wydaje mi się, że dla autorów serii ważna była sama idea słowniczka. W książkach dla starszych dzieci, zwłaszcza tych dawniejszych często spotyka się gwiazdki i słowniczek na końcu książki (równie często, albo częściej niż przypisy na tej samej stronie). Chodziło o to, żeby początkujący czytelnik zapoznał się z taką formą i rozpoznał ją jako przyjazną w następnych książkach. A że trudnych słów nie było (może poza "watahą") to wytłumaczono łatwe. Też z tego rechotałam, zwłaszcza kurnik jest malowniczy. W "Kasztan, tapczan..." wytłumaczone jest słowo "wykałaczka" a w "Tajemnicy pewnej sąsiadki" miedzy innymi słowa "pelargonia" i "spiżarnia".
     --
     "Można pogłaskać naszego królika i nadać mu imię. Królik ma to w dupie a państwu będzie miło" - Katalog z muzeum Igora Markina.
     • abepe "Czytam sobie"..."Kasztan, tapczan, tralala" 11.12.12, 23:18
      Historia znana z życia rodzeństw - starszy brat opowiada młodszej siostrze (na jej prośbę) niesamowitą opowieść z dreszczykiem na temat widzianych na spacerze kasztanowców. To co opowiada jest tym okropniejsze, że wydaje się dość realne i dziewczynka daje się nabrać. Lęk przynosi ze sobą do domu i strachy zaczyna widzieć wszędzie. Mimo to prosi brata o kolejne straszne opowieści. Nie do czytania na dobranoc dla dzieci z rozbudzoną wyobraźnią! Zwłaszcza, że brak jednoznacznego zakończenia. Historia się nieco...rozwiewa.

      W tekście chyba więcej trudnych słów niż w „Szarce”.
      Nieco inne zadania - tym razem pisemne - dokończenie zdań.

      Nie mam trzeciej książki z poziomu 3.
      Sądząc po dwóch pierwszych książkach i tytule trzeciej - historie pełne są emocji. I dobrze, bo nic tak nie odstrasza od czytania jak nuda a wciągająca historia zachęca do pokonywania trudów.

      A! W książkach z poziomu 3. ilustracje są czarno-białe. W trzeciej także? Czy to ma spowodować, że nie będą przyciągały wzroku i rozpraszały czytelnika?
      • abepe "Czytam sobie"..."Kto polubi trolla?" 12.12.12, 00:07
       Przeglądam zamówione dla 5,5latka książki z poziomu 1. (będzie za łatwy, podejrzewam, że szybko przekażemy do klasowej biblioteczki, wydaje się świetny dla dzieci głoskujących i sylabizujących, mój zerówkowicz czyta płynnie całe wyrazy, ale z drugiej strony - robi to nadal średnio chętnie - może go to zachęci?)

       "Kto polubi trolla?" - mojego syna powinny ucieszyć ilustracje Jony Jung trącące Florką, za którą przepada. Treść prościutka, ale znowu emocjonująca i wciągająca - troll jest samotny i smutny, zwierzęta z otoczenia ignorują go lub się go boją, na szczęście udaje mu się przekonać do siebie pewną Drobinkę.
       Zdania komentują treść ilustracji (lub odwrotnie). Podpisy najczęściej mieszczą się w jednej linijce, wyrazy dość krótkie, łatwe do sylabizowania (większość 2-3 sylabowych, kilka 4 sylabowych), niektóre wyrazy "wyciągnięte" z tekstu i przeliterowane (dlaczego akurat te?)
       Tutaj też kilka pytań do tekstu i dyplom sukcesu z naklejkami za samodzielne przeczytanie.
       • modrooczka Re: "Czytam sobie"..."Kto polubi trolla?" 12.12.12, 00:48
        U nas panie w zerówce kserowały dyplom i naklejki, żeby każdy kto przeczyta mógł dostać.
        Odpowiadając na pytanie o trzeci poziom: tak, wszędzie są czarno-białe. W założeniu ilustracje miały być bardziej "dorosłe", trochę się wycofywać na drugi plan.
        Tekst na 1 poziomie nie ma w ogóle polskich liter, żadnych dwuznaków itp. Dlatego czasem nietypowo to brzmi.
        --
        "Można pogłaskać naszego królika i nadać mu imię. Królik ma to w dupie a państwu będzie miło" - Katalog z muzeum Igora Markina.
  • modrooczka Zofia Stanecka "Tajemnica Namoknietej Gabki" 04.10.12, 17:50
   W serii "Ksieżycowy kamień" nowa książka Zofii Staneckiej.
   W szkole Bratka i Ziutka zaczynają się dziać dziwne rzeczy. Ktoś przemyka po korytarzach, zamienia worki w szatni, chowa buty i brudzi fartuchy. Czy przyjaciołom uda się zdemaskować tajemniczą osobę?
   W mojej ocenie dla dzieci 7+ (albo 6+ jak ktoś ma bystre :-))
   W tym tygodniu czytano fragmenty w Radio Dzieciom, można ich posłuchać na stronie PR (w audycjach z 1-5.10 ostatnie 10 min audycji to czytanie)
   www.polskieradio.pl/18/90/Artykul/694263,Tajemnica-namoknietej-gabki
   https://ecsmedia.pl/c/tajemnica-namoknietej-gabki-p-iext11314137.jpg

   --
   "Można pogłaskać naszego królika i nadać mu imię. Królik ma to w dupie a państwu będzie miło" - Katalog z muzeum Igora Markina.
  • rykam Maria i ja 16.10.12, 11:43
   https://merlin.pl/Maria-i-ja_Miguel-Gallardo,images_product,25,978-83-2375-467-1.jpg

   Autor: Miguel Gallardo
   Przekład: Beata Majewska

   Premiera: 10 października 2012

   Format: 170 x 240 mm
   Liczba stron: 64

   Publikacja powstała z inicjatywy Fundacji Orange przy wsparciu merytorycznym Fundacji SYNAPSIS, wydana nakładem Literackiego Egmontu.

   https://www.synapsis.waw.pl/plugins/content/plugin_jw_sig/showthumb.php?img=galerie/mariaija/egmont_web.jpg&width=100&height=100&quality=100

   „Maria i ja" jest książką, ale nie klasyczną, ani też typową. To ilustrowana historia kilku ostatnich dni lata, które autor spędził ze swoją córką Marią w jednym z kurortów wakacyjnych.

   Komunikacja Miguela i Marii opiera się na rysunkach, co stanowi jedną z alternatywnych form porozumiewania się z osobami z autyzmem. Taka też jest książka, pełna obrazów, które są naturalną formą ekspresji dla profesjonalnego ilustratora Miguela Gallardo.

   To subtelna, obiektywna, ale przede wszystkim pełna ciepła i humoru opowieść, która wprowadza nas w świat osoby z autyzmem i pomaga ten świat odkrywać. Patrzymy na Marię oczami ojca, próbujemy zrozumieć jej potrzeby, lęki, niepokoje. Założeniem publikacji jest szerzenie wiedzy o autyzmie, a tym samym – ułatwianie osobom z tym zaburzeniem pełniejszego uczestnictwa w życiu społecznym.

   Osobista opowieść autora o wyjątkowej relacji jego i Marii to także próba przełamania stereotypów. - Chciałem, żeby ludzie ją poznali, żeby odkryli, że niepełnosprawność jest czymś innym niż myśleli dotychczas - powiedział w jednym z wywiadów udzielonych hiszpańskiemu dziennikowi „El País". - Ta książka jest dobrą lekturą dla całej rodziny – dodaje.

   Ojciec, córka i ich inność, rzecz godna uwagi i lektura dla wszystkich. Przede wszystkim dla tych, którzy chcą lepiej zrozumieć swoje otoczenie. - Wszyscy jesteśmy RÓŻNI i zarazem wszyscy jesteśmy WAŻNI - podkreśla Miguel Gallardo.

   Podróż Marii krótkometrażowy film animowany, narysowany przez hiszpańskiego grafika Miguela Gallardo
  • modrooczka Tuwim. Wiersze na wagarach 29.10.12, 12:02
   https://ryms.pl/upload/201210281729190.20686800sd.jpg
   Informacja wydawcy:

   W tomie poezji Juliana Tuwima "Wiersze na wagarach" są zarówno utwory znajdujące się w programach nauczania w gimnazjum, jak i te mniej znane uczniom. Wiersze są zabawnie zilustrowane i opatrzone dowcipnymi komentarzami, dzięki którym uświadamiamy sobie, że poezja Tuwima nadal jest aktualna i interesująca.
   --
   "Można pogłaskać naszego królika i nadać mu imię. Królik ma to w dupie a państwu będzie miło" - Katalog z muzeum Igora Markina.
   • rykam Tuwim. Wiersze na wagarach - recenzje + info 19.11.12, 08:26
    Tuwim. Wiersze na wagarach

    Wybór wierszy: Maria Deskur i Agnieszka Betlejewska
    Opracowanie graficzne: Marcin Wicha

    Format: 145 x 185 mm
    Oprawa: Miękka
    Liczba stron: 96

    "Jestem bardzo zajętym człowiekiem, nie mam czasu na długie lektury. Dlatego czytam tylko wiersze". Od rysunku z takim dymkiem zaczyna się ten tomik wierszy Juliana Tuwima. Wzbogacony został przez dowcipne rysunki i wykresy grafika Marcina Wichy, które powodują, że książka staje się niezwykle aktualna. Zebrano tu wiersze ponadczasowe, takie które trafiają i do młodego i do dorosłego czytelnika.
    To wydanie nie zawiera wierszy dla dzieci : "Lokomotywy" czy "Ptasiego radia". Znalazły się tu utwory często zamieszczane w podręcznikach dla gimnazjalistów i licealistów.
    Jak mówi autorka opracowania Maria Deskur, zależało jej na tym, żeby pokazać ponadczasowość poezji Juliana Tuwima. (Tomy i tomiki, Radio Kraków, 8 listopada)

    "Tomik składa się z pięciu rozdziałów (Głos - śpiewam. Słowo - tworzę, A może byśmy tak, jedyna..., Rwałem dziś rano czereśnie, Modlę się, Panie, ale się nie korzę oraz O, jak śmiesznie!). Każda część krąży wokół danej tematyki (...)" Z recenzji Sylwuch

    Recenzje:
    lubimy czytać
    Panna Zuzanna
  • rykam Calvin i Hobbes 08.11.12, 11:03
   https://merlin.pl/Calvin-i-Hobbes-Tom-1_Bill-Watterson,images_product,3,978-83-2374-769-7.jpg https://merlin.pl/Calvin-i-Hobbes-Cos-sie-slini-pod-lozkiem_Bill-Watterson,images_product,23,978-83-237-4770-3.jpg

   Premiera: listopad 2012

   Drugie wydanie niezwykle popularnej na całym świecie serii komiksowej.

   Premierowe odcinki przygód sześcioletniego Calvina, który wierzy, że jego pluszowa zabawka Hobbes to prawdziwy tygrys, ukazywały na łamach wielu gazet w latach 1986-1995. Do dziś, mimo że autor zakończył pracę nad serią, ukazują się wznowienia w prasie, albumy zbiorcze i edycje kolekcjonerskie. Kiedy Bill Watterson porzucił pracę agencji reklamowej, by poświęcić się tworzeniu komiksów, nie przypuszczał, że po niemal 30 latach jego humor będzie nadal tak znakomicie odbierany.

   Przygody Calvina i Hobbesa śmieszą, bawią i często zmuszają do refleksji.

   Każdy z albumów serii składa się z luźno powiązanych historyjek, które można czytać w dowolnej kolejności. Calvin na co dzień zmaga się z rodzicami i ich ambicjami wychowawczymi, panią Kornik, która usiłuje go okiełznać w szkole oraz koleżanką Zuzią - istotą z obcej planety. A kiedy marzy, staje się bohaterskim astronautą Spiffem - odkrywcą nowych planet i pogromcą potworów.
   • abepe Re: Egmont - nowości 14.11.12, 22:25
    steffa napisała:

    > Udana seria.

    Poleciłam w naszej bibliotece. Będę męczyć pięcioipółlatka poziomem 1. Okrył ostatnio "czytanie w myślach", ale się leni!
    • steffa Re: Egmont - nowości 14.11.12, 23:06
     F. wykazuje ŻYWE zainteresowanie czytaniem, ale ona jest tak ambitna, że muszę ją co chwila do czegoś zniechęcać. Zatem do czytania na razie nie zachęcam, ale jeszcze pół roku...
     --
     Czytajcie!
     Oglądajcie!
     • abepe Re: Egmont - nowości 14.11.12, 23:13
      K. powolnym tempem czyta już od roku. Jego ambicje są zmienne (od "powinienem iść od razu do drugiej klasy, bo tutaj się niczego nie uczę" wygłoszonego w stronę wychowawczyni po "zamiast książek chciałbym nosić w tornistrze strój piłkarski i to by mi wystarczyło"), zmusić się go do niczego nie da. Ale jak już facet czyta całymi wyrazami i w myślach to niech się weźmie do roboty!
    • sylwina76 Re: Maja na tropie jaja - Zorropodgląd 15.11.12, 10:01
     Świetna seria. Mamy na razie dwie pozycje - Sekret ponurego zamku, poziom 1, a z drugiego Tadka i spółkę. Moja 6 latka czytająca od roku, z poziomem 1 poradziła sobie błyskawicznie. Poziom drugi stanowi już większe wyzwanie - czyta po kilka kartek i "się męczy". Ona także czyta wyraz w myślach i odczytuje całe słowo. Zaczynała od zakamarkowej Binty i Lalo.


     • abepe Re: Maja na tropie jaja - Zorropodgląd 15.11.12, 10:10
      O, dzięki za informację. Spróbuję z którąś z cześci z poziomu 1 na rozgrzewkę, bo wiem, że poziom 2 też na pewno będzie męczący. Syn czytał ostatnio "Czarną księgę kolorów" i po dwóch stronach "był zmęczony".
      Dlatego trochę brakuje mi komiksu na początek. Czyta się jakby przy okazji i dziecko nie widzi, że "się męczy".
      • modrooczka Re: Maja na tropie jaja - Zorropodgląd 15.11.12, 11:06
       Moje średnie dziecko (5 lat) pierwszy poziom czyta. Drugi "męczył" ale "Skarb Arubaby" tak ją wciągnął że przeczytała całość.
       --
       "Można pogłaskać naszego królika i nadać mu imię. Królik ma to w dupie a państwu będzie miło" - Katalog z muzeum Igora Markina.
       • basca_basca Re: Maja na tropie jaja - Zorropodgląd 15.11.12, 11:49
        Skoro o książkach do czytania dla dzieci, to znalazłam w sieci parę informacji o typografii dla dzieci, która ułatwia czytanie:
        www.fonts.com/content/learning/fyti/situational-typography/typography-for-children?siteId=2c670c80-4121-4446-893f-d7fe9690be92
        www.asp.katowice.pl/zobacz/bsp-4-projektowanie-ksiazek-dla-dzieci
        Tutaj rozpoczyna się akapitem: Typografia.
        --
        Mleczarka. Johannes Vermeer
          • zo_79 Re: 12.12.12, 08:59
           U nas pięciolatek skończył Psotnego Franka i zaczyna Sekret ponurego zamku. Mnie tylko trochę drażni, że niektóre słowa w książeczkach pierwszego stopnia są po prostu za długie. Nie wiem czy zabrakło metodyka, czy nikt o tym nie pomyślał, czy może tylko ja się czepiam, ale u nas był problem z trzysylabowcami. Wydaje mi się, że na początek dwusylabowe byłyby ok. Ale ja mam skrzywienie z Montessori, gdzie czytanie zaczyna się od słów trzyliterowych.
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka