Dodaj do ulubionych

Tania gra szkolny prezent 12+

10.11.19, 09:43
Czy możecie podpowiedzieć jakieś ciekawe gry dla młodszej młodzieży (12 lat, dziewczyny)?
Próg cenowy to 40 zł, chętnie mniej.
Zerkałam na gry Helvetiq.
Szukamy z córką jako prezent na szkolne prezenty mikołajkowe, dla niezbyt zaawansowanej użytkowniczki.
Ideałem byłaby gra, w którą można grać samodzielnie lub we dwie osoby.
Książka, niestety, nie ucieszy.
Obserwuj wątek
    • joagraba Re: Tania gra szkolny prezent 12+ 11.11.19, 00:13
      Znalazłam następujące tytuły: Bukiet oraz Niezłe ziółka.
      Szukam nadal i liczę na podpowiedzi.
    • mama_kotula Re: Tania gra szkolny prezent 12+ 12.11.19, 09:27
      Może jakieś gry typu escape room? Można w grupie, można w 2 osoby, można samodzielnie. Fox Games ma tego trochę, zobacz np. tutaj: www.planszomania.pl/karciane/16160/Escape-Room-Podroz-w-czasie.html - to jedna z fajniejszych części, są jeszcze cztery.
      • mama_kotula Re: Tania gra szkolny prezent 12+ 12.11.19, 09:38
        Z gier Helvetiq warunki spełnia Bandido, reszta wymaga większej grupy graczy.
      • joagraba Re: Tania gra szkolny prezent 12+ 12.11.19, 22:35
        O, dziękuję.
      • aggala Re: Tania gra szkolny prezent 12+ 24.11.19, 20:18
        mama_kotula napisała:

> Może jakieś gry typu escape room? Można w grupie, można w 2 osoby, można samodzielnie. Fox Games ma tego trochę, zobacz np. tutaj: www.planszomania.pl/karciane/16160/Escape-Room-Podroz-w-czasie.html - to jedna z fajniejszych części, są jeszcze cztery.

Czy dobrze mi się wydaje, że te gry są do jednorazowego zagrania?
        • mama_kotula Re: Tania gra szkolny prezent 12+ 24.11.19, 22:51
          Tak, są to jednorazówki, ale jest kilka części - więc najpierw można robić wymianki w gronie przyjaciół, a potem dość ładnie schodzą na rynku wtórnym.
          • aggala Re: Tania gra szkolny prezent 12+ 25.11.19, 06:46
            Dzięki za odpowiedź!
        • joagraba Re: Tania gra szkolny prezent 12+ 25.11.19, 20:53
          24.79 zł w Empiku
          www.empik.com/foxgames-gra-logiczna-escape-room-podroz-w-czasie-grupa-wydawnicza-foksal,p1215720864,zabawki-p?utm_source=app&utm_medium=share&utm_content=produkt
    • mama-ola Re: Tania gra szkolny prezent 12+ 18.11.19, 12:42
      Polecam karciane: "6 bierze" albo "Sherlock" są po 30-35 zł
      Dzieci lubią też UNO - 20-25 zł
    • yantichy Re: Tania gra szkolny prezent 12+ 18.11.19, 15:42
      Story cubes i dobble też pozwolą zmieścić się w wymaganej kwocie.
    • abepe Re: Tania gra szkolny prezent 12+ 19.11.19, 18:56
      The Mind nadaje się dla dwóch osób. Mój dwunastolatek chętnie w to gra z 2 lata młodszą kuzynką. Chociaż najchętniej grywamy w 7 osób!

W popularnych tanich księgarniach w cenie nieco powyżej 30 zł.
    • mama-ola Re: Tania gra szkolny prezent 12+ 22.11.19, 11:13
      Byłam ostatnio na poczcie ;) Widziałam tanie gry, po kilkanaście złotych, np. wyd. Egmont. Nie wiem, czy to jakieś specjalne poczciane wersje, skoro takie tanie. Nie wiem też, na jaki wiek, tak tylko sugeruję, że tanie.
      • aggala Re: Tania gra szkolny prezent 12+ 24.11.19, 11:27
        Może to seria "Dobra gra w dobrej cenie"? egmont.pl/seria/DOBRA-GRA-W-DOBREJ-CENIE,s,633864
        Nie wiem, jak inne z tej serii, ale mieliśmy kiedyś "Rycerze i zamki" i nie polecam.
    • mama_kotula Re: Tania gra szkolny prezent 12+ 22.11.19, 12:11
      O, jeszcze mi się przypomniało - jest naprawdę świetna gra z kiepskim tytułem ;) "Rzuć na tacę", to polska wersja wykreślanki "Ganz schön clever", też poniżej 40zł można kupić.
      • joagraba Re: Tania gra szkolny prezent 12+ 23.11.19, 21:53
        Dziękuję za pomoc, wasze typy są o wiele ciekawsze od moich znalezisk.
      • mama-ola Re: Tania gra szkolny prezent 12+ 02.12.19, 08:33
        mama_kotula napisała:

> O, jeszcze mi się przypomniało - jest naprawdę świetna gra z kiepskim tytułem ;) "Rzuć na tacę"

Ojtam, z kiepskim :) Wcale nie. Dzięki temu zwraca uwagę. Moją zwróciła, przyjrzałam się bliżej, obejrzałam filmiki na YT i kupiłam. Już w ten weekend graliśmy. Podoba mi się! Jestem Ci wdzięczna za ten wpis :)
        • mama_kotula Re: Tania gra szkolny prezent 12+ 02.12.19, 08:55
          Na forach planszówkowych było parę shitstormów, bo pierwotnie kampania reklamowa opierała się na haśle "to jedyna taca, na którą warto rzucać" - i ja osobiście uwazam, że to jest żenujące, nie znoszę zaprzęgania polityki/religii/czegokolwiek do planszówek i innych hobby. Na szczęście potem z hasła zrezygnowano. A gra broni sie sama w sobie, bo jest znakomita - plus jest znana ogólnie - i serio nie trzeba używać metaforycznej "gołej baby" do sprzedaży.
          • mama-ola Re: Tania gra szkolny prezent 12+ 02.12.19, 09:20
            > pierwotnie kampania reklamowa opierała się na haśle "to jedyna taca, na którą warto rzucać"

Zgadzam się, takie hasło reklamowe to przegięcie. Ale sam tytuł - bez tego kontekstu, którego nie znałam - spodobał mi się, uznałam, że jest dowcipny. Coś jak "Gra o tor" - nie ma nic wspólnego z książką czy serialem, ale samo słowne nawiązanie jest dowcipne, a ja lubię dowcip słowny.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka