Dodaj do ulubionych

Tajemnica Malutkiej il. Agata Dudek

15.12.12, 10:22
Zakładam nowy wątek, bo jak dopiszę się w wydawniczym, to pewnie przejdzie bez echa a moim zdaniem warta wyciągnięcia na wierzch. Przydałby mi się Zorropodgląd, żeby pokazać Wam strony tytułowe, z tekstem itp. :)

Zachwyciła mnie od pierwszego wejrzenia. Internetowe podglądy robiły wrażenie, ale i tak blado wypadają w porównaniu z oryginałem. Przede wszystkim moim zdaniem jest bardzo starannie dopracowana, wymuskana, wykończona w każdym calu.

Okładka jest bardzo gładka, papier w środku grubszy, lekko gładki.
Bardzo elegancka strona tytułowa: mały ptaszek na górze, tytuł białymi literami w czarnej zapełnionej ramce, pod nim krótka linia z rombów, potem imię nazwisko autorki pod spodem ilustratorki (słowo "ilustracje" taką cienką czcionką :) a imiona i nazwiska pogrubione) i na dole logo, nazwa wydawnictwa i rok wydania.

U małych książek można zobaczyć pierwszą ilustrację - z misiem - świetna!

Strona z tekstem: 4 cm od góry taka kreska z kropkami na końcach, 5 cm niżej tekst, który zajmuje miejsce 10 x 10 cm, 3 cm niżej taka krótka kreska z odwróconymi strzałkami i pod nią nr strony, 5, 6 cm marginesy - ależ cieszy oko taka przestrzeń :) Kilka stron z tekstem ma takie szlaczki na brzegach strony, na jedną nakłada się jakby otwarcie koperty z ilustracji obok, jedna jest w ramce wpisanej w rombowe tło. W sumie 11 stron z tekstem i ponad 2 razy tyle z ilustracjami. Ilustracje w większości całostronnicowe, 1 w środku się dodatkowo rozkłada w obie strony.
Jak będziecie miały okazję gdzieś na żywo przejrzeć - skorzystajcie koniecznie z tej możliwości :)
Sama historyjka urocza, podoba mi się ten pomysł na 2 osoby ją tworzące i zaskakujące nas pomysłami, zwłaszcza dziewczynka ;) Ale opracowanie graficzne nadało takiego smaczku tej opowieści, że z innym wypadłaby blado.
Czekam na inne opinie :) I ten Zorropodgląd - koniecznie ;)
Obserwuj wątek
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka