Dodaj do ulubionych

Przygodowe /szkolne /obyczajowe z PRLu

04.10.20, 16:32
9-cio i 12-latek zachwycili się książką "Naprzód, Wspaniali" Niziurskiego, która trochę przypadkiem wpadła nam w ręce. Muszę przyznać, że zupełnie się nie zestarzała. Dokończymy trylogię odrzywolską - a potem co im zaproponować tego autora, żeby trzymało poziom? Już nie pamiętam, co mnie się swego czasu podobało. I co jeszcze w tym stylu? Spróbujemy z Bahdajem, Ożogowską, z "Czarnymi stopami" - co jeszcze? Z Nienackim już próbowałam ze dwa lata temu, ale nie wyszło. "Ucho, dynia, 125" - po paru stronach krzyczeli, żeby przestać ;-)
Obserwuj wątek
    • chaber69 Re: Przygodowe /szkolne /obyczajowe z PRLu 05.10.20, 13:22
      Mojej córce najbardziej podobał się "Klub włóczykijów" i "Siódme wtajemniczenie", ale mógł się jej po prostu udzielić mój entuzjazm, bo sama czasem do tego wracam. Przyjemne jest też "Szkolny lud, Okulla i ja". Poza tym z Bahdaja "Uwaga! Czarny Parasol" i "Kapelusz za 100 tysięcy". Ożogowskiej nigdy nie polubiła. "Czarnych stóp" też nie. Jeszcze Boglar o rodzinie Leśniewskich i "Salceson i mrówki", Chmielewska o Janeczce i Pawełku (ale tylko te pierwsze tytuły z serii). A może Perepczko o Dzikiej Mrówce? Albo Tomaszewska "Gdzie ten skarb?"

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka