Dodaj do ulubionych

Książki do czytania na głos 7 latkowi

21.02.20, 12:02
Witam,

Dostałam ostatnio wiele ciekawych propozycji książek do samodzielnego czytania. Teraz poszukuje książek do czytania synowi na głos.
Pozycje dla mniejszych dzieci już go nie interesują. Polecicie coś ciekawego dla chłopaka w tym wieku?
Obserwuj wątek
    • ania.n-82 Re: Książki do czytania na głos 7 latkowi 21.02.20, 17:03
      Ja ostatnio skończyłam czytać 8,5-latkowi i 5-latce "8+2 i ciężarówka", bardzo im się podobało i muszę poszukać dalszej części. Wcześniej czytaliśmy "Pompon" Joanny Olech - też im się podobało. Mąż czytał im niedawno o Ferdynandzie Wspaniałym.

Jak syn miał 7 lat to lubił słuchać o Neli reporterce. Teraz już mu przeszło, chociaż jak czytam córce to nieraz słucha. Za to ostatnio bardzo lubi książki podróżnicze Szymona Radzimierskiego. Pierwsza część była o Borneo, chociaż tutaj kolejność czytania nie robi żadnej różnicy.

Jakiś czas temu, chyba jak syn miał 7 lat, przeczytałam mu dwie pierwsze części Harrego Pottera. (Myślałam że jeszcze na to trochę za wcześnie, ale akurat koledzy z klasy też mieli czytaną tę książkę i bardzo chciał) Podobało mu się, ale potem trzeciej części już nie chciał.

Czasem czytam synowi różne książki popularnonaukowe, zgodnie z aktualnymi zainteresowaniami. Na przykład ostatnio przerabiamy "O skałach i minerałach" - książka ciekawa, ale niestety nie postarali się z korektą i znalazłam już sporo miejsc gdzie gramatycznie coś ewidentnie nie gra.
      Wcześniej czytaliśmy o owadach, wężach, kosmosie, dinozaurach, samochodach itp. Jeśli coś w tym kierunku cię (a raczej twojego syna) interesuje to też mogę coś podsunąć.
    • mama-ola Re: Książki do czytania na głos 7 latkowi 22.02.20, 10:22
      Czytałam brawurowo "Mateuszka", ale nie każdego ten humor bawi, uprzedzam. My mamy wszystkie tomy.
      "Pompon" - już tu wspomniany.
      Niezłą książką jest "Głupi Funio" - zaczęłam na głos, potem "nie miałam czasu", syn dokończył sam. Ale był starszy, miał 9 lat.
    • aggala Re: Książki do czytania na głos 7 latkowi 22.02.20, 12:11
      Też polecam wspomnianą już wcześniej serię "8+2". To był jeden z naszych hitów czytelniczych. Mój syn ogólnie lubił starsze powieści, więc czytaliśmy sporo z serii "Mistrzowie ilustracji" od Dwóch Sióstr. Do ulubionych w tym wieku należały serie o Ture Sventonie i detektywie Nosku, ale także "Zwierzyniec państwa Sztenglów", "Joachim Lis". "Rozbójników z Kardamonu" czytał już chyba jako 9-latek samodzielnie, ale to też książka akurat na 7 lat do wspólnego czytania. Jeśli jeszcze nie znacie, to na pewno "Pan Popper i jego pingwiny". Czytaliśmy wielokrotnie, najpierw razem, potem już syn samodzielnie. Poza tym książki o Kubie Guziku. I oczywiście książki Astrid Lindgren ("Dzieci z Bullerbyn", Emil ze Smalandii, Pippi), ale to taki pewnik, że pewnie już czytaliście.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka